فهرست بستن

بهبود رابطه مادر شوهر و عروس با 10 نکته مهم

رابطه مادرشوهر و عروس

در مقاله بهبود رابطه مادر شوهر  و عروس به شما می گوییم: در هر ازدواج علاوه بر تعهداتی که افراد نسبت به یکدیگد دارند و علاقه ای که نسبت به با هم بودن دارند روابط جدیدی نیز برایشان ایجاد می شود.

با توجه به شخصیت افراد مختلف این روابط می تواند خیلی خوب، ضعیف و یا پر تنش باشد. در میان روابط جدیدی که ایجاد شده است مثل: مادر زن و مادر شوهر و خواهر شوهر و عروس، رابطه مادر شوهر و عروس در جای پر رنگ تری قرار دارد.

شاید بارها و بارها اختلافات خانم های جوان و مادر شوهرشان را شنیده باشید که حتی با مسائل خیلی سطحی ممکن است که این اختلافات پیش بیایند. و در برخی روابط باعث بروز مشکلات اساسی بین زوجین و یا قطع ارتباط با خانواده پدری نیز خواهد بود.

برای بهبود رابطه مادر شوهر و عروس بهتر است که از مشاوره خانواده تلفنی و مشاوره تلفنی رایگان بهره ببرید. مشاوران مرکز پیام مشاور مطالبی را متذکر می شنود تا خانم های تازه عروس و جوان بتوانند با رعایت آنها خود را از تنش و بحث های بی مورد در امان نگه دارند.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره بعد از ازدواج را مطالعه کنید.


9099072026 - بهبود رابطه مادر شوهر و عروس با 10 نکته مهم

مواردی در جهت اصلاح رابطه مادرشوهر با عروس

1- احترام متقابل :

از جمله کارهایی که بهبود رابطه مادر شوهر و عروس به آن نیاز دارد احترام متقابل به یکدیگر و داشتن رفتار صحیح می باشد.حتی وقتی شما با انسانی که قصد بی احترامی به شما را دارد با احترام و ادب برخورد می کنید. و در واقع او را خلع سلاح کرده اید و بالاخره متوجه خواهد شد که با بی احترامی به شما کاری از پیش نخواهد برد.

 

2- با خانواده خودم راحت ترم :

هیچ گاه به مادر شوهرتان نگویید با مادر خودم راحت ترم. زیرا بهتر است چنین چیزی بیان نشود. تا فاصله محبتی بین شما و مادر شوهرتان ایجاد نشود. بدرستی که قابل قبول است که شما با مادر خودتان راحت تر و خوشحال تر باشید. ولی بیان این موضوع فاصله بین شما را بیشتر خواهد کرد.

 

3- مقصر یابی :

خانواده همسر شما و بخصوص مادر ایشان مقصر کارها و رفتار و صحبت های همسر شما نیستند. هرچند که رفتار اشتباه او بازخورد غلط یک تربیت نا صحیح خواهد بود. ولی الان همسر شما انسان بالغی است که توانایی تصمیم و رفتار به عهده خود او است. پس لطفا شما هم مسائل و مشکلات رفتاری او را با خودش مطرح نمایید.

 

4- قضاوت بین من و دخترتان :

به عنوان یک عروس و فرد تازه وارد شده به این خانواده هرگز نباید به مادر شوهرتان بگویید که دخترت رو به جای من بگذار. و یا بین روابط من و دخترت قضاوت کن. با این کلام شما از او میخواهید که یک نفر را انتخاب کند که انتخاب هر کدام دیگری را آزرده خاطر خواهد کرد. و منجر به بدتر شدن رابطه خواهد شد.

 

5- خبر چینی :

اگر همسر شما فردی است که می تواند حرف شما را بشنود و بین خودتان حل شود صحبت و نظر خود را با او در میان بگذارید. ولی اگر همسرتان اخلاق خبر چینی و انتقال صحبت های شما را به مادر و خانواده اش را دارد. از حرف زدن درباره خانواده او و نظر درباره مادرش خود داری نمایید. تاثیر منفی این موضوع در بهبود رابطه مادر شوهر و عروس قابل تامل است.

 

6- لطفا درک کنید :

وارد شدن یک فرد جدید در خانواده و جدایی و زندگی مستقل پسرشان قطعا برای مادرش از دیگر اعضای خانواده سخت تر خواهد بود. همان طور که شما در آینده فرزند خود را دوست خواهید داشت. مادر شوهرتان هم پسرش را دوست دارد. و به او محبت می کند.

 

7- بد گویی نکنید :

به هیچ عنوان یک مادر راضی به شنیدن بدی های فرزندانش چه همسرتان باشد. و چه خواهر شوهرتان نخواهد بود. شاید به عنوان یک مادر با درک شنونده حرفهای شما خواهد بود ولی به شدت از این موضوع غمگین خواهد شد.

 

8- در مقابل مادر شوهرتان گارد نگیرید :

از مسائلی که میتواند بسیار در بهبود رابطه مادر شوهر و عروس کمک کننده باشد. می توان به برخورد آرام و بدون گارد اشاره کرد. اگر مادر شوهرتان قصد پخت و پز در منزل شما را دارد لطفا استقبال کنید. و از این کمک بهره ببرید. و یا اگر نکاتی را به شما گوشزد می کند با روی خوش و آرامش شنونده باشید.

در کنار مادر شوهر تان به همسرتان احترام بگذارید و ابراز علاقه کنید. ولی مداوم او را در آغوش نگیرید و نبوسید و با رفتارتان مانع تحریک حس زنانه او شوید.

 

9- هدیه را فراموش نکنید :

یکی از مسایل مهم و دل گرم کننده در بهبود رابطه مادر شوهر و عروس هدیه دادن است. گاهی برای مادر شوهرتان هدیه بگیرید و به او به طور عملی ثابت کنید که برای شما مهم و دوست داشتنی است.

 

10- لطفا در مباحث خانوادگی شرکت نکنید :

وقتی تنش یا مشکلی بین اعضای خانواده شوهرتان بوجود آمده، لطفا اظهار نظر نکنید. و اجازه بدهید همسرتان که شناخت بهتری نسبت به اعضای خانواده اش دارد حرف های خود را مطرح کند و شما فقط تماشاگر باشید.

motherinlaw 2 - بهبود رابطه مادر شوهر و عروس با 10 نکته مهم

 

نکته های نهایی و مهم 

برای بهبود رابطه مادر شوهر و عروس از موارد بالا می توان بسیار بهره جست. ولی به عنوان فردی که تازه وارد یک خانواده شده اید لازم است تا با شناخت کامل آن خانواده بتوانید از نظر دادن و صحبت درباره اعضاء آن خانواده جلوگیری کنید . طبیعتا بهبود رابطه مادر شوهر و عروس در گرو ادب و احترام دو طرفه خواهد بود.

با وجود این مسائل شما با اینکه عضو این خانواده شده اید اما احساس همبستگی بین افراد یک خانواده و صمیمیت با افراد را مثل خانواده خود ندارید. بنابراین بهترین راه می تواند این به نظر بیاید که مقداری تحمل و صبر می تواند بسیار کارساز واقع شود. تا شما بتوانید هم خود را به همسر و هم به خانواده ایشان اثبات کنید. و در کنار این اثبات خود اخلاق همسر و مادر شوهر خود را نیز بهتر بشناسید. که از چه خلق و خویی ناراحت و از چه برخوردی خوشحال خواهند شد.

شما می توانید با گذشت مدتی از زندگی مشترک که خانواده همسرتان از ورود یک فرد جدید کمی فاصله گرفت شروع به درخواست های صحیح و محترمانه خود از همسرتان درباره مادرش نمایید. اما به خاطر داشته باشید که این صحبت ها هرگز نباید سو گیرانه و با توهین و تحقیر همراه باشد.

شما می توانید اصولی را برای روابط زندگی مشترکتان تعیین کنید. که هم خانواده شما و هم خانواده ایشان رعایت کنند. بنابراین اختلافی که فقط شوهر و خانواده او ملاک است پیش نمی آید. و آرامش خاطر شما نیز از روابط برقرار خواهد شد. به خاطر داشته باشید که مادر شوهر هر چند که شما را دچار ناراحتی کند ، شما ایشان را به عنوان مادر شوهر پذیرفته اید و احترام در این رابطه اولویت است.

مقالات مرتبط :

  • وظایف زن نسبت به شوهر
  • جلوگیری از طلاق

9099072026 - بهبود رابطه مادر شوهر و عروس با 10 نکته مهم