فهرست بستن

مشاوره ازدواج در تهران | آدرس مراکز مشاوره ازدواج در تهران

مشاوره ازدواج در تهران

با مشاوره ازدواج در تهران می توانید انتخاب بهتر و عاقلانه تری داشته باشید. در این مقاله می خواهیم آدرس مراکز مشاوره ازدواج در تهران را به شما معرفی کنیم.

آیا تا به حال در زندگی عاطفی دچار مشکل شده اید؟ طوری که آرزو کنید بتوانید به عقب برگردید، از نو شروع کنید و زندگی تان را از نو بسازید؟

شاید نمی‌دانستید که چگونه زخم‌های عاطفی را التیام دهید و شاید هنوز هم نمی‌دانید. ما گاهی اوقات به یک متخصص نیاز داریم تا مشکلات ما را درک و در نهایت به ما کمک کند تا آنها را حل و فصل نماییم.

این نقشی است که زوج درمانگران یا مشاوران ازدواج مرکز پیام مشاور آن را برعهده می گیرند. و شما با مشاوره تلفنی مرکز می توانید نصمیم بهتری بگیرید.


برای اطلاعات بیشتر از مقاله مشاوره ازدواج آنلاین دیدن کنید.


ازدواج در تهران - مشاوره ازدواج در تهران | آدرس مراکز مشاوره ازدواج در تهران

 

روش کار مشاوران ازدواج در تهران

کارشناسان مشاوره ازدواج تهران به عنوان اشخاص ثالث عمل می کنند. آنها بسیار آموزش دیده و ماهر هستند و دقیقا می دانند که چگونه باید به زوجین کمک کنند. و مشکلاتشان را مرتفع نمایند.

آنها قادر هستند تا به روشن شدن مسائل رابطه، ایجاد مهارت های بین فردی و حل مشکلات کمک کنند.

ما این مطلب را در رابطه با مشاوره ازدواج تهران نوشته ایم تا به شما بگوییم از اولین جلسه تا آخرین جلسه مشاوره خود چه انتظاری باید از مشاور یا روانشناس داشته باشید. و چگونه ممکن است شما و فرد مورد نظرتان از راهنمایی‌های تخصصی بهره ببرید.

 

مشاوره ازدواج تهران چیست؟

نوعی روش درمانی است که به زن و مرد کمک می کند خلا موجود در رابطه را پر کنند. برای حل مشکلات چاره اندیشی کنند و روابط خود را التیام بخشند.

این روش همچنین می‌تواند به آنها کمک کند تا شکل تازه ‌ای به رابطه خود بدهند و آن را قوی تر نمایند.در جلسات مشاوره هر دو شریک و درمانگر آنها حضور دارند.

درمانگر وظیفه دارد تا مشکل میان زوجین را به دقت بشنود و به تحلیل و تفسیر هر آنچه که رابطه ی میان آنها را تحت تاثیر قرار داده بپردازد.

او سپس به کمک زوجین می آید و با همراهی با آنان تلاش می کند تا مشکلات میان شان را حل نماید.

البته لازم به ذکر است که درمانگر تنها وظیفه دارد تا راه را به زوجین نشان دهد و در زمان فهم مسئله و حل مشکل در کنارشان باشد.

بسیاری از افراد نیز قبل از ازدواج به دنبال دریافت مشاوره هستند. از این رو مشاوران بایستی در این جلسات مسائل قابل پیش بینی را برای آنها بیان نموده و ذهن افراد را آماده سازند.

برای بهره مندی از مشاوره ازدواج تهران حتما لازم نیست تا رابطه ی شما مشکل حادی داشته باشد. بسیاری از زوج ‌های متاهل به جلسات درمانی می‌آیند تا آنچه که در زندگی شان وجود دارد را تقویت یا حفظ کنند.

 

زوج درمانی و مشاوره ازدواج، تفاوت این دو در چیست؟

تفاوت هایی بین مشاوره ازدواج و زوج درمانی وجود دارد، اما هر دو اینها برای بهبود روابط عاشقانه طراحی شده اند.

در مشاوره ازدواج، مشاور به بررسی شرایط زوجین می پردازد. و میزان هم خوانی آنها را با یکدیگر می سنجد. اما مشاوره زوج درمانی برای بد از زادواج می باشد. و در آن مشاور به بررسی مشکلات زن و شوهر می پردازد.

آنها افرادی آموزش دیده و حرفه ای اند که می توانند مشکلات زوج ها را بررسی و تفسیر کنند. و متناسب با آنها طرح درمان ارائه نمایند. شما با استفاده از خدمات مشاوره ازدواج تهران می توانید سلامت رابطه را تضمین کرده و حیات و دوام آن را افزایش دهید.

 

آدرس مراکز مشاوره ازدواج در تهران به چه کسانی کمک می کند؟

مشاوره تلفنی و آنلاین به بسیاری از زوجین کمک می کند. همچنین به افرادی که قصد ازدواج با یکدیگر دارند، کمک کند تا بتوانند انتخاب بهتری داشاه باشند. از جمله کسانی که:

 • دچار استرس مالی هستند.
 • در تلاشند تا گفتگوهای سازنده را تقویت کنند.
 • در حال مبارزه با مرزهای موجود هستند، و یا قصد دارند تا مرزها را تعیین کنند.
 • به دنبال صمیمیت فیزیکی و ارتباط بیشتر هستند.
 • معیار های انتخاب درست را نمی دانند.
 • با اضطراب جدایی دست و پنجه نرم می کنند، یا دچار مسائل دلبستگی هستند.
 • کسانی که احساس می کنند که رابطه آنها شور و حال اولیه خودش را از دست داده است.
 • کسانی که در رابطه با همه چیز و در رابطه با هر مسئله ای اختلاف نظر دارند.
 • کسانی که در رابطه با فامیل مشکل دارند و یا بستگان عامل مشکلات آنها می باشند.
 • افرادی که اختلافات فرهنگی زیادی با هم دارند. یا می خواهند آن را تعدیل کنند.
 • زوجینی که در رابطه با حقوق و تکالیف با یکدیگر تفاهم ندارند، یا هر کدام فکر می کنند نظر آنها برتر است.

بطور کلی به شما و همسرتان کمک می شود تا سلامت عاطفی رابطه تان افزایش یابد. همچنین الزامی است که شما اهداف درمان را تعیین کنید. شما باید تصمیم بگیرید که جلسات چه جهتی را طی کنند.

مشاوره می تواند به زوج ها کمک کند تا چالش ها را حل و فصل کنند.

 

آیا مشاوره ازدواج موثر است؟

بله، مشاوره ازدواج تهران موثر است. مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که این نوع مشاوره می تواند برای بسیاری از زوج ها مفید باشد. این مهم فضایی امن و خنثی برای زوج ها فراهم می کند تا افکار و احساسات خود را بیان کنند، مهارت های ارتباط موثر و حل مسئله را بیاموزند و بینش جدیدی در مورد الگوی رابطه به دست آورند.

این می تواند به زوج ها کمک کند تا چالش هایی چون مشکلات مالی، تعارضات والدین و تفاوت در ارزش ها یا اهداف را حل و فصل کنند.

اگر شما و شریک عاطفی تان به دریافت مشاوره ازدواج فکر می‌کنید، توصیه می‌شود به یک درمانگر واجد شرایط و با تجربه که در زوج‌درمانی تخصص دارد، مراجعه نمایید.

آدرس مراکز مشاوره ازدواج در تهران هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری به بهبود ازدواج و رابطه شما کمک می کند.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.