مقابله با خیانت همسر چه راهکارهایی دارد؟

مقابله با خیانت همسر

ارائه راهکارهایی برای مقابله با خیانت همسر برای آن دسته از زوجینی که نگران آینده ی زندگی زناشویی شان هستند کمک کننده است و می تواند در به حداقل رساندن احتمال بی وفایی و خیانت به زوجین کمک کند. پیشگیری از خیانت می تواند به زوجین کمک کند تا قبل ازبه خطر افتادن رابطه و از بین رفتن صمیمت عاطفی ، پایه های زندگی مشترکشان را محکم تر کنند و از بروز خیانت جلوگیری کنند.

از آن جایی که ذات انسان تنوع طلب و حریص است ممکن است هر کسی چه زن و چه مرد گرفتار بی وفایی شود و به شریک زندگی خود خیانت کند. برای جلوگیری از بروز خیانت همه ی افراد باید برای محافظت از زندگی مشترکشان تلاش کنند و مراقب و محتاط باشند تا در تله خیانت نیفتند. در این مقاله ابتدا راه هایی برای جلوگیری از وسوسه شدن برای خیانت و حفظ زندگی مشترک ارائه می دهیم و سپس به بررسی راهکارهایی برای مقابله با خیانت همسر می پردازیم.

مشاوره خیانت همسر

اشتباهاتی که در برخورد با جنس مخالف می تواند ما را به سمت خیانت سوق دهد:

1- اشتراک احساسات شخصی با جنس مخالف : ممکن است شما با فردی از جنس مخالف احساس صمیمیت کنید و قسمت های عمیق زندگی مشترکتان را با این فرد در میان بگذارید.این صمیمیت می تواند مسیر خیانت را برای شما هموار کند. درب صمیمیت شما فقط باید برای همسرتان باز باشد.البته ، به اشتراک گذاشتن احساسات با خانواده و دوستانی که به شما اهمیت می دهند و شما را دوست دارند ، مشکلی ایجاد نمی کند.

2- صحبت در مورد رابطه جنسی که با شریک قانونی خود دارید : اگر جزئیاتی در مورد رابطه جنسی با همسر خود را برای جنس مخالف به اشتراک بگذارید ، این یک نقض حریم خصوصی و انحراف از صمیمیت شما با شریک قانونی تان است. تعریف صمیمیت به معنای حرمت ، یک راز مقدس است ، بین شما و شریک زندگی خود که نباید با دیگران به اشتراک گذاشته شود.

3- لمس عمدی جنس مخالف : لمس با محبت با کسی که از جنس مخالف است ، به طور طبیعی احساسات جنسی را به وجود می آورد.هنگامی که شما هیجان زده می شوید ممکن است نتوانید احساسات جنسی خود را کنترل کنید و این مسئله می تواند راه را برای گرفتار شدن در خیانت هموار کند.

4- دادن هدایا یا پول به جنس مخالف : هدیه دادن یک ژست نمادین محبت و دلسوزی است. هدیه دادن به شریک نامشروع دعوتی است برای فراتر رفتن از مرزهای رابطه که راه را برای خیانت هموار می کند.

5- گذارندن اوقات فراغت با جنس مخالف : در اوقات فراغت خود هنگام تفریح ​​، سرگرمی باید در کنار همسر خود باشید. در صورتی که بیشتر وقت خود را با فرد دیگری غیر از همسرتان بگذرانید ، این شریک نامشروع شما را از بودن در کنار همسرتان دور می کند و زمینه خیانت را فراهم می کند.

6- وعده های غذایی خصوصی با هم : برای بسیاری از افراد ، غذا و نوشیدنی مقدمه صمیمیت است. ممکن است جلسات کاری گاه به گاه برگزار شود که نیاز باشد با کسی از جنس مخالف ملاقات کنید. با این حال ، این ملاقات باید در مکانی بسیار عمومی انجام شود و تمرکز باید روی مسائل کاری باشد.

7- ترتیب ملاقات در خارج از شهر: خلوت کردن خود در خارج از شهر با شخصی با جنس مخالف مانند ترکیب آتش و بنزین است – می دانید چه اتفاقی خواهد افتاد. پس از ترتیب چنین جلسه ای ، نتیجه آن مشخص است.  شما اکنون در یک شیب لغزنده در آغوش خیانت قرار دارید.

8- تماس تلفنی شخصی ، پیام رسانی متنی ، ایمیل یا چت اینترنتی با ماهیت شخصی : برقراری تماسهای شخصی یا سایر اشکال ارتباطی با جنس مخالف خیانت محسوب می شود. صحبت کردن پیش مقدمه دلبستگی عاطفی و یا عشق ورزی است که مسیر خیانت را هموار می کند.

به طور کلی ، یکی از نشانه های مبنی بر خیانت به شریک قانونی خود ، وقتی است که فعالیت هایی را که انجام می دهید ازهمسرتان پنهان کنید. اگر درباره فعالیت های خود باشخص دیگر به همسرتان دروغ می گویید و بارها این کار را تکرار کرده اید ، این موضوع نشان می دهد که شما با سرعت در بزرگراه خیانت در حال حرکت هستید.

مقابله با خیانت همسر

راهکارهایی برای مقابله با خیانت همسر :

اگر دوام رابطه عاطفی و استحکام ریشه های زندگی مشترکتان برایتان مهم باشد نیاز دارید راهکارهای مقابله با خیانت همسر را بدانید تا قبل از اینکه رابطه تان به خطر بیفتد زندگی مشترکتان را نجات دهید. راهکارهای مقابله با خیانت همسر عبارتند از:

1- رابطه جنسی خود را ادامه دهید : برای آقایان ، مهمترین راه ارتباط و حفظ حس صمیمیت داشت رابطه جنسی است.درست است که بیشتر زنان قبل از اینکه رابطه جنسی بخواهند باید احساس دوست داشتن کنند. اما ، بیشتر مردان به دلیل داشتن رابطه جنسی احساس دوست داشتن می کنند. زندگی جنسی منظم یک بخش اساسی از یک ازدواج سالم است . اگر هر یک از زوجین در جریان زندگی مشترک نتوانند به نیازهای جنسی شان پاسخ بدهند ممکن است به دنبال روابط نامشروع بروند. بنابراین اولین قدم برای مقابله با خیانت همسر و پیشگیری از این مسئله این است که رابطه جنسی خود با همسرتان را حفظ کنید.

2- برای همسرتان وقت بگذارید : وقتی بیشتر وقت خود را با همسرتان بگذارید یعنی برای او ارزش قائلید و به او این پیام را منتقل می کنید که رابطه و زندگی مشترکتان اولویت شماست. با این کار به همسرتان حس اعتماد و صداقت در رابطه را القا می کنید. همسرتان می تواند درک کند که شما چیزی را از وی پنهان نمی کنید و برایش ارزش و احترام قائلید و متقابلا انتظار دارید او هم برای رابطه تان وقت بگذارد.

3- پیوندهای معنی دار برقرار کنید : علاوه بر رابطه جنسی ، و زمانی که با دیگران می گذرانیم ، برقراری ارتباط معنی دار و غیر جنسی با یکدیگر مهم است.برای مثال شما می توانید با همسرتان شب نشینی کنید ،دز خیابان ها قدم بزنید و صحبت کنید ، فیلم عاشقانه تماشا کنید ، شام عاشقانه سرو کنید و لحظات خوبی را با هم بسازید. این اتصالات محکم پیوندهای بین شما و همسرتان را محکم تر می کند و برای مقابله با خیانت همسر موثر است.

4- در مورد زنان دیگر با همسرتان صحبت نکنید : لزومی ندارد شما درباره زنان دیگر و یا حتی دوستان خود با همسرتان سخن بگویید . هیچ گاه از زنان دیگر نزد همسرتان تعریف نکنید. با این کار همسرتان را تشویق می کنید تا به ویژگی های مثبت آن فرد توجه کند . برای مقابله با خیانت همسر از حرف زدن درباره ویژگی های مثبت و جذاب زنان دیگر پرهیز کنید.

5- یک زندگی کتاب آزاد داشته باشید : یکی از راه هایی که زوجین برای جلوگیری از پنهان کاری انجام می دهند استفاده از سیاست کتاب باز با یکدیگر است. یعنی هر دو شریک به حساب های ایمیل و شبکه های اجتماعی هم دسترسی دارند. زوجین از این روش استفاده می کنند تا به هم ثابت کنند که چیزی برای پنهان کردن از هم ندارند. این روش می تواند برای مقابله با خیانت همسر موثر باشد زیرا اعتماد و صداقت را به رابطه زناشویی تزریق می کند.

6- به همسرتان احترام بگذارید : بیشترین چیزی که مردان در رابطه به آن اهمیت می دهند حفظ ارزش و احترامشان است. با او به عنوان بهترین و قویترین مرد زندگیتان رفتار کنید ونشان دهید که برایش ارزش قائل هستید. وقتی به همسرتان احترام می گذارید ، باعث می شوید که او احساس فوق العاده ای داشته باشد و او هم به شما و رابطه تان احترام بگذارد.

7- به نیازهای همسرتان پاسخ دهید : افراد اغلب گزارش می دهند که نیاز به احترام ، رابطه جنسی ، اعتبار سنجی ، توجه یا فرار باعث شده است که آنها برای جلب رضایت به بیرون از زندگی مشترک روی بیاورند تا بتوانند نیازهایشان را ارضا کنند و به خواسته هایشان برسند. برای مقابله با خیانت همسر باید بدانید همسرتان چه نیازهایی دارد.

8- در زندگی مشترک خود با همسرتان بر عشق و مراقبت از رابطه تاکید کنید : استفاده از ترغیب کلامی و نشانه های جسمی محبت ، احساس همبستگی و جذابیت را در شریک زندگی افزایش می دهد و می تواند وفاداری را در زوجین تقویت کند تا از بروز خیانت جلوگیری کند. بنابراین ، برای بهبود وفاداری همسرتان، ارتباط بیشتری با معشوق خود برقرار کنید.

9- ظاهر بدنی خود را تقویت کنید : زنان و مردان می دانند که با بهبود ظاهر خود می توانند توجه شریک زندگیشان را جلب کنند. برای مثال رسیدن به تناسب اندام یا پوشیدن لباس های زیبا باعث می شود همسرتان فقط به شما توجه کند.

10- از همسرتان قدردانی کنید : تلاش های همسرتان در زندگی مشترک را نادیده نگیرید. اگر همسرتان کوچکترین قدمی برای رابطه تان بر می دارد نشان دهید که قدران محبت او هستید و به او پاداش دهید. یک هدیه خوب یا کمی توجه جنسی ، باعث می شود شریک زندگیتان را حفظ کنید.

 

مقاله مرتبط :

کنار آمدن با خیانت همسر | بعد از خیانت همسر چه کنیم؟

دلایل خیانت همسر

مشاوره خیانت همسر