فهرست بستن

مشاوره ازدواج اصفهان | تلفنی

مشاوره ازدواج اصفهان

مشاوره ازدواج اصفهان نوعی روان درمانی است. در واقع مشاوران ازدواج در صدد هستند به زوجین کمک کنند تا هم ازدواج بهتری داشته باشند. و هم مشکلاتشان را به شیوه ای بهتر و منطقی تر مرتفع نمایند.

بهبود روابط، ایجاد آشتی و صمیمیت بیشتر، تربیت بهتر فرزندان، پایداری ازدواج و… از مهمترین اهداف مشاوره ازدواج به حساب می آیند. در این نوشته با موضوع مشاوره ازدواج اصفهان و همچنین مشاوره ازدواج تلفنی اصفهان با شما همراهیم. شنا می توانید با کمک مشاوره تلفنی بهترین تصمیم را بگیرید.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر مقالهمشاوره قبل از ازدواج را مطالعه کنید.


ازدواج اصفهان - مشاوره ازدواج اصفهان | تلفنی

 

 

مشاوره ازدواج واقعا مهم است

اول عشق می آید و بعد ازدواج صورت می گیرد. ازدواج یک تصمیم جدی در زندگی زوجین است. مانند سایر تصمیم ها برای ازدواج نیز لازم است تا از افراد ذی صلاح مشورت بگیریم. درخواست مشاوره ازدواج به همین خاطر مهم و اساسی است.

طبق یک نظرسنجی از دانشگاه MidAmerica Nazarene، به طور متوسط ​​49٪ از زوج های متاهل در مقطعی از دوران ازدواج به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند. و برای مشکلاتشان راه حل های اساسی را جستجو می کنند.

جوئل بلاک، دکتر روانشناس و نویسنده کتاب اصلاح رابطه در 15 دقیقه، می گوید: زوج درمانی ممکن است برای اکثر زوج ها مفید باشد.

زیرا تعداد بسیار کمی از مردان و زنان تکنیک ها و روش هایی را بلد هستند که روابط طولانی مدت را تقویت می کند.

عملکرد زوج ها بسیار مهم و حیاتی است و آنها باید بلد باشند و بدانند که از چه راه هایی می توانند ازدواج را تقویت کنند.

با این حال اما تنها راهکار مفید و در دسترس برای زوج ها این است که به مشاور مراجعه کنند و از او کمک بخواهند. چراکه مشکلات با گذشت زمان عمیق تر می‌شوند و بدون مداخله، احتمالاً ازدواج پایان بدی خواهد داشت.

در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد که زوج ‌درمانی بر ۷۰ درصد افرادی که تحت درمان هستند تأثیر مثبت دارد. و برای بسیاری از زوج‌ها، درخواست کمک حرفه‌ای از مشاور می‌تواند مرز باریک بین یک ازدواج طولانی مدت یا طلاق را ترسیم نماید.

اما دقیقاً مشاوره ازدواج چیست و چگونه تاثیر می گذارد؟ در ادامه این مطلب از مشاوره ازدواج اصفهان بیشتر خواهیم گفت.

 

                                                 

مشاوره ازدواج اصفهان چیست؟

مشاوره ازدواج نوعی مشاوره مشترک است که در آن زن و شوهر معمولا به دلیل مسائل مربوط به رابطه به دنبال کمک هستند. این روش با سایر روش های درمان اندکی متفاوت است.

به گفته بلاک، مشاوره ازدواج توسط بسیاری از درمانگران به عنوان سخت‌ترین روش درمانی در نظر گرفته می‌شود. به‌ویژه در مورد زوج ‌هایی که عصبانی اند، به یکدیگر آسیب می‌زنند، و با پروسه ی درمان به‌عنوان وسیله ‌ای برای اثبات اشتباه همسرشان رفتار می‌کنند.

او می‌گوید: (آنها این فرآیند را به عنوان یک دادگاه و درمانگر را قاضی می‌بینند و امیدوارند خطای شریک زندگی ‌شان را به روی آنها بیاورد و آنها را متوجه اشتباهشان بکند) و تأکید می‌کند که این هدف از زوج درمانی یا مشاوره ازدواج نیست.

در اصل، مشاوره ازدواج برای کمک به زوجین طراحی شده و هدف از آن درک و حل تعارضات برای بهبود روابط است.

مشاوره ازدواج اصفهان برای این در نظر گرفته شده که به زوج ها ابزاری بدهد تا آنها به شیوه ای بهتر و با سازگاری بیشتر با یکدیگر ارتباط بگیرند. این روش برای این در نظر گرفته شده که آنها یاد بگیرند چگونه مساله را حل کنند و به شیوه ای سالم با ناسازگاری کنار بیایند.   

لازم به ذکر است که برای دریافت مشاوره ازدواج حتما و الزاما نیازی نیست تا در رابطه خود دچار مشکل شده باشید. شما می توانید تحت هر شرایطی از آن بهره ببرید. حتی زمانی که همه چیز به ظاهر خوب و عالی است نیز می توانید برای بررسی بیشتر رابطه از این مهم بهره مند شوید.

جیمی برونشتاین، درمانگر و مشاور ازدواج می‌گوید: مشاوره ازدواج می‌تواند برای زوج‌هایی مفید باشد که فقط می‌خواهند رابطه ‌شان را تقویت کنند و احساس ارتباط و پیوند بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

 

 

چند نوع مشاوره ازدواج وجود دارد؟

درمانگران هنگام درمان زوج ها از تکنیک ها و روش های درمانی مختلف استفاده می کنند. برخی از متداول ترین تکنیک ها عبارتند از:

 

1- درمان عاطفی متمرکز (EFT):

درمان عاطفی متمرکز (EFT) جزو درمان های مهم است که به شدت بر احساسات و هیجانات به عنوان ابزاری برای ایجاد روابط و اعتماد در یک رابطه تمرکز می کند. این درمان به گسترش درک زوج از احساساتشان کمک کرده و آنها را قادر می‌سازد، تا واکنش‌های عاطفی خود را کنترل کنند و ارتباط عمیق‌تری با یکدیگر برقرار سازند.

 

2- روان درمانی مثبت گرا:

درمان روانشناسی مثبت گرا نیز بر تقویت ویژگی ها و رفتارهایی مانند خوش بینی، شادی، خلاقیت، پشتکار و امید در زندگی روزمره فرد تمرکز دارد.

 

3- درمان متمرکز بر راه حل (SFT)

درمان متمرکز بر راه حل (SFT) تمرکز دارد. همانطور که از نامش پیداست، به دنبال هدف و راه حل است.

 

بلاک می‌گوید: همانطور که برای درمان فردی روش های گوناگونی وجود دارد، درمانگران ازدواج نیز رویکردهای متفاوتی برای درمان زوج‌ها دارند. او اضافه می‌کند که درمانگران ازدواج معمولا بر روی افکار زوج ها و نگرش آنها تمرکز می کنند. برای مثال آنها باید هایی که باعث ایجاد تعارض می‌شوند را می شناسند و دلیل آنها را جستجو می کنند.

جملاتی مانند او باید درآمد بهتری داشته باشد یا او باید فرد بهتری باشد، باید های جنسی، افکار منفی در مورد خود و یا شریک زندگی همگی از جمله مسائلی هستند که باید ریشه یابی شده و رفع گردند.

همچنین بسیاری از زوجین به جای بیان شفاف و قاطعانه ی خواسته، انتظار دارند تا شریک آنها خواسته ی آنها را بخواند.

بطور کلی هدف از مشاوره ازدواج اصفهان این است که افکار را به روشی موثرتر مدیریت کند تا به احساساتی که کنار آمدن با آنها دشوار است یا اقداماتی که برای رابطه، سازنده نیستند منجر نشود.

 

 

آیا مشاوره ازدواج واقعا مفید است؟

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود و از خودتان بپرسید که آیا مشاوره ازدواج واقعا مفید است؟

در همین باره گفته شده بر اساس مطالعه ای در سال 2017 دانشمندان به این نتیجه رسیدند که زوج درمانی واقعا مفید است. و می تواند به میزان زیادی روابط بین زوجین را بهبود ببخشد. تحقیق دیگری که در همان سال انجام شد، نشان داد که اکثر زوج ها حدود ۲۴ ماه پس از شروع جلسات توانستند رابطه بین خودشان را بهبود ببخشند. آنها توانستند زندگی زناشویی شادتری را تجربه نمایند.

شما نیز می توانید با بهره از خدمات مشاوره ازدواج اصفهان رابطه بین خودتان را تحکیم نموده و کیفیت رابطه را ارتقا بدهید.

2 دیدگاه

 • ناهید گفت:

  سلام دختر من حدود یک ماه است نامزد کرد نامزد او فقط به کار فکر میکند وبرای مهمانی رفتن بهانه جور میکند چه باید بکنم تا او را راهنمایی کنم ممنون از جواب شما

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است قبل از عروسی در مورد این موضوع دخترتان با همسرش صحبت کند. و اگر لازم شد از زوج درمانگر کمک بگیرند.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.