فهرست بستن

مشاوره خانواده در کرج | مراکز مشاوره خانواده در کرج

مشاوره خانواده در کرج

اگر در کرج زندگی می کنید و به دنبال بهترین مشاور خانواده در کرج هستید، با ما همراه باشید. در اینجا میخواهیم بهترین مراکز مشاوره خانواده تلفنی و حضوری در کرج را به شما معرفی کنیم.

مشاوره خانواده تلفنی یا خانواده درمانی اغلب شامل فرصت هایی برای یادگیری بیشتر در مورد شرایط سلامت روانی است که بر ارتباطات خانوادگی تأثیر می گذارد.

معمولا وقتی خانواده‌ها شرایط سلامت روان را بهتر درک می‌کنند، قادر خواهند بود تا از یکدیگر حمایت کنند. افرادی که از شرایط سلامت روانی برخوردار هستند اغلب چشم‌انداز بهتری از زندگی دارند. و در نتیجه تعاملات بهتری با دیگران از جمله اعضای خانواده دارند.


پپیشنهاد می شود صفحه مشاوره تلفنی رایگان را مطالعه کنید.


خانواده در کرج - مشاوره خانواده در کرج | مراکز مشاوره خانواده در کرج

روند مشاوره خانواده

اگرچه هر درمانگر دارای یک سبک فردی است، در اینجا یک ایده اساسی از اینکه خانواده درمانی چگونه می تواند باشد وجود دارد:

مصاحبه اولیه

در طول اولین جلسه تلفنی، احتمالاً شما و درمانگرتان درباره موضوعی که شما و اعضای خانواده تان را به درمان کشانده است، صحبت خواهید کرد. درمانگر شما به هر فرد این فرصت را می دهد تا درباره مشکلات اصلی که خود یا خانواده با آن مواجه است، و چرا فکر می کند، صحبت کند.

ارزیابی

به طور معمول در مشاوره فیزیکی که در مطب انجام می شود، برای چندین جلسه بعدی، احتمالاً درمانگر شما اطلاعاتی را از شما جمع‌آوری می‌کند تا تصویری از خانواده و نحوه عملکرد آن ایجاد کند، از جمله:

 • سابقه خانوادگی شما
 • نقش های خانوادگی
 • رویکردهای تربیتی
 • مهارت های مقابله ای مورد استفاده توسط اعضای خانواده شما

این در حالی است که در مشاوره تلفنی، درمانگر تمام تلاش خود را به کار می برد تا جمع آوری اطلاعات و تشخیص، در زمان کوتاه تری انجام گیرد. البته ناگفته نماند که در کنار مشاوره با تمامی اعضای خانواده، گاهی لازم است که مشاوره زوج درمانی بین زن و شوهر نیز انجام شود.

2

از یک جلسه مشاوره خانواده تلفنی چه انتظاری می توان داشت؟

خانواده درمانی یا مشاوره خانواده  اغلب اهداف مشخص مشترک دارند. این اهداف معمولاً عبارتند از:

 • بررسی نحوه تعامل اعضای خانواده با یکدیگر
 • شناسایی و بهبود هر گونه الگوی ارتباطی ناسالم در نظام خانواده
 • جمع آوری نقاط قوت و منابع خانواده
 • تجهیز خانواده به مهارت های بهتر حل مسئله

مشاوره خانواده، چه کمکی به شما می کند؟

خانواده‌ درمانی لزوماً هر تعارضی را که شما و خانواده‌تان با آن روبرو می‌شوید حل نمی‌کند، اما به شما کمک کند تا مهارت‌های مقابله سالم‌تر و راه‌های مؤثرتری برای برقراری ارتباط با یکدیگر ایجاد کنید. بنابراین ضرورت مشاوره خانواده در بین خانواده های ایرانی احساس می شود.

مزایای مشاوره خانواده  تلفنی رایگان در کرج

برخی از برجسته ترین مزایای خانواده درمانی یا مشاوره خانواده عبارتند از:

 • بهبود مهارت های ارتباطی
 • ارائه کمک به بهبود نگرانی‌های مربوط به سلامت روان که بر واحد خانواده تأثیرمی‌گذارد (مانند سوء مصرف مواد، افسردگییا تروما)
 • ارائه همکاری بین اعضای خانواده
 • توسعه راهبردهای مقابله فردی
 • شناسایی راه هایی براییافتن حمایت سالم

2

اهمیت مشکلات جنسی در مشاوره خانواده

در بسیاری از کشورها و حتی ایران آمارها نشان می دهد که مشکلات جنسی، ریشه بسیاری از طلاق ها محسوب می شود. و سرد مزاجی یکی از زوجین و نارضایتی فرد در روابط جنسی و احساس عدم مقبولیت در رابطه جنسی، از مسائل مهمی است که در روابط زناشویی دیده می شود. به ذكر چند مورد، كه با مراجعه به مركز مشاوره  خانواده،مي توان آن را بررسي كرده و به راه حل رسيد، اشاره مي كنيم.

1_ اهمیت رابطه جنسی برای مردان

روابطه جنسی در مردان بسیار اهمیت دارد و اغلب، عدم کشش و سرد مزاجی در خانم ها دیده می شود. البته این مسئله ممكن است در آقايان نيز وجود داشته باشد.

و به مرور زمان، رابطه جنسي از معاشقه و لذت، صورتي اجباري پيدا مي كند كه بسيار ناخوشايند است. مثلا؛ زني كه در رابطه با مردان هيچ گونه جاذبه جنسي احساس نمي كند، ممكن است ريشه در مسائل روحي و عاطفي وي داشته باشد. كه با مراجعه به مراكز مشاوره خانواده مي توان ريشه يابي  و آن را حل كرد.

2_ سوابق آزار و اذیت جنسی

فرض بگيريم، فردي در گذشته، سابقه آزار و اذيت جنسي داشته و به دليل ضربه روحي، تمايلي به نشان دادن جاذبه هاي جنسي خود ندارد.

مشاوره خانواده با راهنمايي و برگزاري جلسات متعدد، فرد را از اين اسارت ذهني خارج مي كند و زندگي سالم را پيش روي او مي گذارد.

3_ ایجاد صمیمت جنسی

اگر در رابطه جنسي با همسرتان از صميميت واقعي برخوردار نيستيد. ولي تمايل داريد كه رابطه را اصلاح كنيد،مشاوره خانواده، راه هاي ارتباطي رضايت بخشي را به شما پيشنهاد خواهد كرد.

4_ درمان مشکلات جنسی

گاهي ممكن است، متوجه مشكل جنسي خود نباشيد و آن را عادي بدانيد ولي اگر اين عدم جاذبه جنسي تكرار شود، نيازمنده، مشاوره خانواده هستيد تا روند درماني لازم را براي بهبود رابطه خود طي كنيد.

5_ درک لذت جنسی دوطرفه

در مواردي كه به فردي كشش جنسي داريد. و اجازه مي دهيد هر طوري تمايل دارد از شما استفاده كند، اين رابطه جنسي بايد اصلاح شود.

زيرا هر دو طرف بايد ياد بگيرند كه لذت جنسي دو طرفه است و اگر قبل از ازدواج مشكل را با همسر مطرح نكرديد، بهتراست از يك مشاور خانواده متبحر كمك بگيريد.

این مقولات با مداخله مشاوره خانواده و بررسی مشکلات از نظر روانی یا فیزیکی و آموزش دادن مسائل جنسی، در بسیاری اوقات، از طلاق جلوگیری می کند. وقتی فرد به زندگی و همسر خود علاقه دارد و راه حلی برای این مشکل ندارد یا شرم از بازگو کردن آن دارد، بهترین راه حل، مراجعه به مراکز مشاوره خانواده و مشاوره جنسی است.

مشاور خانواده در امور جنسی، فردی است که مشکلات زن و شوهر را از نظر فردی و روانی و اجتماعی بررسی می کند.

و به عنوان یک متخصص از فیزیولوژی اندام های جنسی نیز آگاهی دارد. و به صورت محرمانه می تواند مشکل را بررسی و حل نماید. البته زن یا شوهر، دو سویه مشکل هستند و هر دو باید، با هم بخواهند مشکل را حل کنند.

آدرس مراکز مشاوره خانواده در کرج

اسم مرکز مشاوره خانواده

در کرج

آدرس مرکز مشاوره خانواده

در کرج

شماره تماس مرکز مشاوره خانواده

در کرج

مرکز مشاوره وصالچهارراه طالقانی کوچه شهید میرزایی ساختمان آریا02632263604
مرکز مشاوره جاهدیشاهین ویلا بین سوم و چهارم شرقی طبقه فوقانی فروشگاه عبدی02634418084
مرکز مشاوره امید فردافردیس بین فلکه چهارم و پنجم بالای پوشاک خانواده02636564940
مرکز مشاوره دولتیمیدان طالقانی بلوار تعاون خیابان تربیت شرقی اداره بهزیستی کرج02614428055
مرکز مشاوره مهرآریابین میدان شهدا و چهارراه طالقانی ابتدای زیرگذر برج ارم02632265533
مرکز مشاوره دکتر معین45 متری گلشهر بین خیابان پونه و بنفشه مجتمع جاوید09122612040
مرکز مشاوره نیک منشچهارراه طالقانی ساختمان پزشکان ایرانیان طبقه اول02632264545

خانواده در کرج - مشاوره خانواده در کرج | مراکز مشاوره خانواده در کرج

4 دیدگاه

 • فرشته گفت:

  سلام. من با شوهرم مشکل مذهبی دارم قبلا اینقدر شدید نبود ولی الان هر چی سکوت میکنم بازم بحثمون میشه چون دوست ندارم به اهل بیت توهین بشه سعی میکنم جواب ندم ولی…….

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز
   در رابطه زوجین احترام به عقاید و مقدسات طرف مقابل باید در دو طرف وجود داشته باشد. لذا توجه داشته باشید که در مورد اختلافات عقیدتی یکدیگر بحث نکنید و اگر همسرتون صحبتی در مورد این مسائل بیان کردند، شما این تفاوت فکر را بپذیرید. اگر با سکوت شما همچنان این توهین ها از جانب همسرتون ادامه داشت به این موضوع توجه کنید که بسیاری از مواقع مشکلات ارتباطی و عاطفی دیگری در رابطه وجود دارد که به وسیله توهین به افکار طرف مقابل ناراحتی خود را بیان می کند.
   برای مشاوره با شماره 09981165858 تماس بگیرید.

 • سوسن گفت:

  ممنون بابت آدرس و شماره تماس هایی که گذاشتید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.