فهرست بستن

مشاوره خانواده طلاق | تلفنی

مشاوره خانواده طلاق

احتمالا برایتان جالب است که بدانید چیزی در حدود 80 درصد آمارهای طلاق در 5 سال اول زندگی زناشویی رخ می دهند. به همین خاطر توصیه می شود که اگر زندگی تان وابسته به یک تار مو است. پیش از تصمیم به طلاق، نسبت به مشاوره خانواده طلاق اقدام کنید.

در این جلسات راهکارهایی به شما نشان می دهیم که امکان حل مشکلات را فراهم کند. اما اگر مشکلات شما حل نشد. و مجبور به طلاق شدید با مشاوره تلفنی می توانید روند کار خود را سریع تر کنید.

طلاق - مشاوره خانواده طلاق | تلفنی

روش های ارتباط با مشاور طلاق

1- مشاوره از طریق تلفن ثابت: در این روش شما می توانید از تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر با شماره 2026 907 909 تماس بگیرید و به مشاور طلاق وصل شوید.

2- مشاوره از طریق موبایل: با شماره 09981165858 تماس بگیرید و درخواست مشاوره از طریق موبایل داشته باشید.

3- مشاوره از طریق ثبت نظر: در پایین همین صفحه در بخش ثبت نظرات می توانید سوال خود را بنویسید. مشاوران مرکز پیام مشاور تا 24 ساعت آینده پاسخ می دهند.

 

مشاوره طلاق چیست؟

مشاوره طلاق یک نوع ارتباط درمانی است که برای زوج هایی که در آستانه طلاق هستند، طراحی شده است. در واقع طلاق یک پروسه قانونی است که علاوه بر زوج جدا شده، خانواده او را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

اگرچه طلاق در تمام دنیا امری رایج است، اما بسیاری از زوجین بعد از جدایی با مشکلات روحی و جسمی زیادی دست و پنجه نرم می کنند. آمارها در ایالات متحده آمریکا نشان می دهند که نیمی از ازدواج ها به طلاق ختم می شوند. و تعداد زیادی از افراد در طول 5 سال اول ازدواج از یکدیگر جدا می شوند.

اگر چه طلاق و پروسه آن با استرس زیادی برای زوجین همراه است. اما بعد از پایان یافتن مراحل آن، زندگی زوجین دستخوش تغییرات زیادی می شود.

حقیقتا ملاحظات بسیار زیادی وجود دارد که باید به آن ها پرداخت. زیرا بسیاری از زوجین بعد از جدایی نتوانسته اند عمق فاجعه و سنگینی شرایط را تاب بیاورند.

در این شرایط مشاوره خانواده طلاق به افراد کمک می کند که بعد از خشک شدن جوهر برگه های طلاق، به زندگی شخصی و حرفه ای خود باز گردند.

طلاق هر چقدر هم که دوستانه اتفاق بیفتد، باز هم یک موضوع استرس زا است که می تواند زندگی شخصی و کاری فرد را تحت الشعاع قرار دهد.

گذشته از این، ایده تشکیل یک زندگی جدید برای خودتان نیز میتواند فلج کننده احساسات و بدترین تسکین دهنده باشد.

خبر خوب این که با کمک گرفتن از یک مشاور می توانید برای بهبود زندگی با شریک تان و گذر از این بحران، با مشکلات روبرو شوید.

 

اهمیت مشاوره طلاق

گاهی اوقات آن چه که در ذهن افراد می گذرد، کاملا متفاوت با واقعیت است. در این شرایط نیاز به حضور یک فرد سوم در رابطه احساس می شود که با دید باز به مسائل نگاه کند.

به همین خاطر حتی اگر به شکل کاملا جدی تصمیم به طلاق گرفته اید. باز هم پیشنهاد می شود که برای مشاوره خانواده طلاق اقدام کنید. توصیه می شود در این شرایط زمام امور را به دست یک فرد آگاه بسپارید تا در این مسیر سخت شما را یاری کند.

اگرچه مشاوره طلاق برای طلاق های توافقی اجباری است، با این حال توصیه می شود که اگر از راه های دیگر و یا همین روش می خواهید برای طلاق اقدام کنید، حتما از مشاور کمک بگیرید.

خدمات این مشاوران به شکل های مختلفی ارائه می شوند. به عنوان مثال مشاوره طلاق تلفنی مزیت های مخصوص به خود را دارد. به این صورت که اگر امکان مراجعه حضوری برایتان مقدور نیست، مشاوره طلاق تلفنی بهترین گزینه خواهد بود.

 

هدف از مشاوره برای طلاق چیست؟

در حقیقت هدف اصلی از مشاوره خانواده طلاق، رسیدگی به مشکلات زوجین است. به طور خاص در طول جلسات مشاوره، نحوه برخورد صحیح با مشکلات، همسر و خانواده ها را می آموزید.

علاوه بر این مشاوران به شما یاد می دهند که چگونه مهارت های حل و فصل مناقشه خود را تقویت کنید تا یک مشکل کوچک به مشکلات فاجعه بار تبدیل نشود.

به صورت کلی هدف اصلی مشاوره طلاق حضوری و مشاوره خانواده طلاق تلفنی در شناسایی، آدرس دهی، کار کردن و حل انواع مختلف مشکلات از قبیل اعتیاد، خیانت، از میان رفتن صمیمیت و یا دخالت های والدین است. به یاد داشته باشید که حتی اگر هدف، ازدواج و ماندن با یکدیگر باشد، اما گاهی طلاق اتفاق می افتد.

هدف جلسات مشاوره طلاق این است که به افراد کمک کند تا با زندگی جدید خود سازگار شوند. و پیامدهای منفی جدایی را در تمام جنبه های زندگی مدیریت نمایند.

اگرچه مشاوره برای همه طلاق ها ضرورت ندارد، اما می تواند به جلوگیری از رفتارها و افکار مخرب احتمالی کمک کند.

 

چه زمانی به مشاوره طلاق نیاز دارید؟

حقیقت امر این است که افراد علی رغم درد و عدم اعتماد باز هم می توانند طلاق موفقی داشته باشند. با این وجود، نمی توان این موضوع را انکار کرد که برای برخی افراد طلاق فلج کننده است. و تسلط بر غم و از دست دادن فرد مقابل تا حد زیادی غیر ممکن به نظر می رسد.

طلاق نیز همانند بسیاری از تغییرات بزرگ زندگی، می تواند همه جنبه های زندگی را تحت تأثیر قرار دهد. در این شرایط اقدام جهت مشاوره طلاق می تواند گام مهمی در مسیر مراقبت از خود باشد.

به ویژه اگر درد جدایی آن قدر روی شانه شما سنگینی کند که توان رسیدگی به خودتان را نداشته باشید. یادتان باشد که اگر به دنبال مراقبت و حمایت از فرزندان خود هستید، سلامت عاطفی شما در درجه اول اهمیت قرار دارد.

 

مشاوره پس از طلاق

صرف نظر از این که پایان دادن به یک رابطه طولانی و عاشقانه می تواند زندگی را مختل کند. و با غم، اندوه و استرس همراه باشد. اما واقعیت این است که زندگی بعد از طلاق برای بسیاری از افراد غیر قابل تحمل می شود.

از آن دردناک تر تصور داشتن آینده نامعلوم است که می تواند بر عمق این اندوه بیفزاید. مشاوره طلاق از این جهت اهمیت دارد که می تواند به شما در مواجهه با پیامدهای طلاق کمک کند.

در حقیقت مشاوران طلاق با اتکا به دانش خود و با استفاده از راهکارهای مختلف به پذیرش واقعیت، افزایش اعتماد به نفس و بهبود عزت نفس شما کمک می کنند. در نتیجه شما به راحتی زندگی خود را پس خواهید گرفت.

علاوه بر این مشاوره طلاق به شما کمک می کند که با عواطف باقی مانده نسبت به گذشته خود، به شیوه ای درست و سالم برخورد کنید. این جلسات فرصت آزادسازیاحساسات را به شما می دهند. و شما دیگر مجبور به مدفون ساختن آن ها در قلب خود نیستید.

 

منظور از مراحل عاطفی در مشاوره طلاق چیست؟

به صورت کلی طلاق با معایب بسیار زیادی همراه است. به عنوان مثال مرگ را در نظر بگیرید. هنگامی که روند غم و اندوه سپری می شود، به عنوان قسمتی از پروسه عزاداری باید مراحل خاصی را طی کنید. طلاق نیز از الگوی مشابه یپیروی می کند. البته نمی توان مراحل خاص آن را نادیده گرفت.

هدف اصلی از مشاوره خانواده طلاق، کمک به مراجع در عبور از مراحل عاطفی جدایی است. هم چنین مشاور می خواهد به شما کمک کند که بفهمید تمام آن چیزی که در حال تجربه آن هستید، کاملا طبیعی است.

در نهایت مشاوران به شما کمک می کنند. که برای طلاق غیر منتظره خود آماده شوید. مراحل آن را بگذرانید و بعد از طلاق به زندگی قبلی خود باز گردید.

طلاق - مشاوره خانواده طلاق | تلفنی

برای ثبت نظر کلیک کنید

3 دیدگاه

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.