فهرست بستن

مشاوره بعد از ازدواج (نکات و توصیه ها)

مشاوره بعد از ازدواج

دلایل بسیاری وجود دارد که لزوم مشاوره بعد از ازدواج را نمایان می سازد. آمار و ارقام نشان می دهد که نرخ ازدواج رو به کاهش است. و از آن بدتر 50 درصد ازدواج ها به طلاق ختم می شود.

با توجه به افزایش میزان طلاق در بین زوجین مشاوره قبل از ازدواج و همچنین مشاوره بعد از ازدواج در جهت کاهش مشکلات ارتباطی و تعارضات زوجین می تواند. آمار طلاق را کاهش دهد.

بسیاری از زوجین بعد از ازدواج با مشکلاتی روبرو می شوند. که ممکن است ادامه زندگی را برایشان سخت کند. اگر مشکلات زوجین به موقع وبا تدبیر حل نشود. ممکن است آنها را به سمت طلاق سوق دهد.

درحالی که ممکن است طلاق برای برخی از افراد ضروری باشد. اما همیشه راه حل نهایی نیست. وقتی زوجین با مشکلاتی در زندگی مشترکشان مواجه می شوند. ممکن است ندانند چه زمانی باید از مشاوران کمک بگیرند. مشاوره بعد از ازدواج شامل چه مواردی می شود: 

مشاوره خانواده تلفنی رایگان

زوج درمانی تلفنی

مشاوره زناشویی و جنسی

 خیانت همسر

مشاوره تلفنی رایگان

روانشناسی آنلاین رایگان

مشاوره کودک تلفنی رایگان

9099072026 3 - مشاوره بعد از ازدواج (نکات و توصیه ها)

برای گرفتن مشاوره چگونه اقدام کنیم:

1- مشاوره از طریق تلفن ثابت: شما عزیزان می توانید از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره و صفر با شماره 9099072026 تماس بگیرید.  بلافاصله به مشاور مرکز پیام مشاور وصل می شوید. و میتوانید گفت و گوی خود را شروع کنید.

2- مشاوره از طریق موبایل یا تلفن همراه: اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید. می توانید با شماره 09981165858 تماس بگیرید. برای شما وقت مشاوره تنظیم می شود. البته این وقت با هماهنگی خودتان می باشد.

3- مشاوره از طریق چت واتساپ: اگر تمایل دارید از طریق چت با مشاوره در ارتباط باشید. بر روی لینک مشاوره چت واتساپ کلیک کنید. و اقدامات لازم را انجام دهید.

4- مشاوره از طریق ارسال کامنت: اگر یک سوال دارید. میتوانید در پایین همین صفحه در قسمت ثبت نظرات سوال خود را مطرح کنید. در اولین فرصت مشاوران و کارشناسان مرکز پیام مشاور سوال شما را پاسخ می دهند.

نشانه هایی که به ما می گویند باید از مشاوره بعد از ازدواج استفاده کنیم :

1- وقتی شما و همسرتان حرفی برای زدن ندارید:

بسیاری از مشکلات زوجین مشکلات ارتباطی هستند. گاهی اوقات هر دو طرف حرف های هم را نمی فهمند و ممکن است رابطه را به سمتی بکشند که دیگر حرفی برای زدن باقی نمانده باشد.

در مشاوره بعد از ازدواج ، درمانگر مسیر برقراری ارتباط بین زوجین را تسهیل می کند و به شما کمک می کند تا راه های ارتباطی سالم تری را پیدا کنید.

2- وقتی با همسرتان ارتباط منفی برقرار می کنید:

ارتباط منفی در رابطه زوجین می تواند شامل بی اعتنایی کردن ، عدم تمایل به صحبت کردن ، قضاوت کردن و… باشد. ارتباطات منفی حتی از طریق لحن گفتگو نیز خود را نشان می دهد.

نحوه بیان کلمات از جانب شما می تواند رابطه ی شما با همسرتان را سمی کند و حتی ارتباطات غیر کلامی را تشدید کند.

بنابراین مشاوره بعد از ازدواج به شما این امکان را می دهد تا عوامل تخریب کننده رابطه را شناسایی کرده و در جهت رفع آن اقدام کنید.

3- وقتی از حرف زدن درباره مسائل زندگی می ترسید:

برخی از افراد از حرف زدن درباره مسایل و مشکلات زندگی با همسرشان واهمه دارند . برای مثال می ترسند که درباره پول ، مسائل جنسی یا حتی رفتار های آزاردهنده همسرشان با او گفتگو کنند.

در جریان مشاوره بعداز ازدواج درمانگر به زوجین کمک می کند تا در مورد مسائل خود شفاف صحبت کنند و انتظارات خود را بیان کنند .

بعد از ازدواج - مشاوره بعد از ازدواج (نکات و توصیه ها)

4- وقتی شریک زندگیتان را به چشم یک دشمن می بینید:

وقتی وارد زندگی مشترک با شخصی می شوید شما و آن شخص یک تیم را تشکیل می دهید . باید بپذیرید که همسرتان دشمن شما نیست.

اما اگر این حس به سراغ شما آمد که همسرتان با شما دشمنی می کند قبل از اینکه خیلی دیر شود از مشاوران و روانشناسان کمک بگیرید.

5- وقتی به یکدیگر دروغ می گویید و پنهان کاری می کنید:

با وجود اینکه هر شخصی دارای حریم خصوصی است و حق دارد رازهایی داشته باشد اما پنهان کاری در زندگی مشترک صمیمت و صداقت را از بین می برد.

درمانگران در جریان مشاوره بعد از ازدواج به شما کمک خواهند کرد تا بدانید چه چیزی برای رابطه تان بهتر است.

6- وقتی همسرتان از نظر مالی به شما خیانت می کند:

گر همسرتان از نظر مالی شما را در تاریکی نگه داشته و حساب های شما را کنترل می کند و به شما اجازه مدیریت در مسائل مالی را نمی دهد نیاز دارید تا برای حل این مناقشه از یک متخصص کمک بگیرید.

7- وقتی می خواهید همسرتان را تغییر دهید:

اگر بعد از ازدواج به دنبال تغییر همسرتان هستید و فکر می کنید با تغییر کردن او همه مشکلات حل می شود سخت در اشتباهید. تنها کسی که می توانید تغییرش دهید خودتان هستید.

شما می توانید از خدمات مشاوره بعد از ازدواج استفاده کنید تا به خودشناسی برسید و از ابزارهای بهتری برای ارتباط با همسرتان استفاده کنید.

8- وقتی شما زندگی جداگانه ای دارید:

برخی از زوجین با وجود اینکه زیر یک سقف زندگی می کنند اما انگار زندگی جداگانه ای دارند . ممکن است کارها را به کمک هم انجام ندهند ، مکالمه نکنند و با هم صمیمی نباشند.

درچنین صورتی آنها فقط در ظاهر باهم زندگی می کنند و زمان آن رسیده تا از متخصصین ماهر در حوزه مشاوره بعد از ازدواج کمک بگیرند تا لحظات از دست رفته زندگی مشترکشان را بازسازی کنند.

9- وقتی رابطه جنسی شما خیلی تغییر کرده باشد:

ممکن است مدتی بعد از ازدواج حس کنید که روابط جنسی شما با همسرتان دستخوش تغییرات نامطلوبی شده. هرگونه کاهش یا افزایش در رابطه جنسی می تواند نگران کننده باشد. گاهی ممکن است یکی از زوجین به سختی تلاش کند تا مشکل را برطرف کند.

حل کردن مشکلات جنسی زوجین در حوزه خدمات مشاوره بعد از ازدواج قرار می گیرد و مشاوران می توانند شما را یاری کنند تا با شناخت دلایل و ریشه مشکلات جنسی آنها را به موقع حل کنید . از وخیم شدن مشکلات جلوگیری کنید.

10- وقتی بارها و بارها درباره مسائل کوچک بحث می کنید:

گاهی وقت ها ممکن است هریک از زوجین رفتارهای تحریک آمیزی انجام دهد و باعث ناراحتی همسرش شود. گاهی ممکن است همسرتان بر سر مسائل کوچک و بی اهمیتی مثل زمان شام خوردن، خوابیدن، وسایل منزل ومهمانی رفتن و … بهانه گیری کند.

مشاور خانواده به شما کمک می کنند تا ریشه اصلی مسئله را پیدا کنید تا بتوانید آن را حل کنید.

11- وقتی با همسرتان اختلاف نظر دارید:

ممکن است درباره موضوعات گوناگونی از جمله مسایل مالی ، روابط جنسی ، تربیت فرزندان و … اختلاف نظرهایی با همسرتان داشته باشید.

از طریق مشاوره بعد از ازدواج و به کمک مشاور می توانید مشکلاتتان را حل کنید و درباره مسائل خانواده به تفاهم برسید. مشاور خانواده به شما کمک خواهد کرد تا زمینه های مشترکی را با همسرتان پیدا کنید.

چگونه مشاوره بعد از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند؟

اگر الگوهای روابط سمی قابل تشخیص باشد. روند تغییر در زندگی مشترک و بهبود رابطه زوجین می تواند آغاز شود. مشاوره بعد از ازدواج به زوجین انگیزه می دهد.

تا با دیدگاهی جدید مشکلات خود را بررسی کنند و روش های جدیدی را برای برطرف کردن تعارضات زندگی مشترکشان بکار گیرند تا از این طریق کیفیت رابطه با همسرشان را بهبود بخشند.

از طریق فرایند مشاوره خانواده می توانند تصمیم بگیرند که زندگی خود را از نو بسازند. یا اینکه با طلاق و جدایی به رابطه شان پایان دهند.

زمان بندی عنصر بسیار مهمی در مشاوره بعد از ازدواج محسوب می شود. متاسفانه اکثر زوجین مدتها صبر می کنند. تا مشکلات خود به خود حل شوند و خیلی دیر به مشاوره اقدام می کنند. تحقیقات نشان می دهد زوجین تقریبا 6 سال صبر می کنند.

و بعد از وخیم شدن شرایط برای مشاوره اقدام می کنند. درصورتیکه زوجین زودتر از مشاوران کمک بگیرند. می توانند قبل از بدترشدن شرایط اختلافات زناشویی و خانوادگی را با روش های موثر حل کنند. و رابطه شان را بهبود بخشند.

9099072026 3 - مشاوره بعد از ازدواج (نکات و توصیه ها)

4 دیدگاه

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.