مشاوره کودک تلفنی| مشاوره کودک تلفنی رایگان

تفسیر نقاشی کودکان

دوران کودکی چیزی جز یک سواری آرامش بخش و بی دغدغه نیست. در حالی که مملو از خنده، لبخند و خاطرات خوشایند است، می تواند مملو از رویدادهای استرس زا و غم انگیز باشد. از این رو مشاوره کودک تلفنی و همچنین مشاوره کودک تلفنی رایگان بسیار اهمیت دارد. مشکلات کودکان را می توانیم به دو دسته تقسیم کنیم:

1- مشکلات رفتاری کودکان

2- اختلالات روانی کودکان

دسته اول مشکلاتی هستند که با چند جلسه مشاوره کودک تلفنی رایگان، و دادن آموزش های لازم به پدر و مادر  حل می شوند. اما دسته دوم مشکلاتی هستند که نیاز به درمان عمیق تر دارند. و باید حتما کودک تحت درمان یک روانشناس باشد.

در ادامه به بررسی مشکلات رفتاری و اختلالات روانی کودکان می پردازیم. و همچنین درمانهای موثر کودکان نیز معرفی می شود. 

اگر شما جزو آن دسته از والدینی هستید که به آینده روانی کودک خود اهمیت می دهید، به هیچ وجه خواندن این مقاله را از دست ندهید.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره تلفنی رایگان را مطالعه کنید.


کودک تلفنی - مشاوره کودک تلفنی| مشاوره کودک تلفنی رایگان

مشاوره کودک تلفنی رایگان | چگونه مشاوره بگیریم؟

 

1- مشاوره از طریق تلفن ثابت: از تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر با شماره 9099072026 تماس بگیرید. بلافاصله به مشاور کودک تلفنی وصل می شوید. و می توانید در مورد مشکلتان صحبت کنید.

 

2- مشاوره از طریق موبایل یا تلفن همراه: اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید. میتوانید از طریق موبایل با شماره 09981165858 تماس بگیرید. برای شما وقت مشاوره تنظیم می شود. و در زمان مشخص شده می توانید با مشاور کودک صحبت کنید. این تایم با نظر خود شما تنظیم می شود.

 

3- مشاوره از طریق چت واتساپ: اگر تمایل دارید که به صورت چتی با مشاوره صحبت کنید. روی لینک مشاوره چت واتساپ کلیک کنید. و اقدامات لازم را انجام دهید.

 

4- مشاوره کودک تلفنی رایگان: می توانید در پایین همین صفحه. در قسمت ثبت نظرات سوال خود را برای ما کامنت کنید. در اولن فرصت پاسخ شما به صورت رایگان داده می شود.

 

 

مشکلات رفتاری کودکان

در بسیاری موارد، بدرفتاری های کودکان زندگی را برای والدین دشوار می سازد. و در مقابل والدین نیز فاقد آموزش های لازم را جهت برخورد مناسب با مشکلات رفتاری کودک خود هستند. بنابراین مشاوره کودک تلفنی میتواند در اینجا برای والدین راهگشا باشد. برخی از مشکلات رفتاری کودکان:

 

1- ناخون جویدن کودکان 

 

2- دروغگویی در کودکان

 

3- تنبلی در کودکان

 

4- مکیدن انگشت در کودکان

 

5- کودک آب زیر کاه

 

 

 

اختلالات روانی کودکان

پذیرش اختلالات روانی کودکان، برای والدین بسیار دشوار است. برخی از پدر و مادرها در اولین برخورد نمی توانند مشکل فرزند خود را بپذیرند. اما این والدین باید بدانند که پذیرش مشکل، درمان به موقع کودک را به همراه می آورد. و این درمان به موقع کودک نتیجه بهتری را به دنبال دارد. در اینجا به برخی از اختلالات روانی کودکان می پردازیم.

 

1. کودک بیش فعال | چگونه با کودکان بیش فعال رفتار کنیم؟

پیش فعالی یا نقص در تمرکز امروزه یکی از علل شایع مراجعه بالینی کلیینیک ها به حساب می آید. خوردن غذاهای شیمیایی، بارداری در سنین بالا و حتی اختلال های ژنتیک، مهمترین عوامل هستند که موجب ایجاد واکنش های رفتاری بیش از حد در کودکان می شوند.

این خصیصه گاهی تا بزرگسالی نیز ادامه می یابد و فرد تا پایان عمر خود، عدم تمرکز و آرامش را در اغلب اوقات تجربه می کند. علاوه بر درمان دارویی که معمولا تجویز قرص های ریتالین و ریسپریددون است. مراقبت های رفتاری نیز در برخورد با کودک بیش فعال، حائز اهمیت می باشد.

 

برخورد صحیح با کودک بیش فعال

ایجاد ارتباط: فرزند خود را مجبور به انجام کاری نکنید که او نمی خواهد. این فقط آنها را سرکش تر می کند. و تمایل دارند دقیقاً کاری را انجام دهند که قرار نیست انجام دهند.

حفظ صلح در خانه: اطمینان حاصل کنید که خانه شما مکانی است که در آن فرزند شما همیشه احساس شادی، راحتی و امنیت می کند. در خانه با همه، به ویژه همسرتان مودب باشید. زیرا کودکان از مشاهده درس می آموزند.

آنها احتمالاً از آنچه می بینند تقلید می کنند. بنابراین ضروری است که آرامش را حفظ کرده و از مشاجره و همچنین توهین در مقابل کودک خودداری کنید.

برخی از کودکان دچار عارضه بیش فعالی از هوش بالایی برخوردار هستند. به همین جهت مشاهده اختلافات خانوادگی  می تواند موجب اختلال های هیجانی در آنها شود.

فضای اطراف را خلوت کنید: فضای شلوغ و رنگی، کودکان بیش فعال را تحریک می کند. تمرکز آنها را کاهش می دهد. و موجب تشدید علائم بیش فعالی می شود. توصیه می کنیم فضای خلوت و بدون تصاویر رنگی را در محیط ایجاد کنید.

 

2. کودک اوتیسم | کودک اوتیسم را بیشتر بشناسیم

اوتیسم یا در خود ماندگی به نقص شدید در مهارت های ارتباطی مغز اشاره دارد. فرد مبتلا به شدت در روابط اجتماعی به ویژه برقراری روابط چشمی احساس ضعیف می کند. به گونه ای که حتی قادر نیست برای چند ثانیه به چشم های فرد مقابل خیره شود.

این دسته از افراد جامعه در دنیای خاص خود سیر می کنند. به نظر میرسد که نسبت به دنیای بیرون و اصواتی که می شنون، بی توجه و حتی ناشنوا باشند.البته این موضوع در مورد همه انواع طیف اوتیسم صدق نمی کند.

با استفاده از روش هایی که افراد مبتلا به اوتیسم یاد می گیرند، فکر می کنند و مشکلات را حل می کنند. تعدادی از افراد اوتیسم وجود دارند که علی رغم وجود این اختلال به مدارج علمی بالا دست پیدا می کنند.

اما با این وجود با دقت در نوع روابط آنها متوجه خواهیم شد که در این مورد دچار نقص می باشند. و معمولا به دنیای تنهایی خود گرایش دارند.

سن بروز علائم اوتیسم از 2 تا 3سالگی است. یعنی زمانی که یک کودک معمولی به راحتی می تواند با اطرافیان خود رابطه ایجاد کرده و به آنها خیره شود. البته ناگفته نماند که برخی از علائم می توانند خیلی زودتر یعنی قبل از 18 ماهگی نیز برو کنند.

 

3. کودک پرخاشگر | کودک پرخاشگر به چه کسی گفته می شود؟

پرخاشگری یکی از خصیصه های متداول کودکان به شمار می آید. این احساس غالبا زمانی رخ می دهد که کودک از دستیابی به موضوع دلخواه، محروم شود. خشم و عصبانیت به شکل های مختلف ابراز می شود.

گاهی کودک خشم خود را با واکنش های گفتاری همچون فریاد و جیغ نشان می دهد و گاهی نیز با پرتاب کردن و شکستن اشیای اطراف و حتی اسباب بازی هایش.  در صورت تداوم خشم کودک، مراجعه به درمانگر متخصص، اکیدا توصیه می شود.

درمانگر با شما همکاری می کند تا علل اصلی ناراحتی های احساسی یا رفتاری فرزند شما را کشف کند. آنها همچنین می­توانند به شما در یادگیری نحوه تعامل با فرزند خود به نحوی که از رشد اجتماعی و عاطفی طولانی مدت و سالم حمایت می کند، کمک کنند.

می توانید استراتژی هایی برای تقویت دلبستگی بین خود و فرزند خود ایجاد نمایید. توسعه این رویکردها در حال حاضر زمینه را برای تعاملات بعدی فراهم می کند. همچنین می تواند به کودکان در افزایش انعطاف پذیری و رفاه اجتماعی و عاطفی که در طول زندگی با خود دارند کمک کند.

 

4. کودک لجباز | آنچه که والدین در برخورد با کودک لجباز باید بدانند.

کودکان می توانند خلق و خوی خود را داشته باشند. و اگر فرزند شما سرسخت است، باید بدانید که فقط شما نیستید که فرزند لجباز و یک دنده دارید. بسیاری از والدین بچه های سرسختی دارند.

این مسئله وقتی بچه ها خیلی کوچک هستند مشکلی ایجاد نمی کند. اما به مرور این موضوع پر رنگ تر می شود و پیامد های نامناسبی در کیفیت ارتباط والد- فرزند ایجاد می کند. از این رو نحوه برخورد با کودک لجباز بسیار اهمیت دارد.

 

ویژگی های کودکان سرسخت ولجباز

توجه داشته باشید که فقط به این دلیل که فرزند شما در مورد اراده خود تمایل ویژه ای دارد، او را سرسخت و لجباز نمی کند. بین قاطعیت و سرسختی مرز باریکی وجود دارد. در اینجا برخی از ویژگی های رفتار سرسختانه کودکان آورده شده است:

 • آنها می خواهند شنیده شوند. و انتظار دارند که مورد قدردانی قرار گیرند. و این باعث می شود توجه شما به طور مکرر جلب شود.
 • آنها تمایل دارند مستقل و پر سر و صدا باشند.
 • وارد کردن آنها به روال عادی ممکن است دشوار باشد. زیرا آنها اراده آزاد دارند.
 • آنها ممکن است دچار خشم مزمن شوند.
 • آنها ویژگی های رهبری را نشان می دهند. و حتی می توانند یک دنده به نظر برسند.
 • آنها تمایل دارند همه کارها را با سرعت خود انجام دهند.

 

کودک تلفنی 3 - مشاوره کودک تلفنی| مشاوره کودک تلفنی رایگان

 

ضرورت مشاوره تلفنی کودک و نوجوان

مشاوره برای کودکان و نوجوان ها می تواند راهی برای مقابله با احساسات، تجربیات و موقعیت های چالش برانگیز رفتاری فراهم کند. مشاوره می تواند به بهبود خلق و خوی کلی کودک و افزایش اعتماد به نفس او کمک کند.

عزت نفس او را افزایش دهد. و در عین حال برای کنار آمدن با شرایطی که برخلاف میل آنهاست به او راهنمایی های لازم را القا نماید.

 

درمانگر یا مشاور می تواند احساسات کودک را بهتر درک کند.

بچه ها مهارت های جدیدی را برای توسعه توانایی های مقابله ای جهت اعمال در موقعیت ها و مشکلات زندگی می آموزند. آنها می دانند چگونه کار کنند. و افکار و رفتارها را تغییر دهند تا بتوانند زندگی شادتر یا موقعیت مثبت تری ایجاد کنند.

کودکان مهارت های واقعی حل مسئله را برای اعمال در موقعیت های زندگی که در آن قادرند به طور موثر با مشکلات برخورد کنند، توسعه می دهند. مشاوره به کودکان و نوجوانان کمک می کند تا با موانع موجود در روند رشد خود مبارزه نمایند.

مسائلی مانند قلدری، عملکرد ضعیف مدرسه، کمرویی، خواندن و نوشتن و بسیاری موارد دیگر در مشاوره نوجوانان پوشش داده می شود.

امروزه نیاز به مشاوره نوجوانان به دلیل اختلالات خلقی و تغییرات رفتاری  که اغلب در دوران نوجوانی شروع می شود، افزایش یافته است. در صورت عدم درمان، بچه ها ممکن است از افسردگی، اضطراب یا هرگونه مشکل روانی دیگری رنج ببرند.

 

 

روش های درمان کودک شما

مهترین روش های درمان کودک بازی درمانی و روان درمانی کودک هستند. که البته اگر با این دو روش نتوانستیم به نتیجه مطلوب برسیم. میتوانیم از روش دارو درمانی در کنار این دو روش استفاده کنیم.

 

1. بازی درمانی کودک

در حالی که ممکن است به عنوان پدر یا مادر بتوانید با شرایط استرس زا یا نامطلوب کنار بیایید، فرزند شما ممکن است نتواند مشکلات خود را به درستی بیان کند.

بسته به سن و مرحله رشد، ممکن است فرزند شما هنوز واژگان احساسی قوی یا توانایی تنظیم هیجانات خود را پیدا نکرده باشد.

با ایجاد یک رابطه قابل اعتماد و درمان مبتنی بر همدلی و شفقت، کودکان می توانند جایگاه احساسی خود را پیدا کنند.

مشاوره کودک تلفنی می گوید یکی از موثرترین روش ها برای کمک به کودکان، بازی با آنها است. بازی یک شکل طبیعی از خلاقیت است.

و اگرچه باور آن سخت به نظر می رسد، اما مزایای بازی درمانی بسیار ارزشمند است. و در چندین فرآیند رشد کمک می کند. بازی و روانشناسی کودک واقعاً دست به دست هم می دهند. و یک کودک سالم به لحاظ شخصیتی را می سازند.

 

بازی درمانی بر فرآیندهای شناختی، عاطفی و شخصیتی تأثیر می گذارد.

این بدان معناست که زمان بازی کودک به شکل گیری احساسات، ویژگی های شخصیتی و ظرفیت زبان آنها کمک می کند. آنها یاد می گیرند که چگونه یک داستان بگویند، از نماد گرایی استفاده کنند، احساسات خود را بیان کنند، شادی را تجربه نموده و به طور موثرتر ارتباط برقرار کنند.

بازی های تخیلی حتی به کودکان کمک می کند تا متوجه شوند که ممکن است افکار فرد با افکار دیگران متفاوت باشد. یک کودک ممکن است احساسات منفی را به یک اسباب بازی نشان دهد. در حالی که احساسات مثبت را به اسباب بازی دیگر ابراز می کند.

همچنین ممکن است هنگام شروع بازی با کودکان دیگر شخصیت های متفاوتی را تجربه کند. همه این فرآیندهای طبیعی که از طریق بازی انجام می شوند. می توانند در شکل گیری شخصیت سالم کودک مفید باشند.

ما در مشاوره کودک تلفنی به شما آموزش می دهیم که چکونه با کودک خود وارد باز شوید. و با کمک بازی چونه مهارت های لازم را به او آموزش دهید.

 

2- روان درمانی کودک:

در این نوع درمان کودک می تواند با درمانگر یک رابطه امن را تجربه کند. در این رابطه دیگر خبری از مشکلاتی که در رابطه والد و کودک وجود دارد، نیست.

چرا که در رابطه کودک-والد گاهی والدین مجبور می شوند خشم هایی را بروز دهند و کارهایی را انجام دهند که کودک را به ناکامی هایی میرساند.

اما در رابطه کودک-درمانگر تلاش می شود تا امنیت روانی بیشتر باشد. و کودک احساس امنیت بیشتری را تجربه کند.

ناگفته نماند که در این نوع درمان باز هم به بازی درمانی نیاز داریم. یعنی رواندرمانی باید همراه با بازی درمانی انجام شود. تا بتوانیم نتایج بهتری را ببینیم.

 

کودک تلفنی - مشاوره کودک تلفنی| مشاوره کودک تلفنی رایگان

مشاوره کودک دراصفهان

مشاوره کودک در کرج

روانشناس کودک در مشهد

روانشناس کودک در شیراز

67 دیدگاه

 • یزدانی گفت:

  سلام دختری دارم ۷ سال خیلی بهانه گیر هست همش میگه حوصلم سر رفته بیرونش میبرم ،جشن تولد میریم،مهمونی میرم همه جا میگه حوصلم سر رفته حتی پیش دوستاش هم که هست میگه حوصلم سر رفته همش میاد پیش من چقلی دوستاش و می‌کنه میگه این این کارو کرد اون این کارو کرد بعد میخوام توجیهش کنم میگه تو همش این و دوست داری من و دوست نداری بعد خیلی سر چیزهای الکی گریه می‌کنه تو جمع که هستیم سر چیز های بیخود با دوستاش دعوا می‌کنه و میاد پیش من چقلی و یواشکی با حالت بغض و حرص خوردن گلایه می‌کنه از این و اون

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز فرزند شما نیاز به توجه و تایید دارد. بهتر است که برای فرزندپروری بهتر حتما از یک روانشناس کودک کمک بگیرید.

 • Fatemeh گفت:

  باسلام پسری دارم ۱سال و۹ماهه یه چندروزی دمر میخوابه وخودشو به زمین میسابه هیچ جوره هم حواسش پرت نمیشه بلندش هم که میکنیم گریه میکنه پرخاشگر وعصبی هم شده.نمیدونم چیکار کنم وچجوری رفتار کنم .دلیل اینکارش چیه؟

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز این موضوع نیاز به برسی دارد. شما از تولد کودکتان حضور داشتید یا خیر؟ جایی مشغول به کار هستید یا نه ؟ یکی از علت های اصلی رفتار فرزند شما بی توجهی والدین است.

 • لیا زمانی گفت:

  ارایش میکنم زنان همسایه میگن خجالت نمی کشی بله بد می اید فامیل تو بله دختر بتول بدتر از همه هست. به من گیر میدن تلویزیون نگاه نکن چکار کن برقص ولم کن تقصیر فامیل گور گور شد دختر بتول بدتر از همه به من گیره میدن ولم کن. پشت بابا محله حرف در می اوده … فامیل بدن بله همکاران خانم ها فزل عیبی نداد بردار رفیق بازه کن به شما ها رابطه نداد دخالت نکن بله دوست نداد تلیم بافی قلاب بافی یاد نمیگیرید کی میگیم بله بهرامی رسول زاده دختر بتول بمیر ما راحت میشه بله همکاران خانم ها گیره به من میدم انشاء عروسی این حرف زشت بله کی میگیم

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز اگر امکان داره واضخ تر توضیح دهید تا ما بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم.

 • مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر من پسرچهارساله دارم خیلی خوب بودوباادب ولی ازموقع ای که خواهرش به دنیا اومدخیلی عصبی شدواذیت میکنه وفحش میده ومن خیلی ناراحتم به خاطراین موضوع واذیت

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز با به دنیا آمدن کودک دوم معمولا فرزند اول دچار اضطراب می شود. چرا که دوره پادشاهی خخود را از دست داده است و توجه ها تقسیم شده است. در این شرایط باید توجه تان را از کودک اول برندارید. و به او این اطمینان را بدهید که همچنان برتی خانواده عزیز و دوست داشتنی است.

 • لیلا گفت:

  با سلام من ۳۸ سالمه یه پسر ۲سال و ۳ماهه دارم که کلا ۲۰ کلمه بلده و تا ما اون کلمات رو نگیم بگو نمیگه همه اش گریه میکنه و نق میزنه و برای خواسته هاش دست ما رو میگیره و میبره به سمت چیزی که میخواد هل میده. به تمام وسایل خونه بعیر از اسباب بازیهاش ور میره .تلوزیون علاقه نداره .میبرمش بیرون به جای بازی با وسایل بازی دنبال بالا پایین رفتن از پله یا عبور از جاهای خاص هستش توی خونه با تمامی در هابا باز و بسته کردن محکم و رفتن داخل یخچال و بهم ریختن کابینت و بازی با گاز و …خودشو سرگرم میکنه البته ما کلا از صبح تا شب دوتایی تنها هستیم و من ساکن‌پردیس هستم که امکانات نداره و رفت و آمد خیلی کمی داریم منم زیاد حوصله بازی باهاش رو ندارم و بلد هم نیستم مهد هم نمیتونم ببرمش لطفا راهنمایی ام کنید خیلی ممنون

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز کودک شما نشانه های پرخاشگری منفعل دارد. باید وقت بیشتری برایش بگذارید. رفتارهای او نشان دهنده این است که می خواهد توجه بیشتری را دریافت کند. بهتر است که با خواندن کتاب اطلاعات خود را در زمینه فرزندپروری بالا ببرید.

 • ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید پسر من همش گریه میکنه خیلی عصبیه جیغ میکشه نمیدونم چشه چیکار باید انجام بدم چون خیلی اوضاع اعصابش خرابه 3 سالشه

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز محیط خانه برای کودک شما چگونه است؟ آیا از سمت شما یا همسرتان پرخاشگری وجود دارد یا نه؟ دلایل جیغ کشیدن فرزندتان باید بررسی شود. لطفا از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید . با روانشناس کودک مرکز پیام مشاور در ارتباط باشید.

 • سحر گفت:

  سلام من پسرم 3سال و یک ماهشه و 10روزه که از پستونک گرفتمش از 10روز پیش تصمیمگرفتم یهویی دیگه پستونک بهش ندم اما 4 شب که شب ادراری گرفته تا صبح 7 و 8 بار جیغ میکشه و ادرار میکنه خیلی آشفته شده باید چیکار کنم؟

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شب ادراری و جیغ کشیدن فرزند شما نشانه اضطراب ایشون هست. بهتر است که کودک شما توسط یک روانشناس کودک مورد بررسی قرار بگیرد.

 • نجمه گفت:

  سلام پسر من یک ماه دیگه سه سالش میشه هنوز خوب بلد نیست صحبت کنه در حد چن کلمه صحبت میکنه مثل پاشو .بیا. گوشی . ولی حرفهای اطرافیان خوب متوجه میشه و اینکه تک فرزند هست و اینکه بچه هم سن خودش اطرافش نیستند یه بار که با بچه ها بود تو خونه باهاشون بازی نمی‌کرد ارتباط برقرار نمی‌کرد با خودش بازی می‌کرد وارد جمع که میشه اولش خیلی گریه میکنه بی تابی میکنه تو پارک هم با بچه ها ارتباط برقرار نمیکنه و بازی خودش می کنه .یه مکان جدید که میخوایم وارد بشیم گریه میکنه و مقاومت میکنه که نیاد مثلا خونه اقوام یا مطب پزشک. نگرانم هم در مورد صحبت کردنش هم رفتارش چطور باهاش رفتار کنم هم رفتاری که داره

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز برای صحبت کردن فرزندتان بهتر است که از گفتار درمانی کمک بگیرید. اما این موضوع که می فرمایید ارتباط بر قرار نمی کند می تواند دلایل مختلفی از جمله ترس، خجالتی بودن و یا نشانه هایی از اتیسم باشد. بهتر است که کودک شما توسط یک روانشناس کودک بررسی شود.

 • ناشناس گفت:

  سلام پسری دارم ۱۰ که به شدت لجباز هست و دوست دارد حرف حرف خودش باشه هرچی بهش میگیم این کار اشتباه انجام نده یا باکتک وداد وبیداد باید متوقفش کنیم یا بلاخره میره انجام میده آخرش میاد میگه کردم مثلا بهش میگیم نرو روی موتور میگه چی میشه رفت موتور را انداخت یا از مدرسه میاد همه ی لباس هارا میریزه زمین امروز دعوا و کتک جمع میکنه فرداهم جمع میکنه دوباره روز سوم مثل روزهای قبل میریزه زمین طوری کاری را بهش میگیم میگه باشه کوش که انجام بده بیشتر اوقات کارش پیشت گیر باشه انجام میده تو درس خوندم هم میزاره ثانیه آخر میخونه بعد میگه استرس دارم با گربه میره مدرسه طوری هم هست دوست داره حتما بدون غلط باشه اگه یه غلط داشته باشه میاد همش گریه میکنه دیگه داغون شدم کمکم کنید اسلا یه حرفی را نمیشه دوبار پرسید سریع شروع به پرخاشگری میکنه

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز باید بتوانید دلایل لجبازی فرزندتان را پیدا کنید… آیا در محیط خانواده الگوبرداری کرده است یا لجبازی واکنشی است به اضطراب درونی اش. لطفا این موضوعات را بررسی کنید و حتما با یک روانشناس کودک در ارتباط باشید.

 • ریئسی گفت:

  سلام وقت بخیر من یه پسر 9ساله دارم خیلی عصبی هست یعنی اگه کسی باهاش بازی نکرد او نفر رو کتک میزنه همیشه سر بازی یا چیزهای دیگه داد میزنه کتک میزنه دیگه نمی‌دونم چکارش کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است که کودکتان را نزد روانپزشک کودک ببرید. می توانید برای درمان از روش های بازی درمانی کمک بگیرید.

 • حلما گفت:

  سلام وقتتون به خیر
  من ۵ساله ازهمسرم جداشدم توی بارداری ویه دختر۵ساله دارم یک بارزمانی که دخترم ۶ماهش بوداومدودیدش ودیگه نیومدبیینش تاالان
  منم تاالان چیزی درموردپدرش چیزی بهش نگفتم وخیلی به پدرم وابسته س…امسال که میخادبره پیش دبستانی میترسم یچه هاسوال بپرسن یاخودش براش سوال بشه چرابابای بقیه جوون ه یابابای من چراپیرهست ایاالن زوده بگم؟؟ویاچجوری بهش بگم؟؟

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شما از ابتدا بایستی موضوع را کامل برای فرزندتان باز می کردید. و نقش پدر بزرگ و پدر را برایش باز می کردید. بهتر است که موضوع را از طریق یک مشاور و یا روانشناس با کودکتان در میان بگذارید.

 • Marziyeh گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  دختر من 10 سالشه و کلاس چهارم هست متاسفانه خیلی کم رو و خجالتی هست به طوری که توی مدرسه جز با یکی دو نفر که دوستهای صمیمی هستند با بقیه ی بچه ها ارتباط زیادی نداره هر موقع هر جا وارد میشیم خجالت میکشه و سلام و احوالپرسی نمیکنه توی کارهای گروهی مدرسه اگر به اجبار نباشد شرکت نمیکنه و کلا اعتماد بنفس پایینی داره لطفا مرا در این زمینه راهنمایی کنید با تشکر

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز برای فرزندتان کلاس هایی را ثبت نام کنید که حالت گروهی داشته باشه. در ضمن شرکت در آن گروه هم برایش جذابیت داشته باشه و هم فعالیت داشته باشد.

 • مهسا گفت:

  با سلام من پسری 5 ساله دارم خیلی خجالتی هس مهدکودک میره اوایلش که بدون من داخل کلاسم نمی‌رفت ولی الان بهتر شده ولی با بچه ها بازی نمیکنه میگه میترسم گریه میکنه خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است که فرزندتان را در فشار قرار ندهید که حتما ارتباط بگیرید. و روی ارتباطات خودتان با فرزندتان هم کار کنید. از روش بازی درمانی هم می توانید کمک بگیرید.

 • ربیعی گفت:

  سلام وقت بخیر
  برادر من 11 سالشه متاسفانه بشدت پرخاشگر و عصبی هست رفتاراش خیلی منو میترسونه متاسفانه خانواده توجهی نمیکنن و به دنبال حل این مشکل نیستن
  من باید چمار کنم تا بهتر بشه

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز رفتار والدین با کودک خیلی مهم است. بچه ها معمولا رفتارهایی را انجام می دهند که با آنها رفتار شده است. پس برای درمان ابتدا باید رفتار اطرافیان اصلاح شود. برای راهنمایی بهتر لطفا از خدمات مشاوره کودک استفاده کنید.

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بیش فعالی برمی گردد به عدم تمرکز. فرزند شما بیشتر پرخاشگر هست که این هم الگوبرداری کرده است.

 • ناشناس گفت:

  سلام پسرم ۴ساله هست خیلی پرخاشگره وهمه رواذیت میکنه وفراموش کارهست چیزی روکه پنهان میکنه یادش نمیاد که کجا گذاشته ووقتی عصبانی باشه هرچی که جلوش باشه روبرمیداری میزنه ومیشکنه خیلی شیطون هست میخواستم بدونم پیش فعال هست یانه

 • Zhalleh گفت:

  ممونم خیلی مفید بود

 • Zhalleh گفت:

  سلام وقتتون بخیر پسرم ۶سالشه مدرسه پیش دبستانی میره تو کلاس اصلا نمیشینه با دوستاش خیلی خشن رفتار میکنه اذیتشون میکنه به حرف معلم گوش نمیده هیچ توجهی به حرف کسی نداره همش دوستداره سرو صدا کنه چ با خودش بلند حرف میزنه داد میزنه چ وسیله ای که دستشه پرتاب میکنه میکوبه به جایی صدا میده به چاقو فندک خیلی علاقه داره دوستداره هرچی خودش میگه همون باشه کلمه نه، نکن،نمیشه و….متوجه نمیشه و خیلییی پر حرفه لطفا کمک کنید بتونم کنترولش کنم نمیدونم چطور باهاش رفتار کنم که برعکس جواب نده

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز فرزند شما به دنبال گرفتن توجه از سمت شماست. بهتر است که این نیاز او در شرایط ارام و خوب محیا شود.

 • ناشناس گفت:

  من چرا خودم رو با دیگران مقایسه میکنم چکار کنم

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است که روی تعتماد به نفس و زت نفس ودتان کار کنید. می توانید با شماره 9099072026 تماس بگیرید و از روانشناسان مرکز پیام مشاور در زمینه راهکارهای بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس کمک بگیرید.

 • نفس گفت:

  با سلام دختری ۶ ساله دارم وقتی عصبی میشه داد میزنه ومتوجه شوم موقع بازی لبای عروسک‌ها رو در میاره برای من نگران کننده بود ممنون میشم جواب بدید

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است که فرزند خود را نزد روانشناس کودک ببرید. این کار می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. س فرزندتان به صورت حضوری باید توسط روانشناس بررسی شود.

 • ظفریان گفت:

  سلام
  دخترم ۱۳ سال دارد و کلاس هفتم است. به تازگی با من راجع به این که بای‌سکشوال یا دوجنس‌گرا هست صحبت کرده، و طبق گفته‌هایش با دختری از کلاس هشتم در مدرسه‌اش در رابطه است. واقعا گیج و سردرگم هستم و نمی‌دانم چطور باید در این رابطه با او برخورد کنم. لطفا مرا راهنمایی کنید. به او چه بگویم؟ و چطور رفتار کنم که در اعتمادش به من خدشه دار نشود و همچنان با من درد دل کند و آسیب روحی متوجهِ اونشود؟
  ما خانواده‌ای مذهبی هستیم و چنین چیزی یک تابوی بسیار بزرگ است. از این که پدرش موضوع را بفهمد ترس دارم. نمی‌دانم اصلا این احساساتِ دخترم واقعی است یا صرفا دوره‌ای گذراست

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز موقع شنیدن فقط شنونده باشید. تحقیر و قضاوت نکتید فقط شنونده فعال باشید. در صورت شدید شدن این مشکل به سکس تراپ مراجعه کنید.

 • حدیث گفت:

  باسلام وخسته نباشید من یه دختر ۵ساله دارم که خیلی بهانه گیر بیشتر صبح که ازخواب بیدار میشه بهانه های الکی میگیره وخیلی هم پرخاشگری میکنه حتی خودم وخواهرش روکه ۱۳سالشه کتک میزنه دیگه خستم کرده هر جایی که میرم مهمونی باشه یا مسافرت خیلی اذیتم میکنه پیش همه آبرومو میبره هرکسی بهش حرف میزنه باعصبانیت میره وکتک میزنه حتی پدر بزرگ ،مادربزرگش توروخدا کمکم کنید دیگه خسته شدم

 • حسین گفت:

  سلام کودک من الان ۲و‌نیم سالشه و در ۲۴ ماهگی از شیر گرفتم اما الان یه عادت بدی پیدا کرده و اونم اینکه دستش و روی سینه میزاره که براش مهم نیس تو جمعباشهیا تنها

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز کودک شما آمادگی از شیر گرفته شدن رو داشته یا نه؟ شاید داره بهانه شیر رو میگیره و یا شاید از کودک دیگه ای این کار رو یاد گرفته. این کار رو که انجام میده هیچ توجهی نشون نده.

 • مهرداد گفت:

  سلام.دانش آموزی دارم که مشکلش برداشتن وسایل دیگران است.نسبت به همکلاسی هایش دوسال بزرگتر و هیکلی تر است.سر کلاس هم حواس پرت هست ولی با این وجود مشکل درسی نداره.
  چه راهکارهایی وجود داره برای رفع مشکل وسایل دیگران؟
  تشکر

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز حتما فرزند خود را نزد یک روانشناس کودک ببرید تا دلایل مشکل فرزندتان بررسی شود.

 • طاها گفت:

  سلام پسرم کلاس اول هر کاری میکنم مدرسه نمیره میگه بدم میاد از مدرسه باید چکار کنم

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شما در ابتدای امر باید علت مدرسه نرفتن کودک خود را پیدا کنید. چرا از مدرسه بدش میاد؟ آیا در مدرسه اتفاقاتی افتاده است که دوست ندارد به مدرسه برود. یا اینکه به خاطر وابستگی زیادی که به شما دارد از مدرسه رفتن ناراحت است؟
   در اولین فرصت با کودک خود صحبت کنید و سعی کنید دلیل آن را دریابید. لطفا از تلفن ثابت با شماره 9099072026 با مرکز پسام مشاور در ارتباط باشید.

 • فریبا گفت:

  سلام دختری ۷ساله دارم یه مدتیه خیلیی پرخاشگر وعصبی شده مدام داد میزنه وبه همه چی گیر میده مثلا میگه بلند نفس نکش پاتو تکون نده غذا رو با صدا نخور میگه من حرص میکشم توروخدا راهنمایی کنین

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز چیزهایی که میگه می تونه نشونه وسواس یا اضطراب در کودک شما باشه. بهار است که از زوانشناس کودک مرکز پیام مشاور کمک بگیرید. از تلفن ثابت با شماره 9099072026 بگیرید و درخواست مشاوره کودک داشته باشید.ممنون

 • گیسو کاکاوند گفت:

  سلام
  من کودکی سه ساله دارم که دو سه ماهیست داندن قورچه داره. از لحظه ی که میخوابه تا زمانیکه بیدار میشه ندام دندوناشو به هم فشار میده و صدا میده. خودم میدونم که بچه م هیجانیه . شاید باعثش برنامه هایی باشه که از تو تلویزیون دیده و براش هیجان داشته و مناسب سنش نبوده . عاشق مسابقه سیم آخره و با هیجان خاصی برامون از ترکیدن بمب تعریف می کنه . چندین بار هم اطرافیانم برای اینکه زیاد شیطونی نکنه ترسوندنش چون ‍بسرم خیلی شیطونه.
  خودم سعی میکنم برنامه ها یا کارتونیهایی رو ببینه که هیجان انگیز نباشه و سعی بر اینکه از چیزی نترسونیمش.
  حتی قصه های شب هم داستانهایی انتخاب می کنم که ساده و بدون مضمون گرگ و شیر و … باشه.ولی تاثیری نداشته و دندون قروچه داره. لطفا راهنمایی بفرمایید با فرزندی که خیلی هیجانی و استرسی هست چه کنم؟

  • نوروزی گفت:

   سلام
   دوست عزیز استرس و نگرانی یکی از دلایل دندان قروچه کودک در خواب می باشد. برای کم کردن استرس کودکتان با او صحبت کنید. دلایل نگرانی ها و تنش های او را جویا شوید. و کودک خود را به آرامش دعوت کنید. در صورت لزوم حتما از روانشناس کودک کمک بگیرید.

 • عادله گفت:

  سلام خسته نباشید من یه پسر سه سال و نیمه دارم که بیشتر اوقات باید هلش بدی تا یه کاری رو انجام بده حتی بازی کردن باید هی بهش پیشنهاد بدی خیلی کم حوصلس پرخاشگره وقتی نتونه از عهده کاری بربیاد خیلی عصبی میشه سرش رو به زمین میکوبه خیلی حرف نمیزنه اصلا سلام و خداحافظی نمیکنه و اینکه من اصلا احساس نمیکنم یه بچه تو خونه دارم چون اون جنب و جوشی و هیجانی که باید رو درونش نمیبینم

  • نوروزی گفت:

   با سلام
   بیشتر رفتارهای کودکان نتیجه و پاسخ به رفتارهای والدین است که به طور ناخواسته کودک را به این واکنش ها سوق داده ایم. از شما دوست عزیز می خواهیم که در مقابل بی تفاوتی و بی تحرکی کودک صبور باشید و اجازه دهید که خود کودک احساس نیاز به بازی کند و شروع به فعالیت کند. و در مورد سر به زمین کوبیدن عرض می کنم محیط را ترک کنید و کودک را در آن موقعیت تنها بگذارید به مرور رفتار ترک می شود. و اینکه کودک سه ساله زمان زیادی دارد برای اینکه طبق خواست شما آداب معاشرت را رعایت کند. در مورد این موضوع عجله نکنید ولی به طور واضح و مکرر خودتون رفتار درست را انجام دهید.
   لطفا با مشاورین مرکز ارتباط بگیرید.

 • reza گفت:

  بچه من مدام برای گرفتن امتیاز از طرف من و باباش جیغ میزنه. باهاش چیکار کنم؟

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز دلیل جیغ زدن فرزند شما این است که، زمانی که درخواستی از شما داشته است با ابزار جیغ ردن به خواسته اش رسیده است. بنابراین فرزند شما شرطی شده است. و فکر می کند با جیغ زدن به هدفش میرسد. حالا برای حل این مشکل باید در برابر جیغ زدن کودکتان تامل کنید. حواس او را پرت کنید و نگذارید به خواسته اش از این طریق برسد.

 • Noshin گفت:

  عالی بود. ممنون

 • Sahar گفت:

  خیلی عالی بود. موفق باشید

 • زهره گفت:

  سلام. من یه کودک 4 ساله دارم که خیلی شیطونه. همه میگن این بچه بیش فعاله. ببرش پیش روانشناس. خیلی نگرانش هستم. نشانه های بیش فعالی چیه؟ بچه من خیلی پرسر و صدا هست. وقتی هم عصبانی میشه جیغ میکشه. شلخته و نامرتب هم هست

  • نوروزی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز اول از همه باید بدانیم که بیش فالی با شیطنت متفاوته. بیش فعالی یک اختلال است که مهترین نشونه اون عدم تمرکز می باشد. اگر فرزند شما تمرکز ندارد. لجبازی هایش زیاد است، در توجه به جزئیات ناتوان است، بی قراری دارد و نمی تواند آرام و قرار بگیرد بهتر است با یک متخصص کودک در ارتباط باشید.

 • مژگان گفت:

  ممنون از مقالات بسیار مفیدتون
  لطفا در مورد ترس کودک هم مطلب بزارید

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.