فهرست بستن

روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن بر شخصیت و عملکرد شما

روانشناسی رنگ ها

آیا می دانید که روانشناسی رنگ ها بر رو شخصیت و عملکرد شما تاثیر دارد؟ رنگ ها بر روی احساسات شما تاثیر می گذارند. و گاهی انتخاب رنگ در لوگو، دکور و برند شما باعث جذب یا دفع مشتری شما می شود. 

رنگ ها می توانند بر واکنش های فیزیکی هم تاثیر بگدارند. مثلا باعث بالا رفتن فشار خون، خستگی چشم و افزایش متابولیسم شوند.

حتی روانشناسان می گویند: رنگ مورد علاقه فرد می تواند نشان دهنده شخصیت و خصوصیات اخلاقی او باشد. در مرکز مشاوره تلفنی پیام مشاور با ما همراه باشید تا در مورد دنیای روانشناسی رنگ ها بیشتر بدانید.

رنگ ها - روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن بر شخصیت و عملکرد شما

چگونه با انتخاب رنگ، شخصیت شناسی کنیم؟

ابتدا می توانید مجموعه بزرگی از رنگ ها را جمع آوری کنید. ابزار این رنگ ها می تواند مداد رنگی، مدادشمعی یا ماژیک باشد. بعد از آزمونگر بخواهید یکی از این رنگ ها را انتخاب کند. تا با علم روانشناسی رنگ ها بسیاری از الگوهای رفتاری و خلقیات او را حدس بزنید:

قرمز:

رنگ قرمز هیجان، اشتیاق، انرژی و سرعت را نشان می دهد. کسانی که به این رنگ علاقه دارند معمولا افرادی خونگرم، پرشور و بلند پرداز هستند. کسانی که از این رنگ بیش از اندازه استفاده می کنند ممکن است دچار پرخاشگری شوند.

آبی:

آبی رنگی است که نشان دهنده امنیت، اطمینان، وفاداری و اعتماد است. افرادی که به این رنگ علاقه مند هستند معمولا افرادی آرام و صلح جو هستند. البته که استفاده بیش از اندازه از این رنگ باعث یاس و نا امیدی می شود.

سبز:

رنگ سبز نمادی از تعادل، هماهنگی، احیاکنندگی و اطمینان بخشی می باشد. این رنگ نشاط آور می باشد و طرفدارانش معمولا طبیعت گرد و یا فعال محیط زیست هستند. زندگی با افراد طرفدار رنگ سبز بسیار آسان است.

صورتی:

نشان دهنده مهربانی، دلسوزی، ظرافت و بخشندگی می باشد. دوستداران این رنگ درک بالایی دارند. و دیگران را خوب درک می کنند. در ضمن این افراد می توانند روانشناسان و مشاوران خوبی باشند.

زرد:

افراد علاقه مند به رنگ زرد معمولا شوخ طبعی ظریفی دارند. این افراد دارای چارچوب های خاصی در زندگی خود هستند. رنگ زرد سوخت و ساز را افزایش می دهد. و باعث افزایش تمرکز می شود. طرفداران این رنگ اجتماعی و پر حرف می باشند.

سیاه:

سیاه رنگی است که شما را لاغز تر نشان می دهد. به خاطر همین جایگاه بالایی در دنیای مد دارد. بنابراین ممکن است افراد ریادی از این رنگ استفاده کنند ولی مورد علاقه آنها نباشد. طرفداران این رنگ معمولا افرادی مرموز هستند که دوست ندارند در مورد برنامه های کاری و زندگی شان اطلاعی به شما بدهند.