فهرست بستن

مشاوره خانواده در مشهد | معرفی مراکز مشاوره در مشهد

مشاوره خانواده در مشهد

مشاوره خانواده در مشهد از راهبردهای بین فردی برای رسیدگی به مسائلی که بر سلامت خانواده تأثیر می گذارد استفاده می کند. ایده اصلی در مراکز مشاوره خانواده در مشهد این است که مشکلات فردی باید در چارچوب خانواده بررسی شود.

در مرکز مشاوره تلفنی رایگان پیام مشاور تغییر الگوهای تعامل، بخش بزرگی از خانواده درمانی یا مشاوره خانواده است. خواه شامل برخورد با گروه بزرگی از افراد باشد، یا فقط با یک زوج. خانواده درمانی از نظر دامنه و دیدگاه از سایر اشکال مشاوره متمایز است.

خانواده تلفنی 2 - مشاوره خانواده در مشهد | معرفی مراکز مشاوره در مشهد

چرا مشاوره خانواده؟

خانواده اولین، مرکز رشد فرد محسوب می شود. بنابراین رفتار والدین، سلامت روانی آنها  و نحوه تربیت فرزندان در خانواده بر رشد و تامین سلامت روانی فرد تاثیر دارد.

و حتی عوامل بیرونی مانند؛ شغل و تحصیلات والدین و شرایط فرهنگی و اقتصادی خانواده، در آینده شغلی، تحصیلی و اقتصادی فرزند و چگونگی سازگاری فرد با محیط پیرامونش تأثیرگذار است.

بنابراین مراجعه به موقع به مراکز مشاوره خانواده، به عنوان یک مرکز پشتیبان، می تواند نقش بسیار مهمی در سلامت خانواده و جامعه داشته باشد.

مراکز مشاوره خانواده، نقش حمایتگر و بدون قضاوت دارند. تا فرد بتواند احساسات خود را به راحتی به اشتراک بگذارد.

صحبت کردن با مشاور، میتواند درک درستی از شرایط به شما بدهد. تا اتفاقات را بهتر تحلیل کنید. جلسات مشاوره، تجربه متفاوتی را براساس نیاز هر فرد ایجاد می کند. در واقع یکی از بزرگترین کمک های مشاوره خانواده، ایجاد روابط قوی تر با اعضای خانواده است.

هر تجربه ای شامل: عشق، کینه، وفاداری و خیانت در خانواده، سمت و سوی شخصیت ما را شکل می دهد و انتظارات خود از دیگران و مهارت های ارتباطی و نگرش ما به زندگی را تحت تأثیر قرار می دهد.

بنابراین مهم است که سعی کنیم مشکلات زندگی خانوادگی را حل کنیم. تا از مسائل جاری در آینده جلوگیری کنیم.

مرکز مشاوره خانواده پیام مشاور، یک رابط حمایتگر میان زن و شوهر، والدین و فرزندان خواهد بود. و مانند یک منبع حمایتی، نگرانی های مربوط به رفتار فرزندان یا تأثیر طلاق برخانواده و تأثیر شرایط بیرونی مانند؛ فقر و بیکاری والدین و سایر عوامل مخرب را سنجیده و راه حل پیشنهاد می کند.

 

چه زمانی از مشاور خانواده کمک بگیریم؟

  • با یک بحران مهم مواجه باشیم
  • مقابله با یک دوره طولانی اضطراب یا افسردگی
  • کنار آمدن با یک اتفاق بزرگ زندگی
  • برخورد با پویایی های پیچیده خانواده
  • دست و پنجه نرم کردن با مشکلات در یک رابطه
  • تلاش برای مدیریت اعتیاد یا سوء مصرف مواد
  • تمایل به ایجاد تغییرات برای سلامت روانی و عاطفی بهتر

 

چگونه مشاوره  خانواده بگیریم؟

1- مشاوره از طریق تلفن ثابت: از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید. بلافاصله به مشاور وصل می شوید.

2- مشاوره از طریق موبایل یا تلفن همراه: از طریق موبایل با شماره 09981165858 تماس بگیرید. برا شما وقت مشاوره تنظیم می شود.

3- مشاوره تلفنی رایگان: در پایین همین صفحه در قسمت ثبت نظرات سوال خود را بپرسید. به صورت رایگان پاسخ داده می شود.

 

مزایای دریافت مشاوره تلفنی 

وقتی خانواده‌ها با موانعی روبرو می‌شوند که به‌نظر می‌رسد، غلبه بر آنها به‌ تنهایی میسر نیست، استفاده از خدمات مشاوره ای به ویژه بصورت تلفنی می تواند نتایج مفیدی به همراه داشته باشد. از مزایای مشاوره خانواده می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- ارزیابی و درمان اختلالات روانی و عاطفی

2- ارزیابی و درمان مشکلات رفتاری

3- پرداختن به مسائل مربوط به روابط در چارچوب نظام خانواده 

4- برخلاف درمان انفرادی، درمان فقط برای یک نفر نیست. حتی اگر این تنها عضو خانواده باشد که با درمانگر کار می کند. در عوض، تمرکز بر مجموعه روابطی است که واحد خانواده را تشکیل می دهند.

 

هدف مشاوره خانواده چیست؟

1- هدف مشاوره خانواده رسیدگی به مسائل روانی، رفتاری و عاطفی است که باعث مشکلات خانوادگی می شود. اعضای خانواده برای ایجاد و حفظ یک رابطه سالم با یک درمانگر کار خواهند کرد.

2- مشاوره خانواده به مسائل اساسی بین اعضای خانواده، بهبود ارتباطات آنها و ایجاد مرزهای سالم می پردازد.

3- مشاوره خانواده یا خانواده درمانی روشی برای ایجاد و حفظ روابط خانوادگی سالم و کاربردی را مرکز توجه خود قرار می دهد.

4- هدف شناسایی و رفع مشکلات خانواده است. این مسائل می تواند عاطفی، روانی یا رفتاری باشد.

5- بسیاری از رویکردهای مشاوره خانواده از نظریه سیستم های خانواده سرچشمه می گیرد. این نشان می دهد که خانواده ها به جای گروهی از افراد که مستقل از یکدیگر عمل می کنند، در سیستم ها کار می کنند. بر اساس تئوری سیستم های خانواده، تغییرات در یکی از اعضای خانواده بر تغییرات در سایر اعضای خانواده تأثیر می گذارد.

 

انواع مشاوره خانواده

برخی از مشاوران خانواده پیشنهاد بازدید از منزل را دارند. اینها می توانند راحتی بیشتری را نسبت به جلسات اداری برای خانواده ها فراهم کنند. با این حال، امروزه شاهد افزایش تعداد مشاوره های تلفنی هستیم که در سراسر کشور با تعرفه ارزان تر انجام می گیرد.

مشاوران در راستای بهبود روابط خانوادگی، چه نوع درمانی هایی را به کار می برند؟

چندین نوع مشاوره خانواده وجود دارد:

خانواده درمانی عملکردی

این درمان معمولاً بر خانواده‌هایی متمرکز است که کودک یا نوجوانی با مشکلات عاطفییا رفتاری پیچیده دارند. کودک و والدینشدر طول ارائه مشاوره تلفنی با هم شرکت  می کنند. اینراهنمایی ها به خانواده ها کمک می کند تا راهبردهایی را برای مقابله با رفتار کودک و بهبود عملکرد خانواده بیاموزند.

فرا نسلی

این خانواده درمانی شامل یکدرمانگر است که تعاملات بین نسل ها را بررسی می کند، مانند بین والدین و فرزندان. هدف این است که بفهمیم چگونه این ارتباطات باعث ایجاد مشکلات در خانواده می شود.درمان بین نسلی زمانی مفید است که مسائل و الگوهای رفتاری در طول نسل ها ادامه داشته باشد. همچنین ممکن است به پیش بینی چگونگی ایجاد مشکلات در آینده کمک کند.

خانواده درمانی استراتژیک مختصر

هدف این درمان تغییر الگوهای تعامل بین اعضای خانواده است. این یک مداخله با زمان محدود است که مشکلات خانوادگی را هدف قرار می دهد که منجر به بروز علائم مشکل ساز در جوانان می شود.

درمان ساختاری

ساختار درمانی مشکلاتی را که به دلیل ساختار خانواده به وجود می آید را مدیریت می کند. هدف آن دستیابی به یک سلسله مراتب خانوادگی کارآمد و متعادل، با مرزهای مناسب بین اعضاست.

 

معرفی بهترین مراکز مشاوره در مشهد

اسم مرکز مشاوره خانواده در

مشهد

آدرس مرکز مشاوره خانواده در

مشهد

شماره تماس مرکز مشاوره خانواده در

مشهد

مرکز مشاوره آرامش روان خراسان رضوی، چهارراه

آزاد شهر

05136080216
مرکز مشاوره شریف مشهد، خیابان شریف، به سمت

بلوار معلم

09033744915
کلینیک مشاوره روان پروژه خراسان رضوی، بلوار وکیل آباد

بلوار هفت تیر

05138694055
مرکز مشاوره پردیس خراسان رضوی، چمران 13

پلاک 21

05138521521

برای ثبت نظر کلیک کنید

2 دیدگاه

 • ریحانه گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من با خانواده شوهرم خیلی مشکل دارم. خواهرای شوهرم کلا وسط زندگی ما هستن. خیلی دخالت میکنن. با همه چیز شوهر من کار دارن. حتی توی خرید خونه ما دخالت میکنن و شوهرم هیچی بهشون نمیگه تازه خیلی وقت ها هم به حرفشون گوش میده. رفت امد شوهرم با خواهراش خیلی زیاده. من دیگه کم آوردم نمیدونم باید چیکار کنم. تروخدا راهنمایی کنید.

  • نوروزی گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   باید بهتون بکم که ارتباط زیاد با هر کسی چه خانواده خودتان و چه خانواده همسرتان خیلی کار درستی نیست. پس بهتر است با همسرتان سر میز مزاکره بنشینید و با آرامش و بدون نیش و کنایه با ایشان صحبت کنید. و از این رفت و آمد زیاد اظهار ناراحتی بکنید. بدن اینکه به خانواده ایشان توهین کنید.
   پس ارتباط و رفت و آمد را کم کنید. اما این کم شدن ارتباط بهتر است که به مرور زمان باشد نه یکدفعه. با کم شدن ارتباط خیلی از مشکلات به مرور کمتر می شوند.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.