فهرست بستن

مشاوره خانواده اصفهان | بهترین مراکز مشاوره اصفهان

مشاوره خانواده اصفهان

از آنجایی که روابط خانوادگی برای سلامت جسمی و روانی شما بسیار مهم است. ما بر خود لازم دیدیم که مشاوره خانواده خوب و با کیفیت اصفهان را به شما معرفی کنیم.

همچنین بهترین مراکز مشاوره اصفهان را به شما بشناسانیم. تا اگر در روابط خانوادگی خود دچار تنش و تعارض هستید. به مشاور خانواده مراجعه کنید. و تعارضات را حل کنید.

گاهی اوقات مسائل و مشکلات خانوادگی آنقدر زیاد می شود. که دیگر نیاز است نفر سومی، در نقش مشاور وارد شود. تا بتواند با نگاهی بی طرفانه مشکلات را بررسی کند. و اعضای خانواده را در تعامل خوب و مثبت با یکدیگر یاری دهد. 

مشاوره خانواده، می تواند در بسیاری از موقعیت‌ هایی که بر روابط و پویایی خانواده تأثیر منفی گذاشته است، مفید باشد.

مشاور می تواند در مواردی چون مشاوره خانواده تلفنی رایگان، مشاوره تلفنی رایگان  و همچنین مشاوره زناشویی و جنسی به شما کمک کند.

خانواده تلفنی 2 - مشاوره خانواده اصفهان | بهترین مراکز مشاوره اصفهان

چه نوع مسائل و چالش هایی در مشاوره خانواده اصفهان، بررسی می شوند؟

 • مشکلات مالی
 • مسائل زناشویی و جنسی
 • مشکلات عاطفی بین زن و شوهر
 • خرابی ارتباطات
 • تعارض بر سر یک یا چند موضوع
 • وضعیت سلامت روان اعضا
 • یک بیماری جدی
 • اختلال مصرف مواد

 

مشاوره خانواده تلفنی در اصفهان

برای گرفتن مشاوره تلفنی در اصفهان کافیست، از تلفن ثابت، بدون گرفتن کد و صفر با شماره 9099072026 تماس بگیرید. بافاصله به مشاور خانواده وصل می شود. و در مورد موضوعی که دارید، وارد گفت و گو می شوید.

اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید. از طریق تلفن همراه یا موبایل با شماره 09981165858 تماس بگیرید. برای شما زمان مشاوره تنظیم میشود. و شما می توانید در زمان تنظیم شده، که البته با نظر خودتان هم هست. با مشاور خانواده ارتباط بگیرید.

مرکز پیام مشاور یک قسمت مشاوره خانواده رایگان دارد. که شما عزیزان می توانید از طریق نظری دهید. در پایین همین صفحه سوال خود را بپرسید. در اولین فرصت جواب سوال برای شما ارسال می شود.

 

مشاوره خانواده یا خانواده درمانی چیست؟

عبارت «خانواده درمانی» به این معناست که اعضای یک خانواده با هم و به صورت گروهی به دنبال مشاوره هستند.

اگرچه اگر همه افراد خانواده مشارکت کنند نتیجه بهتری حاصل می شود. اما لزوما به این معنی نیست که تمام خانواده شما باید درگیر باشند. این بدان معناست که درمان بر تعاملات و پویایی خانواده متمرکز است. 

 

مشاوره خانواده اصفهان| اهداف مشاوره خانواده

مشاوره خانواده یا خانواده درمانی عموما کوتاه مدت است. و بر اهداف خاصی تمرکز دارد. در اینجا به بخشی از اهداف خانواده درمانی یا مشاوره خانواده اشاره می کنیم.

  • بهبود مهارت های ارتباطی
  • ارائه مهارت برای مقابله با موقعیت های چالش برانگیز
  • ارائه بینش و درک جدید
  • شناسایی مناطق مشکل دار در خانواده
  • ارائه راهبرد هایی برای مدیریت تعارض
  • بهبود و تقویت روابط جنسی و عاطفی بین زن و شوهر

خانواده تلفنی 3 - مشاوره خانواده اصفهان | بهترین مراکز مشاوره اصفهان

آیا باید به مشاوره بروم یا طلاق بگیرم؟

اگر رابطه فعلی شما اسیب دیده است و فکر می کنید که جدایی و طلاق درمان مشکل است، توصیه می کنیم کمی صبر کنید. مشاوره خانواده می تواند نجات دهنده رابطه شما باشد.

اگر می خواهید به زندگی سابق خود برگردید. و با همسر قبلی خود، ازدواج کنید. بهتر است به درمانگر و مشاور خانواده مراجعه کنید. مشاوره خانواده، که به عنوان مشاوره ازدواج نیز شناخته می شود، می تواند همان چیزی باشد که رابطه شما برای التیام زخم های قدیمی و شروع مجدد به آن نیاز دارد.

 

آیا مشاوره خانواده همیشه کارآمد عمل می کند؟

متأسفانه، بسیاری از زوج ها زمانی درمان را امتحان می کنند که میزان قابل توجهی آسیب دیده است. الگوهای رابطه ای ناسازگار شکل گرفته اند. پیوند عاطفی بین شرکا به شدت تضعیف شده است. و به دلیل عدم حل و فصل اختلافات گذشته، میزان زیادی از کینه و نفرت بین زن و شوهر به وجود آمده است.

تحقیقات نشان می دهد که یک زن و شوهر معمولی تا شش سال قبل از مشاوره، زوجین ناراضی هستند.

این بدان معنا نیست که زوج درمانی نمی تواند در حل چنین مشکلاتی طولانی مدت موثر باشد. ولیکن، این یک تلاش بسیار چالش برانگیز و وقت گیر خواهد بود. و به تعهد و تلاش زیادی از طرف هر دو شریک نیاز دارد.

 

اهمیت مشاوره خانواده تلفنی رایگان

برخی خانواده به شدت محتاط هستند. و ترجیح می دهند مشکلات خود را در درون خانواده حل کنند. این افراد حساسیت زیادی به این موضوع نشان می دهند که دیگران متوجه اختلافات خانوادگی آنها شوند.

به همین دلیل، مشاوره خانواده تلفنی رایگان می تواند راهگشای مناسبی برای این افراد باشد.

در این نوع مشاوره، نیازی به حضور افراد در مراکز مشاوره نیست. و از طریق تلفن، چت و همچنین طرح سوال در قسمت ثبت نظرات، می توانند مشکلات خود را حل کنند.

 

تاثیر مشاور خانواده بر زندگی شما

زندگی خانوادگی، برای زوجین در ابتدا رویایی و زیباست. و به مرور، حفظ و پایداری در روابط را می طلبد. وقتی با فردی آشنا می شوید و می خواهید باقی راه زندگی خود را با او طی کنید، باید ترفندها و اصولی برای تحکیم این روابط یاد بگیرید. این ابزارها را یک مشاوره خانواده در اختیار شما می گذارد.

سوال اصلی این است که مرکز مشاوره خانواده در چه مواردی می تواند تأثیرگذار باشد؟

1_ راهنمایی در برقراری رابطه جنسی مطلوب که در کیفیت زندگی شما تأثیرگذار است.

2_ گاهی فردی رفتارهای تحریک کننده در خانواده دارد که بدون گوش دادن به تذکرها، رفتار خود را ادامه می دهد و باعث عصبانیت طرف مقابل می شود.

مانند: عدم رعایت نظافت شخصی، عدم رعایت نظم و انظباط در خانه و سایر مواردی که ایجاد حساسیت می کند را با مراجعه به مرکز مشاوره خانواده می توان حل کرد. زیرا مشاور، به همسران کمک خواهد کرد تا با بحث هدفمند، مشکل ریشه یابی و حل شود.

3_ وقتی یکی از زوجین، از صحبت کردن در مورد مشکل خود یا مشکلی که با طرف مقابل دارد، طفره میرود و با همسر خود ارتباط برقرار نمی کند، نیاز به نفر سومی است که در نقش مشاور، دو نفر را در وضعیت ارتباطی درست قرار دهد و مستقیما آنها را با چالش روبرو کند تا کم کم مشکل ساده و قابل حل شود. زیرا ادامه پیدا کردن این سکوت، اثرات مخرب تری در پیش خواهد داشت.

4_ وقتی فردی منفی بافی می کند. و ارتباطی توأم با قضاوت طرف مقابل دارد. و همسر در مقابل آن، احساس ناامنی و رنجیده خاطری می کند، مشاوره خانواده با تجربه می داند، از کجا شروع کند و از هرگونه سوء استفاده و سوء تفاهمات عاطفی جلوگیری کند.

5_ در یک رابطه دو طرفه بین زوجین، مشکلات همیشگی وجود دارد که در مدت زمان طولانی، بر بسیاری از مسائل خانواده تأثیرگذار است.

مانند؛ وضعیت مالی، مسائل جنسی، مشکلات تربیتی کودک که برای افراد به مرور طاقت فرسا می شود و به ناچار، به دنبال راه حلی منطقی براي آن هستند. در اين شرايط، مشاوره خانواده بهترین گزینه برای این چالش هاست که زوجین باید هرچه سریع تر برای رفع آن اقدام کنند، تا فرصت جبران و بازگشت به زندگی عادی را از دست ندهند.2

 

بی میلی جنسی

براساس مطالعات زیادی که در ارتباط با مشاوره خانواده و زوج درمانی صورت گرفته است. ما دریافتیم که اکثر مشکلات خانواده ها به خاطر روابط ناسالم پدر و مادر است. که این رابطه ناسالم بین زن و شوهر، ریشه در مشکلات جنسی دارد.

اکثر خانواده هایی که با یکدیگر مشکلات حاد داشتند. روابط جنسی خوبی بین زن و شوهر وجود نداشت. 

در علم روانشناسی و ساختار خانواده سالم زن و شوهر باید حداقل یک بار در هفته با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند. و اگر این میزان کمتر باشد. یعنی فاصله بین دو رابطه جنسی از یک هفته بیشتر باشد.

بین زن و شوهر سردی عاطفی و جنسی به وجود می آید. و این سردی تاثیر شدیدی بر کل روابط خانوادگی افراد می گذارد.

بنابراین در انجام مشاوره خانواده و زوج درمانی بررسی بی میلی جنسی از طرف زن و یا مرد بسیار مهم می باشد. همچنین علاوه بر بی میلی جنسی باید سلامت روابط جنسی بین زن و شوهر بررسی شود.

کیفیت رابطه جنسی بین زن و شوهر بسیار مهم است، و حتما باید کمیت و کیفیت رابطه جنسی بین زن و شوهر در مشاوره خانواده مورد بررسی قرار بگیرد.

 

مشاوره خانواده اصفهان از چه تکنیک هایی استفاده می کند؟

مشاوره خانواده اصفهان از رویکردهای خانواده درمانی استفاده می کند. که روشی بسیار موثر در حل اختلافات و تنش ها می باشد. این رویکرد خانواده درمانی خود دارای دو روش می باشد. که در ادامه به این دو روش اشاره می کنیم.

1- خانواده درمانی سیستمیک

این رویکرد درمانی، خانواده را به عنوان یک واحد در نظر می گیرد. که در آن اعمال هر یک از اعضا بر سایر افراد خانواده تأثیر می گذارد. از این رو سعی می شود.

با تک تک اعضای خانواده به صورت تلفنی، صحبت شود. هدف درمان درک فرآیندهای خانواده، نحوه تأثیر گذاری آنها بر افراد و چگونگی تغییر آنها در طول زمان با هدف بهبود تعاملات خانوادگی است.

2- خانواده درمانی ساختاری

خانواده درمانی ساختاری که توسط سالوادور مینوچین در دهه 1960 ابداع شد. مبتنی بر این ایده است. که نگرانی های عاطفی و رفتاری در کودکان و نوجوانان اغلب به ساختارهای ناکارآمد خانواده مرتبط است.

درمان بر درک مرزها و زیر سیستم‌ های درون یک خانواده متمرکز است. تا همه بتوانند به روش ‌های سازنده‌ تری تعامل داشته باشند. همچنین بر تقویت روابط بین اعضای خانواده تمرکز دارد.

 

داستان زندگی یکی از مراجین مرکز پیام مشاور:

نوشین 35 ساله از اصفهان

نزدیک به 13 سال است که از زندگی مشترکم با این آقا می گذرد. همسرم مرد خودخواهی است. و بزرگترین مشکل من با همسرم خودارضایی ایشان است. مدام موبایلش توی دستشه و داره فیلم های پورن میبینه. و با اون فیلم ها خودارضایی می کنه.

جای خوابش رو از من جدا کرده. میره توی حال می خوابه و تا دیر وقت فیلم میبینه و خودارضایی می کنه. نمیدونم باید باهاش چیکار کنم. بارها بهش گفتم بیا با هم بریم پیش مشاور اما اصلا نمیاد. میگه من خجالت می کشم بیام این چیزها را بگم.

تقریبا 10 روز یک بار با من ارتباط جنسی داره. که البته اونم من اصلا دلم نمیخواد باهاش رابطه داشته باشم. همش احساس میکنم منو نمی بینه. و توی رابطه با من توی ذهنش اون خانوم هایی هستن که توی فیلم میبینه.

بی توجهی مرد

یه مدتی هی می رفتم برای خودم لباس زیر می خریدم و سعی می کردم توی رابطه مون تنوع ایجاد کنم. اما اون اصلا منو نمی بینه. اصلا به من توجهی نداره. کلا درگیر خودشه. حتی رنگ موی منو نمی بینه. موهامو که رنگ میکنم یا آرایشگاه میرم اصلا متوجه نمیشه.

یعنی میخوام بگم کلا توجه به من نمی کنه. از نظر محبت کردن هم که دیگه هیچی. اصلا بلد نیست ابراز عشق کنه. اصلا من نمیدونم این آقا برای چی ازدواج کرده!!

خانواده همسر

با خانواده خودش ارتباط خوبی داره. میتونم بگم بهترین عمو و بهترین دایی ایشون هست. هر کسی هر کاری داره شوهر من پیش قدم میشه. برای خانواده اش زیاد هزینه میکنه. برای خواهرزاده و برادرزاده کلی وسیله و لباس می خره. اما به بچه های خودم که میرسه همش میگه پول ندارم.

با زحمت برای من و بچه ها لباس می خره. همش میگه حالا این لباس رو که دارید فعلا بپوشید. باور کنید شاید نزدیک به دو سال است که من و بچه ها را رستوران نبرده. همش میگه ندارم. اما برای خانوادش خرج می کنه. برای خواهراش کادو میگیره.

مامانش کلا شوهر منو توی دست داره. هی بهش میگه اینو بخر برای خواهرت. اونو بخر برای خواهرزاده ات. وقتی هم که من اعتراض می کنم به همسرم میگه پول خودمه.

نمیدونم باید چیکار کنم. مسئله جنسی همسرم از یک طرف و این کارهاش هم از یه طرف دیگه منو برای ادامه زندگی واقعا مردد کرده.

باید چیکار کنم؟ خواهش میکنم منو راهنمایی کنید. 

 

بهترین مشاور خانواده اصفهان| لیست بهترین مراکز مشاوره اصفهان

اسم مرکز مشاوره اصفهان آدرس مرکز مشاوره اصفهان شماره تماس مرکز مشاوره اصفهان
مرکز مشاوره آیین خیابان آمادگاه. بن بست صحرا.ساختمان جامکو 32242714
مرکز مشاوره پژواک سه راه حکیم نظامی. اول خیابان ارتش. ساختمان شماره 10 33388905
مرکز مشاوره رضوی خیابان بزرگمهر. خیابان آراسته. نبش کوچه54 32688048
مرکز مشاوره فرصت خیابان استانداری. بعد از خیابان فرشادی. بن بست شماره 7 یزدان 32223127

انواع خدمات مشاوره تلفنی و مشاوره روانشناسی

در مراکز مشاوره ای که چه به صورت تلفنی و چه حضوری خدمت شما معرفی شد. انواع خدمات زیر ارائه می شود:

مشاوره خانواده تلفنی

زوج درمانی

سکستراپی

خیانت همسر

مشاوره قبل از اردواج

مشاوره بعد از ازدواج

خانواده تلفنی 2 - مشاوره خانواده اصفهان | بهترین مراکز مشاوره اصفهان

برای ثبت نظر کلیک کنید

12 دیدگاه

 • بیتا گفت:

  سلام. ممنونم بابت مطالب مفیدتون . من دختر هستم ، مدتیه نامزد کردم ، نزدیک به 6 ماهه هر روز دیدار و نزدیکی داشتیم . الان بعد از گذشت 5 ماه میگه احساسی نسبت بهت ندارم ، میگه تا هر وقت بخوای همراهتم و پیشتم ولی دیگه دلم نمیخواد. باهات ازدواج کنم . اینم بگم خودش اومده بود جلو از خانوادم منو خاستگاری کرد و اون موقع حسی بهش نداشتم و بعد از گذشت دوماه بهش علاقه مند شدم و نامزد کردیم ولی الان میگه دلمو میزنی . نمیدونم چیکار کنم رابطمو دوست دارم و دوست دارم ایندم کنار همین مرد ساخته بشه ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است که مدتی از ایشان فاصله بگیرید. برای راهنمایی بیشتر از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید.

 • ناشناس گفت:

  باسلام شوهرمن با خانوادم کنار نمیاد به بهونه های مختلف با کوچکترین رفتار یا موقعیت میگه فرق میزارن وفاصله میگیره واز منم میخواد تو روشون بایستم ولی زره ای به رفتار خودش توجه نمی کنه شاید بعضی اشکالها از خودش هم باشه بارها باعث شده ماها خانوادم رونبینم به تازگی پدرم رو از دست دادم والا برخورد مادرم روزیر سوال داره شاید اشکالاتی هم از اونا باشه ولی گفتگو مسالمت امیز نمیکنه میگه حق تومیخورن راحتم نمیزاره تا خودم اصلا ببینم چی غلطه چی درست خدا حفظتون کنه راهنمایم کنید روح وجسمم بیمار توتمام زندگی مشترکم یه روز بون استرس وبدون نگرانی نداشتم نمیخوام مشکل روهمه بدونن ولی اون همیشه سعی میکنه به همه بگه چه برخوردی باهاش بکنم که دخالت بین من وخونوادم نکنه تشکر از راهنمایتون

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است که رفت آمد همسرتان را با خانواده خودتان محدودتر کنید. در ضمن نیازی نیست که همه مسائل خانواده تان را با ایشان در میان بگذارید.

 • حامد گفت:

  سلام
  با دختری آشنا شدم مدتیه ک از لحاظ معیار های شخصی واسم اکیه و خوبه اما خودش هم اذعان میکنه ک اصلا میل ب ایجاد رابطه عاطفی با هیچ کسی نداره و شوقی نمیبینه از اون سمت هم منو تایید میکنه اما میگه نمیدونم چرا اینجورم و دورنگراس بیشتر آیا با مشاوره و روانشناسی موثر واقع میشه با سپاس

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است قبل از ازدواج حتما چند جلسه مشاوره قبل از ازدواج داشته باشید. تا بتوانید به شناخخت کامل تری برسید.

 • ملیکا گفت:

  سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون. همسر من خیلی بددهن هست. هر وقت دعوامون میشه مدام داد و هوار میکنه و به من و خانوادم توهین میکنه. فحش میده. اصلا ناراحتی من براش مهم نیست. البته بگم اخلاق های خوب هم زیاد داره. خسیس نیست. هرچی بگم میخره میاره. اما فوق العاده بددهنه. هرچی میشه فحش میده. با این موضوع اصلا نمیتونم کنار بیام. لطفا منو راهنمایی کنید. چیکار کنم؟

  • نوروزی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز اول از همه باید به شما بگویم که انسانی وجود ندارد که زاتا بددهن باشد. و این ویژگی یک ویژگی اکتسابی می باشد. که ممکن است در خانواده پدری، در بین دوستان یا همکاران این ویژگی را کسب کرده باشد یعنی در اصل این یک ویژگی آموختنی است که همسر شما آن را یاد گرفته است. پس امکان تغییر وجود دارد. برای تغییر این رفتار بهتر است که زمانی که بددهنی می کند شما به مقابله با او برنیایید که سعی کند در نهایت احترام با ایشان صحبت کنید. در زمانهای محدودی که هنگام عصبانیت، بددهنی نمی کند از رفتارهای پاداش دهنده استفاده کنید.

 • Noshin گفت:

  عالی بود. ممنون

 • سارینا گفت:

  ممنون بابت آدرس هایی که گذاشتید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.