فهرست بستن

ازدواج با مرد بچه دار | معایب و مزایا

در صورتی که به فکر ازدواج با مرد بچه دار هستید، حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که این کودک در زندگی آینده شما نقش بسیار پر رنگی خواهد داشت.

پیش از هر اقدامی میزان علاقه‌ی خود به کودکان را در نظر بگیرید؛ کوچک‌ترین اختلافی میان شما و کودک همسرتان مشکلات کلانی برای ازدواج شما می‌تواند به دنبال داشته باشد.

در مورد احساستان نسبت به کودکان، با خود و همسرتان صادق باشید. برای آگاهی بیشتر در مورد این ازدواج با ما همراه باشید.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره ازدواج را مطالعه کنید.


با مرد بچه دار min - ازدواج با مرد بچه دار | معایب و مزایاسختی‌های ازدواج با مردی که فرزند دارد 

این نوع ازدواج یک چالش بزرگ محسوب می‌شود؛ بنابراین، تحقیق در این مورد و گرفتن مشاوره از متخصصین توصیه می‌شود.

مشاور خانواده قدم به قدم با شما در این مسیر همراه خواهد شد و به شما برای بیرون آمدن از چاله چوله‌های راه کمک خواهد کرد. در این بخش به تعدادی از سختی‌های ازدواج با مرد بچه دار اشاره خواهیم کرد.

 

1- گاهی اوقات احساس عدم تعلق به خانواده را تجربه خواهید کرد.

پس از ازدواج با مرد بچه دار همسر فوت شده ممکن است حتی با وجود اینکه فرزند خوانده‌تان شما را دوست دارد، احساس عدم تعلق به شما دست دهد.

خصوصا هنگامی که همسر شما به تنهایی به جلسات اولیا و مربیان می‌رود. ممکن است هنگامی که آن‌ها در مورد خاطرات گذشته‌ی خود صحبت می‌کنند، احساس تنهایی شما تقویت شود.

 

2- پس از ازدواج با مرد بچه دار، ماه عسل نخواهید داشت.

در یک ازدواج معمولی، سال اول بسیار شیرین خواهد بود اما در پس از ازدواج با مرد بچه دار، وضعیت مشابه یک کابوس خواهد بود زیرا حضور یک کودک در منزل می‌تواند در زندگی شخصی شما اختلال ایجاد کند.

 

3- زندگی خصوصی شما برای همیشه از دست می‌رود. 

حتی اگر به حضور یک کودک در اتاق یا حمام عادت دارید، باز هم عادت به این واقعیت که او هر آنچه می‌گویید و انجام می‌دهید را تکرار خواهد کرد آسان نخواهد بود.

 

4- پس از ازدواج با مرد بچه دار، مغز شما خسته خواهد شد.

به احتمال زیاد قرار است پس از ازدواج با مردی که فرزند دارد در مورد همه چیز بیش از اندازه فکر کنید. مغز شما مدام در مورد خودتان و رفتارهایتان پشت سر هم سوال می‌پرسد.

 

5- پس از ازدواج با مرد بچه دار، سفرهای دل انگیز و آرامش بخش به رویا خواهند پیوست.

 ممکن است در تصورات شما سفر به عنوان یک تجربه‌ی شاد در میان برنامه‌ی فشرده‌ی کاری محسوب شود. اما واقعیت این است که حضور یک کودک در برنامه‌های تفریحی دشوار خواهد بود.

 

6- پس از ازدواج با مرد بچه دار، زندگی شما  پیرامون برنامه‌ی یک زن دیگر می‌چرخد.

پس از ازدواج مادر کودک در زندگی شما نقش مهمی ایفا می‌کند. در صورتی که در برنامه شخصی او اختلالی پیش آید برنامه‌های زندگی شما نیز بهم خواهند ریخت.

7- پس از ازدواج با مرد بچه دار، گرفتن عکس‌های خانوادگی، شما را مضطرب خواهد کرد.

پس از ازدواج با مرد بچه دار، ممکن است ترجیح دهید در عکس خانوادگی شما، همسرتان و فرزندهای خودتان حضور داشته باشند تا آن را به اقوام خود نشان دهید اما حذف فرزندان شوهرتان از عکس به احساسات آنها آسیب وارد خواهد کرد.

 

8- مسائل مالی پس از ازدواج با مرد بچه دار

از دیگر اقداماتی که باید پیش از ازدواج با مرد بچه دار صورت گیرد، بررسی زوایای گوناگون وظایف والدین در برابر فرزندان با همسر آینده خود است.

در این بحث و گفتگو شما باید از اثرات انجام آنچه حمایت از حق فرزند تلقی می‌شود بر زندگی زناشویی خود صحبت کنید.

پس از ازدواج، با نامزد خود بنشینید و در مورد مسئولیت‌ها، حق و حقوق هر یک از زوجین در ازدواج صحبت کنید.

 

راه‌های موفقیت در این نوع ازدواج 

1- معرفی مادر خوانده باید به آرامی و تدریجی صورت گیرد.

2- تلاش باید در راستای ایجاد احترام و نه عشق میان مادر خوانده و فرزند خوانده باشد. در صورتی که محبت بین دو فرد ایجاد شد عالی است اما این امر ضروری نیست.

3- پس از ازدواج با مرد بچه دار، تا حد امکان از داشتن تماس‌های فیزیکی با همسرتان در مقابل کودک خودداری کنید.

4- در ازدواج با مرد بچه دار به حد و مرزهای شخصی یکدیگر احترام بگذارید.

5- کودک را تشویق کنید تا احترام، محبت و عشق خود به مادر خونی‌اش را ادامه دهد.

6- هرگز در مقابل کودک از مادرش بدگویی نکنید.

7- در این نوع ازدواج، همدلی کنید. در صورتی که متوجه آشفتگی فرزند خوانده‌ی خود شدید، به او دلداری دهید و کاری کنید او از بابت درک شما اطمینان خاطر پیدا کند.

8- هنگامی که دیگران آنچه نیاز دارید را برایتان فراهم نمی‌کنند، یاد بگیرید که چگونه خود مسئول خوشبختی و رضایتتان باشید.

9- فارغ از آنکه مادر خونی یا مادرخوانده هستید، همیشه به یاد داشته باشید که پس ازازدواج با مردی که فرزند دارد، بزرگسال خانه شما هستید و طرز برخورد شما باید نشان دهنده‌‌ی یک رفتار بالغانه باشد.

10- لحن مثبت داشته باشید. سعی کنید مثبت‌اندیش باشید و از افکار منفی دوری کنید.

11- برای ازدواج خود زمان کافی صرف کنید. پس از ازدواج با مردی که فرزند دارد، راه‌های گوناگون برای سپری کردن زمان با همسر خود پیدا کنید تا به طور مداوم عشق خود را به او نشان دهید. در مورد روزمره و آنچه در زندگیتان می‌گذرد با یکدیگر صحبت کنید. حتی اگر بی‌رغبت هستید، سعی کنید صمیمیت خود را با همسرتان حفظ کنید.

12- در صورتی که پس از ازدواج، با فرزند خوانده‌ی خود به مشکل برخورده‌‌‌اید، حتما این موضوع را با همسرتان در میان بگذارید.

 

در ازدواج با مرد بچه دار چگونه ارتباط مناسبی با فرزند خوانده خود برقرار کنید

پس از ازدواج، در نظر گرفتن احساسات فرزند خوانده در مورد شما نیز حائز اهمیت است. به عنوان یک مادر خوانده، شما باید نسبت به احساسات فرزند خود حساس باشید.

البته نوع شرایط و سن فرزند بر نوع ارتباط شما با او اثر خواهند گذاشت. هرگز انتظار نداشته باشید او شما را به اندازه مادر خونی خود دوست داشته باشد.

حتما برای افزایش کیفیت روابط خود با فرزند خوانده‌تان زمان کافی اختصاص دهید. صبر، برنامه‌ریزی و انگیزه‌ی کافی همگی در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.

 

پس از ازدواج با مرد بچه دار، چگونه در مورد فرزند خوانده با همسر خود صحبت کنید؟

پس از ازدواج، به همسر خود نشان دهید که رضایت او برای شما در اولویت قرار دارد. همچنین به او بگویید که رفع نیازهایش برایتان اهمیت دارد و به دنبال راه حل برای مشکلاتش هستید.

نگرانی‌های همسر خود را با دقت گوش دهید. در مورد نیازهای خود با او صادق باشید. توجه کنید که چیزهایی نظیر شخصیت اعضای خانواده غیر قابل تغییر هستند و بنابراین صرف انرژی بابت تغییر این موضوع بیهوده است.

روی آن دسته از تغییرات ممکن و شدنی تمرکز کنید. در ازدواج رضایت تمام و کمال طرفین غیر ممکن است؛ بنابراین، سازگاری ویژگی مهمی است که باید در نظر بگیرید. هنگام صحبت در مورد فرزند خوانده برای داشتن گفتگویی پر ثمر این اصول را رعایت کنید.

2 دیدگاه

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.