مشاوره تلفنی رایگان | مشاوره تلفنی رایگان 24 ساعته

مشاوره تلفنی رایگان

همه ما در زندگی گاهی با چالش هایی رو به رو می شویم که تاثیرات منفی بر سلامت روان ما می گذارند. برخی اوقات عدم دسترسی به کلینیک های مشاوره حضوری، ضرورت استفاده از مشاوره تلفنی رایگان و مشاوره تلفنی رایگان 24 ساعته را ایجاب می کند.

یادگیری واکنش بهتر، در مقابل حوادث ناگوار زندگی زمانی امکان پذیر است که از خدمات یک مشاور خوب بهره مند شویم. تا بتوانیم بسیاری از راهکارها را در زندگی مان بیاموزیم. و در موقع لزوم از آن استفاده کنیم.

مشاوره و یا استفاده از خدمات روانشناسی که توسط کلینیک های حرفه ای مثل مرکز مشاوره تلفنی پیام مشاور انجام می گیرد، به این معنی است. که مشاوران یا روان درمانگران، به مراجعان برای توسعه مهارت‌های شناختی و عاطفی بهتر، کاهش علائم بیماری روانی و مقابله با چالش‌های مختلف زندگی، کمک می کنند.

اما این تنها آغاز معنای مشاوره است. برای درک کامل کاری که یک درمانگر یا مشاور حرفه ای انجام می دهد، درک رویکردهای درمانی مختلف، مجوزها و عناوین مهم است.

مشاوره تلفنی رایگانمشاوره چیست؟

برخی اوقات، اتفاقاتی در زندگی افراد رخ می دهد که خارج از توان ذهنی آنهاست. در این مواقع معمولا، پاسخ های هیجانی نامناسبی از خود نشان می دهند. که گاها پیامد های تلخی را به همراه دارد. مشاوره ابزار قدرتمندی است که به شما کمک می کند تا خیلی سریع و آسان به اصل مسائل خود برسید.

در حقیقت این یک مهارت در زمینه برخورد صحیح در چالش های زندگی است که توسط یک فرد متخصص و مجرب ارائه می شود. می توان گفت مشاوره ارتباط بین یک فرد متخصص با یک مراجع می باشد. فرد متخصص به تمامی حرف های مراج خود خوب گوش می دهد. و سپس با استفاده از رویکرد شناختی خود به دنبال حل مسله می باشد.

 

بهتر بودن مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره حضوری

آیا تا به حال به مشاوره تلفنی فکر کرده اید؟ این می تواند جایگزین بسیار خوبی برای مراجعه حضوری به یکدرمانگر باشد. در اینجا چند مزیت وجود دارد که ممکن است قبلاً در نظر نگرفته باشید:

 

1- راحت تر بودن مشاوره تلفنی

بارزترین مزیت مشاوره تلفنی رایگان این است که راحت تر از جلسات حضوری است. شما می توانید در آسایش و بدون استرس با درمانگر خود از طریق تلفن صحبت کنید.

 

2- محرمانه ماندن اطلاعات

تلفن درمانی نسبت به جلسات حضوری، حریم خصوصی بیشتری ارائه می دهد.برای مثال، می‌توانیدمشاوری را انتخاب کنید که در منطقه‌ای کاملاً متفاوت با شما زندگی می‌کند.

برای برخی، فکر نگاه کردن به چشمان کسی در هنگام بحث در مورد موضوعات خاص می تواند بسیار دلهره آور باشد. اینجاست که صحبت با مشاور از طریق تلفن می‌تواند راه‌حل خوبی باشد، زیرا بدیهی است که نیازی به دیدن درمانگر خود نخواهید داشت.

 

3- کاهش نرخ هزینه ها

در مشاوره تلفنی رایگان 24 ساعته هزینه ها کاهش پیدا می کند. هزینه های درمان بسته به مکان های مختلف می تواند متفاوت باشد. بنابراین اگر در جایی با هزینه های زندگی بالا زندگی می کنید.

اگر بتوانید با یک درمانگر در قسمت دیگری از کشور صحبت کنید، چه بسا ممکن است بسیار مقرون به صرفه باشد. علاوه برآن در مشاوره تلفنی رایگان شما دیگر نیاز به رفتن به مرکز مشاوره ندارید و هزینه های رفت و آمد شما حذف می شود.

 

چگونه مشاوره بگیرم؟

1- مشاوره از طریق تلفن ثابت: برای گرفتن مشاوره از طریق تلفن ثابت، می توانید بدون گرفتن کد و صفر با شماره 9099072026 تماس بگیرید. بلافاصله به مشاور وصل می شوید. و می تانید گفت و گو را آغاز کنید. 

 

2- مشاوره از طریق تلفن همراه یا موبایل: برای گرفتن مشاوره از طریق تلفن همراه، می توانید با شماره 09981165858 تماس بگیرید. برای شما وقت مشاوره تنظیم می شود. و می توانید نهایتا 30 دقیقه بعد از انجام واریزی با مشاور وارد گفت و گو شوید.

 

3- مشاوره به صورت چت واتساپ: برای گرفتن مشاوره از طریق چت واتساپ می توانید وارد این لینک شوید و قدامات لازم را انجام دهید. مشاوره با چت واتساپ

 

4- مشاوره رایگان از طریق ثبت نظر: همچنین برای گرفتن مشاوره تلفنی رایگان میتوانید در پایین همین صفحه، در قسمت ثبت نظرات، سوال خود را بپرسید. کارشناسان ما در کمتر از 24 ساعت پاسخ شما را می دهند.

 

ویژگی های مشاور خوب

دانستن اینکه چه ویژگی‌هایی در مورد یک مشاور مهم‌تر است می‌تواند ارزشمند باشد. چه به دنبال درمان باشید، چه در حال کاوش در یک حرفه در زمینه مشاوره و روان‌شناسی.

به هر حال ویژگی های شخصی ممکن است ذاتا اکتسابی باشد. مشاوران موفق، بسیاری از ویژگی های بین فردی را دارند. که شما در دوست یا مربی به دنبال آن هستید. آنها صمیمی و دلگرم کننده هستند. همچنین آنها روی موفقیت شما سرمایه گذاری می کنند. در اینجا به برخی از مهترین ویژگی های یک مشاور خوب اشاره می کنیم:

 

1- دانش مشاور:

مشاوران مجرب به آموزش و اعتبار مناسب برای مشاوره با بیماران دست یافته اند. و تمام سعی خود را به کار می برند تا شرایط بهتری را برای وضعیت سلامت بیماران فراهم سازند.

 

2- صبر و حوصله مشاور: 

یک مشاور خوب و مجرب با صبر و حوصله با مراجعان کار می کند. تا مهارت های لازم را برای زندگی بهتر یاد بگیرند.

 

3- عدم ایجاد وابستگی بین خودش و بیمار:

قرار است کار با یک درمانگر به شما این امکان را بدهد که خودتان با مشکلات خود کنار بیایید. نه اینکه برای حمایت به آنها وابسته شوید. بنابراین یک مشاور حرفه ای به گونه ای عمل می کند که در عین رسیدگی به وضعیت سلامت شما، از ایجاد وابستگی غیر معمول، جلو گیری شود.

 

4- علاقه مندی به یادگیری مداوم:

اشتیاق برای یادگیری نیز یکی دیگر از ویژگی های یک مشاور خوب محسوب می شود. علاقمندی به یادگیری مادام العمر مشخصه یک مشاور تواناست. از آنجایی که ایده‌ها و رویکردهای درمانی جدید به طور مداوم ظهور می‌کنند. روان‌شناسان باید با شرکت در سمینارها، بررسی یافته‌های تحقیقات مبتنی بر شواهد، و مشورت با همکاران، حرفه خود را حفظ کنند.

 

5- توانایی تشخیص درست بیماری:

اگر روانشناس آمادگی کافی برای کار با نوع خاصی از بیماران یا موقعیت ویژه ای را نداشته باشد، تمایل به کمک به افراد می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. توصیه های نامناسب یا تشخیص نادرست می تواند به شدت به مراجع آسیب برساند. روانشناسان باید خودآگاهی داشته باشند تا مناطقی را که نیازبه آموزش بیشتر دارند تشخیص دهند. 

 

مشاوره تلفنی رایگان

موضوعات مشاوره تلفنی در مرکز پیام مشاور

موضوعات متفاوتی در مرکز مشاوره تلفنی رایگان پیام مشاور مورد بررسی قرار می گیرد. برخی از این موضوعات را در ادامه برای شما عزیزان مطرح کرده ایم. هر موضوع متخصص و کارشناس مربوط به خود را دارد. مرکز پیام مشاور بهترینمشاوران و متخصصان را گرد هم جمع کرده است. تا بتواند بهترین خدمات را به شما عزیزان بدهد.

 

۱_مشاوره خانواده

مشاوره خانواده یا خانواده درمانی یک روش روانشناختی است. که بر ایجاد و حفظ روابط خانوادگی سالم و دائمی متمرکز است. آنچه که در مرکز توجه مشاوران خانواده قرار می گیرد، شناسایی و رفع مشکلات عدیده ای است که بنیان روابط خانوادگی را متزلزل ساخته است.

این مسائل و مشکلات غالبا عاطفی، روانی، رفتاری و یا تلفیقی از آنها هستند. جالب است بدانید که بسیاری از رویکردهایی که در مشاوره خانواده به کار برده می شود. از نظریه سیستم های خانواده سرچشمه می گیرد.

این دیدگاه مبتنی بر این اصل است که  خانواده ها به جای گروهی از افراد که مستقل از یکدیگر عمل می کنند، به صورت یک واحد مشترک با همدیگر در تعامل هستند. در نتیجه تغییرات رفتاری، عاطفی و روانی در یکی از اعضای خانواده، دیر یا زود بر سایرین  تأثیر می گذارد. روانشناسان و مشاوران خانواده در مرکز مشاوره پیام مشاور، به صورت دقیق و درست به شما مشاوره می دهند. و در حل مشکلات شما را یاری می کنند.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره خانواده تلفنی” را به طور کامل مطالعه کنید.


2

۲_خیانت همسر

اعتماد و اطمینان به شریک زندگی، اصل مهمی است که پایه و اساس زندگی مشترک را تشکیل می دهد. متاسفانه گاهی اوقات بنا بر دلایل متعدد، این اصل مهم زیر پا گذاشته می شود. و رابطه عاطفی بین زن و شوهر سست گردیده و متوجه شخص سوم می شود.

به طور حتم پیامد این امر برای شخص خیانت دیده، بسیار ناگوار خواهد بود. و چه بسا وی را به لحاظ روانی در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دهد. از این رو دریافت مشاوره تلفنی رایگان و استفاده از راهنمایی های یک مشاور مجرب و حرفه ای می تواند کار ساز باشد. متخصصان مرکز پیام مشاور به شما آموزش می دهند که چگونه با خیانت همسر خود کنار بیایید.


پیشنهاد می شود مقالهچگونه با خیانت همسرم کنار بیایم را مطالعه کنید.


2

۳_مشاوره ازدواج

عاشق شدن و ازدواج هر دو در نوع خود استرس زا هستند. این در حالی است که برخی افراد فکر می کنند ازدواج، بخش آسان زندگی را نشان می دهد. اما مهمتر از بحث ازدواج کردن، حفظ یک رابطه زناشویی پس از ازدواج است. که می تواند دشوار باشد.

بزرگ کردن فرزندان، مبارزه با مسائل مالی، ساعات طولانی کار، مواجهه با مشکلات شخصی – به سادگییاد گرفتن نحوه گذر از فراز و نشیب زندگی مشترک می تواند بر هر رابطه ای تأثیر بگذارد.

جای تعجب نیست که بیش از 40 درصد ازدواج ها به طلاق ختم می شود. در حالی که درست است که بسیاری از ازدواج‌ها قرار نبوده باشند – برای مثال برخی از زوج‌ها از هم جدا می‌شوند یا متوجه می‌شوند که ناسازگار هستند – بسیاری از ازدواج‌ها به این دلیل پایان می‌یابد که زوج‌ها ابزاری برای مدیریت مشکلات خود ندارند. بنابراین دریافت مشاوره حضوری و تلفنی از کلینیک های معتبر می توانید راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره قبل از ازدواجرا مطالعه کنید.


2

۴_ارتباط با جنس مخالف | رابطه دوستی

بسته به زمینه و علت گرایش جوانان به جنس مخالف که این روز ها به عنوان دوستی اجتماعی زیاد شنیده می شود، پیامد های جسمی و روحی متوجه اکثر دختر و پسر های جوان خواهد بود.

رابطه بین آنهامی تواند در طولانی مدت موجب وابستگی عاطفی شود. و این امر در زمان جدایی، آسیب های روانی را به دنبال دارد. به ویژه دختران به دلیل رمانتیک بودن و داشتن شخصیت احساسی نسبت به جنس مخالف بیشتر وابستگی پیدا می کنند.

اگر چه این رابطه ها امروزه در میان جوانان باب شده است. اما به منظور کاهش آسیب های جسمی و سوء استفاده های جنسی و عاطفی، بهتر است برای مدیریت رابطه، از یک مشاور و روانشناس آگاه کمک بگیریم.

2

۵_زوج درمانی

همه زوج ها درگیری را تجربه می کنند. برای برخی این جنگ بر سر پول است. برای دیگران این درگیری و چالش بر سر موضوعات جنسی است و غیره. این در حالی است که همه‌گیری ویروسکرونایک عامل استرس‌زای بالقوه دیگر را اضافه کرده است: زمان بیشتر در خانه با هم، که می‌تواندتنش‌ها را تشدید کند یا شکاف‌های پنهان یک رابطه را آشکار کند.

درمان می تواند کمک کند. برخلاف آنچه برخی ممکن است باور کنند، موضوع انگشت نشان دادن نیست – چه کسی چه کاری انجام داده یا چه کسی مقصر است. «زوج‌درمانی ابزارهایی برای برقراری ارتباط و درخواست آنچه نیاز دارید فراهم می‌کند.


پیشنهاد می شود مقاله زوج درمانی را به طور کامل مطاله کنید.


2

۶_روانشناس کودک

آشنایی با فرزندتان در حین رشد می تواند یکی از با ارزش ترین بخش های والدین بودن باشد. یادگیری نحوه نگرش فرزندتان به جهان، آموزش مهارت های جدید به فرزندتان، و راهنمایی او در حین پردازش احساسات و تغییرات بزرگ جدید، همه بخشی از والدین بودن است، که آسان نیست.

عوامل محیطی، ژنتیکی و فرهنگی همگی می توانند بر رشد کودک و سرعت پیشرفت آنها از یک مرحله به مرحله دیگر تأثیر بگذارند. دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم از یک مشاور خوب در این زمان بسیار مهم است.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره کودک تلفنی را به طور کامل مطالعه کنید.


2

۷_مشاوره طلاق

ازدواج و طلاق از مهمترین اتفاق های زندگی به شمار می روند. به همان نسبت که ازدواج شادی آفرین است، طلاق می تواند غم انگیز باشد.  

طلاق معمولا پدیده ای فراگیر است و می تواند اکثر اطرافیان از جمله فرزندان و خانواده ها را درگیر کند. با این حال واقعیتی است که نمی توان آن را انکار کرد. با کمک یک مشاور طلاق آموزش دیده،اوضاع رو به بهبودی خواهد گذاشت.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره طلاق چیست؟ را مطالعه کنید.


2

۸_مشاوره جنسی|خودارضایی

خودارضایی موضوعی است که مردان و زنان معمولا از گفتن آن شرم دارند. و در عین حال با عوارض نامطلوب آن دست و پنجه نرم می کنند.

تحقیقات علمی ثابت کرده است که این مسئله می  تواند بر سلامت روان افراد تاثیر بگذارد. به همین دلیل بهتر است با دریافت آموزش های صحیح جنسی و زناشویی، از انجام آن اجتناب نمود.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره جنسی تلفنیرا به طور کامل مطالعه کنید.


2

۹_مشاوره فردی

برخی مواقع، فرد تحت فشار های مالی، عاطفی یا هر آنچه که در زندگی رخ می دهد، کنترل خود را از دست داده و کیفیت زندگی رو به پایینی را نشان می دهد. در این مواقع دریافت مشاوره فردی از یک درمانگر مجرب بسیار مهم تلقی می شود. در اینجا به برخی از درمان های مشاوره فردی اشاره می کنیم که در مرکز پیام مشاور توسط مجرب ترین روانشناسان بالینی انجام می گیرد. 

 

i. مشاوره و درمان افسردگی

 

ii. مشاوره و درمان وسواس

 

iii. مشاوره و درمان اختلال دوقطبی

 

iv. مشاوره و درمان حمله پانیک

 

v. مشاوره و درمان استرس و اضطراب

 

vi. مشاوره و درمان پارانوئید

 

vii. مشاوره و درمان فوبیا

 

viii. مشاوره و درمان اختلال شخصیت ضد اجتماعی

16 دیدگاه

 • محمدی گفت:

  سلام من ۱۲ سال پیش با یه پسر کرولال ازدواج کردم ،چون ناشنوا بودنش برام مهم نبود چون اعتیاد نداشت چهارستون بدنش سالم بود ،خونوادشم وضع مالی خوبی داشتن ،تااینکه بعد ازدواج فهمیدم شیرین عقل یخورده درک وفهم چیزایی که یه زن ازشوهرش داره رو ازش توقع داشتم نمتونست انجام بده، مثل خرجی یا اینکه پیش خونوادش هوامو داشته باشه،وغیره،،،باز بخاطر زندگیم چیزی نمیگفتم
  تاالان که دوتا پسر یکی 10 ساله و6 ساله دارم دیگه نمیتونم تحملش کنم دیگه خرجی دادن هوامو داشتن به کنار خیلی عصبیی غیرقابل تحمل شده دخالت خانوادش ازهمه بدتر خودت نه از نظر جنسی نه مالی نه عاطفی حمایتم نمیکنه هر چی خانوادش بگن گوش میکنه بمن گوش نمیده بااینکه به صلاح خودشو زندگیمونه،هرروز بحث ودعوا داریم تا الانم بخاطر دوتا بچهام تحملش کردم من اگه درخواست طلاق بدم دادگاه حضانت بجهارو میده بمن یانه

  • نوروزی گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   مشکلاتی که فرمودید اونقدر حاد نیست که نتونید با کمک مشاور حلش کنید. پیشنهاد من در درجه اول به شا دوست عزیز کمک گرفتن از یک مشاور خانواده یا یک زوج درمانگر است. اما اگر تصمیم آخر رو گرفتید. در مورد حضانت بچه ها باید بگم که پسر 6 ساله ما تا هفت سالگی حضانتش با شماست. اما از 7 تا 15 سالگی حضانت پسر با پدر هست و بعد از اون خودشون تصمیم میگیرن که با کدام والد زندگی کنند. اما به دلیل ناشنوا بودن همسرتان احتمال داره که قاضی رای به نفع شما بده و حضانت را به شما واگذار کند.

 • سارینا گفت:

  سلام . همسرم بهم خیانت کرده.خیلی حال بدی دارم. الان پشیمونه اما من نمیتونم دیگه باهاش زندگی کنم. حال خیلی خیلی بدی دارم. تا قبل از خیانت زندگی خوبی داشتبم. اما الان انگار همه چیز تموم شده. تروخدا کمکم کنید. چیکار کنم؟

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز
   کسی که خیانت دیده است بعد از خیانت حال بدی دارد و البته حق دارد. اما شما باید بتوانید به مرحله پذیرش برسید تا بتوانید زندگی خودتون رو از نو بسازید. و البته کمک یک مشاور در این مسیر خیلی می تونه حالتون رو بهتر کنه. حتما با یک مشاور در ارتباط باشید تا زودتر بتوانید به مرحله پذیرش برسید.

 • مژگان گفت:

  سلام
  مشاوره در مورد ادامه روابط بعد از خیانت می خواستم

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز بعداز خیانت همسر قطعا کسی که خیانت دیده است حال بسیار بدی دارد. و البته باید به او حق داد. بهتر است احساسات منفی ود را تخلیه کنید. و برای مدت کوتاهی از فضا دور شوید. و البته ناگفته نماند که برای تخلیه هیجانات منفی خود حتما باید با یک مشاور و یا روانشناس در ارتباط باشید. مشاور به شما کمک می کند تا بهتر با واقعیت مواجه شوید و آن را بپذیرید. بعد از یک دوره کوتاه با کسی که به شما خیانت کرده است صحبت کنید. دلیل کارهایش را بپرسید. و با علم و آگاهی به نیازهای خودتان و همسرتان دوباره وارد زندگی شوید.

 • لیلی گفت:

  سلام
  ببخشید من مدت 2 سال هست با فردی در رابطه ام ولی ایشون برای ازدواج طفره میره
  می خوام بدونم آیا باید ارتباط رو ادامه بدم؟

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز بهتر است که خیلی منطقی با ایشون صحبت کنید. و برنامه های آینده ایشون رو بپرسید. اگر برای ازدواج برناه ای ندارد، و هدف شما از این ارتباط ازدواج است بهتر است ارتباط تان را با ایشان قطع کنید.

 • مهشید گفت:

  سلام شما مشاوره افسردگی هم میدید؟

  • نوروزی گفت:

   سلام
   بله مشاورین مرکز در امور افسردگی، اضطراب و موضوعات مرتبط آماده ارائه خدمات به شما دوست عزیز می باشد.

 • یاسمین گفت:

  سلام
  برای محتوای علمی سایتتون متشکرم.
  من از راهکارهای شما استفاده کردم و بسیار کاربردی بود.
  مرسی که کمک میکنید نگاه بهتری به زندگی داشته باشیم.

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست خوبم
   ما در موسسه پیام مشاور بسیار خرسندیم که اطلاعات ارائه شده برای شما دوست عزیز مفید بوده.
   با آرزوی سعادت برای شما

 • شیدا گفت:

  سلام ببخشید همسر من یه مدتی بود کاملا سرد شده و کلا حرف نمیزد البته همیشه نسبت به خانواده مسیولیت پذیر بود که حتی من اصلا شک نمیکردم که از چیزی دلخور باشه الان چند روزه میگه تمایلی به ادامه زندگی نداره و هرکاری میکنم اصلا حرفی نمیزنه نمیدونم افسرده شده یا علت دیگه ای داره لطفا بهم بگید چطور باهاش حرف بزنم که بتونم به نتیجه مثبت برسم چون هر بار علت رو میپرسم عصبانی میشه و باعث بیشتر شدن اختلافمون میشه؟
  ممنون میشم بهم کمک کنید

  • نوروزی گفت:

   سلام
   دلایل زیادی می تونه برای سردی روابط وجود داشته باشد. اما توصیه مشاور به شما این است که ارتباط خود را به صورت جدی پیگیری کنید. حسن رفتار از جانب شما ادامه داشته باشد و در برابر بی تفاوتی ایشون فعلا صبوری پیشه فرمایید و بعد از مدتی که اعتماد همسرتون به طور نسبی جلب شد پیشنهاد مراجعه به روانشناس را به همسرتون داشته باشید.

 • مانترا گفت:

  سلام من قبلا با خانم باقری مشاوره گرفتم ایشون بسیار صبور و دلسوز هستن واقعا ممنونم از ایشون و اینکه یه سوال دیگه داشتم من خیلی تلاش میکنم که نامزدم رو راضی کنم برای مراجعه به مشاور اما ایشون تمایلی نشون نمیدن آیا این نگران کننده است ؟ و اینکه چطور میتونم ایشون رو راضی کنم؟

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز خوشحالیم که مجموعه پیام مشاور تونسته به شما کمک کنه. اگر نامزدتان راضی نمیشن که به مرکز مشاوره مراجعه کنن، میتونن مشاوره موبایلی داشته باشن. به این صورت که شما برای ایشون وقت مشاوره تنظیم کنید. و ما در زمان اعلام شده از سمت شما با ایشون تماس می گیریم.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.