فهرست بستن

تنوع طلبی در مردان از دیدگاه روانشناسی (0 تا 100)

تنوع طلبی در مردان

تنوع طلبی در مردان موضوع عجیبی نیست. اکثر خانم ها از توجه همسرشان به زنان دیگر گله مند هستند. برخی از مردان به تنوع طلبی دچار هستند و توجه زیادی به زنان دیگر دارند.

آیا شما هم تا به حال این حس را تجربه کرده اید؟ تا به حال توجه همسرتان به زنان دیگر را متوجه شده اید؟ بعد از دیدن چنین رفتاری از همسرتان چه واکنشی نشان می دهید؟

بدون شک اغلب خانم ها با دیدن چنین رفتاری در همسرشان به او شک می کنند. در چنین شرایطی، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند خطر خیانت همسر است.

وقتی متوجه می شوید همسرتان به زنان دیگر توجه می کند ممکن است با خود فکر کنید دیگر برایش جذاب نیستید. ممکن است تصور کنید همسرتان می خواهد به شما خیانت کند اما همیشه اینطور نیست.

تنوع طلبی در مردان همیشه پیش بینی کننده خیانت نیست. برای اینکه بتوانید راه حلی پیدا کنید باید حقیقت را کشف کنید. در صورتی که حقیقت را متوجه نشوید، شک تمام وجود شما را فرا می گیرد. برای اینکه بتوانید بفهمید دلیل رفتار همسرتان چیست نیاز به شواهد دارید. از طریق این شواهد و نشانه ها می توانید خیانت را پیش بینی کنید و به موقع اقدام کنید.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره خانواده تلفنی را مطالعه کنید.


خیانت همسر - تنوع طلبی در مردان از دیدگاه روانشناسی (0 تا 100)

 

مشاوره برای تنوع طلبی مردان

اگر همسر شما تنوع طلب است و به تکرار به شما خیانت می کند با ما همراه باشید. تنوع طلب بودن همسر شما دلیل دارد. علت آن یا مشکلات روانی، و یا مشکلات فیزیوژیکی می باشد. 

در هر دو صورت نگران نباشید. مشاوران و روانشناسان مرکز مشاوره پیام مشاور به شما کمک می کنند تا بتوانید به خوبی دلایل را بررسی کنید و مشکل را حل کنید.

از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید و از اوپراتور مرکز بخواهید شما را به روانشناس خیانت همسر وصل کنند. اما اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید می توانید از تلفن همراه با شماره 09981165858 تماس بگیرید.

 

 

نشانه های تنوع طلبی در مردان:

برای اینکه بتوانید متوجه شوید همسرتان چقدر به زندگیتان پایبند است باید نشانه ها را ردیابی کنید. تنوع طلبی در مردان نشانه هایی دارد که با ردیابی آنها می توانید قبل از بروز اتفاقات ناخوشایند جلوی آن را بگیرید. رایج ترین نشانه های جذب همسرتان به زنان دیگر عبارتند از:

 

1- دوری کردن از شما:

هیچ کسی بطور ناگهانی تغییر رفتار نمی دهد. این روند تدریجی است. اما اگر همسرتان بطور ناگهانی از شما فاصله گرفته و از شما دور میکند، این یک نشانه است. وقتی همسرتان می خواهد از شما فاصله بگیرد ، همه چیز را از شما پنهان می کند، اجازه نمی دهد به موبایلش دست بزنید، تماس های شما را پاسخ نمی دهد، بیش از حد معمول بیرون از خانه می ماند، جواب سوالات شما را نمی دهد. این بی توجهی ها به خصوص وقتی ناگهانی اتفاق بیفتند نشانه های تنوع طلبی در مردان هستند و ممکن است زمینه بروز خیانت را فراهم کنند.

 

2- پنهان کاری:

زوجین معمولا رازی از هم پنهان نگه نمی دارند. بعد از ازدواج زن و شوهر تمام مسائل را باهم در میان می گذارند. در صورتی که اخیرا متوجه پنهان کاری همسرتان شده اید باید دلیل این رفتار را متوجه شوید. اگر همسرتان مهمترین مسائل را از شما پنهان می کند می تواند نشانه حضور زنی دیگر در زندگیتان باشد.

 

3- مقایسه شما با زنان دیگر:

اگر متوجه شدید همسرتان بطور ناگهانی شما را با زنان دیگر مقایسه می کند براحتی این رفتار را نادیده نگیرید. اگر قبلا سابقه نداشته شما را با کسی مقایسه کند اما بطور ناگهانی مدتی است این کار را می کند، این می تواند نشانه تنوع طلبی در مردان باشد. وقتی همسرتان شما را با زن دیگری مقایسه می کند و انتظار دارد شبیه کس دیگری بشوید یعنی همسرتان مجذوب زن دیگری شده است.

 

4- تغییر محسوس در ظاهر:

همه زوجین بعد از گذشت مدتی از زندگی مشترک، علایق یکدیگر را می فهمند. یکی از نشانه های تنوع طلبی در مردان، تغییر سلیقه و علایق است. ممکن است همسرتان ناگهان مدل لباس پوشیدن خود را تغییر دهد. بسیار بیشتر از قبل به ظاهر خود اهمیت دهد. ممکن است قبل از خروج از خانه ساعت ها در مقابل آینه بایستد و به ظاهرش رسیدگی کند. این تغیر ناگهانی می تواند نشانه جذب همسرتان به زن دیگری باشد. مردان وقتی جذب یک زن می شوند می خواهند سلیقه خود را مطابق میل آن زن تغییر دهند. به همین دلیل هرگونه تغیر در استایل و ظاهر یک مرد آن هم بطور ناگهانی نشانه خوبی نیست.

 

5- بهانه گیری و عصبی شدن بی مورد:

بهانه گیری از رایج ترین نشانه های تنوع طلبی در مردان است. وقتی همسر شما جذب زنان دیگر شود برای رها شدن از شما دائما از شما بهانه می گیرد. ممکن است همسرتان به راحتی سر مسائل کوچک عصبانی شود و داد و فریا کند. ممکن است از طرز لباس پوشیدن، غذا پختن، نشستن و برخاستن شما نیز ایراد بگیرد. این تغییرات چنان محسوس است که قطعا شما نیز از آن متعجب خواهید شد.

 

6- عدم وقت گذرانی با شما:

مردان وقتی جذب زن دیگری می شوند تمایل دارند از همسرشان فاصله بگیرند. در چنین شرایطی ممکن است همسرتان کمتر از قبل با شما وقت بگذراند و از بودن با شما زود خسته شود. مردی که قبل از این همیشه و همه جا تمایل داشت شما کنارش باشید حالا تمایلی برای وقت گذرانی با شما ندارد. در چنین حالتی حتی اگر شما بخواهید به او نزیک شوید با بهانه های واهی شما را دست به سر خواهد کرد.

 

 

تنوع طلبی در مردان چه دلیلی دارد؟

یکی از اصلی ترین دلایل تنوع طلبی در مردان عدم کنترل غرایز طبیعی است. متاسفانه مردان به اندازه زنان نمی توانند امیال خود را کنترل کنند. برخی از مردان به دلیل این میل طبیعی نمی توانند جلوی خود را بگیرند که به زنان دیگر نگاه نکنند. بخصوص اگر یک زن جذاب را ببینند.

هورمون های جنسی در تنوع طلبی مردان نقش مهمی ایفا می کنند. افزایش این هورمون ها تنوع طلبی مردان و میل آنها به زنان دیگر را افزایش می دهد. البته نگاه کردن مردان به زنان دیگر همیشه به معنای عدم وفاداری آنها نیست.

برخی مردان با وجود این تنوع طلبی همچنان همسرشان را دوست دارند و کمتر احتمال دارد مرتکب خیانت شوند. اما با این حال شما باید نسبت به هرگونه تغیر رفتار ناگهانی و بدون دلیل همسرتان هوشیار باشید تا مانع بروز اتفاقات ناخوشایند در زندگیتان شوید.

 

 

چگونه تنوع طلبی در مردان را متوقف کنیم؟

اولین قدم صحبت کردن با همسرتان است. با صراحت و صداقت با همسرتان صحبت کنید و به او بگویید وقتی متوجه می شوید او به زنان دیگر توجه می کند چه احساسی دارید. برای صحبت کرن با همسرتان در یک محیط آرام و لحنی دوستانه شروع کنید. او را متهم نکنید زیرا ممکن است گارد بگیرد و از خودش دفاع کند.

در برخی موارد ممکن است همسرتان متوجه رفتارش نباشد و وقتی شما این را به او گوشزد می کنید متوجه رفتار اشتباهش می شود و ممکن است این رفتار را تکرار نکند. اگر صحبت کردن فایده ای نداشت و بعد از آن باز هم متوجه شدید همسرتان به زنان دیگر توجه می کند لازم است همان لحظه تلنگر بزنید.

وقتی همسرتان در حضور شما به زنان دیگر توجه می کند می توانید همان لحظه به او تذکر دهید تا توجهش را فقط به سمت شما معطوف کند. این تلنگر زدن بخصوص برای مواردی که این میل بصورت ناخوداگاه اتفاق می افتد می تواند کمک کننده باشد.

در کنار صحبت کردن با همسرتان لازم است روی روابط خود باهم کار کنید. اگر دلیل تنوع طلبی در مردان میل و هوس جنسی باشد لازم است اقدامات اساسی انجام دهید. قطعا همسرتان کمبودهایی در رابطه زناشویی اش دارد. شما باید سعی کنید نقاط ضعف رابطه تان را بهبود بخشید.

برای اینکه بتوانید این مشکل را از ریشه حل کنید لازم است از روانشناسان کمک دریافت کنید. اگر تنوع طلبی در همسرتان شدید است به مراکز مشاوره مراجعه کنید و یا از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی پیام مشاور تماس بگیرید. و با حل به موقع این مشکل از بروز خیانت پیشگیری کنید.

 

خیانت همسر - تنوع طلبی در مردان از دیدگاه روانشناسی (0 تا 100)

 

5 دیدگاه

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.