مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره ازدواج تلفنی | رایگان

مشاوره قبل از ازدواج

به دلیل افزایش میزان اختلافات و ناسازگاری بین زوجین بعد از ازدواج، لزوم مشاوره قبل از ازدواج و همچنین مشاوره ازدواج تلفنی رایگان احساس می شود.

زیرا این نوع مشاوره به زوجین کمک می کند قبل از اینکه زیر یک سقف بروند، با ازدواج و چالش های آن آشنا شوند. و قبل از بروز تعارضات عمیق بتوانند مشکلات را پیش بینی و ریشه یابی کنند. تا به بهترین نحو ممکن آنها را حل کنند.

مشاوره پیش از ازدواج همچنین می تواند به شما در شناسایی نقاط ضعف و مشکلاتی که در دوران نامزدی ممکن است پیش بیاید کمک کند.

مشاوره ازدواج همچنین به صورت مشاوره تلفنی رایگان اغلب توسط متخصصین درمانی مجاز به نام خانواده درمانگر ارائه می شود. این درمانگران دارای مدرک تحصیلات تکمیلی یا دکتری هستند.

 


پیشنهاد می شود مقاله  مشاوره خانواده تلفنی رایگان” را مطالعه کنید.


9099072026 3 - مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره ازدواج تلفنی | رایگان

مواردی که درجلسات مشاوره قبل از ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد:

 

1- مدیریت امور مالی و اقتصادی:

در جلسات مشاوره پیش از ازدواج زوجین با بررسی میزان درآمد و تخمین زدن هزینه های شروع زندگی مشترک، درباره مدیریت امور مالی توافق می کنند. و برای پیشگیری از بروز مشکلات مالی و اقتصادی، برای هزینه هایشان برنامه ریزی می کنند.

 

2- سازگاری با عقاید و ارزش ها:

در جلسات مشاوه پیش از ازدواج از زوجین خواسته می شود درباره اختلاف های عقیدتی و مذهبی با یکدیگر گفتگو کنند.

و درصورتی که از نظر عقاید و ارزشها باهم اختلاف دارند یاد بگیرند که به عقاید شخصی یکدیگر احترام بگذارند. و درصورت وجود اختلاف در ارزش ها و عقاید با صحبت کردن درباره آنها به تفاهم برسند.

 

3- تعیین نقش ها و وظایف در زندگی مشترک:

لازم است قبل از وارد شدن به زندگی مشترک، زوجین درباره مسائلی از قبیل مسئولیت ها و وظایف یکدیگر صحبت کنند.

زوجین باید درباره مسائلی از قبیل امور منزل و خانه داری، مدیریت مالی و اقتصادی، میزان درآمد و… قبل از ازدواج باهم به تفاهم و توافق برسند.

 

4- روابط خانوادگی:

در مشاوره پیش از ازدواج یکی از مسائلی که حائز اهمیت است وابستگی زوجین به خانواده هاست. که مانع از استقلال آنها و تشکیل موفقیت آمیز زندگی مشترک می شود.

اگر فردی بیش از اندازه به خانواده اش وابسته باشد. و بدون نظرات آنها قدرت تصمیم گیری درباره آینده اش را نداشته باشد. قبل از ازدواج باید با همسرش این موضوع را درمیان گذاشته و آن را حل کنند.

 

5- استراتژی های حل تعارض:

قبل از ازدواج زوجین باید به شناخت نسبی از یکدیگر برسند و بفهمند که در مواقع تعارض و تنش چگونه قرار است با مشکلات مواجه شوند.

مشاوره ازدواج به افراد این امکان را می هد تا قبل از ازدواج خود را برای مواجهه با چالش های زندگی مشترک و حل کردن آنها آماده کنند.

مشاوره قبل ازدواج، به زوجین کمک می کند تا توانایی خود را در برقراری ارتباط ، تعیین انتظارات واقع بینانه از ازدواج و توسعه مهارتهای حل و فصل تعارض را بهبود بخشند.

 

روانشناسی ازدواج

به خاطر داشته باشید. که شما ارزش ها، عقاید و نظرات خود را به یک رابطه می آورید. و ممکن است همیشه عقاید و انتظارات شما مطابق با همسرتان نباشند.

به عنوان مثال، سبک زندگی خانوادگی و عقاید مذهبی در افراد بسیار متفاوت است. هریک از زوجین قبل از وارد شدن در رابطه به نحو متفاوتی تربیت شده اند.

و ممکن است ارزش ها و عقاید متفاوتی داشته باشند. بسیاری از افراد فکر می کنند. در ازدواج باید تمام نیازهای اجتماعی، مالی، جنسی و عاطفی شان برآورده شود. در حالیکه همیشه اینگونه نیست.

با بحث در مورد اختلافات و انتظارات قبل از ازدواج، شما و شریک زندگی تان می توانید در طول ازدواج بهتر همدیگر را درک و پشتیبانی کنید.

برای شرکت در جلسات مشاوره ازدواج، قبل از برنامه ریزی جلسات با یک متخصص، در نظر بگیرید. که آیا درمانگر مورد نظر مناسب شما و شریک زندگی شما هست یا خیر. اطمینان حاصل کنید. که درمانگرتان دارای تخصص در حوزه خانواده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد. دارای پروانه و مجوز باشد. ودر این زمینه تجربه داشته باشد.

در جلسات مشاوره ازدواج معمولاً از هرکدام از شما خواسته می شود. تا به طور جداگانه به یک سؤال کتبی پاسخ دهید. تا احساس شما نسبت به یکدیگر و رابطه را مشخص کنند.

در مشاوره ازدواج درمانگر به شما کمک می کند. تا با شناسایی نقاط قوت و ضعف و شناسایی مشکلات، درباره موضوعات نارضایتی و عدم توافق صحبت کنید. و برای غلبه بر تعارضات با شریک زندگی خود اهداف واقع بینانه ای را برای زندگیتان تعیین کنید.

در مشاوره قبل از ازدواج درمانگر سعی می کند از زوجین سوالاتی درباره دیدگاه هریک از آنها به ازدواج بپرسد. تا انتظارات و خواسته های آنها از ازدواج را روشن کند.

ضرورت مشاوره قبل از ازدواج :

بسیاری از افراد تصور می کنند “مشاوره” فقط برای افرادی است که از قبل درگیر اختلاف هستند. اما همیشه اینگونه نیست.

مشارکت در مشاوره قبل از ازدواج به شما و همسرتان کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه ریشه مشکلات را شناسایی کرده و به موقع اقدام کنید.

این مشاوره برای زوجین در مرحله نامزدی بسیار توصیه می شود. این مشاوره نوعی از خانواده درمانی است که برای کمک به زوجین در مواقع بحران طراحی شده است.

این شکل رایج مشاوره زوجین، یک زن و شوهر آینده را با استراتژی حل و فصل تعارض آشنا می کند. هدف از این استراتژی مشاوره پیشگیرانه جلوگیری از درگیر شدن زوجین به رفتارهای منفی است، که اغلب باعث شکست در ازدواج ها می شود.

اگرچه اکثر زوجین رابطه خود را با بهترین آرزوها و اهداف آغاز می کنند، اما واقعیت این است که، گاهی اوقات زندگی چالش های پیش بینی نشده ای را به وجود می آورد.

گاهی اوقات بحران های پیش بینی نشده ای در زندگی ایجاد می شود که ممکن است زندگی مشترک زوجین را به خطر بیندازد. در جلسات مشاوره زوجین مهارتهای ارتباطی و مکانیزم های کنترل و مدیریت کردن زندگی مشترک را یاد میگیرند. تا از مشکلات احتمالی پیشگیری کنند.

شرکت در خانواده درمانی یا مشاوره پیش از ازدواج می تواند به شما در دستیابی به زندگی پایدار کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که وقتی زوج ها در مشاوره شرکت می کنند، احتمال ازدواج موفق در آنها تا 30 درصد افزایش پیدا می کند.

Premarital counseling 2 - مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره ازدواج تلفنی | رایگان

مزایای مشاوره قبل از ازدواج :

فواید بارز مشاوره قبل از ازدواج این است. که به زوجین مهارتهای لازم را برای کنار آمدن با مسائلی که ناگزیر در روابط صمیمی بوجود می آیند، آموزش می دهد. برخی از فواید بارز مشاوره قبل از ازدواج عبارتند از:

 

1- کمک به زوجین برای روشن کردن اهدف و انتظارات:

شما و شریک زندگی تان ممکن است ایده های مختلفی در مورد معنای دستیابی به یک ازدواج شاد و موفق داشته باشید.

مشاوره به شما کمک میکند با روشن کردن انتظارات ، اهدافی تعیین کنید که ترکیبی از خواسته ها و انتظارات شما و همسرتان باشد.

 

2- کمک به زوجین برای بهبود سبک های ارتباطی:

مشاوره پیش از ازدواج به زوجین کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت ارتباط با یکدیگر را بشناسند. تا بتوانند با یکدیگر سازگارشوند و نقاط ضعف رابطه را ترمیم کنند تا ارتباطشان را بهبود بخشند.

 

3- کمک به زوجین برای شناسایی مشکلات و اختلافات قبل از بروز آنها:

مشاوره به زوجین این امکان را میدهد تا قبل از اینکه مشکلات عمیق شوند آنها را شناسایی کرده و از بروز مشکلات جدی تر در رابطه پیشگیری کند.

مشاوره ازدواج تلفنی می تواند به شرکا کمک کند تا موضوعاتی را که بعداً منجر به درگیری می شوند را شناسایی کنند. مشکلاتی از قبیل: امور مالی، روش های فرزندآوری، اهداف شغلی، پویایی خانواده و سایر موارد دیگر.

 

4- کمک به زوجین برای برطرف کردن ترس و اضطراب ازدواج:

برخی از زوجین هر چقدر هم که عاشق کسی باشند اما از پذیرش مسئولیت ازدواج واهمه دارند. و با فکر کردن به ازدواج دچار اضطراب می شوند.

در طول جلسات مشاوره می توانید با علل احتمالی اضطراب و ریشه کن کردن آن با ترس از ازدواج مقابله کنید.

 

چرا مشاوره قبل از ازدواج؟

مشاوره ازدواج تلفنی به زوجین کمک می کند تا برای مطالبات ازدواج بهتر آماده شوند. در چارچوب یک محیط حمایتی، آنها یاد می گیرند ارتباط برقرار کنند.

و به طور موثرتری فرصت پیدا کنند تا موضوعاتی را که ممکن است. باعث بروز اختلاف بین زوجین بشود را شناسایی و حل و فصل کنند.

اولین قدم در مشاوره این است که به زوجین کمک شود. تا مشکلات احتمالی آینده را پیش بینی کنند.

تا از بروز اختلافات عمیق و ریشه ای که می تواند روابط زوجین را تضعیف کند جلوگیری شود. از طریق پیش بینی مشکلات احتمالی آینده، درمانگر به زوجین کمک می کند تا آمادگی مواجهه با مشکلات و حل کردن آنها را بیاموزند.

مطالعات حاکی از آن است که مشاوره ازدواج آمار طلاق را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بنابراین پیشنهاد ما این است که دو نفری که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند. حتما قبل از ازدواج به مرکز مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنند. و یا به صورت آنلاین از مشاوره ازدواج تلفنی بهره مند شوند.

9099072026 3 - مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره ازدواج تلفنی | رایگان

11 دیدگاه

 • علیرضا صادقی گفت:

  سلام بنده قراره با یک خانم زیبا که عاشق من هست ازدواج کنم. اما ایشان برای ازدواج یک شرط عجیبی گذاشته است و آن هم این است که بعد از ازدواج هر وقت خواست گلوی من را ببوسد. آیا قبول کنم؟

 • نیایش گفت:

  با سلام اطلاعات سایت بسیار مفید و آموزنده است .

 • نیایش گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب مفید شما

 • روزبان گفت:

  با سلام مطالب سایت در ارتباط با نیاز های روز جامعه بوده به گونه ای که با مطالعه راهکارهای ارائه شده نیاز فرد را در حد ایده ال تامین میکند .با تشکر

 • ندا گفت:

  سلام
  تفاوت فرهنگی و قومیتی چقدر در ازدواج مهم است؟
  ممنون

  • نوروزی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به شرایط فعلی جامعه و ازدواج هایی که در میان تحصیل کرده ها رخ می دهد. تفاوت های فرهنگی و قومیتی نمی تواند خیلی باعث ایجاد دردسر شود. اما باید قبل از ازدواج در مود فرهنگ ها و رسم و رسومات(مخصوصا رسم و رسومات نامزدی. و عقد و عروسی) کاملا با هم صحبت کنید. و البته شخصیت خود شما و طرف مقابلتان هم مهم است که چقدر درگیر رسم و رسوم هستید.

 • قاسم گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفید شما

 • اصغری گفت:

  سلام علیکم من افشین اصغری هستم ممنونم از مطالب خوب سایت شما

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.