فهرست بستن

خیانت زنان | علت خیانت زنان | 8 دلیل مهم برای خیانت زنان

علت خیانت زنان

علت خیانت زنان شوهردار می تواند بسیار متفاوت باشد. اگر فکر می کنید قربانی خیانت همسر خود هستید و چیزی در رابطه زناشویی شما تغییر کرده است. بهتر است که رابطه بین خودتان و همسرتان را موشکافانه تر بررسی کنید.

مشکلات زناشویی و عاطفی تان را با همسرتان مد نظر قرار دهید. و بهتر این است که قبل از بررسی دقیق رابطه حکمی صادر نکنید و عجولانه تصمیم نگیرید.

در شرایط برملا شدن خیانت بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید. و در اولین فرصت با یک مشاور صحبت کنید. مشاوره خیانت همسر به شما کمک می کند که در شرایط بحرانی دست به کارهای خطرناک نزنید. و بهترین تصمیم را بگیرید.    

خیانت همسر - خیانت زنان | علت خیانت زنان | 8 دلیل مهم برای خیانت زنان

دلیل خیانت زنان چیست؟

خیانت برای فردی که خیانت دیده است دردناک است. اما باید گفت خیانت ممکن است برای فرد خائن هم دردناک باشد. چرا که خیانت او فقط خیانت به همسر نیست. بلکه خیانت به خودش، فرزندانش و زندگی اش هم هست.

افراد به جای اینکه به دنبال راهکاری باشند که مشکلات رابطه را برطرف کنند. تصمیم می گیرند که خیانت کنند. اینکه یک خانم دلیل خیانت را چه می گوید مهم نیست. اینکه چه توجیه و استدلالی می آود مهم است.

همانطور که گفتیم خیانت می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد اما در یک تحقیق میدانی وقتی از چندین خانم سوال شد که چرا خیانت کردید؟ چند دلیل کلیدی در میان صحبت هایشان بود:

1- خیانت کردم چون همسرم لیاقت تعهد من را ندارد و دوستش ندارم.

2- من شوهرم را دوست ندارم مجبورم کنارش باشم چون میترسم که طلاق بگیرم. پس این را حق خود می دانم که با کسی که دوستش دارم باشم.

3- برخی ها زندگی را به دو دسته تقسیم کرده بودند. مردی را برای زندگی و مردی را برای عشق بازی. و با دوپاره کردن زندگی خود را توجیه می کنند.

4- برخی دیگر گفته بودند: خیانت کردم چون من ادم بدی هستم. 

 

لیستی از مهمترین علت های خیانت زنان به شوهرانشان

در اینجا لیستی از مهمترین دلایل خیانت رن ها را برایتان آورده ایم که به اختصار توضیح می دهیم:

 

1- نداشتن یک رابطه گرم و صمیمی با همسر:

می توان گفت یکی از دلایل اصلی خیانت زن های شوهر دار نداشتن یک رابطه جنسی سالم و خوب می باشد. وقتی مردی به هر دلیل نتواند برای هم آغوشی به سمت همسر خود برود. به مرور زمان از نظر عاطفی هم نسبت به همسر خود سرد می شود. در نتیجه در محیطی که با برهوت محبت و همدلی مواجه می شویم احتمال خیانت زیاد می شود. 

     

2- علت دیگر خیانت زنان شوهر دار می تواند گذشته بی بند و بار آنان باشد:   

زنانی که در خانواده های بی بند و بار رشد کرده اند و آزادی های زیادی را در خانواده پدری تجربه کرده اند بیشتر مستعد خیانت هستند. چرا که اینان افراد زیادی را در زندگی خود تجربه کرده اند و با تعهد میانه خوبی ندارند. بنابراین بی بند و باری می تواند علت خیانت رنان باشد.  

 

3- احساس تنهایی:

برخی از زنان وقتی می بینند که همسرشان مشغله های شغلی زیادی دارد. و نمی تواند تایمی را به آنان اختصاص دهد به سراغ دیگری می روند. 

 

4- مشکلات فردی و اختلالات شخصیتی زنان:

برخی از اختلالات و تله های شخصیتی در افراد وجود دارد که با توجه به اینکه شرایط زندگی آنان مساعد هست، باز هم به دنبال خیانت می روند. 

 

5- علت دیگر خیانت زنان می تواند دوران مجردی محدود باشد:

برخی از زنان به دلیل دوره مجردی کوتاه یا ازدواج زودرس ممکن است در آینده ماجراجویی های جدید به سرشان بزند و به سراغ خیانت بروند. پس ازدواج زود رس نیز می تواند علت خیانت زنان باشد.

 

6- مشکلات اقتصادی:

برخی از زنان به دلیل اینکه همسرشان نمی تواند تمامی نیازهای مالی آنان را برطرف کند به سراغ دیگری می روند تا برخی از نیازهایشان را توسط مرد دیگری برطرف کنند.

 

7- فراز از زندگی کسالت آور و ایجاد هیجان:

برخی از زنان به دنبال ایجاد هیجان و تنوع در زندگی هستند. و به جای ایجاد تنوع در زندگی مشترک خودشان به سراغ خیانت می روند.

 

8-  اینترنت و فضای مجازی:

در دنیای امروز به دلیل وجود فضای مجازی، ایجاد ارتباط با دیگری بسیار آسان شده است. پس می توان گفت یکی از دلایل افزایش خیانت زنان دسترس پذیر بودن آن و ایجاد شرایط مساعد برای خیانت می باشد.

 

 

نشانه های زنان خیانت کار

گاهی اوقات برخی افراد از ما می پرسند از کجا بفهمم که همسرم دارد به من خیانت می کند؟ اگر کمی هوشمندانه عمل کنید، جواب این سوال خیلی سخت نیست. با بررسی یکسری رفتارهای همسرتان می توانید متوجه خیانت او بشوید. در ادامه به برخی از این رفتار ها اشاره شده است:

 

1- خیانت زنان | وابستگی بیش از اندازه به تلفن همراه

اگر همسرتان مدام به تلفن همراهش وابسته است. و آن را از خود دور نمی کند. و یا روی موبایل خود رمز جدید گذاشته است که شما از آن بی خبر هستید. این می تواند نشانه خوبی برای شما نباشد.

 

2- بی تفاوتی نسبت به همسر

برنامه هایی که قبلا در زندگی برایش مهم بوده است و برایشان برنامه ریزی می کرده است به یکباره اهمیت خود را از دست می دهند. و نسبت به شما و زندگی اش سرد و بی تفاوت می شود.   

 

3- دروغگو و پنهانکار می شود

اگر همسرتان مدام به شما دروغ های کوچک و بزرگ تحویل می دهد نشانه خوبی نیست. و می تواند یکی از نشانه های خیانت باشد.   

 

4- خیانت زنان | تغییر در ظاهر

اگر نوع پوشش و آرایش همسرتان تغییر کرده است و رفت و آمدهای مشکوک دارد. این نیز می تواند از نشانه های خیانت باشد.   

 

5- سایلنت کردن تلفن همراه

اگر قبلا تلفن همراه همسر شما روی صدا بود و به یکباره برای مدتی موبایل خود را بی صدا می کند. این متواند از نشانه های خیانت باشد.     

 

6- بیشتر از همیشه آمار شما را می گیرد

زنانی که خیانت می کنند مدام از همسرشان می پرسند کجاست و کی می آید. چون نگرانند انا را با نفر سوم در جایی ببینند.   

 

7- خیانت زنان | کمتر شدن میل جنسی

زنانی که خیانت می کنند معمولا تمایل کمتری دانرند که با همسر خود وارد رابطه جنسی شوند. و حتی ممکن است به بیمار های مقاربتی دچار شوند.

 

 

با خیانت زنان چگونه برخورد کنیم؟

مردان معمولا بعد از اینک متوجه خیانت همسر خود می شوند، بسیار عصبانی و ناراحت هستند. بنابراین احتمال اینکه رفتارهای خشونت آمیز از خود نشان بدهند زیاد است. ما قبول داریم غرور مردانه شما آسیب دیده است و احساس ورشکستگی عاطفی می کنید. اما آیا ایجاد خشونت می تواند چیزی را درست کند؟ پس راهکار درست بعد از برملا شدن خیانت همسر چیست؟

 

1- با احساسات خود کنار بیایید:

وقتی متوجه خیانت می شود مطمئنا غمگین و سرخورده می شوید. در اینجا باید به خودتان حق بدهید که این احساس را دارید. احساسات خود را بپذیرید. و بدانید که هر کس دیگری هم که به جای شما بود همین احساسا را داشت. بنابراین احساسات منفی خود را بپذیرید و با آن کنار بیایید.

 

2- با فردی که به شما خیانت کرده است صحبت کنید:

با همسر خیانتکار خود صحبت کنید. دلایل خیانت او را بررسی کنید. به چه دلایلی به سراغ دیگری رفته است. در زندگی با شما چه کمبودهایی را حس می کرده است که نفر سوم را وارد رابطه کرده است.   

 

3- به خودتان فرصت دهید:

عجولانه تصمیم نگیرید. صبر کنید. فکر کنید و با تامل روی مسئله به بررسی آن بپردازید. خوب مسئله را واکاوی کنید و ببیند آیا می توانید به همسرتان فرصت مجدد بدهید. 

   

4- کمک گرفتن از مشاور:

با یک مشاور دلسوز و کاردان صحبت کنید. چرا که در آن زمان ممکن است حال شما خیلی خوب نباشد. و نتوانید تصمیم درستی بگیرید. در اینجا مشاور به شما کمک می کند که بهترین تصمیم را بگیرید.

 

 

با خیانت مادرم به پدرم چگونه برخورد کنم؟

وقتی زنان خیانت می کنند احتمال اینکه فرزند آنها متوجه شود زیاد است. اما نکته مهم این است که فرزندانی که متوجه خیانت مادر می شوند چگونه باید برخورد کنند؟

در مورد این موضوع ما کاملا در مقاله ای دیگر توضیح داده ایم. کافیست روی لینک زیر کلیک کنید. و مقاله را بخوانید. تا متوجه شوید که بهترین رفتار در این مواقع چه رفتاری می باشد.


پیشنهاد می شود مقالهبا خیانت مادرم چگونه برخورد کنم؟ را مطالعه کنید.


 

 

علت خیانت مردان

در این مقاله به بررسی دلایل خیانت زنان پرداختیم. و سوالی که در اینجا پیش می آید این است که دلایل خیانت مردان چیست؟ مردان به چه دلایلی به سراغ نفر سوم می روند؟

در مقاله ای دیگر به طور کامل در مورد این موضوع صحبت کرده ایم. کافیست روی لینگ زیر کلیک کنید.


پیشنهاد می شود مقالهعلت خیانت مردان را مطالعه کنید.


 

2 دیدگاه

 • عسل گفت:

  من عسل 35ساله هستم تو خواب توچادر توی یک شهر دیگه شوهرم بمن قرص خواب داد.و.بادوستش که اونجا پیدا کرده بود.امدن سراغ من. اونم دونفری باهم.من که گیچ بودم.اما متوجه هم بودم.با این کاره همسرم چطور کنار بیام.البته خودش بااون طرف مواد مخدر شیشه زده بودن.

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است که شما و همسرتان از روانشناس و همچنین سکس تراپ کمک بگیرید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.