فهرست بستن

سرد مزاجی در زنان | علت | علائم | درمان

 

علت، علائم و درمان سردمزاجی در زنان از جمله مسائلی است که بسیاری از افراد به دنبال آگاهی از آن بوده تا بتوانند راهی برای درمان آن بیابند.

به طور کلی مسائل و آموزش جنسی در جوامع به نوعی ریشه در فرهنگ‌های آنان داشته و به بیانی شاید بتوان گفت این موضوعات از جامعه‌ای به جامعه دیگر متفاوت بوده است.

حال علائم سردمزاجی در برخی از زنان سبب شده تا روابط زناشویی نیز کمرنگ شده و در نتیجه نیازهای جنسی مرد خانواده به بیرون از خانه ارجاع داده شود، این امر نیز به خودی خود سبب طلاق عاطفی میان زوجین و بسیاری از مسائل اجتماعی دیگر مانند فساد و فحشا در جامعه خواهد شد.

زمانی که روابط جنسی رضایت‌بخش و قانع‌کننده نباشد، می‌تواند سبب ایجاد احساس ناکامی، محرومیت و تعارضات زناشویی شده و در نتیجه منجر به ازهم پاشیدگی کانون خانواده شود.

امروزه اختلالات جنسی به عنوان یکی از علت های سردمزاجی در زنان بوده که افراد جوامع با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. به بیانی می‌توان گفت حدود یک‌سوم زنان از اختلال در ارگاسم و یک‌سوم مردان نیز از اختلالات مربوط به زودانزالی رنج می‌برند.


برای گرفتن مشاوره تلفنی کلیلک کنید…


زناشویی - سرد مزاجی در زنان | علت | علائم | درمان

بررسی علت سردمزاجی در زنان

علت سردمزاجی در زنان به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های زندگی زناشویی بوده است. که افراد مبتلا به آن در پی درمان آن هستند.

در واقع نابهنجاری‌های جنسی به گونه‌ای فاحش و شگفت‌انگیز کیفیت زندگی بسیاری از زنان و حتی نوع نگاه آنها و ارتباط بین فردی‌شان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

به طور کلی علل سردمزاجی در زنان را می‌توان موارد متعددی دانست که از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

باورهای غلط

پیش‌زمینه‌های ذهنی و باورهای غلط درباره روابط جنسی را می‌توان یک علت سردمزاجی در زنان دانست.

 

عدم آموزش

ناآگاهی و عدم آموزش مهارت‌های ارتباطی در برقراری رابطه با همسر نیز یک علت سردمزاجی در زنان شناخته می‌شود.

 

بیماری‌های جسمی

برخی بیماری‌های جسمی و فیزیولوژیک مانند دیابت، و عدم تعادل هورمونی نیز می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین علل سردمزاجی در زنان باشد. از سوی دیگر برخی اختلالات روانی و افسردگی و اضطراب نیز از دیگر علل سردمزاجی زنان برشمرده می‌شوند.

 

افزایش سن

زنان با افزایش سن دچار یائسگی می شوند. هورمونهای جنسی در آنان کاهش می یابد. در نتیجه به سرد مزاجی دچار می شوند.

 

باورهای سخت مذهبی

برخی باورهای سخت‌گیرانه مذهبی که متعصبانه و یا از روی ناآگاهی بوده و روابط جنسی را کثیف و بد تلقی می‌کند.

 

اعتمادبه‌نفس پایین

عدم اعتماد به نفس نسبت به بدن خود و ترس از اینکه در رابطه جنسی از سوی شریک زندگی موردقبول واقع نشود.

 

مشکلات زودانزالی همسر

برخی مشکلات دیگر مانند زودانزالی همسر و عدم نعوظ کامل از سوی همسر نیز می‌تواند به عنوان یک علت سردمزاجی در زنان تلقی شود.

 

افزایش سن

با افزایش سن زنان دچار یائسگی شده و در نتیجه هورمون‌های جنسی در آنها هم کاهش خواهد یافت در نتیجه این امر منجر به سردمزاجی در زنان خواهد شد.

 

باورهای سخت مذهبی

برخی باورهای سخت‌گیرانه مذهبی که متعصبانه و یا از روی ناآگاهی بوده و روابط جنسی را کثیف و بد تلقی می‌کند.

 

اعتمادبه‌نفس پایین

عدم اعتماد به نفس نسبت به بدن خود و ترس از اینکه در رابطه جنسی از سوی شریک زندگی موردقبول واقع نشود.

 

مشکلات زودانزالی همسر

برخی مشکلات دیگر مانند زودانزالی همسر و عدم نعوظ کامل از سوی همسر نیز می‌تواند به عنوان یک علت سردمزاجی در زنان تلقی شود.

 

درمان سردمزاجی در زنان

به طور کلی باید گفت درمان سردمزاجی در زنان به عنوان یک موضوع بسیار مهم باید مورد توجه آنها قرار گیرد.

گاهی ممکن است نیاز باشد که به یک روانشناس مراجعه نموده و در صورتی که دلایل روانی داشته، آن را درمان نموده و پس از آن با مراجعه به متخصص سکس تراپی اقدام برای درمان نمایید.

مواردی در خصوص دمان سرد مزاجی در زنان:

درمان دارویی

سه داروی مورد تأیید انجمن غذا و داروی آمریکا توصیه شده که عبارت‌اند از: فلیبانسرین، متیل فندیت و بوپروپیون

 

درمان هورمونی

از آنجایی که یکی از علل سردمزاجی در زنان نوسانات هورمونی است، با افزایش سن، هورمون‌های زنانه کاهش یافته و به همین سبب نیاز است تا به زنان هورمون‌های استروژن یا پروژسترون داده شود.

 

روان درمانی

در صورتی که علت سردمزاجی در زنان مسائل مانند تجاوز، سوءاستفاده و یا تجارب تلخ گذشته باشد نیاز به روان‌درمانی داشته تا از این طریق بتوانند خود را درمان کنند.

 

زوج‌درمانی

اگر مشکل سردمزاجی در زنان ناشی از نوع ارتباط زوجین باشد، سعی می‌شود با انجام مشاوره جنسی و آموزش جنسی تخصصی به درمان این افراد کمک نمود، تا روابط جنسی خود را بر اساس طرد عشق و محبت با یکدیگر تنظیم نمایند.

 

بهبود شرایط محیطی

برای اینکه زن بتواند از نظر جنسی تحریک شود. نیاز است که شرایط محیطی مناسبی را برای او در نظر گرفت. در واقع محیطی به دور از سر و صدا، ترس و شرایط بهداشتی مناسب برای سکس لازم هستند.

 

آموزش جنسی برای درمان سردمزاجی در زنان

سردمزاجی در زنان همواره برای انجام یک رابطه جنسی با کفیت می‌تواند ایجاد مشکل نموده و سبب نارضایتی در افراد گردد. در کل می توان گفت که رابطه جنسی موفق به معاشقه میان زن و مرد گفته می شود.

این فعالیت‌های جنسی تنها به مفهوم عمل دخول نیست. و شامل فعالیت‌های آمیزشی دیگری نظیر آمیزش مقعدی و دهانی هم است.

و به بیانی ارگاسم بدون دخول هم امکان‌پذیر است. بنابراین هر نوع کنشی که به لذت جنسی ختم شود به مفهوم آمیزش جنسی تلقی می‌شود. بر این اساس قبل از انجام رابطه جنسی بهتر است موارد زیر را مد نظر قرار دهید.

  • زن و شوهر قبل از رابطه غذاهای چرب نخورند.
  • زن و شوهر قبل از مقاربت مثانه خود را تخلیه نمایند.
  • به هیچ وجه سراغ مواد مخدر و مشروبات الکلی نروید.
  • بدن خود را شیو نموده و موهای زائد بدنتان را اصلاح کنید.
  • قبل از انجام رابطه مسواک بزنید.

 

آموزش مراحل انجام رابطه جنسی جهت درمان سردمزاجی در زنان

سرد مزاجی در زنان را به طور ویژه می‌توانید از طریق آموزش جنسی و افزایش دانش جنسی خود از بین ببرید. همان طور که می‌دانید زنان موجودات ظریف و پر احساسی هستند و به همین علت نیز نیازمند نوازش زیاد می‌باشند. بر این اساس سعی کنید رابطه جنسی خود را طولانی نموده و این کار را در سه مرحله انجام دهید تا هر دو به ارگاسم برسید.

 

مرحله اول؛

در این مرحله بهتر است شما از اوایل روز شروع به معاشقه کردن زبانی با زن خود نموده و اندک‌ اندک او را برای رابطه مهیا نمایید. پس از آن بهتر است با نوازش موها و بوسیدن وی، او را تحریک نموده تا هم از لحاظ جسمی و هم روحی برای یک رابطه با کیفیت آماده شود. برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که بهتر است حتی چند مرتبه رابطه جنسی بدون دخول را هم تجربه نمایید.

 

مرحله دوم؛

در این مرحله می‌توانید انجام رابطه دهانی را نیز انجام داده و خود را به دخول نزدیک نمایید. رسیدن به اوج لذت جنسی در مردان همراه با خارج شدن منی و برای زنان با منقبض شدن مهبل و مجاری ادراری و لرزش ناگهانی بدن زن ایجاد می‌شود. این عمل ممکن است تنها برای چند ثانیه اتفاق افتد.

 

مرحله سوم؛

بعد از ارگاسم همسر خود را بوسیده تا احساس بسیار خوبی به او منتقل نمایید.

 

روش‌های مختلف رابطه جنسی برای درمان سرد مزاجی در زنان

همان گونه می‌دانید سرد مزاجی در زنان باید به طور جدی مورد توجه قرار گرفته و درمان شود. بر این اساس روش‌های برقراری رابطه جنسی می‌تواند کمک فراوانی نموده تا هم تنوع را برای خود و شریک جنسی‌تان ایجاد نمایید و هم بتوانید از این طریق سرد مزاجی در زنان را از بین ببرید. لازم است بدانید دو روش ارتباط جنسی خشن و عاشقانه مورد توجه بانوان قرار دارد که باید با توجه به نیاز همسر خود یکی از آنها را انتخاب نمایید. از جمله حالت‌های برقراری رابطه جنسی نیز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

1- حالت زانوهای خم‌شده

در این حالت زن در حالت خوابیده قرار گرفته و پاهای خود را دور کمر همسرش قرار می‌دهد، این کار سبب دخول راحت می‌شود.

 

2- حالت زانو زدن

این حالت را به عنوان داگ استایل نیز معرفی می‌کنند که دارای طرفداران زیادی است. به این صورت که زن زانو زده و مرد پشت او قرار گرفته و مقاربت صورت می‌گیرد. برخی زنان تمایل دارند همسر در این حالت به باسن آنها نیز ضربه وارد نماید.

 

3- حالت خوابیدن به پهلو

در این حالت نیز زن و شوهر هر دو به حالت خوابیده دراز می‌کشند به گونه‌ای که صورتشان مقابل یکدیگر باشد. در حالت دیگر نیز مرد به پهلو خوابیده و زن در آغوش مرد قرار می‌گیرد.

 

4- حالت نشسته

در حالت نشسته نیز مرد دراز می‌کشد و زن به حالت سوارکاری روی آلت مرد قرار گرفته و اقدام به بالا و پایین نمودن خود می‌کند.

 

5- حالت ایستاده

این حالت نیز یکی از پرانرژی‌ترین حالت‌های جنسی بوده که ممکن است سبب ایجاد خستگی در دو طرف شود. همانطور که از نامش مشخص است. مرد به حالت ایستاده قرار می گیرد. و زن با حلقه کردن پاهایش دور کمر مرد شروع به مقاربت جنسی می‌کنند. البته این حالت چندان توصیه نمی‌شود.

 

6- روی مبل

زن روی مبل یا تخت قرار میگیرد. و مرد از پشت اقدام به دخول می کند.

 

7- حالت نیمه نشسته

در این حالت نیز مرد به صورت نشسته قرار می گیرد. و زن هم روی آلت مرد سوار می‌شود. این حالت بیش‌تر به این علت است که مرد بتواند با سینه‌های زن هم ارتباط دهانی برقرار نماید.

 

در مجموع باید گفت که مسائل و مشکلات مختلفی بر انجام رابطه جنسی اثرگذار هستند، از جمله این مسائل می‌توان به مسائل جسمی و روحی؛ برخی بیماری‌های قلبی، دیابت و بیماری‌های خاص کلیوی اشاره نمود. همچنین برخی مسائل فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی مانند اعتیاد، فقر، خیانت، اخلاق تند و عصبی، عدم اعتماد به نفس نیز زمینه‌ساز سرد مزاجی در زنان می‌باشد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.