مشاوره خانواده تلفنی رایگان

مشاوره خانواده اصفهان

مشاوره خانواده تلفنی رایگان به ما چه می گوید؟…

“دیگه آدما رو نمیشه شناخت. آدم نمیدونه به کی باید اعتماد کنه. مردم خودِ واقعیشون رو نشون نمیدن. آمار طلاق در بین زوجین جوان رشد بی سابقه ای نشان می دهد. به خاطر بچه ام دارم این زندگی رو تحمل می کنم…”

با وجود چنین تفکراتی، به این نتیجه خواهیم رسید. ازدواج در عصر حاضر به مسئله ای پیچیده بدل شده است. ‌موضوع خانواده و ارتباطات زناشویی، همه افراد را در سنین مختلف درگیر خود کرده است.

 

حالا چه باید کرد؟

آیا تنها بسنده کردن به سخت تر شدن ازدواج، و اشاره به آمار طلاق، و در نتیجه فرار از ازدواج چاره ساز خواهد بود؟

 آیا همسرانی که تنها برای فرار از حرف فامیل و خانواده ها، به زندگی پر از ترس و استرس تن داده اند منطقی رفتار می کنند؟

یکی از زمینه های اصلی مشاوره که در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، بحث مشاوره زناشویی و آموزش جنسی، مشاوره خیانت همسر، مشاوره تلفنی رایگان و راهکارهایی برای بهبود زندگی زناشویی است.

مشاوره خانواده تلفنی و همچنین مشاوره زوج درمانی تلفنی، این روزها در تمام جهان با هدف ارائه راهکار های بهبود زندگی زناشویی انجام می شود. بسیاری از زوج ها بعد از ازدواج دچار مشکل می شوند. و ممکن است ادامه زندگی برای آنها مشکل باشد. اگر مشکلات زوجین به موقع حل نشود، می تواند منجر به طلاق شود.


پیشنهاد می شود از صفحه مشاوره روانشناسی آنلاین دیدن کنید.

 
 

اهمیت مشاوره خانواده

مشاوره خانواده، در واقع وظیفه ریشه یابی خانواده ها را بر عهده دارد. و به دنبال برطرف کردن، مشکلات آن ها در هر زمینه ایی که دچار مشکل شده باشند، می باشد.

در زمان های گذشته اختلافات خانواده ها با وساطت بزرگان فامیل حل می شد. اما در زمان حال مشاوره خانواده تلفنی رایگان مشکلات بین خانواده ها را برطرف می کند.

 

مشاور خانواده تلفنی کیست؟

در واقع گفتنی است که مشاوره خانواده دارای مدرک تحصیلی روانشناسی یا مشاوره می باشد. که هنگام تحصیل در این رشته درباره راه کارهای بهبود زندگی زناشویی تحقیق و پژوهش های فراوانی را انجام داده است.

دانشجوی رشته مشاوره خانواده مدرکش را از دانشگاههای معتبر دریافت کرده است. و بعد از آن کارگاههای خانواده را گذرانده است. و علم لازم و کافی را در ارتباط با مشاوره خانواده کسب کرده است. تا به راحتی بتواند اختلافات و مشکلات بین زوجین را حل کند.

 

مشاور خانواده خوب چه کسی است؟

مشاورخانواده خوب مشاوری است که به راحتی با چالش های خانواده روبرو شود. مشکلات آن ها را تحلیل و بررسی کند. و به دنبال بهترین راهکار برای حل مشکلات باشد.

مرکز مشاوره خانواده تلفنی پیام مشاور، با تلاش فراوان بهترین روانشناسان و مشاوران خانواده را در مرکز خود گردآوری کرده است. و آماده خدمات رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد.

مشاوره خانواده تلفنی رایگان

راههای ارتباط با مشاور خانواده در مرکز پیام مشاور

1- مشاوره از طریق تلفن ثابت: شما عزیزان می توانید از طریق تلفن ثابت. بدون گرفتن کد و یا پیش شماره. با شماره 9099072026 تماس بگیرید… و بلافاصله به مشاورخانواده وصل شوید. حرف هایتان را بگویید. و بهترین راهکارها را بگیرید.

 

2- مشاوره از طریق موبایل یا تلفن همراه: برای گرفتن مشاوره از طریق موبایل می توانید. با شماره 09981165858 تماس بگیرید. برای شما وقت مشاوره تنطیم می شود. و در زمان مشخص شده شما را به مشاور وصل می کنیم.

 

3- مشاوره از طریق کامنت: اگر سوال کوتاهی دارید. می توانید در پایین همین صفحه. در قسمت نظری دهید. سوال خود را بنویسید. در اولین فرصت پاسخ داده می شود.

 

مزایای مشاوره خانواده تلفنی :

  • برای همه در دسترس و یکسان می باشد.
  • اطلاعات مخاطب محرمانه می ماند.
  • محدودیتی در مکالمه وجود ندارد.
  • در حفظ زمان به شما کمک می کند.
  • هر زمان که بخواهید می توانید. با فردی قابل اعتماد درد و دل کنید.
  • برخی از افراد در مرکز یا دفتر مشاور احساس راحتی ندارند. و در محیط خانه و یا محل کار خودشان راحتر می توانند. ارتباط برقرار کنند.
  • مشاوره در سریع ترین زمان ممکن صورت میگیرد.
  • در هزینه های رفت و امد صرفه جویی می شود.

 


چه زمانی به مشاور خانواده نیاز دارید؟

 

1- وقتی شما و همسرتان حرفی برای گفتن ندارید:

بسیاری از مشکلات زوجین مشکلات ارتباطی هستند. گاهی اوقات هر دو طرف حرف یکدیگر را نمی فهمند و می توانند ارتباط را به سمتی ببرند که دیگر حرفی برای گفتن باقی نماند.

در مشاوره خانواده، مشاور ارتباط بین زوجین را تسهیل می کند و به آنها کمک می کند تا راههای سالم تری برای برقراری ارتباط پیدا کنید.

 

2. هنگامی که با همسر خود رابطه منفی دارید:

ارتباط منفی در روابط زوجین ممکن است شامل سهل انگاری، عدم تمایل به صحبت، قضاوت و … باشد. ارتباط منفی حتی از طریق لحن مکالمه مشهود است. نحوه بیان کلمات می تواند رابطه شما با شوهرتان را مسموم کند و حتی ارتباطات غیر کلامی را تقویت کند.

مشاوره خانواده به شما این امکان را می دهد تا عواملی را که باعث تهدید رابطه می شوند شناسایی کرده و برای از بین بردن آن اقدام کنید.

 

3. وقتی می ترسید در مورد مشکلات زندگی صحبت کنید:

برخی از افراد می ترسند در مورد مشکلات و مشکلات زندگی با همسر خود صحبت کنند. به عنوان مثال، آنها می ترسند در مورد پول، رابطه جنسی یا حتی قلدری با شوهران خود صحبت کنند. در طول مشاوره خانواده، مشاور به زوج کمک می کند تا کاملا در مورد مشکلات خود صحبت کرده و انتظارات خود را بیان کنند.

 

4- وقتی شریک زندگی خود را از چشم دشمن می بینید:

وقتی وارد یک زندگی مشترک با یک فرد می شوید، شما و آن شخص یک تیم تشکیل می دهید. شما باید بپذیرید که شوهر شما دشمن شما نیست.

حتی با وجود مشکلاتی که در هر تیمی ممکن است رخ دهد. اما اگر فکر می کنید شوهر شما با شما دشمنی دارد یا جلوی موفقیت شما را می گیرد و از موفقیت شما ناراحت و نگران می شود.

و یا برعکس، اگر خودتان چنین احساسی به او دارید، قبل از اینکه دیر شود از مشاور خانواده تلفنی کمک بگیرید.

 

5 – وقتی به هم دروغ می گویید و از پنهان کاری نمی ترسید:

درست است که هیچ کس نمی تواند حق داشتن یک حریم شخصی را از ما بگیرد. اما باید دانست که خصوصی سازی بیش از حد زندگی فردی به طوری که جایی برای همسر و زندگی مشترک در آن نباشد.  می تواند صمیمیت بین زوجین را از بین ببرد و ذهن طرف مقابل را به سمت شک و تردید هدایت کند.

مشاور خانواده به شما کمک می کنند تا در عین حفظ حریم شخصی، دیدگاه ها و نظرات طرف مقابل را ساده بینانه رد نکنید و برای طرف مقابل نیز سهمی در نظر بگیرید.

مشاوره خانواده تلفنی

6- وقتی همسرتان برای شما سهم مالی قائل نمی شود:

اگر همسرتان شما را از نظر مالی در محدودیت نگه می دارد. یا حساب های شما را کنترل می کند و به شما اجازه مدیریت امور مالی را نمی دهد. مرد بودن را به معنای تصاحب کامل حق حسابرسی به امور مالی می داند، باید این اختلاف را حل کنید. در این زمینه از روانشناس و مشاور خانواده  کمک بخواهید.

 

7. وقتی زندگی جداگانه ای دارید:

برخی از زوج ها، اگرچه زیر یک سقف زندگی می کنند، اما به نظر می رسد زندگی جداگانه ای دارند در واقع اصطلاح طلاق عاطفی در اینجا معنی پیدا می کند.

آنها ممکن است به یکدیگر کمک نکنند، صحبت نکنند و نزدیک یکدیگر نباشند. در این حالت، آنها فقط در ظاهر با هم زندگی می کنند. و زمان آن فرا رسیده است که از مشاورخانواده برای بازگرداندن صمیمیت از دست رفته زندگی مشترک خود کمک بگیرید.

 

8- هنگامی که زندگی جنسی شما بسیار تغییر کرده است:

ممکن است احساس کنید. مدتی بعد از ازدواج روابط جنسی شما با شوهرتان به طور ناخواسته تغییر کرده است. هرگونه کاهش و سردی میل جنسی می تواند نگران کننده باشد.

البته فراموش نکنید که کاهش تمایل جنسی تنها به دلیل دل زدگی از همسر و یا مشکلات زناشویی نیست. بلکه گاهی از اوقات بیماری ها و مشکلات و حتی سن فرد، فاکتوری تاثیر گذار بر تمایل جنسی افراد است.

که تا حدی مشاور خانواده و سکستراپ می توانند به شما در حل به موقع مشکلات جنسی و شناسایی علل و ریشه ها و درمان آن کمک کنند. و جلوی وخیم شدن مشکلات را بگیرند.

 

9.  بحث مکرر در مورد مسائل کوچک:

گاهی اوقات هر زوجی می توانند رفتار تحریک آمیزی داشته باشند. که باعث رنجش طرف مقابل می شود. گاهی همسرتان می تواند مسائل پیش پا افتاده مانند شام، زمان خواب، کارهای خانه و مهمانی ها را بهانه ای برای یک دلخوری بزرگ قرار دهد. مشاور خانواده می تواند به شما در یافتن ریشه این مشکل کمک کند تا بتوانید آن را حل کنید.

 

مشاور خانواده چه چیزی را به شما آموزش می دهد؟

  • چگونه با یکدیگر صحبت کنید.
  • با چه روشی از یکدیگر درخواست داشته باشید.
  • چگونه به یکدیگر محبت کنید.
  • آموزش بهترین روش، برای ایجاد رابطه جنسی.
  • چگونه به یکدیگر انتقاد کنید.

 

آیا مشاوره خانواده  تنها به زوج محدود می شود؟

زندگی مشترک نیز همچون هر سیستم دیگری اجزا و تشکیلات مختلفی دارد. که توجه به هر یک از این اجزا ضروری و حیاتی است. برای مثال زوجین در قدم اول با خانواده های خود یک سیستم قدرتمند تشکیل می دهند. که این سیستم اگر به درستی سازماندهی نشود. می تواند به اختلال زندگی زوج بینجامد.

دخالت های بی جای طرفین و در واقع خانواده ها در زندگی مشترک نمونه ای از این اختلالات است. که گاه به جدایی زوجین منجر می شود.

یکی از زمینه های مشاوره ای حائز اهمیت، رسیدگی به خانواده های زوجین است. که لازم است رفتار مناسبی در مقابل آنان صورت گیرد.

با آن که خانواده ها احساس می کنند. که رفتارشان، به جز عشق، علت دیگری ندارد. اما آنچه اهمیت دارد رفتار مناسب در برابر این رفتارهاست. که نه تنها از تحریک انان جلوگیری شود. بلکه دخالت های بی جا در رابطه زن و شوهر کاهش یابد.

 

ویژگی های مرکز مشاوره خانواده خوب

در زندگي گهگاهي مشكلات بزرگ و كوچك، افراد را تحت فشار قرار مي دهند. كه فرد، نيازمند يك مشاورهُ خوب می شود تا احساس بهتري پيدا كند. و در نهايت راهي براي حل مشكلات خود بیابد.

و اگر بخواهند برای بار اول به یک مرکز مشاوره بروند، ابتدا نياز است كه اطلاعاتي در مورد مركز مشاوره مورد نظر خود داشته باشند.

زيرا مشاوره اصولي و تخصصی توسط افراد با تجربه، سلامت رواني به همراه دارد. و فرد را در جاده درست زندگي قرار مي دهد.

از ويژگي هاي مركز مشاوره خانواده خوب به موارد زير اشاره مي كنيم:

 

1- وقت شناسی در مرکز مشاوره

وقت شناسی بخصوص در مشاوره خانواده، مسئله ای مهمی محسوب می شود. که مهم ترین آن، احترام گذاشتن به وقت مراجعین است.

 

2- ایجاد فضایی آرامش بخش

ایجاد فضایی مطلوب و آرامش بخش برای مراجعین از نظر دکوراسیون و سالن انتظار مناسب، امکانات بهداشتی کافی و پذیرایی مطلوب، امری لازم است.

 

3- ارجاع دادن مراجع به فرد متخصص تر در صورت لزوم

یک مرکز مشاوره خانواده،در طی جلسات مشاوره خود، اگر فردی نیازمند مشاوره تخصصی است متعهدانه فرد را راهنمایی مي كند. تا برای سلامتی روانی خود و اطرافیانش به مرکز تخصصی تر یا فرد متخصص تری مراجعه نماید.

 

4- مرکز مشاوره خانواده خوب متعهد است

مرکز مشاوره متعهد با مراجعه کنندگان خود در تمام مراحل مشاوره در ارتباط است. و در زمینه مشکل فرد، خواستار ادامه درمان خواهد شد و هزینه جلسات ملاک عمل او نیست.

 

5- یک مرکز مشاوره خانواده خوب، از متخصصان با تجربه و آگاه استفاده می کند.

تلاش می کند بهترینها را در مراکز خود داشته باشد. و از متخصصان با تجربه در راهنمایی مراجعه کنندگان خود استفاده کند.

 

6- استفاده از تکنولوژی روز و مدرن

افرادی که در مرکز مشاوره فعالیت دارند باید با تکنولوژی روز آشنایی داشته و از روش های درمانی موفق و مدرن در مراکز خود استفاده کنند.

 

7- برگزاری کارگاهها و کلاس های آموزشی برای مشاوران مرکز

مراکز مشاوره بخصوص در مراکزی که در زمینه مشاوره خانواده فعالیت دارند، باید کارگاه های آموزشی و جلسه های کمک درمانی برای مراجعین خود برگزار کنند و از متخصصان با تجربه در حوزه های مختلف روانشناسی دعوت به عمل آورند و به طور مرتب با جامعه در تعامل باشند.

 

8- مکان مرکز مشاوره خوب در قلب شهر و قابل دسترس است.

مکان مرکز مشاوره خانواده در نقطه قابل دسترسی در شهر قرار گرفته باشد تا افراد رغبت بیشتری به مراجعه پیدا کنند و بعد مسافت، مانع رفت و آمد آنها نشود. البته استفاده از کارت ویزیت و داشتن لوکیشن در این زمینه کمک می کند.

 

 

داستان زندگی یکی از مراجعین مرکز پیام مشاور:

الناز از تهران 59 ساله

نزدیک به 40 سال است که ازدواج کرده ام. دو فرزند دختر 31 و 28 ساله دارم. از همان ابتدای زندگی رابطه خوبی با همسرم نداشتم. همسرم اصلا اهل محبت کردن به زن و بچه نبود. مدام توی خونه غر میزد و از من ایراد میگرفت. اوایل دست بزن هم داشت اما الان دیگه جرات نمیکنه که منو کتک بزنه.

فوق العاده خسیس است. تا الان هم من با حقوق خودم زندگی شخصی خودم را گذروندم. حتی اوایل ازدواج دنبال این بود که حقوق من رو هم ازم بگیره. که با دعوا و کشمکش دیگه بی خیال حقوق من شد.

اصلا اهل ابراز احساسات به من و بچه هام نبود. اگر تحملش کردم فقط به خاطر بچه هام بود. مدام به خودم میگفتم زندگی من نابود شد. دیگه زندگی بچه هام از بین نره. 

پنهانکاری

خیلی پنهانکاره. هیچ چیزی را به ما نمیگه. وقتی با من ازدواج کرد چیزی نداشت. حتی تحصیلات هم نداشت. با اصرار من لیسانس گرفت و وارد یک شرکت شد. بعد از اون فوق لیسانس گرفت. و مرتبه شغلی خوبی توی شرکت بدست آورد. 

بعد از اون رابطه ما با هم بهتر نشد که هیچ. حتی بدتر هم شد. هرچیزی میخردید حالا چه ماشین و یا زمین و آپارتمان، اصلا به ما نمی گفت. حتی خونه ای که توش نشستیم رو نمیدونم خریده یا رهن کرده. از من و بچه ها میزنه تا برای خانواده پدری اش خرج کند.

قرار بود بعد از مدتها برای من یک ماشین بخره. که خودش قول داده بود. اما کلا انکار کرد. و زد زیر حرفش. نمیدونم شاید خانوادش نگذاشتن. 

عصبانی که میشه به شدت بددهن میشه. به خانواده من و پدر و مادرم توهین میکنه. فحش میده. به ودم و بچه هام حرفای بد میزنه. وقتی این کارها را میکنه اصلا دلم نمی خواد باهاش رابطه جنسی داشته باشم. اون هم مدام غر میزنه که تو از من تمکین نمیکنی و از این حرفا. 

منو راهنمایی کنید لطفا. با این مرد من چه جوری رفتار کنم؟

 

مشاوره خانواده تلفنی رایگان پیام مشاور، آماده ی ارائه ی مشاوره خانواده، به شما عزیزان هستند. با ثبت نظرات یا سوالات خود از راهنمایی و مشاوره ی رایگان در این زمینه بهره مند شوید.

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده اصفهان

♦مشاوره خانواده کرج

◊مشاوره خانواده مشهد

♦مشاوره خانواده شیراز

35 دیدگاه

 • زهرا جعفری گفت:

  سلام همسرم فرزندانم رو مورد آزار جسمی و روحی قرار میده دخترم 26 ساله و پسرم 20 ساله
  پسرم خونه رو ترک کرده و هر لحظه از این میترسم که ما رو بازم مورد آزار قرار بده یک دختر 10 ساله هم دارم که از نظر روحی بشدت آسیب دیده خودم هم بیماری صرع و ویتیلیگو دارم و تحت درمان هستم پرونده پزشکی هم دارم

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است که با اورژانس اجتماعی با شماره 138 تماس بگیرید. و بابت عدم امنیت جانی و ضرب و شتم پدر خانواده کمک بخواهید.

 • الناز گفت:

  سلام من ۸ماه ک ازدواج کردم ولی شوهرم کلا بهم محل نمیده خانوادشونم خیلی برام بدن شوهرمو پرمیکنن ک من بده بشم همیشه پشت خانوادش من هرخوبی مسکنم ولی کوابش بدی میش کمکم کنین

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز توضیح شما خیلی کامل و جامع نیست. اما در کل بهتر است که در مورد مسائل پیش آمده با همسرتان به گفت و گو بنشینید، با ایشان صحبت کنید. البته صحبتی که به دعوا منجر نشود. و در مورد موضوعات مختلف کامل و بدون کشمکش با هم صحبت کنید و به دنبال مرتفع کردن مشکلات باشید.

 • مهناز گفت:

  سلام وقت بخیر من ۱۹سال هست که ازدواج کردم و۲ فرزند دارم وشوهرم هم خیلی دوست دارم ما درحال حاضر مستاجرهستیم وفرزندان من یکی ۱۷ سال ودیگری ۱۴ ساله هستن که خرج واجاره و…خب می دونید که خیلی زیاده وما خیلی هنر کنیم از پس دخل وخرج خودمون بربیایم مشکل من مادر شوهر منه که خودش حقوق بگیر هستش وهمیشه ناله می کنه که ندارم واز بچه هاش توقع داره که بهش کمک کنن اون خودش یک نفره وماهی ۶میلیون گاهی هم کمی بیشتر می گیره اما همیشه میگه چون من بچه هام رو بزرگ کردم باید اینها بهم کمک کنن اما درکی از گرفتاری های بچه هاش نداره وهمیشه پول می خوادمن این صحنه هارو که میبینم خیلی عصبی میشم وخودخوری می کنم وباعث اذیت شدنم میشه من نمی گم که اون بده فقط این توقع بی جا اعصاب من رومیریزه بهم چون ما فقط یه حقوق داریم وهزار خرج لطفا راهنمایی کنید که چه کنیم

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز ما مسئول افکار دیگران نیستیم. بنابراین شما نباید خودتون رو سرزنش کنید که چرا ایشان چنین تفکری را دارد. از طرفی اگر در ذهنتان بیاید که مثل مادر خودتان با او برخورد کنید.
   همانطور که مادران ما هم گاهی توقعاتی دارند که ممکن است ما را ناراحت کند اما حساس نمی شویم. گاهی می توانید برای ایشان هدیه بخرید که محبت خود را نشان دهید. اما در مقابل توقعات ایشان برخورد خاصی نداشته باشید. و لازم نیست هر توقعی را برآورده کنید.

 • M گفت:

  سلام
  سن زیادی ندارم ولی خواهش میکنم کمکم کنین زندگیم دیگه سیاه شده پدرم فقط درحال خورد کردن شخصیتم و روحمن منم لجبازم اخلاقم به پدرم رفته خودمم میدونم رفتار منم خوب نیست ولی اونا منو میجوشونن دیشب دعوا و کتک کاری داشتیم و دست من بین این دعواها کبود شد و باد کرد و خیلی درد میکنه و خوب استخون انگشتم جابه جا میشه و خیلی خیلی درد داره بعد میگفتم دردمیکنه گریه میکردم و میگفتم بربم دکتر و میگفتن ارهه تورو باید برد تیمارستان تو روانی ای چون وسواس داری که هی میگی دردداره و فلان و چون امسال نتونستم نمونه تیزهوشان قبول شم خیلی منو دست انداختن و را بچه های سهمیه دار مقایسم کردن میگن تو بی عرضه ای تو خنگی تو دیونه ای تو وسواس داری و فلان و فلان اینا به کنار بعد روز بعدش که میشه امروز درد دستم بدترشد نمیتونستم مداد دستم بگیرم باز از دردگریه کردم و به مامانم میگفتم که یه او بابام تو ماشین دادوبیداد کردن و حرفای ظهر رو گفتن و میگن تو هیچیت نییت و من پول نمیدم ببرمت بیمارستان منم اعصابم خورد شد بدبختانه و صورتشون رو چنگ زدم و تون اومد و جهنم شروع شد شروع کردن به نفرین کردن من و پرت کردن وسایل تو خیابون و زدن منو ماماننو پدت کردنم رو زمین و زدنم با تمام زور دوبارم بارها با مشت زدن تو دستم که درد میکرد و کشوندنم رو زمین و همینجوری زدن من و نفرین که بمیرم تیکه پاره بشم و تو کفنم کنن منووو بعد دوباره تو خونه نردون اهنی رو برداشته که بزنن به من و اینا بعد برداشتن به تمام عمه ها با مادربزرگم گفتن و خوب مامان بزرگم که طرف من نیست و میگن که اونا به درد نمیخورن من مقصر نشون داد من خواهش میکنم کمکم کنین فقط از این همه فشار صدهابار چندین قرص باهم خوردم ولی نمردم

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز پیشنهاد من به شما این است که مقداری روی کنترل اعصاب خود کار کنید. با توجه به شرایطی که از خانواده توضیح دادید به نظر میرسه که همه اعضای خانواده از ضعف اعصاب رنج می برند. بهتر است که همه اعضای خانواده با یک خانواده درمانگر صحبت کنید و تا حدی آرامش را به خانواده برگردانید.
   اما اگر امکان این کار را ندارید خودتان با استفاده از تکنیک های کنترل خشم مقداری روی اعصاب خود مسلط شوید تا درگیری ها و تنش هایتان با پدر و مادر کمتر شود.

 • سعیده گفت:

  سلام ببخشیدیک ادمای مریض دروغگووفریب کاروخطرناک هستن اطراف من و شوهرم که یک حرفای زشتی ازمن به شوهرم میزنن که من بدکنن براشوهرم خرابم میکنن هرجایم بریم میان خودشونم نشون من نمیدن میگن به همه باهش حرف نزنین باهزاردلایل دروغ میگن باهش حرف نزنین ایناازهمون اول ازخونه پدریم همین طور بودن کارایی میکردن که چی کاری میکردن کاری میکردن دررابروم قفل میکردن تلفناراازروم برمیداشتن گوشیم میگرفتن ادم سالم سالم دکترداروییش کردن توتیمارستان انداختنش توزندان انداختنم بامن الان هنوزبه هنوزهدفشون منم که به کسی یاچیزی دل میبندم یامیخوام کنارم باش نباش اینجوری مریضن دیگه بعدخودشون همچی کردن باشوهرم که شوهرم بگه ایناسالمن فکرکن سالمن ومن مریضم زندگی زهرمارمون کردن هرحرفیم به شوهرم میزنم ازاینا میگم اینامریضن فایده نداره کاری کردن شوهرم فکرکن من مریضم اونامریض نیستن 24ساعت خونمونن خونمون بزرگ قایم میشن هی میخوام باشوهرم برم این ور اون وربگردم جایی که یلحظه ازاینادورباشم میگن به شوهرم نبرش هیجاازدست اینانمیتونیم من و شوهرم باهم بریم هرجایم میریم ازدست اینا زودبایدبرگردیم چه کارکنم بعدخودشون هرجابگی باشوهرم میرن شوهرم میبرن نبایداینجوری باش هرجایم خواستم باشوهرم برم میگن نیارش شوهرم نمیبرم دیگه ای ایهناس دلم گرفته ازدست اینا چه کارکنم فکرکنم ازشراینانمیشه واسه همیشه خلاص شدمادرم بامن زندگی میکن تاباشوهرم میرم ی بلاملایی سرمادرم درمیارن حتی میزننش که مادرم حریفشون نمیشه تاکنارمادرمم یک جور 14سال ازدواج کردم هنوز بچه ندارم ازدست اینا چه کارکنیم

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است که برای حل یکسری از مشکلات به روانپزشک مراجعه کنید. و از ایشان برای آرامش خودتان کمک بگیرید.

 • اسرا توکلی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من پدر و مادرم و دوست ندارم خیلی بدم میاد ازشون حس منفی میگیرم ازشون دوست دارم پدر و مادرم بمیرن
  و من یه استاد دارم خانم خوبیه خیلی مهربونه دلم برم پیش اونا بمونم من استادمو به یک عنوان یه مادر میدونم واسه خودم من الان بنظرتون چیکار کنم تو رو خدا کمکم کنید

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز واقیت این است که شما به میل خودتان نمیتوانید خانواده تان را انتخاب کنید. پس این تنفر زیاد شما از پدر و مادر باید مورد بررسی قرار بگیرد. و البته با توجه به سن خودتان می توانید تصمیم بگیرید که مستقل شوید.

 • Kimia گفت:

  سلام.خسته نباشید
  خانواده ی همسرم خیلی تو زندگیم دخالت میکنن(بخصوص مادر و خواهرش)بطوری که هیچوقت نمیتونه بدون نظر اونا خودش تصمیم بگیره
  مثلا من به همسرم میگم خونمون رو بفروشیم تا بتونیم یه خونه ی بزرگ تر بگیریم
  ولی اون قدرت تصمیم گیری نداره و به مامانش زنگ زده و میپرسه بنظرت خونه‌رو بفروشم؟
  انگاری اونا باید اجازه رو صادر کنن و خودش نمیتونه تصمیم بگیره
  مامانش هم میگه نه نفروشش و حالا دیگه منصرف شده
  تو همه ی مسائل دخالت میکنن و به نظر منم اصلا اهمیت نمیده

  • نوروزی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز متاسفانه برخی از افراد هستند که هنوز بند عاطفی شان از پدر و مادر جدا نشده است. احتمالا همسر شما هم از آن دسته از افراد است که هنوز از نظر عاطفی مستقل نشده است. و نمیتواند بدون دخالت خانواده کاری انجام دهد. پیشنهاد من این است که خودتان و البته همسرتان حتما با یک مشاور در ارتباط باشید.

 • بهنار گفت:

  باسلام من دختری 29ساله هستم که یک ساله نامزد کردم و این یک سال باهمسرم رابطه داشتم الان همسرم سرباز هستن و اینکه خیلی شکاک و حساس شدن تا این حد که به خودشون احازه میدن هی به من تنه بزنن که تو نبودشون با مرد دیگه ای رابطه دارم واگر با من رابطه داشته باشن بیماری مقاربتی میگیرن و یا اینکه من بخاطر پول با مرد دیگه ای هستم این موضوع خیلی عذاب اورشده برای من خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز
   در این مواقع بهتر است شما در ابتدا به رفتارهای اخیر خود کمی دقت کنید. آیا حرفی زده اید یا رفتاری انجام داده اید که همسرتان را حساس کرده باشید. چون گاهی وقت ها شما بدون منظور ممکن است رفتاری انجام دهید که ناخواسته طرف مقابل را حساس کنید. و در کنار این کار کمی به رفتارهای همسرتان هم دقت کنید. چون گاهی وقت ها وقتی یک نفر خودش اشتباهی را مرتکب می شود دست پیش را می گیرد و طرف مقابل را متهم می کند. البته نمیخواهم شما را حساس کنم اما بررسی این مورد هم لازم است.
   و توصیه دیگر اینکه با همسرتان صحبت کنید. از او بپرسید کدام رفتار شما باعث شده که ایشان چنین فکری بکنند.
   برای مشاوره کامل تر با شماره 9099072026 تماس بگیرید.

 • زهرا بازوبند گفت:

  سلام دختری ۱۸ ساله دارم که کلا بازیگوش و اصلا پذیرش این موضوع که دیگه به سنی رسیده که باید بیشتر کارهای خودش رو شخصا انجام بده ولی به هیچ عنوان نمیخواد این موضوع رو بپذیره لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • نوروزی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز شما احتمالا از همان ابتدا یکسری کارهای فرزند خود را انجام داده اید. و به فرزندتان آموزش درست را به فرزندتان نداده اید که بتواند کارهایش را خودش انجام دهد. و الان فرزند شما با این عادت بد بزرگ شده است. اما هنوز هم دیر نشده است. می توانید با فرزند خود صحبت کنید و به او در مورد مسولیت هایش گوشزد کنید. و نکته مهم اینکه کارهای ایشنان را شما انجام ندهید.

 • masuma گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من 30 سالمه و دو فرزند 7و 2 ساله دارم.ده ساله که ازدواج کردم. مشکل من اینه که با همسرم سر هر مسئله ای بحثمون میشه.به طور دقیقتر بخوام بگم همسرم همیشه شاکیه و خیلی حساس و ریزبیه.خیلی دچار استرس میشم. همیشه احساس نگرانی دارم. باعث شده که همیشه عصبی باشم و با بچه هام رفتارخوبی نداشته باشم.همسرم برای دیگران یه فرشته و مشاور عالیه. شاید ایرادهایی که از من میگره واقعا درست باشه ولی من نمیتونم تمام انتظاراتشو برطرف کنم.اصلا هیچگونه همکاری در امور منزل وبچه هانداره و فقط توقع داره.به نظرش خیلی عصبی و بداخلاق هستم.درست میگه ولی به خاطر فشارهای روحی که بهم وارد میشه. احساس میکنم که اصلا ارزشی برای من و کارهام قائل نیست.ده سال با تمام کمبودها کنارش بودم و هیچ اعتراضی نکردم.فقط میخواد که درکش کنیم و محیط آرام براش فراهم کنم اونم با دو تا بچه که شلوغی و ریختو پاش های خودشو داره.موقع عصبانیت خیلی بددهن میشه و دست بزن داره. این رفتارهایی که داره باعث شده که منم عصبی بشم. البته به نظر خودش کارهای منه که عصبانیش میکنه وباید مثل کلفت هم براش کار کنم و هم درس بخونم وشغلی داشته باشم. به طور کلی تمام ایرادها ومشکلات از منه و همسرم یه فرشته بدون ایراده که خودش در کمال بی نظمی و وقت نشناسی انتظار نظم و وقت شناسی رو داره. لطفا راهنماییم کنید.

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون بات توضیح کاملی که از شرایط خودتون دادید. با توجبهه به توضیحاتتون من متوجه شدم که شما یک همسر ایرادگیر و یا شاید هم کمالگرا و پرتوقع دارید. و چیزی که مهم است این است که شما در مقابل این همسر چگونه رفتار کنید. اول از همه در هنگام ایرادگیری سعی کنید کنترل خشم داشته باشید. و با خونسردی کامل جواب دهید. مثلا اگر می گوید خانه مرتب نیست. به او بگویید بله حق با شماست فرصت نکردم بیشتر از این مرتب کنم چون امروز از صبح کارهای دیگه ای داشتم که انجام بدم… و در زمانهایی که حال هر دوی شما خوب است در مورد مشکلاتتان با آرامش با یکدیگر صحبت کنید. در مورد حرف هایی که به شما میزند و شما را ناراحت می کند، صحبت کنید. وقتی میخواهید از همسرتان ایراد بگیرید اول یک ویژگی مثبت او را بگویید و بعد ویژگی منفی او را بیان کنید. در نهایت پیشنهاد می دهم اگر با صحبت کردن نتوانستید مشکلاتتان را حل کنید حتما با یک مشاور خانواده در ارتباط باشید.

 • الناز گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  ببخشید من یه سوال داشتم اینکه من یه دختر ۲۵ ساله هستم و مدتی است که داماد خانواده از من درخواست دوستی کرده و من خیلی دچار ترس و نگرانی شدم الان نمیدونم چطور باید با این موضوع برخورد کنم و اینکه آیا باید به خواهرم بگم ؟ نمیخوام زندگیش بهم بخوره لطفا کمکم کنید

  • نوروزی گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   سعی کنید فاصله خود را با داماد خانواده حفظ کنید. سعی کنید او را کمتر ببینید و جایی که ایشون هست کمتر باشید. و به تماس ها و یا پیام های احتمالی ایشون اصلا جواب ندید. حتی اگر لازم باشد میتوانید ایشون را مسدود کنید.

 • Noshin گفت:

  من از طریق خط هوشمندتون با خانم امینی صحبت کردم. واقعا عالی بودن. خیلی از مشکلات منو حل کردن. ممنون از مرکز خوبتون

 • Sahar گفت:

  سلام من چطوری میتونم با مشاور خانوادتون ارتباط بگیرم؟ممنون

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز
   از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید. و اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید با شماره 09981165858 تماس بگیرید.

 • . neda گفت:

  خیلی خوب بود. ممنون

 • Fariba_fouladi گفت:

  دختری ۱۹ ساله هستم.معلولیت جسمی ندارم.از حدود 6 سال قبل متوجه شدم فانتزی های جنسی من رابطه جنسی و یا عاطفی با افراد دارای معلولیت جسمی و ذهنی یا لکنت زبان است و کسانی که به علت معلولیتشان دچار نوعی رعشه یا صرع یا مشکل در حرف زدن هستن.به شدت تمایل دارم به شرط رضایت کامل این افراد را در آغوش بگیرم ببوسم یا نوازش کنم محبت کنم و عشق بورزم و حرف هایشان را بشنوم یا با انها صحبت کنم و در رابطه عاطفی یا در رابطه جنسی آنها را به ارگاسم برسانم و آنها را آرام کنم و با آنها وقت بگذرانم و درس بخوانم یا فعالیت های هنری انجام بدهم یا با آنها صحبت کنم و مسئله جنسیت آن افراد برایم اهمیت ندارد و نسبت به هر دو جنس این موضوع صادق است .فرد معلولی در اطرافیان من وجود ندارد که فانتزی ام را به عمل برسانم و به عنوان پارتنر من را بپذیرد.در فضای مجازی وقت زیادی را برای پیدا کردن دوستانی با این ویژگی ها گذراندم اما متاسفانه موفق نشدم چون دقیقا نمیدانستم چطور باید این موضوع را دنبال کنم و پیدا کنم حتی وقتِ خیلی زیادی درمورد آنها در اینترنت گذراندم تا رابطه دوستی داشته باشم اما پیدا نکردم. مایل هستم وقتم را با این افراد به صورت مجازی یا حضوری بگذرانم و چند دوست صمیمی از این افراد پیدا کنم.6 سال هست که بعد از دوبار بستری شدن هر بار به مدت یک ماه و شش جلسه شوک درمانیECT به دلیل باورهایم(در آغوش بگیرم همه افراد جهان برایِ ایجادِ صلح یا ناجیِ کودکان بودن و…) در بیمارستان روزبه تهران تشخیص اختلال دوقطبی نوع ۲ و وسواس فکری عملی و اخیراً صرع خفیف و ADHD توسط سه روانپزشک برایم داده شده.من از ده سالگی تحت دارو درمانی هستم.پدرم معلولیت جسمی(فلج اطفال پای چپ) و دوقطبی نوع2 دارد و از کودکی ام رابطه فیزیکی و عاطفی زیادی با او داشتم(همیشه در آغوش او میخوابیدم و او پستان هایِ من را میلیسید و تماس بدنی با او داشتم و در زمان نوزادی او تمام کارهای نظافت من را انجام میداده) و مادرم افسردگی دارد.چگونه میتوانم دوستانی با این ویژگی ها و شرایط پیدا بکنم؟هر کمکی از من بربیاید برای این افراد انجام خواهم داد.لطفا من را در مورد این مسئله آگاه و راهنمایی کنید.من به شدت درمورد این موضوع احساس کمبود و تعارض هستم.حدود یک سال هست که تحت رواندرمانی با رویکرد تحلیلی هستم.سال قبل خیلی شکاک بودم و فکر میکردم همه یک هدف دارند که من را اذیت کنند تا دیوانه بشوم و نسبت به صدا خیلی حساس بودم و پنج سال قبل هم دوره شکاکیت داشتم و باور داشتم افراد یک شبکه و گروه تشکیل داده اند که افکار من را بفهمند و اعمالم را زیر نظر داشته باشند در همه جا و ثابت کنند من مجرم هستم چون شخصیت نمایشی داشتم و در من ایجاد احساس شرم بسیار و حقارت بکنند.داروهایی که من درحال حاضر مصرف میکنم:(ولبان 150 روزی سه وعده_تری فلوپرازین هر شب یک وعده_سدیم والپروات 500 شبی یک وعده_بی پریدین شبی یک وعده_ونلافاکسین 75 روزی دو وعده_آسنترا روزی دو وعده_فلوکستین شبی یک وعده) است.کلاس دوازدهم هستم و هیچوقت کافی درس نخواندم و پایه تحصیلی من ضعیف است.بسیار خواب آلود هستم و زمان زیادی در طول روز عمیق میخوابم و خیلی کمالگرا و بی نظم و بی تمرکز هستم و کارها را نیمه کاره رها میکنم و طبق برنامه پیش رفتن برایم خیلی سخت است و طبق نظر رواندرمانگرم دچار طرحواره های پذیرشجویی و جلب توجه_بی اعتمادی و بدرفتاری_ رها شدگی و بی ثباتی هستم.ممنونم اگر من را راهنمایی بکنید.ممنونم منتظر جواب شما هستم.

  • نوروزی گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   ممنون بابت توضیح کاملتون.
   دوست عزیز در ابتدا شما باید ارتباط خود با پدرتان را مدیریت کنید. و نیاز عاطفی با پدر را به نحو دیگری برطرف کنید، توجه داشته باشید که با توجه به شرایط خاص پدر و علاقه مندی خاص شما، باید حریم ارتباطی تان را با پدر حفظ نمایید.
   در ضمن پیشنهاد می شود برای ارضا نیازهای خود، در یک مرکز بهزیستی به طور داوطلب همکاری نمایید و ارتباط دوستانه ای با افراد مرکز برقرار نمایید. البته مسیر درمان را پیگیری کنید.
   در انتها خاطر نشان می شویم که رابطه مداوم با این افراد به شرط عدم حس ترحم پذیری می تواند راه حل مناسبی برای نیاز شما باشد.

 • جواد گفت:

  فیلم داحل مقاله خیلی باحال بود. مرسی

 • نگین گفت:

  همسرم مدام داره با من به خاطر خانوادش دعوا میکنه. همش حرف خواهر و مادرش رو گوش میده. هنوز به خانوادش وابسته اس. همش بیرون از خونه اس. بعد از کار خیلی دیر میاد خونه . من بابد باهاش چه رفتاری داشته باشم. دیگه خسته شدم😢😢

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز من به شما پیشنهاد میکنم که حتما با همسرتون در مورد مسائل و مشکلاتتون صحبت کنید. و حتما در نهایت آرامش و احترام خواسته هاتون رو با ایشون در میون بزارید و اگر با صحبت کردن به نتیجه نرسیدید. خودتون و همسرتون با یک مشاور زوج درمان صحبت کنید. شاید برای همه این رفتارهای دلیلی داشته باشه.

 • مهشید گفت:

  مقاله عالی بود. سپاس

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.