فهرست بستن

مشاوره رابطه با دوست پسر | تلفنی

رابطه با دوست‌ پسر یکی از موضوعات ممنوعه‌ای است که قسمت مهمی از زندگی دختران را به خود مشغول کرده است. اما باید گفت مشاوره تلفنی رابطه با دوست پسر کمک می کند تا آنها از دوراهی های سخت تصمیم گیری به راحتی عبور کنند.

تصمیماتی که معمولا بدون مشورت و در خفا از خانواده گرفته می‌شود. و اگر مشاور در آن دخیل نباشد می تواند به نتایج خوبی منجر نشود.

طبق شواهد، بیشتر دختران جامعه به منابع اطلاعاتی خوبی درمورد رابطه با دوست‌ پسر دسترسی ندارند. معمولا اکثرا نمی‌توانند این مسئله را با خانواده درمیان بگذارند و از آنها مشورت بگیرند.

از این‌رو در این مقاله قصد داریم با ذکر نکات مشاوره تلفنی رابطه با دوست پسر به حل سوال‌های ذهن شما بپردازیم. در اینجا قرار است به اکثر سوال‌های ممنوعه شما پاسخ دهیم. پس با مشاوره رابطه با دوست پسر همراه باشید.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره رابطه را مطالعه کنید.


 

آیا سن رابطه با دوست‌ پسر مهم است؟

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که ذهن دختران را مشغول می‌کند این مدل سوالات است. آیا رابطه با دوست‌ پسر در هر سن غلط است؟

برای پاسخ به این سوال به سراغ نظرات روانشناسی می‌رویم. یکی از بهترین نظریاتی که ما را روشن می‌کند نظریه اریکسون است.

طبق نظر اریکسون اگر شما در دوره نوجوانی به سر ببرید با بحران هویت‌یابی روبه‌رو هستید. به زبان ساده‌تر، می‌خواهید همه‌چیز را امتحان کنید تا یک هویت ثابت را برای خود انتخاب کنید.

از آنجایی که این سنین اوج فوران احساسات شماست معمولا همه‌چیز صرفا جنبه امتحانی دارد. اگر خود شما یا دوست‌پسرتان در سن نوجوانی هستید خطر گرفتن تصمیمات هیجانی و گذرا زیاد است. ممکن است میل به امتحان هر رابطه‌ای را با عشق و ازدواج اشتباه بگیرید.

 

سن مناسب رابطه با دوست‌ پسر

با فرض پیدا کردن یک پسر خوب برای یک رابطه‌ی هدفمند، شما باید وارد مرحله جوانی شده باشید. یعنی اینکه دیگر سردگمی‌های نوجوانی را رفع کرده باشید.

مثلا رشته‌ی تحصیلی، کار، اینکه قرار است بقیه عمرتان را چگونه بگذرانید تا حدی معلوم شده باشد. اگر نمی‌دانید که در هویت‌یابی در کدام مرحله هستید مشاوره رابطه با دوست‌ پسر می‌تواند کمک‌کننده باشد.

 

هدف رابطه با دوست‌ پسر

یکی از مسائل تعیین‌کننده در شروع دوستی، هدف از آن است. قبل از اینکه وارد رابطه با دوست‌ پسر شوید به آخرش فکر کنید. شما این رابطه را با چه هدفی شروع می‌کنید؟ می‌خواهید ته این رابطه به کجا برسد؟ عشق؟ ازدواج؟ گذراندن وقت؟

معمولا دختران بدون اینکه به جواب این سوالات فکر کنند وارد رابطه با دوست‌ پسر می‌شوند. از آنجایی که در شروع رابطه دختران درگیر احساسات آتشین هستند به هدف رابطه فکر نمی‌کنند.

 

کدام پسر واقعا می‌خواهد با شما ازدواج کند؟

ممکن است در شروع رابطه با دوست‌ پسر، او برای قانع کردن شما بگوید قصد ازدواج دارد. قبل از هر اقدامی یادتان باشد پسری که واقعا قصد آشنایی برای ازدواج داشته باشد اول سراغ خانواده شما می‌آید. از نشان دادن شما به خانواده‌اش نیز هیچ ابایی ندارد.

به طورکلی اگر شما رابطه‌ای را با عشق و قصد ازدواج، تحت نظر خانواده و مشاوره شروع کنید می‌تواند کمک‌کننده باشد. با این حال باید حواستان باشد در این مسیر گول آدم‌های شیاد را نخورید.

 

پرچم قرمزهای رابطه با دوست‌ پسر

با شناخت پرچم‌های قرمز معرفی شده توسط مشاوره تلفنی رابطه با دوست‌ پسر از حقیقت رابطه‌تان آگاه شوید. اگر پسری در رابطه با شما این موارد را درخواست کرد بدانید که قرار است از شما سوءاستفاده کند:

  • درخواست رابطه‌ی جنسی
  • لمس بدن شما
  • درخواست عکس برهنه(نود)
  • قرض گرفتن پول یا چیزهای گران‌قیمت و…

 

لزوم عشق، سکس است!

این جمله‌ی معروفی است که اکثرا پسرها برای اقناع شما برای رابطه‌ی جنسی به کار می‌برند. قبل از اینکه در دام این جمله وسوسه‌کننده بیفتید یادتان باشد.

سکس عملی است که باید با پسری انجام شود که به‌طور رسمی و قانونی به شما متعهد باشد. قطعا چنین پسری فقط شوهر شماست نه دوست‌پسر. پس مهم است که سکس در بستر امن ازدواج اتفاق بیفتد.

 

عواقب داشتن سکس در رابطه با دوست‌ پسر

حتی اگر حکم شرعی این امر را درنظر نگیریم اطلاع از یک‌سری نکات ضروری است. زمانی که شما با فردی که دوست موقت شما است سکس می‌کنید ممکن است در معرض بیماری‌های مقاربتی خطرناکی چون ایدز قرار بگیرید.

درصورتی که قبل ازدواج همسر شما آزمایش‌هایی می‌دهد که درصورت وجود بیماری آن را مشخص می‌کند.

به‌علاوه بعد از اولین رابطه‌جنسی بکارت شما از دست می‌رود. دوست‌پسر شما در این موقعیت می‌تواند بدون هیچ مسئولیتی شما را رها کند و برود.

درصورتی که اگر شما با ازدواج و رابطه قانونی این کار را می‌کردید حقوقی به شما تعلق می‌گرفت. تازه اگر بارداری ناخواسته اتفاق بیفتد که دیگر اوضاع پیچیده‌تر می‌شود.

پس حواستان باشد قبل از رسیدن کارد به استخوان با مشاوره رابطه با دوست‌ پسر ارتباط بگیرید.

 

طوفان احساسات بعد از رابطه با دوست‌پسر

موضوعی که مشاوره رابطه با دوست پسر حتما به شما خواهد گفت وضعیت احساسی شما بعد از سکس و لمس شدن است.

یادتان باشد بعد از رابطه‌جنسی و لمس شدن در بدن زنان هورمونی به نام اکسی‌توسین ترشح می‌شود. این هورمون، هورمون “عشق” نام دارد.

ترشح اکسی‌توسین باعث شدید شدن احساس شما به پارتنرتان می‌شود. به عبارت دیگر شما را بیشتر عاشق آن فرد می‌کند درصورتی که برای مردان این اتفاق نمی‌افتد.

برعکس، سکس برای مردان جنبه عشق ندارد بلکه بیشتر مسائل فیزیولوژیکی مطرح است. یعنی بعد از برطرف شدن نیاز جنسی آنها دیگر آنچنان کششی مثل قبل به پارتنرشان ندارند.

به عبارتی آن احساسات شدید که شاید عشق از جانب زنان تلقی می‌شد فروکش می‌کند.

 

ازدواج سفید، سیاهی مطلق!

یکی از سردرگمی‌های بزرگی که خیلی در مشاوره رابطه با دوست‌ پسر مطرح می‌شود ازدواج سفید است. برخلاف پیشوند گمراه‌کننده ازدواج، این کار اصلا امنیتی برای دختران ندارد. زیرا وقتی در مراجع قضایی رسما ازدواج ثبت نشده باشد هیچ حقوقی برای زن وجود ندارد.

بزرگترین آسیب این نوع رابطه‌ با دوست‌ پسر عدم تعهد است. هرچقدر هم که عشق آتشینی بین دو نفر وجود داشته باشد مرد هرموقع که عشقش بکشد می‌تواند شما را رها کند. درصورتی که اگر ازدواج رسمی کرده باشید قانون حق مهریه و نفقه شما را از مرد خواهد گرفت.

 

سخن پایانی

امید است که مطالب ذکر شده بتواند چراغ جدیدی را برای دید بهتر شما نسبت به رابطه با دوست‌ پسر، عشق و ازدواج روشن کند.

اگر درحال تجربه روابطی اینگونه هستید مراجعه به مشاوره رابطه با دوست‌ پسر می‌تواند تمام ابهامات شما را برطرف کند. پس قبل از هرگونه تصمیم‌گیری با مشاور مشورت کنید تا از زیروبم رابطه‌تان آگاه‌تر شوید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.