فهرست بستن

مشاوره طلاق چیست و چگونه انجام میشود؟ | تلفنی | رایگان

مشاوره طلاق

گاهی اوقات شرایطی در زندگی مشترک به وجود می آید که افراد را به سمت طلاق سوق می دهد. اما تصمیم طلاق همیشه قاطعانه نیست و با تردید و دودلی همراه است. مشاوره طلاق تلفنی و آنلاین به افراد کمک می کند تا نشانه های پیش بینی کننده طلاق را بشناسند.

و قبل از رسیدن به مرحله طلاق زندگی خود را تغییر دهند تا از طلاق جلوگیری شود. مشاوره طلاق همچنین می توانند با بررسی وضعیت و شرایط زوجین راهنمایی های لازم را در جهت ادامه یا خاتمه دادن به زندگی فراهم کنند.

هرچند که همیشه تصمیم نهایی درباره ادامه یک زندگی یا پایان دادن به آن به عهده خود فرد است. اما مشاوره طلاق راهکارهایی را به مراجع معرفی می کند. و با دادن رهنمودهایی موثر به افراد در انتخاب صحیح و عاقلانه کمک می کند.

متاسفانه برخی ازدواج ها برای مدت طولانی تداوم نمی یابند و با شکست مواجه می شوند. در چنین شرایطی بهترین راه چاره برای زوجین بهره گرفتن از مشاوره خانواده تلفنی و یا مشاوره زوج درمانی تلفنی است.

در شرایطی که ازدواج با موفقیت همراه نباشد ادامه دادن زندگی می تواند شرایط را وخیم تر کند. زمانیکه بعد از گذشت مدتی از ازدواج زوجین احساساتی مانند: غم و اندوه، عصبانیت، استرس و اضطراب و عدم تفاهم را تجربه می کنند تنها راه حل کمک گرفتن از یک مشاور تلفنی رایگان در حوزه خانواده است.


از صفحه “مشاوره از طریق چت واتساپ آنلاین” مرکز پیام مشاور دیدن کنید.


مشاوره طلاق تلفنی رایگان

طلاق همیشه بهترین راه حل نیست. و روانشناسان و مشاوران هرگز تاکیدشان بر خاتمه دادن به زندگی نیست. اما در شرایطی که زندگی مشترک بغرنج و غیر قابل تحمل می شود به گونه ای که موجب فشار روانی زوجین و فرزندان آنها می شود بهره گیری از مشاوره طلاق بهترین راهکار موجود است.

مشاوره طلاق به شما کمک می کند استرس ناشی از تعارضات را کاهش دهید. این نوع مشاوره به زوجین کمک می کند تا تصمیم بگیرند که زندگی شان را ادامه دهند یا جدا شوند.

گاهی اوقات به دلایل زیادی ممکن است زوجین فرصت مراجعه به مراکز مشاوره را نداشته باشند. یا دچار ترس و تردید شوند. و حل این موضوع را به تعویق بیندازند. مشکلات و تعارضات هرچقدر زودتر حل شوند می توانند فشار روانی شما را کاهش دهند. و از وخیم تر شدن اوضاع پیشگیری کنند. افرادی که به هر دلیلی نمی توانند یا نمی خواهند به مراکز مشاوره مراجعه کنند. می توانند با استفاده از خدمات مشاوره تلفنی در سراسر کشور از مشاوره طلاق بهره مند شوند. و با ارزیابی شرایط بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

Divorce counseling - مشاوره طلاق چیست و چگونه انجام میشود؟ | تلفنی | رایگان

مزایای بهره مندی از مشاوره طلاق تلفنی چیست؟

 

1- یادگیری چگونگی حل تعارض به روش سالم و موثر:

در جریان مشاوره طلاق یک مشاور متخصص و مجرب در حوزه خانواده و ازدواج، به شما کمک می کند. تا مهارت های ارتباطی موثر را یاد بگیرید. تا بتوانید تعارضات و اختلافات را به نحو موثری حل کنید.

2- امکان رسیدگی کردن به مسائل حل نشده:

در جریان مشاوره افراد می توانند در بستر محیطی امن و آرامش بخش احساسات خود را بیان کنند. و در جهت رشد شخصی و بهبود روابط زندگی خود را تغییر دهند.

3- درک بهتر نیازهای خود و همسرتان:

در جریان مشاوره افراد از نیازهای خود و نیازهای همسرشان درک بهتری بدست می آورند. این فرایند به زوجین کمک می کند تا بتوانند انتظارات و خواسته هایشان در زندگی مشترک را برآورده کنند. تا بتوانند از بروز اختلافات و تعارضات بعدی پیشگیری کنند.

 

مشاور طلاق تلفنی چه کمکی به شما می کند؟

 

مشاوران و متخصصان حوزه خانواده به شما کمک می کنند تا روابط خود را بررسی کنید. و اهدافتان را برای آینده تعیین کنید. در بستر محیطی امن در جریان مشاوره زوجین خواسته هایشان را بیان می کنند. و با پیدا کردن درک روشن از انتظارات یکدیگر زندگی شان را بهبود ببخشند. اگر تصمیم به طلاق گرفته باشید یک مشاور خانواده به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

در جریان مشاوره طلاق تمام جوانب تصمیم ها و راهکارهای شما بررسی می شود. تا از تصمیم گیری بدون منطق و کورکورانه شما جلوگیری شود.

از دیگر مزایای مشاوره طلاق برای افراد کمک به از سرگرفتن زندگی پس از طلاق است. روانشناس پس از طلاق نیز به شما کمک می کنند تا با شرایط جدید زندگی سازگار شوید. و تاثیر طلاق را روی خود و فرزندانتان به حداقل برسانید.

مشاورین طلاق به افراد کمک می کنند دلیل عدم موفقیتشان در زندگی مشترک را درک کنند. تا اشتباهات گذشته را تکرار نکنند.

مشاوره طلاق آنلاین چیست؟

مشاوره طلاق آنلاین نوعی روان درمانی برای زوجین است. که به آنها کمک می کند مناقشات و تعارضاتشان را حل کنند. همچنین این نوع مشاوره برای آن دسته از افرادی که تصمیم قطعی برای طلاق دارند کمک می کند تا بتوانند بعد از طلاق به سازگاری برسند. و زندگی جدیدی را شروع کنند. در جریان مشاوره به زوجین کمک می شود تا در مورد چالش ها و تعارضات زندگیشان صحبت کنند. در واقع در جریان مشاوره طلاق آنلاین نوعی گفتگو درمانی در محیطی امن و ارامش بخش ایجاد می شود. تا زوجین در شرایط مناسبی درباره احساسات خود صحبت کنند و به راه حل مناسبی دست یابند.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. زمانیکه زوجین در زندگی مشترک با مشکلاتی مواجه می شوند بهتر است به یک مشاور ازدواج و خانواده درمانگر مجرب مراجعه کنند. تا قبل از وخیم تر شدن شرایط بتوانند زندگیشان را مدیریت کنند. و از بروز تعارضات بعدی جلوگیری کنند.

مشاوران ازدواج و زوج درمانگران آماده هستند تا به آن دسته از زوجینی که در زندگی مشترک دچار تعارض و بحران می شوند کمک کنند تا اختلافات را به بهترین نحو و بطور موثر حل کنند.

 

اهداف مشاوره خانواده تلفنی 

درصورت مراجعه به موقع به مشاوران ازدواج و خانواده می توانید از وقوع طلاق پیشگیری کنید. و نحوه مدیریت زندگی مشترک را بیاموزید؛ تا در مواقع تنش و بحران از پس مسائل و مشکلات بربیایید.

هدف از مشاوره ازدواج و خانواده درمانی کمک کردن به زوجین در حل اختلافات و مناقشات است. مشاوره ازدواج به زوجین کمک می کند شیوه های ارتباط موثر با همسر خود را فرا بگیرند؛ تا روابط صمیمانه ای با همسرشان برقرار کنند.

مشاوران ازدواج به زوجین کمک می کنند مهارت های حل مسئله را فرا بگیرند. تا مناقشاتشان را حل و فصل کنند. تا از این طریق اختلافات کوچک به تعارضات فاجعه آمیز منجر نشود.

در نهایت هدف مشاوران ازدواج کمک به شما برای شناسایی و حل کردن تعارضاتی از قبیل؛ خیانت، اعتیاد، از بین رفتن صمیمیت، چالش تربیت فرزندان و… است.

با این حال در صورتیکه طلاق اتفاق بیفتد. راهکارهای مشاوره قبل و بعد از طلاق وجود دارند که به شما کمک می کنند از پس بحران ها بربیایید و در جهت موفقیت در این مسیر حرکت کنید.

 

 

8 دیدگاه

 • ارزو گفت:

  سلام خسته نباشی
  من متاهلم و یه بچه دارم شوهرم هرکاری خودش دوس داره میکنه هرجا دوس داره میره چه من راضی باشم چ نباشم ولی منو از همه چی محدود کرده
  اصلا ب خودش نمیرسه حتی ی حموم نمیره همیشه جایی رفتی خجالت میکشم خسته شدم بی پوله بی کاره نمیدونم باید چیکار کنم دیگه میخوام بدونم فقط بخاطر بچه موندن درسته؟

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   خیر دوست عزیز فقط به خاطر بچه موندن درست نیست. اما بهتر است قبل از جدایی از مشاور زوج درمان کمک بگیرید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشی
  من متاهلم و یه بچه دارم شوهرم هرکاری خودش دوس داره میکنه هرجا دوس داره میره چه من راضی باشم چ نباشم ولی منو از همه چی محدود کرده
  اصلا ب خودش نمیرسه حتی ی حموم نمیره همیشه جایی رفتی خجالت میکشم خسته شدم بی پوله بی کاره نمیدونم باید چیکار کنم دیگه میخوام بدونم فقط بخاطر بچه موندن درسته؟

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   خیر دوست عزیز . ماندن در یک رابطه فقط به خاطر بچه کار درستی نیست. بهتر است در این مورد از یک زوج درمانگر کمک بگیرید. و سعی کنید رابطه با همسرتان را بهبود ببخشید.

 • ارمان گفت:

  سلام همسرم به وظعیت ظاهرم گیر میداد بعد اسم طلاق اورد شرطش ابن بود باید اصلاح بشه منم تموم تلاشمو کردم الان بهونش اینه به وظع ظاهرش نمیرسه من چرا باید کارکنم تواین سن چرا باید این همه درد تحمل کنم دیگ نمی‌کشم ولی من خیلی دوسش دارم نمیخام طلاقش بدم چیکار کنم کوتاه بیادش

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شما باید بتوانید علت بهانه گیری های همسرتان را بررسی کنید. در این مورد بهتر است با یک زوج درمانگر در ارتباط باشید. مشاور یا زوج درمانگر به عنوان نفر سوم می تواند کمک زیادی به رابطه شما بکند.

 • آریانا گفت:

  سلام. ممنون از مطالب خوبتون. فقط یه سوالی داشتم،با همسرم که کلا نسبت به همه چیز بی تفاوت هستش چطور باید برخورد کنم که شور و شوق رو بتونم به زندگیم بیارم؟

  • نوروزی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز ابتدا باید بدانید که این بی تفاوتی از ابتدا بوده است یا اینکه به تازگی اتفاق افتاده است. اگر به تازگی اتفاق افتاده علت آن را جست وجو کنید. اولین گام برای حل مشکل بی تفاوتی همسر گفتگو می باشد. سعی کنید در مورد رفتارهای همسرتان با ایشان صحبت کنید و مشکلاتتان را بیان کنید. البته ممکن است با یک بار و دو بار صحبت کردن به نتیجه نرسید. اما سعی کنید به همسرتان فرصت دهید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.