فهرست بستن

مشاوره زناشویی| آموزش جنسی| مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره جنسی

مشاوره زناشویی، آموزش جنسی و مشاوره جنسی تلفنی برای افرادی توصیه می شود. که با اجزای خاصی از رابطه جنسی مانند برانگیختگی و عملکرد در حین رابطه، مشکل دارند.

همچنین به زوج هایی توصیه می شود که رابطه جنسی سالمی ندارند. و با یکدیگر مشکل پیدا کرده اند. در حقیقت درمانگران جنسی دلایل روانی یا فیزیکی چالش های مراجعان خود را ارزیابی می کنند. و از طریق مشاوره جنسی، درمان را ارائه می دهند.

در یک نگاه کلی می توان گفت: سکس درمانی یا مشاوره جنسی تلفنی شاخه خاصی از روان درمانی است. که به حمایت از بهزیستی حول رابطه جنسی و رضایت جنسی اختصاص داده شده است.

بر خلاف سوء تفاهم رایج، جنسی درمانی شامل تماس جنسی با یکدیگر در مقابل یک درمانگر نیست. ناگفته نماند که بسیاری از مشکلات زن و شوهر که تحت عنوان مشاوره زوج درمانی تلفنی و مشاوره خانواده تلفنی  مورد بررسی قرار می گیرد، ریشه در همین مشکلات جنسی دارد.

که با استفاده از مشاوره تلفنی مرکز پیام مشاور، می توانید این مشکلات را برطرف کنید.

زناشویی - مشاوره زناشویی| آموزش جنسی| مشاوره جنسی تلفنی

روش گرفتن مشاوره جنسی و زناشویی

برای گرفتن مشاوره جنسی از طریق تلفن ثابت، کافیست از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید. بلافاصله به سکستراپ مرکز ما وصل می شوید. و میتوانید مشاوره زناشویی و مشاوره جنسی بگیرید.

اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید. از طریق موبایل یا تلفن همراه با شماره 09981165858 تماس بگیرید. برای شما زمان مشاوره تنظیم می شود. و در زمان اعلام شده، شما را به مشاور وصل میکنیم.

شما در پایین صفحه در قسمت ثبت نظرات می توانید سوال خود را درج کنید. در اولین فرصت پاسخ شما داده می شود.

 

مشاوره جنسی تلفنی چیست؟

در مشاوره جنسی تلفنی و مشاوره درمانی، به طور خاص به مسائل جنسی پرداخته می شود. و سکستراپ به دنبال حل مشکلات جنسی می باشد. اما نه با این فرض که وقتی افراد در یک رابطه مسائل مربوط به رابطه را حل می کنند، رابطه جنسی در جای خود قرار می گیرد.

سکس درمانگران همچنین تمایل دارند اطلاعات بسیار بیشتر از حد متوسط ​​در مورد فرآیندهای فیزیولوژیکی که بخشی از تمایلات جنسی انسان هستند داشته باشند.

سکس درمانی بسته به آنچه که مورد توجه قرار می گیرد و درمان بر آن متمرکز می شود، به طور قابل توجهی متفاوت است.

بنابراین هیچ پاسخ استانداردی برای اینکه یک جلسه درمانی خاص ممکن است شامل چه مواردی باشد. یا اینکه چند وقت یکبار انجام شود، وجود ندارد. یکی از مواردی که بخشی از هیچ جلسه ای نخواهد بود، تماس جنسی است. سکس درمانی گفتار درمانی است.

بسیاری از درمانگران جنسی با گرفتن یک تصویر کامل از سابقه جنسی شما، چه قبل از شرکت در جلسه، چه شخصا یا هر دو، این اطلاعات را دریافت می کنند.

 

اهمیت مشاوره زناشویی

صحبت کردن در مورد رابطه جنسی می تواند برای بسیاری از افراد دشوار باشد و صحبت در مورد مشکلات سلامت جنسی می تواند حتی سخت تر نیز باشد.

مسائل مربوط به اتاق خواب مانند عملکرد جنسی و میل جنسی کم ممکن است فراتر از محدوده چیزی باشد که معمولاً با پزشک مراقبت های اولیه، متخصص زنان و زایمان یا درمانگر معمول خود صحبت می کنید.

اینجاست که اهمیت مشاوره زناشویی و دریافت راهنمایی های لازم از درمانگران جنسی ضرورت پیدا می کند. در مشاوره جنسی تلفنی به شما آموزش جنسی لازم داده می شود. تا بتوانید با همسر خود ارتباط بهتری داشته باشید.

متخصصان آموزش دیده ای که به طور خاص بر روی جنسیت انسانی و رفتار جنسی سالم تمرکز می کنند. و می توانند کمک دلسوزانه و مبتنی بر تحقیقات را ارائه دهند. و در عین حال به طیف کاملی از عوامل روانشناختی، فیزیولوژیکی و فرهنگی مربوطه در رابطه جنسی بپردازند.

 

سکستراپ کیست؟

سکس درمانی صرفاً یک روش تخصصی برای درمان نگرانی های جنسی از دیدگاه روانشناختی است. از جمله پرداختن به شرایط سلامت روانی که ممکن است به این نگرانی ها مربوط باشد یا ناشی از آن باشد.

سکستراپ یا درمانگر جنسی یک متخصص سلامت روان دارای مجوز است. که علاوه بر سلامت روان، آموزش گسترده ای در زمینه درمان جنسی دارد.

یک درمانگر جنسی ممکن است یک روانشناس یا روانپزشک، یک مددکار اجتماعی بالینی، یک خانواده درمانگر، یا شاید یک پزشک یا پرستاری باشد. که آموزش روان درمانی دیده است. و آموزش های تخصصی در زمینه جنسی و عملکرد جنسی، صمیمیت، و روابط دریافت کرده است.

با این حال، یک درمانگر جنسی واجد شرایط باید در رسیدگی به طیف گسترده ای از نگرانی ها ماهر باشد. از جمله: مسائل مربوط به میل جنسی، مشکلات مربوط به انزال، مشکل ارگاسم، رابطه جنسی دردناک و موارد دیگر.

 

چگونه با مشاور جنسی ارتباط برقرار کنیم؟

در مقایسه با سایر اختلالات روانشناختی، مشکلات ناشی از مشاوره جنسی تلفنی و مشاوره زناشویی، ریشه ای تر هستند. به همین جهت توصیه می شود به منظور دست یابی به نتایج بهتر از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری بهره مند گردید.

درمانگر جنسی در طی جلسات درمان به دنبال کشف هر عامل بالقوه بیولوژیکی، روان‌شناختی و اجتماعی است که سبب بروز مشکل شده است.

درمانگرهای جنسی ممکن است افراد، زوج‌ها یا هر دو را ببینند. برخی ممکن است از شروع با فردی که در نهایت شریک زندگی خود را می آورد راحت باشند. به هر حال، برقراری ارتباط نزدیک و دوستانه بین درمانگر و مراجع به حل بهتر چالش موجود کمک خواهد کرد.

 

انواع مشکلات جنسی بین زن و مرد | مشاوره زناشویی

 

۱_ دیرانزالی

دیر انزالی (DE) یک بیماری شایع پزشکی است. این عارضه که «اختلال انزال» نیز نامیده می‌شود. زمانی اتفاق می‌افتد که یک دوره طولانی تحریک جنسی برای انزال مرد طول می‌کشد.

در برخی موارد اصلاً نمی توان به انزال دست یافت. اکثر مردان گهگاهی DE را تجربه می کنند. اما برای دیگران ممکن است یک مشکل مادام العمر باشد.

در حالی که این وضعیت خطرات پزشکی جدی ندارد، می تواند منبع استرس باشد. و ممکن است مشکلاتی در زندگی جنسی و روابط شخصی شما ایجاد کند. با این حال، درمان غیر ممکن نیست.

تاخیر در انزال زمانی اتفاق می افتد که مرد برای رسیدن به ارگاسم و انزال به بیش از 30 دقیقه تحریک جنسی نیاز داشته باشد. انزال زمانی است که منی از آلت تناسلی خارج می شود.

برخی از مردان تنها با تحریک دستی یا دهانی می توانند انزال کنند. بعضی ها اصلا نمی توانند انزال کنند. مشکل مادام العمر با DE با مشکلی که بعداً در زندگی ایجاد می شود بسیار متفاوت است.

برخی از مردان یک مشکل عمومی دارند که در آن DE در تمام موقعیت های جنسی رخ می دهد. برای مردان دیگر، تنها با شرکای خاص یا در شرایط خاصی رخ می دهد. این به عنوان “تاخیر انزالی موقعیتی” شناخته می شود. که در مشاوره زناشویی می توانید این مشکل را حل کنید.

۲_ زودانزالی

انزال زودرس (PE) زمانی است که فرد قبل از مقاربت یا کمتر از یک دقیقه بعد از شروع به ارگاسم می رسد. زمان مشخصی برای انزال مرد در حین رابطه جنسی وجود ندارد، اما اگر به این زودی انزال کنید و نعوظ خود را از دست بدهید، ممکن است شما و همسرتان احساس کنید زمان کافی برای لذت بردن از آن ندارید.

این می تواند ناامید کننده و حتی شرم آور باشد. اما یک مسئله رایج برای مردان است. بین 30 تا 40 درصد در دوره ای از زندگی خود به آن مبتلا می شوند. بنابراین، به خاطر داشته باشید – اگر فقط گاهی اوقات اتفاق بیفتد، جای نگرانی نیست.

علت زودانزالی واقعاً مشخص نیست. اما شیمی مغز شما می تواند حداقل تا حدی دلیل آن باشد. مردانی که سطوح پایینی از سروتونین شیمیایی در مغزشان دارند، معمولا زمان کمتری برای انزال می‌گیرند. اما مهمترین علل زودانزالی چیست:

_ عوامل عاطفی

_ فشار

_ افسردگی

_ اضطراب

_ احساس گناه

_ مشکلات رابطه

_ عدم اعتماد به نفس یا تصویر ضعیف بدن

مشاوره زناشویی به شما کمک می کند تا مشکل دیر انزالی خود را پیدا کنید. شما در مشاوره جنسی تلفنی می توانید بدون خجالت و شرمساری از آموزش جنسی مرکز پیام مشاور بهره مند شود.

۳_ کاهش میل جنسی مردان

میل جنسی (لیبیدو) در بین مردان بسیار متفاوت است و ممکن است به طور موقت در اثر شرایطی مانند خستگی یا اضطراب کاهش یابد.

همچنین میل جنسی با افزایش سن نیز به تدریج کاهش می یابد. میل جنسی پایین به طور مداوم ممکن است باعث ناراحتی زوجین شود.

گاهی اوقات، میل جنسی کم می تواند یک مشکل مادام العمر باشد. که ناشی از تجربیات جنسی آسیب زا در دوران کودکی یا سرکوب آموخته شده افکار جنسی است.

عوامل روانشناختی، مانند افسردگی، اضطراب و مشکلات روابطه خانوادگی، اغلب علت این موضوع هستند. بیماری مزمن کلیه می تواند میل جنسی را کاهش دهد.

برخی از داروها (مانند داروهایی که برای درمان افسردگی، اضطراب یا سرطان پیشرفته پروستات استفاده می شوند) می توانند سطح تستوسترون خون را کاهش دهند. و همچنین میل جنسی را کم نمایند.

وقتی میل جنسی کاهش می یابد، حتی تحریک جنسی، با دیدن، کلمات یا لمس، ممکن است نتواند علاقه را برانگیزد. مردانی که میل جنسی پایینی دارند، اغلب ظرفیت عملکرد جنسی را حفظ می کنند و گاهی اوقات ممکن است برای جلب رضایت شریک زندگی خود به فعالیت جنسی ادامه دهند.

۴_کاهش میل جنسی زنان

برای تعداد فزاینده ای از زنان، کاهش هورمون ها، استرس شغلی و خستگی زیاد موجب کاهش میل جنسی در آنها می شود. کم شدن میل جنسی، که در اصطلاح پزشکی به عنوان اختلال میل جنسی کم‌فعال شناخته می‌شود، شایع‌ترین شکل اختلال عملکرد جنسی در بین زنان در تمام سنین است.

بر خلاف شکایت اصلی جنسی مردان، اختلال نعوظ، بزرگترین مشکل جنسی زنان ناشی از ترکیبی از عوامل روحی و جسمی است که به احتمال زیاد تنها با خوردن یک قرص قابل درمان نیستند.

۵_ترس از دخول | مشاوره زناشویی

برخی از زنان در حین رابطه ترس خاصی را به هنگام دخول تجربه می کنند. علت اصلی این ترس به درستی مشخص نیست اما درد های مقاربتی یکی از شایع ترین آنهاست.

آنچه که مسلم و شفاف به نظر می رسد، عدم رضایتمندی زوجین از رابطه است که به مرور زمان می تواند مسئله ساز شود.

۶_عدم ارگاسم زن | مشاوره زناشویی

ارگاسم احساس شدید رها شدن در طی تحریک جنسی است. آنها می توانند از نظر شدت، مدت و فرکانس متفاوت باشند. ارگاسم می تواند با تحریک جنسی کم اتفاق بیفتد، اما گاهی اوقات تحریک بسیار بیشتر لازم است.

این در حالی است که برخی از زنان عدم ارگاسم را تجربه می کنند.  اختلال ارگاسمیک به عنوان آنورگاسمی یا اختلال ارگاسم زنان نیز شناخته می شود.

 

انواع انحرافات جنسی | مشاوره زناشویی

انحرافات جنسی شرایطی هستند که در آن هیجان جنسی یا ارگاسم با اعمال یا تصاویری مرتبط است که در فرهنگ غیرعادی تلقی می شوند. در مشاوره جنسی تلفنی و همچنین آموزش جنسی، انحرافات جنسی شما تعدیل می شود.

♥ مازوخیسم یا آزارخواهی جنسی

افرادی که دارای مازوخیسم یا آزارخواهی جنسی هستند. به دنبال تحقیر شدن و یا حتی کتک خوردن در رابطه جنسی هستند. این افراد از ابزارهای جنسی مثل قلاده، کمربند و دستبند در رابطه جنسی استفاده می کنند.

سادیسم یا آزاردهی جنسی

فتیشیسم افرادی که دارای سادیسم هستند. در رابطه جنسی خود به دنبال آزاد دادن شریک جنسی خود هستند. این افراد از رابطه جنسی خشن لذت می برند.

 مشاهده گری جنسی

در مشاهده گری جنسی فرد به دنبال این است که رابطه جنسی دیگران را تما شکند. و با نگاه کردن به فعالیت های جنسی دیگران لذت می برد.

پدوفیلی یا بچه بازی

در اختلال پدوفیلی را بچه بازی فرد به دنبال کودکان زیر 13 سال است. تا بتواند با آنها رابطه جنسی داشته باشد. 

اختلال جنسی عورت نمایی

در این اختلال جنسی فرد به دنبال این است تا اجزای جنسی خود را به دیگران نشان دهد. دیگران را با این کار بترسند. با ترسیدن دیگران از این کار فرد لذت جنسی می برد.

♥ زئوفیلیا یا تمایل به حیوانات

نوعی اختلال جنسی است که در آن فرد تمایل دارد که با حیوانات وارد رابطه جنسی شود. و از برقرار کردن رابطه جنسی با حیوانات لذت می برد.

زناشویی - مشاوره زناشویی| آموزش جنسی| مشاوره جنسی تلفنی

برای ثبت نظر کلیک کنید

24 دیدگاه

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.