مشاوره خانواده تلفنی رایگان

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی رایگان به ما چه می گوید؟…

“دیگه آدما رو نمیشه شناخت ، آدم نمیدونه به کی باید اعتماد کنه ، مردم خودِ واقعیشون رو نشون نمیدن ، آمارِ طلاق رفته بالا، یه سال نرفته زیر یه سقف طلاق گرفتن، به خاطر بچه ام دارم این زندگی رو تحمل می کنم…”

با وجود چنین تفکراتی ، به این نتیجه خواهیم رسید که مسئله ی ازدواج در عصر حاضر به مسئله ای پیچیده بدل شده است ‌که نه تنها دختران و پسران جوان و بی تجربه و چه بسا افراد میان سال را نیز درگیرکرده است.

پس چه باید کرد؟ آیا تنها بسنده کردن به سخت تر شدن ازدواج و اشاره به آمار طلاق و در نتیجه فرار از ازدواج چاره ساز خواهد بود؟

 آیا ادامه دادن یک رابطه مشترک که زوجین آن به طلاق عاطفی گرفتارند و تنها برای فرار از حرف فامیل و خانواده ها ، به زندگی پر از ترس و استرس تن داده اند ، کار عاقلانه ای است؟

یکی از زمینه های اصلی مشاوره که در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، بحث ضرورت مشاوره خانواده، مشاوره خانواده تلفنی رایگان، مشاوره زناشویی، مشاوره زوج درمانی و راهکارهایی برای بهبود زندگی زناشویی است.

مشاوره خانواده تلفنی و مشاوره از طریق چت آنلاین ، این روزها در تمام جهان با هدف ارائه راهکار های بهبود زندگی زناشویی انجام می شود. بسیاری از زوج ها بعد از ازدواج دچار مشکل می شوند و ممکن است ادامه زندگی برای آنها مشکل باشد. اگر مشکلات زوجین به موقع حل نشود ، می تواند منجر به طلاق شود.

اهمیت مشاوره خانواده

مشاوره خانواده، در واقع وظیفه ریشه یابی خانواده ها، برطرف و درمان مشکلات آن ها در هر زمینه ایی که دچار مشکل شده باشند را دارد.

 در زمان های گذشته اختلافات خانواده ها با وساطت بزرگان فامیل حل می شد اما در زمان حال مشاوره خانواده تلفنی رایگان مشکلات بین خانواده ها را برطرف می کند.

مشاوره خانواده تلفنی کیست؟

در واقع گفتنی است که مشاوره خانواده دارای مدرک تحصیلی روانشناسی یا مشاوره می باشد که هنگام تحصیل در این رشته درباره راه کاره های بهبود زندگی زناشویی تحقیق و پژوهش های فراوانی را انجام داده است.

 ناگفته نماند که دانشجوی رشته مشاوره خانواده پس از کسب مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر به درجه ایی از علم و مهارت درباره حل مشکلات خانواده دست یافته است که به راحتی می تواند اختلافات و مشکلات بین زوجین را حل و برطرف نمایید

مشاوره خانواده خوب مشاوری است که به راحتی با چالش های هر خانواده ایی روبرو شده و مشکلات آن ها را تحلیل ، بررسی و حل نماید.

مرکز مشاوره خانواده تلفنی پیام مشاور، با تلاش فراوان بهترین روانشناسان و مشاوران خانواده را در مرکز خود گردآوری کرده است و آماده خدمات رسانی به شما هموطنان عزیز می باشد.

مزایا مشاوره خانواده تلفنی :

 • برای همه در دسترس و یکسان می باشد.
 • اطلاعات مخاطب محرمانه می ماند.
 • محدودیتی در مکالمه وجود ندارد.
 • در حفظ زمان به شما کمک می کند.
 • هر زمان که بخواهید می توانید با فردی قابل اعتماد درد و دل کنید.
 • برخی از افراد در مرکز یا دفتر مشاور احساس راحتی ندارند. و در محیط خانه و یا محل کار خودشان راحتر می توانند ارتباط برقرار کنند.
 • مشاوره در سریع ترین زمان ممکن صورت میگیرد.
 • در هزینه های رفت و امد صرفه جویی می شود.

چه زمانی به مشاور خانواده نیاز دارید؟

1- وقتی شما و همسرتان حرفی برای گفتن ندارید:

بسیاری از مشکلات زوجین مشکلات ارتباطی هستند. گاهی اوقات هر دو طرف حرف یکدیگر را نمی فهمند و می توانند ارتباط را به سمتی ببرند که دیگر حرفی برای گفتن باقی نماند.

در مشاوره خانواده ، مشاور ارتباط بین زوجین را تسهیل می کند و به آنها کمک می کند تا راههای سالم تری برای برقراری ارتباط پیدا کنید.

2. هنگامی که با همسر خود رابطه منفی دارید:

ارتباط منفی در روابط زوجین ممکن است شامل سهل انگاری ، عدم تمایل به صحبت ، قضاوت و … باشد. ارتباط منفی حتی از طریق لحن مکالمه مشهود است. نحوه بیان کلمات می تواند رابطه شما با شوهرتان را مسموم کند و حتی ارتباطات غیر کلامی را تقویت کند.

 مشاوره خانواده به شما این امکان را می دهد تا عواملی را که باعث تهدید رابطه می شوند شناسایی کرده و برای از بین بردن آن اقدام کنید.

3. وقتی می ترسید در مورد مشکلات زندگی صحبت کنید:

برخی از افراد می ترسند در مورد مشکلات و مشکلات زندگی با همسر خود صحبت کنند. به عنوان مثال ، آنها می ترسند در مورد پول ، رابطه جنسی یا حتی قلدری با شوهران خود صحبت کنند. در طول مشاوره خانواده، مشاور به زوج کمک می کند تا کاملا در مورد مشکلات خود صحبت کرده و انتظارات خود را بیان کنند.

4- وقتی شریک زندگی خود را از چشم دشمن می بینید:

وقتی وارد یک زندگی مشترک با یک فرد می شوید ، شما و آن شخص یک تیم تشکیل می دهید. شما باید بپذیرید که شوهر شما دشمن شما نیست حتی با وجود مشکلاتی که در هر تیمی ممکن است رخ دهد. اما اگر فکر می کنید شوهر شما با شما دشمنی دارد یا جلوی موفقیت شما را می گیرد و از موفقیت شما ناراحت و نگران می شود و یا برعکس ، اگر خودتان چنین احساسی به او دارید، قبل از اینکه دیر شود از مشاور خانواده تلفنی کمک بگیرید.

5 – وقتی به هم دروغ می گویید و از پنهان کاری نمی ترسید:

درست است که هیچ کس نمی تواند حق داشتن یک حریم شخصی را از ما بگیرد. اما باید دانست که خصوصی سازی بیش از حد زندگی فردی به طوری که جایی برای همسر و زندگی مشترک در آن نباشد ،  می تواند صمیمیت بین زوجین را از بین ببرد و ذهن طرف مقابل را به سمت شک و تردید هدایت کند.

مشاور خانواده به شما کمک می کنند تا در عین حفظ حریم شخصی ، دیدگاه ها و نظرات طرف مقابل را ساده بینانه رد نکنید و برای طرف مقابل نیز سهمی در نظر بگیرید.

مشاوره خانواده تلفنی

6- وقتی همسرتان برای شما سهم مالی قائل نمی شود:

اگر همسرتان شما را از نظر مالی در محدودیت نگه می دارد. یا حساب های شما را کنترل می کند و به شما اجازه مدیریت امور مالی را نمی دهد، مرد بودن را به معنای تصاحب کامل حق حسابرسی به امور مالی می داند ، باید این اختلاف را حل کنید. در این زمینه از روانشناس و مشاور خانواده  کمک بخواهید.

7. وقتی زندگی جداگانه ای دارید:

برخی از زوج ها ، اگرچه زیر یک سقف زندگی می کنند ، اما به نظر می رسد زندگی جداگانه ای دارند در واقع اصطلاح طلاق عاطفی در اینجا معنی پیدا می کند.

آنها ممکن است به یکدیگر کمک نکنند ، صحبت نکنند و نزدیک یکدیگر نباشند. در این حالت ، آنها فقط در ظاهر با هم زندگی می کنند و زمان آن فرا رسیده است که از مشاورخانواده برای بازگرداندن صمیمیت از دست رفته زندگی مشترک خود کمک بگیرید.

8- هنگامی که زندگی جنسی شما بسیار تغییر کرده است:

ممکن است احساس کنید مدتی بعد از ازدواج روابط جنسی شما با شوهرتان به طور ناخواسته تغییر کرده است. هرگونه کاهش و سردی میل جنسی می تواند نگران کننده باشد.

البته فراموش نکنید که کاهش تمایل جنسی تنها به دلیل دل زدگی از همسر و یا مشکلات زناشویی نیست ، بلکه گاهی از اوقات بیماری ها و مشکلات و حتی سن فرد ، فاکتوری تاثیر گذار بر تمایل جنسی افراد است که تا حدی مشاور خانواده و سکستراپ می توانند به شما در حل به موقع مشکلات جنسی و شناسایی علل و ریشه ها و درمان آن کمک کنند و جلوی وخیم شدن مشکلات را بگیرند.

9.  بحث مکرر در مورد مسائل کوچک:

گاهی اوقات هر زوجی می توانند رفتار تحریک آمیزی داشته باشند که باعث رنجش طرف مقابل می شود. گاهی همسرتان می تواند مسائل پیش پا افتاده مانند شام ، زمان خواب ، کارهای خانه و مهمانی ها را بهانه ای برای یک دلخوری بزرگ قرار دهد. مشاور خانواده می تواند به شما در یافتن ریشه این مشکل کمک کند تا بتوانید آن را حل کنید.

آیا مشاوره خانواده  تنها به زوج محدود می شود؟

زندگی مشترک نیز همچون هر سیستم دیگری اجزا و تشکیلات مختلفی دارد که توجه به هر یک از این اجزا ضروری و حیاتی است.برای مثال زوجین در قدم اول با خانواده های خود یک سیستم قدرتمند تشکیل می دهند که این سیستم اگر به درستی سازماندهی نشود می تواند به اختلال زندگی زوج بینجامد.

دخالت های بی جای طرفین و در واقع خانواده ها در زندگی مشترک نمونه ای از این اختلالات است که گاه به جدایی زوجین منجر می شود.

یکی از زمینه های مشاوره ای حائز اهمیت ، رسیدگی به خانواده های زوجین است که لازم است رفتار مناسبی در مقابل آنان صورت گیرد.

با آن که خانواده ها احساس می کنند که رفتارشان ، به جز عشق ، علت دیگری ندارد ، اما آنچه اهمیت دارد رفتار مناسب در برابر این رفتارهاست که نه تنها از تحریک انان جلوگیری شود بلکه دخالت های بی جا در رابطه زن و شوهر کاهش یابد.

استفاده از خدمات مشاوره ای در همه گیری کرونا

یکی از علت هایی که در گذشته زوجین را از مراجعه به مطب روان شناسان برای کسب راهنمایی های زوج درمانی باز می داشت ، قیمت سر به فلک کشیده ی جلسات روانشناسی بود .

در واقع افراد ترجیح می دادند بر پایه تجربیات گذشتگان خود پیش روند اما هزینه ی مشاوره ی چند ساعته را نپردازند.

این روزها علاوه بر هزینه ی صحبت با روانشناسان ، موضوع دیگری باعث دور شدن فضای خانواده از مشاوره زوج درمانی شده است و آن ، همه گیری ویروس کروناست . در واقع با شرایط قرنطینه ی کشوری ، ایستادن در صف های طولانی جلوی مطب روانشناسان ، کاری چندان عقلانی به نظر نمی رسد.

اما چه باید کرد؟

شاید در گذشته استفاده از خدمات مشاوره خانواده جز با مشاوره ی حضوری ممکن نبود اما این روزها، با پیشرفت شبکه های مجازی ومشاوره تلفنی و هچنین چت آنلاین، زمینه ی لازم جهت بهره مندی از مشاوره خانواده تلفنی میسر شده است.

مشاوره خانواده تلفنی رایگان پیام مشاور، آماده ی ارائه ی مشاوره خانواده ، به شما عزیزان هستند . با ثبت نظرات یا سوالات خود از راهنمایی و مشاوره ی رایگان در این زمینه بهره مند شوید.

مشاوره خانواده تلفنی

4 دیدگاه

 • نگین گفت:

  همسرم مدام داره با من به خاطر خانوادش دعوا میکنه. همش حرف خواهر و مادرش رو گوش میده. هنوز به خانوادش وابسته اس. همش بیرون از خونه اس. بعد از کار خیلی دیر میاد خونه . من بابد باهاش چه رفتاری داشته باشم. دیگه خسته شدم😢😢

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز من به شما پیشنهاد میکنم که حتما با همسرتون در مورد مسائل و مشکلاتتون صحبت کنید. و حتما در نهایت آرامش و احترام خواسته هاتون رو با ایشون در میون بزارید و اگر با صحبت کردن به نتیجه نرسیدید. خودتون و همسرتون با یک مشاور زوج درمان صحبت کنید. شاید برای همه این رفتارهای دلیلی داشته باشه.

 • مهشید گفت:

  مقاله عالی بود. سپاس

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .