فهرست بستن

جلوگیری از طلاق با چه روش هایی امکان پذیر است؟ (شش راهکار کلیدی)

جلوگیری از طلاق

اینکه چگونه باید زندگیمان را سازماندهی کنیم و روابطمان با همسرمان را تنظیم کنیم، یکی از مهم ترین مسائلی می باشد که امروزه انسان ها با آن سروکار دارند. مسئله ای که باعث اهمیت بالای یادگیری روش های جلوگیری از طلاق است، آن میباشد که پیامد های ناشی از آن تنها زوجین را تحت تاثیر قرار نمیدهد. بلکه فرزندان و خانواده ها نیز ناخواسته درگیر نتایج نامطلوب آن میشوند.

اگر واقعا فکر میکنید که زندگی شما کم کم به سمتی می رود که هر روز سختی و تنش های بیشتری را تجربه می کنید، بهتر است به جای فکر کردن به جدایی، توجهتان را بر روی یادگیری روش های جلوگیری از طلاق متمرکز کنید.

نکته اول برای فرا گرفتن روش های جلوگیری از طلاق آن است که حتما صبر و شکیبایی برای ادامه ی این مسیر پیشه کنید. هر انسان عاقلی به خوبی می داند که به جای آنکه چالش های جدیدی در زندگیش ایجاد کند بهتر است چالش های قبلی را به مرور زمان با کمک مشاوره خانواده تلفنی و مشاوره تلفنی رایگان حل کند.

تا نسبتا به یک اوضاع با ثبات تری برسد. پس با امید و انگیزه و بکارگیری صبر و حوصله به سراغ یادگیری روش های جلوگیری از طلاق می رویم.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره طلاق تلفنی را مطالعه کنید.


روش های لازم جهت جلوگیری از طلاق

 

روش اول: واکنش های منفی را کنار بگذارید.

هنگامیکه همسرتان مرتکب اشتباهی میشود و یا کاری میکند که شما عصبانی می شوید بهتر است آرامشتان را حفظ کنید و از اقداماتی که هیچ ضرورتی در حل مشکل ایجاد نمیکنند، پرهیز کنید. در مواقعی که همسر شما از عکس العمل شما ترس داشته باشد، بیشتر برای پوشاندن اشتباهش ،  چالش و مسائل جدیدتری را بوجود خواهد آورد که زندگی را بیشتر در معرض خطر قرار میدهد. یکی از روش های جلوگیری از طلاق آن میباشد که با نشان دادن عکس العمل های منفی و رفتار های بسیار بد ،همسرتان را از اشتباه کردن نترسانید . این تصور اشتباه را کنار بگذارید که به فرض او را تنبیه کرده اید ، زیرا این تنبیهات تنها باعث پنهان کاری می شوند . در این مرحله باید کنترل کردن خشم را بیاموزید و سعی کنید شرایط و جو موجود در زندگی را به آرامش برسانید.

9099072026 - جلوگیری از طلاق با چه روش هایی امکان پذیر است؟ (شش راهکار کلیدی)

روش دوم : گفت و گو کردن را بیاموزید.

یکی از راه های جلوگیری از طلاق آن می باشد که طرفین به بحث و گفتگو با یکدیگر بنشینند. و زمانی را برای ان صرف کنند. برای مثال هر دو زمانی را در طول روز اختصاص دهید. تا به یکدیگر یادآوری کنید که در زندگی به چه چیزهایی احتیاج دارید؟ چه توقعاتی از یکدیگر دارید؟ و هدفتان در زندگی مشترکتان دقیقا چه چیزی می باشد؟؟

البته توجه داشته باشید که اگر به دنبال آن هستید که به نوعی جلوگیری از طلاق کنید. باید از بحث و مشاجره کردن بپرهیزید. با ارامش مسائل را بیان کنید. و در حین بیان آن ها از توهین و بی احترامی کردن بپرهیزید. در این مواقع شاید با خود فکر کنید که چقدر زندگی شما در ابتدای آغاز زندگی مشترکتان از شرایط مطلوب تری برخوردار بوده است.

حال چه دلیلی باعث شده است تا این چنین زندگی مشترک تان دچار بحران شود؟ برای پاسخ به این سوال شما باید گفت که همه ی انسان ها در طول زمان دائما تغییر می کنند. و رفتار های متنوعی را از خود نشان می دهند. حال چگونه انتظار دارید که زندگی مشترک که حاصل از روابط دو انسان است دچار تغییرات نشود؟

همه ی ما باید در نظر بگیریم که خودمان باعث ایجاد تغییرات در زندگی مان شده ایم و حال میتوانیم با همان قدرت اراده خود به سمت جلوگیری از طلاق و بهتر شدن روابط زناشویی مان قدم برداریم.

 

روش سوم: فکر کردن به طلاق را کنار بگذارید.

این که شما در هر لحظه از زندگیتان به جدایی و دادگاه خانواده فکر کنید. اما به ظاهر بگویید که به دنبال راه های جلوگیری از طلاق هستید، راهتان را بیشتر خراب خواهد کرد. زیرا ضمیر ناخودآگاه ها انسان ها در بوجود آمدن حوادث و مشکلات زندگیشان بسیار تاثیر گذار می باشند. و به نوعی قانون جذب در این مرحله اتفاق می افتد.

روانشناسان معتقدند که هنگامی که ذهن ناخودآگاه شما به مسائل فکر کند. به هر حال ان تصورات یک روز اتفاق خواهند افتاد  پس بهتر است بیشتر به راه های جلوگیری از طلاق فکر کنید. و روزی را متصور شوید که تمام مسائل زندگی شما حل شده است. و زندگی مشترک موفقی دارید. اگر شما برای جلوگیری از طلاق تلاش نکنید. و واقعا از صمیم قلب این تصمیم را نداشته باشید. نتایج مطلوبی حاصل نخواهد شد.

prevent divorce 2 - جلوگیری از طلاق با چه روش هایی امکان پذیر است؟ (شش راهکار کلیدی)

روش چهارم: ارتباطات خود را تقویت کنید.

جالب است بدانید که بیش از 80 درصد کسانی که برای طلاق به دادگاه ها مراجعه میکنند. از روش های جلوگیری از طلاق همانند تقویت ارتباطات استفاده نکرده اند. به عبارت دیگر آنان کسانی هستند که در مورد جزییات مشکلات و تفکرات یکدیگر هیچ نمی دانند. همین دلیل نیز موجب میشود هنگامی که یکی از زوجین بحث طلاق را پیش بکشد دیگری شگفت زده شده و از بیان چنین موضوعی تعجب می کند.

چرا که تا این زمان هیچ ارتباط نزدیکی با همسر خود نداشته تا از مشکلات او با خبر شود و بداند که او به چه چیزی فکر میکند. شاید اگر به موقع در زمانی که همسرش هنوز مصمم به این تصمیم نشده بود از این موضوع خبردار می شد. می توانستند راه های جلوگیری از طلاق را به کار بگیرند.

 

روش پنجم: در هر مرحله ای از زندگی مشترک هستید ،امید برای نجات زندگی مشترک داشته باشید.

امید داشتن در هر شرایطی حتی در وخیم ترین شرایط نیز می تواند شما را از اتفاق های ناگوار نجات دهد. روش های جلوگیری از طلاق را ، امیدوارانه به کار ببندید. تا نتایج خوبی را بدست آورید. ناامیدی هر وضعیت مطلوبی به راحتی می تواند نتیجه را خراب کند. و زندگی را با شکست مواجه کند. امیدوار بودن و ایمان داشتن ، کلید طلایی موفقیت در زندگی شخصی و مشترک میباشد.

 

روش ششم: برای همسرتان ارزش و احترام قائل شوید.

یکی از روش های جلوگیری از طلاق ارزش نهادن و احترام گذاشتن به شریک زندگی میباشد. اگر با زوج های موفق روبرو شده باشید متوجه میشوید که بین بیشتر آنان احترام متقابل وجود دارد. و همین موضوع یکی از راه های جلوگیری از طلاق است.

اهانت و توهین کردن به همسرتان حتی در مواقع خشم و عصبانیت باعث کمرنگ شدن اشتیاق و احساسات در بین طرفین می گردد. در این زمان است که طرف مقابلتان از خود ناامید می شود. و احساس میکند لایق زندگی نمی باشد. و کارها به درستی پیش نمی رود. از راه های جلوگیری از طلاق وجود احترام و ارزش متقابل بین طرفین است .

9099072026 - جلوگیری از طلاق با چه روش هایی امکان پذیر است؟ (شش راهکار کلیدی)