فهرست بستن

مشاوره برای رابطه دوستی | دوستی با جنس مخالف | چگونه با جنس مخالف ارتباط بگیرم؟

مشاوره رابطه دوستی

در این مقاله می پردازیم به مشاوره برای رابطه دوستی با جنس مخالف، و ضرورت مشاوره رابطه را برای شما بازگو می کنیم.

می خواهیم به شما بگوییم این ارتباطات تا چه انداره درست هستند و باعث ایجاد رابطه سالم و در نهایت ازدواج می شوند. و تا چه اندازه نادرست هستند.

شکل درست این ارتباط چگونه است؟ و با چه علمی باید وارد این نوع ارتباطات شویم تا اگر رابطه ما به نتیجه نرسید. کمترین آسیب را ببینیم.

اگر در رابطه هستید پیشنهاد می کنم حتما از یک  مشاوره تلفنی کمک بگیرید. چرا که مشاوره رابطه می تواند پیش مقدمه ای برای مشاوره ازدواج هم باشد.

رابطه دوستی - مشاوره برای رابطه دوستی | دوستی با جنس مخالف | چگونه با جنس مخالف ارتباط بگیرم؟

مشاوره رابطه 

مشاوره رابطه تلفنی یک گزینه‌ی موثر در روابط است. امروزه، بسیاری از مشاوران، این خدمات را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند.

این مشاوره‌ ها می‌توانند شامل گفت‌ و گو های متنی، تلفنی یا حتی تصویری باشند. این نوع مشاوره رابطه از هر مکانی که اینترنت داشته باشید قابل دسترسی است. همچنین مشاوره‌ رابطه عاطفی، از نظر زمانی قابلیت انعطاف پذیری دارد.

برای گرفتن مشاوره رابطه می توانید از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید و بامشاور رابطه مرکز پیام مشاور وارد گفت و گو شوید.

اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید با شماره 09981165858 تماس بگیرید. و تایم مشاوره خود را با اوپراتور مرکز هماهنگ کنید.

 

مزایای مراجعه به مشاور رابطه دوستی

مشاوره رابطه مزایای بی شماری را برای شما و رابطه تان به ارمغان می آورد. جلسات مشاوره یک محیط امن برای بیان افکار و احساسات، بازیابی مجدد اعتماد و شعله ور شدن عشق و محبت در رابطه شما ارائه می دهد.

مشاوره برای رابطه دوستی می تواند ارتباطات را بهبود ببخشد، صمیمیت را بیشتر کند و موجب تقویت پیوند عاطفی شما و دوستتان شود.

علاوه بر اینها، مشاوره محیطی حمایتی را برای طرفین فراهم می‌کند تا احساسات را پردازش کنند، زخم‌های گذشته را التیام داده و در مواجهه با سختی‌ها، انعطاف‌پذیری بیشتری از خود نشان دهند.

بنابراین با سرمایه گذاری در مشاوره رایطه، تعهد خود را به سلامت و طول عمر رابطه نشان می دهید. و رابطه خود را بهبود می بخشید.

 

رابطه با جنس مخالف در اجتماع

امروزه دختر و پسر ها و در کل جنس مخالف در فضاهای متعددی با هم در ارتباط هستند. و دوستی های معمولی ای نیز بین آنها شکل می گیرد. 

گاهی این ارتباطات برای جوانان مفید می باشد. این ارتباطات باعث می شود جوان با جنس مخالف آشنایی بیشتری پیدا کند. و در نهایت برای ازدواج آمادگی بیشتری پیدا کند.

اما نباید این نکته را از نظر دور داشت که فرهنگ جامعه ایران با کشورهای دیگر متفاوت می باشد. و عموم مردم نگاه خوبی به این روابط ندارند.

در نتیجه معمولا این دوستی های بین دختر و پسر ها مورد تایید خانواده، پدر و مادر و جامعه نیستند. و حتی خیلی اوقات دختر و پسر این مسئله را از خانواده خود پنهان می کنند.

باید با روش های مختلف این روابط توسط خانواده مدیریت شود. اما باید گفت تصور می شود این امر فوایدی نیز دارد در ادامه به این فواید نیز می پردازیم.

 

فواید رابطه با جنس مخالف

از حق نگذریم باید بگوییم که در مشاوره رابطه دوستی، این ارتباط بین دختر و پسر فوایدی نیز دارد. فایده ای که می توان به آن اشاره کرد تقویت روابط اجتماعی افراد است.

در ضمن دختر و پسر در این فضا می توانند با نیازها و تفاوت های هم بیشتر آشنا شوند. تا در آینده با شناخت بیشتری بتوانند با هم زندگی کنند.

اما باید پرسید این رضایت و رفع نیاز و ابزار محبت به چه قیمتی انجام می شود؟ فرد در عوض چه ریسک هایی پا در این زمینه می گذارد؟ 

 

آسیب های دوستی مخرب با جنس مخالف

دوستی های پرخطر با جنس مخالف می تواند نشان دهنده آن باشد که نوجوان یا جوان از لحاظ عاطفی به طور خوبی تامین نمی شود. و به دنبال تامین نیازهای عاطفی خود در خارج از خانه می باشد. برخی از آسیب های رابطه دوستی با جنس مخالف را در ادامه آورده ایم:

1- درگیری عاطفی دختر و پسر ها

زمانی که نوجوان و جوان در یک رابطه عاطفی قرار می گیرد، وقت زیادی را صرف ارتباط و مکالمه با طرف مقابل می کند.

همچنین در رابطه دوستی زمان زیادی ذهن دو طرف درگیر می شود. و باعث می شود افراد از رشد های فکری، روحی و اجتماعی که باید در یک بازه سنی مشخص تجربه کنند باز بمانند.

و اما آسیب جدی زمانی است که این دو از هم جدا می شوند. اکنون دختر و پسر جوانی را داریم که ضربه روحی بدی را تجربه کرده اند و باید مدت ها صرف ترمیم این ضربه کنند، اگر بکنند!

2- عدم مسئولیت پذیری دو طرف

مورد دیگر آسیب،  عدم مسئولیت پذیری است. خب زمانی که می توان به سادگی در رابطه بود و با جنس مخالف وقت گذراند، دیگر مسئولیت پذیری برای ازدواج در افراد از بین می رود. و باعث می شود افراد میلی به ازدواج نداشته باشند. و این مسئله باعث بالا رفتن سن ازدواج می شود.

سوی دیگر این بی مسئولیتی بین دو طرف رابطه است. از آن جایی که سند رسمی و علنی ای برای این گونه رابطه ها وجود ندارد، هر کدام از دو طرف چه دختر و چه پسر می توانند به راحتی زیر همه چیز بزنند و به طرف مقابل خیانت کنند.

در مواقع حساس پشت او را خالی کنند و اتفاق های دیگری از این قبیل که نشان دهنده سستی این گونه روابط است.

3- ضربه های جنسی به افراد

مورد بعدی در حیطه امور جنسی است. حقیقتی که نمی شود آن را کتمان کرد، این است که به هر حال در بعضی از این رابطه ها روابط بدنی و جنسی شکل می گیرد.

اگر جوانان به درک درستی از این روابط نرسیده باشند می توانند ضربه های جسمی و روحی جبران ناپذیری به خود بزنند. و مسلما در جامعه ای که آموزش درستی برای این امور وجود ندارد و همواره به عنوان تابو شمرده می شوند،‌ مشکلاتی این چنینی به بار می آیند.

4- ضربه به نهاد خانواده

این مسائل باعث می شود که در ابتدا اعتماد بین اعضا را از بین برود.  و پدر و مادر باید دائم نگران روابط و رفتار فرزند خود باشند. در مراحل بعدی با گذر زمان می تواند جای ازدواج و تشکیل خانواده را بگیرد. و این امر منجر به آسیب های اجتماعی بسیار زیاد دیگری می شود.

به طور مثال در فضایی که نظارت خانواده و حمایت پدر و مادر وجود نداشته باشد، امکان اعتیاد، فقر، فساد اجتماعی و… به شدت افزایش پیدا می کند. این همان چیزی است که امروزه در کشور های غربی مشاهده می کنیم. 

5- مشکلات روحی و روانی

در نتیجه این فساد ها ممکن است مشکل افسردگی و بی معنایی زندگی برای افراد بسیاری از جامعه پیش بیاید.

همان طور که مستحضر هستید،‌ افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های قرن جدید است و با این امور می تواند شدت پیدا کند. و باید گفت با افزایش افسردگی، خودکشی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

همان طورکه دیدید، این مشکلات می توانند به شکلی زنجیره وار اتفاق بیفتند و جامعه را به جامعه ای مریض تبدیل کنند.

یکی از منشا های این ماجرا نیز همین ارتباط نادرست بین دو جنس مخالف است. رابطه با جنس مخالف در جامعه ما نیاز به اصلاح و تغییر دارد. در ادامه بحث مشاوره رابطه سعی می کنیم چند راه کار ارائه دهیم تا به این مشکل دامن زده نشود.

 

راهکار هایی برای جلوگیری از دوستی های خطرناک با جنس مخالف

برای جلوگیری از این رابطه با جنس مخالف به شکل نادرست آن باید تمهیداتی در نظر گرفته شود که بیشتر آن به عهده نهاد خانواده است.

چرا که اگر کودکان در خانواده از تربیت خوبی بهره مند شوند، در آینده مشکلات اجتماعی کم تری را شاهد خواهیم بود. و اما این فعالیت ها و کار ها در دل خانواده چه چیز هایی هستند؟

صرف محبت در خانواده

در گام اول نیاز است به عنوان پدر و مادر در خانواده محبت کافی را صرف کنید. کودکان خود را محتاج ابراز علاقه نگذارید و از طرفی با همسر خود نیز با علاقه و احترام رفتار کنید. چرا که دلیل عمده نوجوانان و جوانان در دوستی با جنس مخالف خلا و کمبود عاطفی است.

صحبت و آگاه سازی فرزندان

اصولا هر چیزی که به عنوان تابو و خط قرمز شناخته شود، کشش بیشتری در ذهن فرد ایجاد می کند. و ممکن است فرد در یک موقعیت نا مطلوب به سراغ آن برود.

پس بهتر است رابطه با جنس مخالف را برای فرزندان خود توضیح دهیم و آنها را با آسیب ها و خطر های این مسئله آشنا کنیم.

این امر باعث می شود که فرزندان ما احساس صمیمیت با ما داشته باشند و اگر موارد این چنینی برای آنها پیش آمد با ما در میان بگذارند و بتوانند مشکل را حل کنند، پیش از آن که با بی تجربگی مشکلی سختی پیش بیاید. 

شکل دادن شخصیتی محکم در فرزندان

و در نهایت شخصیت محکمی در فرزند خود بسازید تا با هر حرف و سخنی موافقت نکند و با تحلیل به سوی هر مسئله ای برود. محکم و مسلط و با اعتماد به نفس رفتار کند و برای خود ارزش قائل شود.

باید بگوم که تا زمانی با فرزند خود دوست هستید، می توانید از بروز خیلی از اتفاقات جلوگیری کنید. و با رفتار های سختگیرانه نمی توان آنها را از گزند رابطه دوستی با جنس مخالف بر حذر داشت.

 

پیشنهاد ما درباره رابطه با جنس مخالف

پیشنهاد مشاوره برای رابطه دوستی پیام مشاور این است که تا حد ممکن راه ازدواج مطمئن و فکر شده باز باشد. تا جوان ها بتوانند با یک دیگر به طور رسمی زیر یک سقف زندگی کنند.

این اتفاق موجب مسئولیت پذیری و استحکام شخصیت افراد می شود. از طرفی آرامش و اطمینان در این روابط شکل می گیرد.

از طرفی دیگر بهتر است که روابط اجتماعی افراد چه زن و چه مرد به شکلی سالم حفظ شود. تا این همه سختگیری های بی مورد از بین برود و افراد خود بتوانند روابط سالم خود را شکل دهند.

 

جمع بندی و کلام آخر

جمع بندی مقاله مشاوره رابطه دوستی را می توان چنین گفت که هر مرد و زن بالغی نسبت به هم گرایش دارند. و دوستی با جنس مخالف امری کاملا طبیعی و منطبق با روح و نهاد انسان است.

اما این رابطه اشکال مختلفی دارد. یکی از این اشکال رابطه با جنس مخالف از طریق دوستی است. این دوستی ها معمولا نا سالم هستند. و می توانند آسیب های روحی و حتی جسمی بدی به نوجوانان و جوانان بزنند.

راه کار خوب و مناسب این اتفاق در پیشگیری دانسته شد. پیشگیری ای که توسط خانه و خانواده اجرا می شود. مثلا نیاز روحی و عاطفی کودکان تامین شود و عزت نفس و اعتماد به نفس پیدا کند.

مورد بعدی ایجاد ازدواج آسان و فکر می باشد. که می تواند به کاهش میزان این گونه دوستی ها کمک شایانی بکند.

امیدواریم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید. و بتوانیم با ایجاد یک خانواده امن یک جامعه امن بسازیم. در این صورت است که از فساد های اجتماعی کاسته می شود. و امکان زندگی سالم و شاداب برای ما ایجاد می شود.

برای ثبت نظر کلیک کنید

4 دیدگاه

 • لیانا گفت:

  سلام من یه دوست پسر دارم که مازوخیسم هست. اما میگه اونقدر نیست که مشکل ساز بشه. به نظرتون وارد رابطه جدی و ازدواج با ایشون بشم؟؟
  ممنون از راهنمایی شما

  • ادمین ادمین گفت:

   سلام دوست من
   لیانا جان انحرافات جنسی مسئله خیلی مهمی توی ازدواج هست. بنابراین بهتره قبل از اینکه تصمیم جدی برای رابطه با این آقا داشته باشی حتما با یک سکستراپ و مشاور ازدواج صحبت کنی.

 • زینب گفت:

  مقاله عالی بود..ممنون از محتوای خوبتون

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.