فهرست بستن

مشاوره ازدواج کرج | تلفنی

مشاوره ازدواج کرج

ازدواج تعهد دائمی میان زن و مرد است و برای ایجاد این رابطه بسیار مهم، حضور در جلسات مشاوره بسیار الزامی می باشد.

مرکز مشاوره ازدواج کرج دارای مشاورین با تجربه ای است که علاوه بر آموزش های آکادمیک، در جلسات مشاوره و زوج درمانی بسیار زیادی حضور داشته اند.

مشاوران مرکز ما با بررسی موانع دو طرف، راه را برای عبور از این مشکلات فراهم می کنند. در مرکز مشاوره تلفنی پیام مشاور چند جلسه برای بررسی آمادگی افراد و شرایط قبل از ازدواج تشکیل می‌گردد.

در این جلسات به شناخت شخصیت و چالش های طرفین می پردازند. اگر قبل از ازدواج توانایی حل مشکلات و بحران ها را نداشته باشید، زندگی شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. پس برای اطلاعات بیشتر در این مقاله با ما همراه باشید.


پیشنهاد می کنیم مقاله مشاوره ازدواج آنلاین مطالعه کنید.


ازدواج کرج 1 - مشاوره ازدواج کرج | تلفنی

چرا به مشاوره ازدواج در کرج نیاز داریم؟

آمار بالای طلاق به صورت رسمی و طلاق های عاطفی نشان دهنده انتخاب های اشتباه در ازدواج  است. زوجین معمولا قدرت حل مساله و عبور از بحران ها در زندگی را ندارند.

با وجود مشاوره ازدواج افراد زیر نظر مشاوران خبره قرار می گیرند. و با بررسی جنبه های گوناگون شخصیت، زندگی مشترک را با آگاهی آغاز خواهند نمود. در اینجا به دلایل نیاز به مشاوره ازدواج اشاره می کنیم:

 

1- تصمیم گیری و انتخاب بر اساس سلامت روان

با دریافت مشاوره ازدواج متوجه می شوید که انتخاب همسر بر اساس تناسب هایی مانند خانواده، ثروت، فرهنگ و… صحیح نمی‌باشد. و انتخاب باید بر اساس سلامت روان افراد و تیپ شخصیتی آنها انجام شود. 

 

2- مهارت حل مساله در زندگی مشترک

بسیاری از افراد جامعه از این مهارت برخوردار نیستند و حتی مشکلات کوچک در زندگی را به دلیل مدیریت نکردن شرایط به بحران و چالش بزرگی تبدیل می کنند. با مطالعه و دریافت آگاهی مهارت های لازم کسب می‌گردد.

 

3- در زندگی مشترک بر روی نکات شخصیتی مثبت تمرکز نمایید

مرکز مشاوره ازدواج در کرج  به متقاضیان ازدواج تمرکز بر روی نکات مثبت زندگی و شخصیتی فرد مقابل را آموزش داده و  افراد را با تفاوت های فردی و شخصیتی آشنا می نماید.

 

4- آینده را روشن و بدون رویا پردازی ببینید

ازدواج نیاز به نگاه عمیق و به دور از رویاپردازی دارد. زندگی واقعی دارای چالش های متعددی است که افراد باید خود را برای آنها آماده کنند و یا از قبل در مورد آنها فکر کرده باشند. مشاوره ازدواج  زوجین را برای شروع زندگی آماده می کند.

 

5- کاهش اضطراب ناشی از تصمیم گیری

یکی از مواردی که زوج های بسیار زیادی درگیر آن هستند، اضطراب برای موقعیت جدید و انتخاب همسر می‌باشد. از طریق مشاوره ازدواج در کرج این مشکل حل شده  و زوج های بسیار زیادی تصمیم نهایی را با تدبیر می‌گیرند.

 

 رفع چالش های قبل از ازدواج با بهترین مشاوران مرکز مشاوره ازدواج در کرج

در مرکز مشاوره ازدواج در کرج  چالش های متعددی که ذهن افراد را درگیر نموده بررسی می گردد. در اینجا به چند مورد از  دغدغه های زوج ها اشاره می‌کنیم.

 

1- آیا بلوغ و زمان ازدواج فرا رسیده است؟

هر زوجی به صورت جداگانه از نظر بلوغ جسمی, عاطفی و همچنین بلوغ اقتصادی مورد بررسی قرار می‌گیرد. بلوغ به معنی آمادگی، درک شرایط زندگی و برنامه ریزی دقیق برای آن است.

افرادی که با مشاوره و آزمون های موجود می توانند ارزیابی های دقیق تری از خود را بدست آورند،  وارد مرحله ازدواج خواهند شد.

 

2- اجازه رابطه جنسی قبل از ازدواج وجود دارد؟

یکی از چالش هایی مهمی که در مرکز مشاوره ازدواج در کرج به آن توجه شده و سوالات بسیار زیادی در مورد آن مطرح شده رابطه جنسی قبل از ازدواج است.

متخصصان در این حوزه پاسخ هایی را به زوجین می‌دهند و به بررسی کامل این موضوع از نظر سلامت روان و فیزیولوژی می‌پردازند.

 

3- بررسی و چگونگی اعتماد به طرف مقابل

در مرکز مشاوره ازدواج در کرج به معیار اعتماد در ارتباط ها رسیدگی می شود. مولفه هایی که باید به آن توجه گردد تا بتوانید فرد مقابل خود را مورد اعتماد بدانید.

بسیاری از افراد  بدون توجه به این معیارها اعتماد کرده و ازدواج می‌کنند. و بعد از آن با مشکلات جدی روبرو می شوند.

 

تبعات دوستی و ارتباط های طولانی مدت

یکی از مشکلات موجود در جامعه روابط ناپایدار و بدون هدف و برنامه است. روابط طولانی مدت اگر با مشاوره همراه نباشد با مشکلات جدی روبرو خواهد شد. بهتر است از مشاورین با تجربه برای هدایت و جهت دهی به روابط کمک بخواهید.

 

– حل مشکلات ناشی از مخالفت خانواده ها و بررسی شرایط

زوج های بسیاری با مشکل مخالفت خانواده ها روبرو هستند که از طریق مشاوره ازدواج بسیاری از آن ها قابل حل می باشد و اگر شرایط  با بررسی تمام عوامل مناسب نبود  به انصراف زوجین از ازدواج توصیه خواهد شد.

 

ارتباط و بیان مشکلات  با حضور مشاوره ازدواج در کرج

زمانی که در مرکز مشاوره ازدواج در کرج یک زوج در حضور مشاور با هم صحبت می‌کنند. بسیاری از چالش های موجود در حین صحبت با کمک مشاور رفع خواهد گردید. در این جلسه دو طرف باید صداقت کامل داشته باشند. 

این افراد بر اساس گفته ها و بررسی شرایط انتخاب دقیقی برای ازدواج خواهند داشت. مشاورین این مرکز دارای تخصص در حوزه مشاوره خانواده می باشند.

و سال ها تجربه و مطالعات مختلف در این زمینه دارند. بنابراین با اطمینان کامل با این افراد گفتگو کنید. تا چالش های قبل از ازدواج به درستی رفع گردد.

 

اجرای آزمون های شخصیت در مرکز مشاوره ازدواج در کرج

این مرکز دارای برنامه های مختلف برای زوج‌های جوان است و روانشناسان متبحر درکنار سوالات مختلف  پرسشنامه هایی برای تست های شخصیت به زوجین ارائه می‌کنند.

این افراد اطلاعات درستی از خود و طرف مقابل بدست آورده و در زندگی مشترک از آن استفاده خواهند نمود. مشاورین حاضر در مرکز مشاوره ازدواج در کرج با صبوری کامل به صحبت های مراجعه کنندگان به صورت موثر گوش می‌دهند.

در نهایت با گذراندن تمام مراحل، مشاور ازدواج دو فرد را بعد از کسب صلاحیت ها  تایید کرده و یا به صورت کامل رد خواهد نمود. برای دریافت نوبت باید با این مرکز تماس گرفته  تا در زمان تعیین شده مراجعه نمایید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.