فهرست بستن

معایب خودارضایی | آیا خودارضایی ضرر دارد | فواید ترک خودارضایی

آیا خودارضایی ضرر دارد؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی معایب خودارضایی بپردازیم. فواید ترک خودارضایی را برایتان بازگو کنیم. و پاسخ دهیم به سوال همیشگی شما که: آیا خودارضایی ضرر دارد؟

بسیاری از افراد در طی دوران زندگی خود گرفتار انواع مختلفی از مشکلات جنسی می شوند. و ممکن است این مشکلات زندگی آنها را دچار تحولات عمیقی کند.

در این راستا لازم است تا همواره با کمک گرفتن از افراد متخصص و همچنین با استفاده از مشاوره تلفنی جنسی اقدام به برطرف کردن این مشکلات کرد. 

 خود ارضایی نیز یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد ممکن است دچار آن شوند. لذا لازم است تا در راستای درمان آن با افرادی که تخصص کافی در رابطه با درمان و برطرف کردن این مشکل را دارند مشورت شود و مشاوره گرفت.

تا بتوان دوباره زندگی را به حالت قبل بازگرداند. و سبکی سالم در زندگی را پیش گرفت. در این راستا لازم است تا ابتدا به توضیح مبحث خود ارضایی بپردازیم.


پیشنهاد می شود مقاله “مشاوره تلفنی رایگان” را مطالعه کنید.


خودارضایی - معایب خودارضایی | آیا خودارضایی ضرر دارد | فواید ترک خودارضایی

چگونگی عملکرد بدن در خودارضایی

افراد مختلف در شرایط متفاوت ممکن است به روش های مختلف اقدام به برطرف کردن نیاز های جنسی خود کنند. اما متاسفانه بدترین نوع برطرف کردن نیاز جنسی خود ارضایی است.

در این روش فرد با ایجاد تصویر ذهنی اقدام به برطرف کردن نیاز خود می کند. و نیاز فیزیکی خود را با تصویر سازی ذهنی برطرف می کند. در اینجا ممکن است که به ظاهر فرد نیازش برطرف شده باشد .اما بدن وی نیاز فیزیکی را به عنوان یک روش طبیعی برای ایجاد تعادل میداند.

با خود ارضایی و تصویر سازی ذهنی بدن هیچ واکنش فیزیکی را دریافت نمی کند. و در نتیجه یک واکنش مغزی بدون هیچ اثر فیزیکی در بدن صورت گرفته است. این امر ممکن است در ابتدا تاثیر گذار بوده و فرد در دوران ابتدایی خود ارضایی احساس رابطه جنسی فیزیکی را از بین ببرد. و به آرامش فکری برسد. اما متاسفانه این روش تبعات و عواقب بسیار بدی بر فرد می گذارد.

 

چگونگی عملکرد مغز در خودارضایی

سیستم مغزی انسان ها به گونه ای طراحی شده است که در هنگام انجام یک فعالیت می تواند فیزیکی یا ذهنی بودن آن را تشخیص دهد. مثلا کسی که در حال حل مسئله ی ریاضی است بدن و مغز وی کاملا متوجه هستند که حل مسئله ی ریاضی یک فعالیت ذهنی است و تنها مغز درگیر انجام این فعالیت است. در نتیجه سایر اعضاء تحت فرمان مغز بوده و مسئله ی ریاضی را حل می کنند.

اما زمانی که فردی مشغول بیل زدن باغچه یا گل کاری است. بدن می داند که در این فعالیت، فشار بیشتری بر روی دستان و پاها است در نتیجه مغز تنها به عنوان فرمانده عمل کرده است. و این دستها و پاها هستند که فعالیت را انجام میدهند.

در نیاز جنسی نیز بدن کاملا متوجه این موضوع است که جسم در این فعالیت نقش اصلی را دارد. و این یک فعالیت فیزیکی است. اما زمانی که ما مغز را وادار میکنیم تا این فعالیت را با تخیل و تصویرسازی انجام دهد. ناخودآگاه بدن خود را مجبور به یک رفتار نادرست می کنیم. در نتیجه ی این رفتار مغز ناچار به فرمانبرداری است. و فعالیتی را که نقش چندانی در آن ندارد به صورت کامل انجام می دهد. و از آنجا که سیستم بدنی به صورت هوشمند و خودکار عمل میکند. خود ارضایی را کم کم جایگزین رابطه ی واقعی می کند.

 

 

معایب خودارضایی | آیا خودارضایی ضرر دارد؟

با انجام خود ارضایی توسط فرد این عمل به صورت کاملا غیر ارادی به یک عادت برای ذهن تبدیل می شود. در نتیجه کم کم مغز باور می کند که خود ارضایی نوعی رفتار طبیعی بوده است. و در نتیجه واکنش نهایی که ارضای فرد می باشد را تامین می کند.

اما با توجه به اینکه خود ارضایی یک فعالیت اشتباه است این رفتار تبدیل به عادت می شود. در نتیجه ی این رفتار نادرست مشکلاتی به وجود می آید که متاسفانه نیاز به درمان های طولانی مدت دارد.

 اولین و مهم ترین مشکلی که در خود ارضایی ایجاد می شود تصویر سازی جنسی است. در این رابطه افراد با تصویر سازی نیاز جنسی خود را برطرف می کنند. در نتیجه زمانی که فرد در یک رابطه ی واقعی قرار می گیرد بدن دچار ابهام می شود.

زیرا رابطه ای که برای بدن به صورت ذهنی انجام می شده اکنون به صورت واقعی در حال انجام است. در این زمان معمولا مغز همکاری لازم را نمی کند. و این رفتار را خلاف عادت همیشگی می داند. در نتیجه این می شود که فرد در یک رابطه ی واقعی احساس لذت همیشگی را نمی برد. و در بسیاری از موارد حتی ارضا هم نمی شود.

در نهایت با ارضا نشدن فرد مشکلات عصبی ناشی از آن باعث ایجاد حالت های خشم، عصبانیت و در مواردی افسردگی می گردد. که این مورد یکی از بزرگترین معایب خودارضایی می باشد.

 

درمان خودارضایی | آیا خودارضایی ضرر دارد؟

افراد زمانی که گرفتار مشکل خودارضایی شدند، لازم است به دنبال درمان خودارضایی خود باشند. و در اولین قدم اقدام به دریافت مشاوره و ارائه ی راهکار های مناسب برای برطرف کردن خود ارضایی و یا به عبارتی درمان خود ارضایی بپردازند.

وقتی ما مشکل خود را نادیده بگیریم بیشتر به رشد آن دامن می زنیم. لذا در هر مرحله از خود ارضایی که قرار گرفته ایم بهتر است تا با شروع درمان خود را از این بیماری روحی رهایی بخشیم. و به زندگی خود رنگی تازه بدهیم.

بر این اساس جهت درمان خود ارضایی انواع مختلف روشها وجود دارد. که در ادامه به مهمترین بخش های آن اشاره می کنیم تا بتوانیم به ارائه ی راهکاری مناسب در زمینه ی درمان خود ارضایی بپردازیم.

 

درمان خودارضایی با مشاوره

یکی از اولین و مهمترین اقدامات در زمینه ی درمان خود ارضایی صحبت کردن با فردی است که در این زمینه تخصص کافی را داشته باشد. مشاوره جنسی با افرادی که به صورت علمی در زمینه ی درمان انواع بیماری های جنسی مهارت دارند می تواند کمک بسیار بزرگی در راستای بهبود این افراد باشد.

معمولا کسانی که خود ارضایی می کنند کمتر اقدام به دریافت مشاوره می کنند. این امر هم به دلیل این است که فرد درون خود احساس شرمساری داشته و ترجیح میدهد مشکل را حتی با مشاور هم در میان نگذارد.

برای درمان خود ارضایی دارو و یا روش خاص فیزیکی وجود ندارد به همین دلیل نیاز است تا از افراد متخصص کمک بگیریم.

افراد ممکن است با قول دادن به خود اقدام به ترک عادت خود ارضایی کنند. و یا حتی با تنبیه کردن خود این کار را می کنند. اما این روش ها بیشتر باعث ایجاد ضعف اعتماد به نفس شده و روحیه فرد با این گونه روش ها تخریب می شود. به همین دلیل ممکن است که در برخی موارد این رفتار منجر به افسردگی در افراد شود.

اما استفاده و کمک گرفتن از فردی که در این زمینه تخصص دارند. میتواند باعث شود که خود ارضایی به صورت درست و صحیح درمان شود. و مشکلات ناشی از درمان نادرست نیز برای فرد ایجاد نگردد.

 

انواع مشاوره خودارضایی

امروزه با گسترش تکنولوژی و فناوری، ارتباطات به صورت گسترده ای در حال رشد است. و روش های گوناگونی برای برقراری ارتباط و برطرف کردن مشکلات وجود دارد.

امروزه انواع مشاوره خودارضایی به وجود آمده است. تا بیماران بتوانند با هر روشی که می توانند از تجربیات و تخصص مشاوران استفاده کنند. و به درمان و برطرف کردن مشکلات خود بپردازند.

 مشاور به عنوان یک فرد امین به تمام صحبت های بیمار با دقت گوش می کند. و او را با راهنمایی های مفید و مناسب به سمت مسیر صحیح هدایت می کند. صحبت کردن با مشاور در بسیاری از موارد حتی می تواند حالت شرمساری و خجالت فرد را نیز از بین ببرد و مسیر درمان فرد را هموار تر کند.

 

مشاوره تلفنی جنسی | معایب خودارضایی

یکی از روش هایی که در درمان خود ارضایی امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از مشاوره تلفنی جنسی می باشد.

موسسات و مراکز بسیاری وجود دارند که توانسته اند اقدامات تاثیر گذاری برای بسیاری از بیماران که دچار انواع مشکلات خود ارضایی شده اند راهکار پیدا کرده و درمان آنها را به نتیجه ی مطلوب برسانند.

مشاوره های اینترنتی نیز امروزه به افراد کمک زیادی کرده است. و هر کس در هر مکانی که باشد به راحتی میتواند با روش های مختلف با مشاور خود ارتباط برقرار کند. و از او در زمینه ی درمان خود ارضایی کمک بگیرد. تا بتواند به راحتی و با صرف کمترین وقت خود را درمان کند.

بنابراین می توان گفت به صورت کلی برای رسیدن به آرامش بهتر است تا در اولین فرصت اقدام به صحبت با یک مشاور خوب در این زمینه کرده. و راهکار های درمان را از وی دریافت کنیم. تا بتوانیم روند زندگی را به روال قبل برگردانده و وارد یک زندگی سالم با شادابی بیشتر شویم.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.