فهرست بستن

مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره ازدواج تلفنی | رایگان

مشاوره ازدواج تلفنی

به دلیل افزایش میزان اختلافات و ناسازگاری بین زوجین بعد از ازدواج، لزوم مشاوره قبل از ازدواج و همچنین مشاوره ازدواج تلفنی احساس می شود.

این نوع مشاوره به زوجین کمک می کند قبل از اینکه زیر یک سقف بروند، با ازدواج و چالش های آن آشنا شوند. و قبل از بروز تعارضات عمیق بتوانند مشکلات را پیش بینی و ریشه یابی کنند. تا به بهترین نحو ممکن آنها را حل کنند.

باید این موضوع را در نظر داشته باشید که ازدواج هدف نیست، بلکه وسیله است. وسیله ای که برای سلامت فیزیکی، روانی، رشد و خوشبختی باید راهگشای شما باشد.

مشاوره ازدواج همچنین به صورت مشاوره تلفنی اغلب توسط متخصصین درمانی مجاز به نام مشاوره خانواده ارائه می شود. این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا دکتری هستند.

9099072026 3 - مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره ازدواج تلفنی | رایگان

معیارهای مهم ازدواج:

قبل از ازدواج باید به کمک مشاور ازدواج، معیارهای مهم ازدواج را به طور کامل بررسی کنید. در ادامه این معیارها را برای شما آورده ایم:

1- شرایط اجتماعی و فرهنگی:

شما باید شرایط اجتماعی و فرهنگی فردی که قرار است با او ازدواج کنید را بررسی کنید. تا متوجه شوید که تا چه اندازه با فرد مقابل تفاوت فرهنگی و اجتماعی دارید. تفاوت های فرهنگی در مراسم خواستگاری، عقد و عروسی می تواند برای شما چالش هایی را به وجود آورد.

بنابراین شما باید با کسی ازدواج کنید که از نظر فرهنگی و اجتماعی به شما شبیه باشد. و حتی اگر شبیه نیست باید نسبت به تفاوت های اجتماعی و فرهنگی یکدیگر آگاهی داشته باشید و در این مورد با یکدیگر کنار بیایید.

2- موقعیت اقتصادی:

سعی کتید با کسی وارد رابطه طولانی مثل ازدواج شوید که از نظر اقتصادی تقریبا شبیه به یکدیگر باشید. در این مورد اگر مرد بالاتر باشد مشکلات کمتر می باشد.

3- میزان تحصیلات:

بهتر است که هر دو نفر از نظر تحصیلات به یکدیگر شبیه باشید. یک نفر لیسانس باشد و دیگری فوق لیسانس اونقدر مشکلی پبش نمی آید. اما اگر به گونه ای باشد که مثلا یک نفر زیر دیپلم باشد و دیگری فوق لیسانس یا بالاتر. می تواند در آینده برای شما مشکلاتی به وجود بیاورد. چون دنیای شما از نظر فکری متفاوت می شود.

4- مذهب و اعتقادات:

افرادی که از نظر فکری و اعتقادی با هم متفاوت هستند تنش های زیادی را با یکدیگر تجربه می کنند. به خاطر همین در مشاوره قبل از ازدواج ما می گوییم این مورد حتما باید بررسی شود. و دو نفر از نظر مذهبی، اعتقادی و انجام مناسک دینی به یکدیگر شبیه باشند.

5- سن:

اختلاف سنی بین دو نفر بهتر است که بین 3 تا 7 سال باشد. اما در این مورد باز هم شرایط دیگری می تواند دخیل باشد که این عدد را تغییر دهد.

 

از ازدواج با این افراد بپرهیزید:

1- فردی که در تماس تلفنی فقط از مسائل جنسی با شما صحبت می کند

2- کسی که دارای افسرگی زیاد می باشد. و دارو مصرف می کند.

3- فردی که شکاک می باشد. و مدام شما را چک می کند.

4- معتادی که به خاطر شما ترک کرده است.

5- کسی که در هر 3 ارتباطی که با او دارید 2 ارتباط همراه با دعوا و تنش می باشد.

6- کسی که مدام با خانواده خودش درگیری و تنش دارد.

7- کسی که بیش از اندازه خسیس می باشد.

8- فردی که بیشتر شبیه جنس خودتان می باشد.

 

سوالات خیلی مهم مشاوره ازدواج تلفنی

1-  هدف فرد مقابل شما از ازدواج چیست؟

2- خط قرمزهای طرف مقابل شما چیست؟

3- نصور او از همسر ایده آل چیست؟

4- برنامه ریزی او برای چند سال اول زندگی مشترکش چیست؟

5- نظر او در مورد فرزندآوری چیست؟

6- نظرش در مورد اشتغال همسر و آزادی های فردی او چبست؟

 

در ازدواج واقع بینانه جلو بروید:

شما وقتی قصد ازدواج با کسی را دارید باید این را در نظر بگیرید که علاوه بر خود فرد، خانواده اوهم مهم هستند. و قتی با یه نفر ازدواج می کنی در واقع با همه اینها ازدواج می کنی:

_ خانوادش

_ آسیب های اون فرد در گذشته و در دوران کودکی

_ فرهنگی که توش بزرگ شده

_ ترس ها و عادت های اون فرد

_ عقاید، باورها وجهان بینی اون فرد

پس در نظر داشته باشید که وقتی می خواهید با یک نفر ازدواج کنید و با او زیر یک سقف بروید. باید همه این موارد را کامل چک کنید. و میزان پذیرش خود را در مورد این موارد بررسی کنید.

از نظر ما دو نفری که قرار است با هم ازدواج کنند بهتر است که در 60 در صد موارد به هم شبیه باشند تا بتوانند ارتباط سالم تر و با دوام تری داشته باشند. اما اگر از این درصد کمتر بود باید در مورد این تفاوت ها شناخت بدست بیاوند. و ببینند  تا چه حد می توانند با این تفاوت ها کنار بیایند.

انعطاف پذیری و شناخت نسبت به یکدیگر از موارد خیلی مهمی است که در مشاوره ازدواج به آن اشاره می شود. با شناخت بیشتر وارد زندگی نمی شوید که به یکباره متعجب شوید و ندانید چه باید بکنید.

9099072026 3 - مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره ازدواج تلفنی | رایگان

برای ثبت نظر کلیک کنید

15 دیدگاه

 • محمد گفت:

  سلام/امکان پیام وجود داره که یه صحبتی با شما داشته باشم یا تلفنی ممنون میشم جواب بدید

  • ادمین ادمین گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید.

 • زهرا گفت:

  سلام با مردی که قبلا وارد رابطه شده منظورم رابطه جنسی ولی الان نیست میشه ازدواج کرد و بهش اعتماد کرد

  • ادمین ادمین گفت:

   سلام دوست عزیز
   این موضوع را شما چگونه متوجه شده اید؟ آیا ارتباط در چارچوب ازدواج موقت بوده است یا خیر؟ لطفا برای راهنمایی بیشتر از تلفن ثابت با شمار 9099072026 تماس بگیرید.

 • علیرضا صادقی گفت:

  سلام بنده قراره با یک خانم زیبا که عاشق من هست ازدواج کنم. اما ایشان برای ازدواج یک شرط عجیبی گذاشته است و آن هم این است که بعد از ازدواج هر وقت خواست گلوی من را ببوسد. آیا قبول کنم؟

 • نیایش گفت:

  با سلام اطلاعات سایت بسیار مفید و آموزنده است .

 • نیایش گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب مفید شما

 • روزبان گفت:

  با سلام مطالب سایت در ارتباط با نیاز های روز جامعه بوده به گونه ای که با مطالعه راهکارهای ارائه شده نیاز فرد را در حد ایده ال تامین میکند .با تشکر

 • ندا گفت:

  سلام
  تفاوت فرهنگی و قومیتی چقدر در ازدواج مهم است؟
  ممنون

  • نوروزی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به شرایط فعلی جامعه و ازدواج هایی که در میان تحصیل کرده ها رخ می دهد. تفاوت های فرهنگی و قومیتی نمی تواند خیلی باعث ایجاد دردسر شود. اما باید قبل از ازدواج در مود فرهنگ ها و رسم و رسومات(مخصوصا رسم و رسومات نامزدی. و عقد و عروسی) کاملا با هم صحبت کنید. و البته شخصیت خود شما و طرف مقابلتان هم مهم است که چقدر درگیر رسم و رسوم هستید.

 • قاسم گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفید شما

 • اصغری گفت:

  سلام علیکم من افشین اصغری هستم ممنونم از مطالب خوب سایت شما

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.