فهرست بستن

سرد مزاجی در مردان | علائم | علت | درمان

در این مقاله می پردازیم به علت، علائم و درمان سرد مزاجی در مردان، و تکنیک های لازم در مورد این موضوع را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

آموزش جنسی مهمترین راه درمان سرد مزاجی در مردان است. هرچه ترفندهای بیشتری آموزش داده شود اثر بخشی بیشتری خواهد داشت. سرد مزاجی درجه بندی های مختلفی دارد.

هر درجه بر اساس شدت و ضعف دسته بندی می شود. کسانی که درگیر بی میلی جنسی هستند، در ابتدا باید به شناخت خوبی در مورد خود برسند و سپس پروسه درمان را طی کنند.

 


یشنهاد می شود مقالهمشاوره تلفنی رایگان را مطالعه کنید.


سرد مزاجی در مردان در یک نگاه

سرد مزاجی در مردان از مشکلات مهمی محسوب می شود که زندگی زناشویی را به خطر می اندازد. این موضوع ارتباط مستقیمی به سلامت روانی فرد دارد.

بی میلی جنسی به طور کلی به واسطه بحرانی های مالی، روحی و روانی و خانوادگی رخ می دهد. چه خوب است که تعریف درستی از این مشکل داشته باشیم و علائم و علت آن را بررسی کنیم.

در تعریف درست از سرد مزاجی در مردان باید گفت که آنها از نظر روحی و ذهنی تمایلی به رابطه جنسی از خود نشان نمی دهند.

این موضوع سبب می شود تا جسم آنها نیز دچار مشکل شود و فعل و انفعالات لازم برای ارتباط رابطه جنسی صورت نگیرد. گاه شخص به قدری درگیر این مشکل است که از جنس مخالف دوری می کند.

سرد مزاجی مربوط به کل زندگی آنها نمی شود. به این معنی که این عارضه گاه در دوره زمانی خاصی رخ می دهد. و سپس با درمان برطرف می شود. معمولاً این عارضه به صورت 3 ماهه در سال رخ داده و تکرار آن نیز تا حدودی امکانپذیر است.

 

علائم سرد مزاجی در مردان

علائم سرد مزاجی در مردان بسیار مشخص است. آنها از رابطه جنسی فراری هستند و یا خود را مجبور به رابطه جنسی می کنند.

سرد مزاجی اولیه در مردان در همان روزهای نخست پس از ازدواج مشخص می شود. یعنی شخص یا علاقه ای به رابطه جنسی ندارد. و یا برای برقراری روابط زناشویی، تاخیر ایجاد می کند.

در ابتدای ازدواج معمولاً تکرار رابطه جنسی زیاد است اما مردی که درگیر سرد مزاجی است به طور کلی سعی می کند روابط زناشویی را با فاصله زیادی دنبال کند.

سردمزاجی در آقایان به دسته ثانویه نیز تقسیم می شود. این افراد در ابتدا هیچ مشکلی در رابطه جنسی ندارند.

اما بعدها با کاهش رابطه جنسی همراه هستند. البته کاهش رابطه جنسی هم می تواند خفیف و هم شدید باشد. در نوع شدید، شخص ماه ها تمایلی به رابطه جنسی ندارد. او از هر آنچه که مربوط به رابطه جنسی از فرار می کند.

علائم سرد مزاجی در مردان گاه کمی عجیب به نظر می رسد. مثلاً شخص بیهوده عصبانی است. عصبانیت او به قدری زیاد است که کسی نمی داند مشکل از کجاست.

او بهانه تراشی می کند و یا تمام تلاش خود را می کند تا از همسر خود فاصله بگیرد. چنین افرادی احتمالاً ارتباط خوبی با فرزندان خود ندارند.

بررسی ها مشخص کرده است که آموزش جنسی از نظر سطح عملکرد به افراد کمک زیادی می کند. گاه شخص درگیر مصرف زیاد مواد مخدر می شود و یا داروهای آرامبخش استفاده می کند.

این مسائل سبب می شود که علائم سرد مزاجی در او بیشتر شده و شرایط خاصی ایجاد شود. در دنیای امروز هر چیزی درمان خود را دارد پس باید به دقت بررسی شود.

 

روش های پیشگیری از سرد مزاجی در مردان

یک سری روش ها برای پیشگیری از سرد مزاجی در مردان وجود دارد که به نوبه خود می تواند کمک کننده باشد.

شخص می بایست روزانه حداقل 30 دقیقه را به پیاده روی اختصاص دهد. و یا 15 دقیقه ورزش سخت داشته باشد. انجام تمرینات تنفسی می تواند روش پیشگیرانه ای باشد.

مسافرت و تفریحات سالم کمک می کند تا ذهن مثبت اندیشی را یاد بگیرد. شرکت در فعالیت های اجتماعی برای مقابله با افسردگی از مواردی است که می تواند اثربخش باشد.

بسیاری از افراد برنامه درستی روی خواب خود ندارند. شخص باید خواب کافی و منظم داشته باشد. خواب کافی و منظم باعث بهبود وضعیت جسمانی شخص می شود.

تغذیه سالم به نوبه خود بسیار اثر بخش است. بهتر است که روابط متقابل با شریک جنسی خود را به زمان های مناسب موکول کنید.

کسانی که فکر می کنند احتمال سرد مزاجی در آنها وجود دارد. می بایست به سراغ مشاور بروند. مشاور کمک می کند تا جلوی فاجعه گرفته شود.

تکنیک های ساده می تواند کمک خوبی برای افراد باشد. بررسی ها مشخص کرده است که آموزش جنسی اگر مسیر درست خود را طی کند قطعاً نتیجه بخش خواهد شد.

از یاد نبرید که داشتن اعصاب و روان آرام و آرامش فکری سبب می شود که رابطه جنسی تاثیر گذار باشد.

 

علت سرد مزاجی در مردان

اگر بخواهیم سرد مزاجی در مردان را از نظر روانشناختی بررسی کنیم. یک سری دلایل مهم مطرح است که دانستن آن ها کمک می کند تا این مشکل زودتر ریشه یابی شود:

 

1_ اضطراب

مهمترین و شاید اصلی ترین علت سرد مزاجی در آقایان، اضطراب باشد. کیفیت روابط عاطفی و اجتماعی افراد به طور کلی وابسته به محیط و چالش های اجتماعی است.

گاه شخص درگیر افزایش ضربان قلب می شود. همینطور مشکل افزایش فشار خون و خستگی مفرط نیز برای او ایجاد می شود. او درگیر کاهش میل جنسی شده و این موضوع روی ذهن خود تاثیر مستقیم می گذارد.

 

2_ استرس

استرس با اضطراب فرق دارد. حتی سطح پایینی از استرس می تواند یک نیروی محرکه قوی برای سرد مزاجی در مردان محسوب شود. استرس ناشی از کار و یا چالش های زندگی معمولاً باید جدی گرفته شوند.

 

3_ افسردگی

اختلال افسردگی در افراد سبب بهم خوردن مواد شیمیایی و هورمون های مغز می شود. این موضوع سبب می شود که سرد مزاجی در مردان بیشتر شود.

درمان افسردگی پروسه طولانی مدت است. دقت کنید که دریافت کمک های تخصصی در این راستا اثربخشی خاص خود را دارد. افسردگی یک بیماری قابل درمان است.

 

4_ اختلال در رابطه عاطفی

حقیقت این است که زندگی های پر فراز و نشیب درگیر یک سری اختلالات عاطفی می شوند. مشاجره های مداوم، ایجاد فضای پرتنش و به طور کلی عصبانیت پی در پی منجر به این مشکل خواهد شد.

 

5_ ترس از تکرار تجربه مشابه

سرد مزاجی در مردان گاه به واسطه تجربه رابطه جنسی ناکارآمد است. بسیاری از افراد ترس زیادی از رابطه جنسی دارند.

این موضوع مربوط به کاهش اعتماد به نفس در آنها خواهد شد. گاه شخص در کودکی درگیر تجاوز بوده است. همه این موارد بخش مهمی از اختلالات جنسی را رقم می زنند.

 

درمان سرد مزاجی در مردان

درمان سرد مزاجی در مردان به طور کلی به سه دسته کلی تقسیم می شود. البته در ابتدا نیاز است که مشخص شود شخص به چه روشی اعتماد بیشتری دارد و این موضوع بخش مهمی از ساختار زندگی فرد را شامل می شود.

 

درمان با استفاده از طب سنتی

طب سنتی برای درمان سرد مزاجی یک سری پیشنهادات ارائه کرده است. روش های درمانی در این زمینه بسیار گسترده هستند.

به طور کلی مصرف منظم حبوبات، میوه هایی از قبلی انجیر  و موز، سبزیجات، انواع مغزها، ادویه جات از قبیل فلفل و سیاهدانه، کنجد و عسل، خردل سفید و شکر و … سبب درمان سرد مزاجی می شود.

 

درمان به روش آروماتراپی:

آروماتراپی یا رایحه درمانی از روش های طبیعی و غیر دارویی برای درمان سرد مزاجی محسوب می شود.

این روش از گذشته تا به امروز ماندگار مانده است. استفاده از شمع های معطر، عود، اسانس ها و خوشبو کننده ها همگی بخش مهمی از روند درمان آروماتراپی محسوب می شوند.

عصاره گل سرخ یا عطر گلاب می تواند این روش را به خوبی پیش ببرد. از سوی دیگر کارشناسان بر این عقیده هستند که استنشاق عصاره گل سرخ و یا اضافه کردن مقداری گلاب به آب وان می تواند سبب بهبود اختلال عملکرد جنسی در آقایان شود.

 

درمان با ورزش:

ورزش یکی از بهترین روش های درمان سرد مزاجی محسوب می شود. ورزش سبب افزایش آدرنالین خون شده و سطح متابولیسم بدن را تنظیم می کند.

از سوی دیگر ورزش سبب ایجاد هیجان و نشاط در افراد می شود. ورزش سبب می شود که جریان خون بیشتر شده و سبب برطرف کردن افسردگی می شود.

تحرک فیزیکی به طور کلی سبب بالا رفتن سطح هورمون های آدرنالین شده و در نهایت استرس را کاهش می دهد.

 

مشاوره جنسی تلفنی چه کمکی به سرد مزاجی در آقایان می کند؟

مشاوره جنسی تلفنی به طور کلی سبب بهبود روابط متقابل می شود. کیفیت عملکرد جنسی به طور کلی وابسته به مجموعه ای از عوامل فیزیک، روانی و اجتماعی است.

این رویکرد سبب بهبود و ارتقا سطح روابط متقابل می شود. مشاوره جنسی به شخص کمک می کند تا بتواند فضایی گرم و آرام بخش برای خود ایجاد نماید.

بسیاری از زن و شوهرها در طرح مسائل و مشکلات از طریق گفتگو دچار مشکل هستند. یعنی یا سکوت می کنند و یا درگیر مشاجره می شوند. مشاوره جنسی تلفنی تکنیک های ارتباط کلامی با همسر را فراهم می سازد.

از سوی دیگر بسیاری از افراد ابراز علاقه لفظی و کلامی را نمی شناسند. دقت کنید که ابزار علاقه لفظی و کلامی به طور کلی دسته بندی های خاص خود را دارد.

مشاوره در این راستا می تواند به درمان سرد مزاجی در مردان کمک زیادی نماید. یک سری ترفندهای مخصوص وجود دارد که سبب می شود شخص استرس خود را کنترل نماید. این ترفندها برای همه کسانی که درگیر استرس هستند اثربخش خواهد بود.

مشاوره جنسی برای درمان سرد مزاجی در مردان در ابتدا ریشه یابی می کند. گاه شخص با یک نسخه ساده می تواند بر مشکل بی میلی جنسی خود غلبه نماید.

بررسی ها مشخص کرده است که سرد مزاجی به افراد کمک می کند تا بتوانند مسیر درستی جنسی را طی کنند. مشاوره انلاین با روانشناس به شما کمک می کند تا هر آنچه در دل خود دارید بازگو کنید.

این مشاوره ها سبب می شود تا افراد بتوانند ریشه مشکل خود را پیدا کنند، بدون اینکه خجالت بکشند. حقیقت امر این است که آموزش جنسی گاه نیاز به تمرین و تکرار دارد و می بایست مسیر درست آن طی شود.

چطور می توان سرد مزاجی در آقایان را تشخیص داد؟

به طور کلی مردانی که کاهش میل جنسی دارند، می بایست سطح هورمونشان به روش آزمایشگاهی اندازه گیری شود. مصرف داروی اعصاب سبب کاهش میل جنسی در مردان می شود.

این داروها به طور کلی توسط پزشک تجویز می شود که شاید عواقب آن خیلی مشخص نباشد. بررسی ها اینطور نشان می دهد که بیماران با مصرف دارو دچار سرد مزاجی می شوند. یعنی مصرف دارو نباید خودسرانه باشد.

سوالات متداول

 

آیا سرد مزاجی در مردان درمان دارد؟

بله، سرد مزاجی در مردان به واسطه دارو درمانی و تکنیک های روانشناسی قابل درمان است. کسانی که این مشکل را پیگیری نمی کنند پس از مدتی دچار مشکلات بیشتری می شوند. بررسی ها نشان داده است که سرد مزاجی به طور کلی برای مردان درمان خاص خود را دارد. برخی از مردان به واسطه آموزش جنسی می توانند تکنیک های خود را بهبود دهند. برخی دیگر از مردان به واسطه ورزش میتوانند شرایط بهتری برای خود ایجاد کنند.

آموزش جنسی برای درمان سرد مزاجی به چه صورت است؟

در ابتدای امر نیاز است که ریشه مشکل مشخص شود. آموزش جنسی به طور کلی سبب می شود تا افراد بتواند سردمزاجی را به صورت مرحله به مرحله طی کنند. هر چه گام های طی شده بیشتر باشد اثربخشی نیز بیشتر خواهد بود. مشاور روش های خوشایند جنسی را برای افراد توضیح می دهد. به این ترتیب شرایطی فراهم می شود تا افراد بتوانند مشکل سردمزاجی را برطرف سازند.

آموزش جنسی اغلب در چندین مرحله صورت می گیرد. در گام اول شخص به شناخت درستی از خود می رسد. در گام های بعدی شخص می تواند مشکلات پزشکی خود را برطرف سازد. کنترل اضطراب و استرس بخش مهمی از آموزش جنسی محسوب می شود.

درمان مشکلات جسمانی به رفع مشکل سرد مزاجی در مردان کمک می کند؟

افرادی که درگیر مشکلات و بیماری های مختلف هستند، احتمال اینکه دچار سرد مزاجی شوند زیاد است. این افراد با کنترل کردن مشکلات جسمانی خود می توانند سرد مزاجی را کنترل نمایند. اگرچه وضعیت سرد مزاجی در بسیاری از افراد متفاوت است اما بهتر است که آزمایش های سالانه انجام شود.