فهرست بستن

زوج درمانی تهران | تخصصی ترین مرکز مشاوره زوج درمانی تهران

پیام مشاور، تخصصی ترین مرکز مشاوره زوج درمانی تهران می گوید: همه زوج ها در زندگی ناسازگاری و اختلاف را تجربه می کنند. برای بعضی، مشکلات بر سر پول است. گاهی این مشکلات به دلیل مسائل جنسی هستند.

برای عده ای این تفاوت ها است که مشکل ساز می شوند. و عده ای دیگر نیز بر سر تربیت فرزندان اختلاف دارند. به هر حال زوجین باید به دنبال حل مشکلات و برطرف نمودن تعارض باشند چرا که عدم حل مشکلات می تواند زندگی را سخت کند.

گفتنی است برخلاف آنچه که برخی ممکن است فکر کنند گرفتن انگشت اشاره به سمت یکی از طرفین راه حل مناسبی نیست. اینکه چه کسی چه کاری انجام داده یا چه کسی مقصر است در زوج درمانی اصلا اهمیتی ندارد.

مراجعه به مشاوره خانواده یک راه حل مهم و مثمر ثمر است که به رفع مشکل کمک زیادی می کند. لذا استفاده از خدمات مشاوره تلفنی می تواند یک راه حل مناسب تلقی گردد.

تریسی راس، زوج درمانگر برجسته درین باره می‌گوید: این سبک از درمان مهم است و زوج‌ درمانی به راحتی می تواند ابزارهایی را برای ترمیم روابط فراهم آورد.


لطفا مقاله “زوج درمانی تلفنی” را مطالعه کنید.


درمانی تهران min - زوج درمانی تهران | تخصصی ترین مرکز مشاوره زوج درمانی تهران

 

مشاوره زوج درمانی تهران، یک راه حل اساسی برای حل مشکلات

طبق گزارش انجمن روانشناسی آمریکا، حدود 75 درصد از زوج هایی که زوج درمانی را انتخاب می کنند، می گویند که این درمان رابطه آنها را بهبود بخشیده است.

یک زوج درمانگر برجسته در این باره معتقد است: « بسیاری از زوج ‌ها در زمان مراجعه به من می‌گویند که اتاق مشاوره، تنها وقتی است که آنها در طول هفته، بدون حواس پرتی بر روی زندگی تمرکز داشته و همچنین به هم توجه می کنند.»

در واقع بسیاری از زوجین قبل از شروع درمان، سال‌ها با هم مبارزه می‌کنند، آنها سالها با یکدیگر مشکلات حل و فصل نشده ای دارند. اما همیشه بهتر است قبل از اینکه مساله بزرگ و غیر قابل حل شود به زوج درمانگر مراجعه نماییم.

رفتار ناسالم و احساسات آزاردهنده هر چه بیشتر ادامه داشته باشند رفع نمودن آنها دشوارتر می شود.گاهی سد بزرگی برای کمک گرفتن وجود دارد، و آن زمانی است که فقط یک نفر در یک رابطه مشتاق تغییر است.

یک روان شناس در این باره می‌گوید: گاهی اوقات شخصی وارد می‌شود که بسیار مایل به انجام کار است و دیگری حاضر نیست کاری انجام دهد. چنین درمانی راه به جایی نمی برد چون در نهایت، هر دو نفر باید مشارکت کنند.

 

 

 چند دلیل متداول برای کمک گرفتن از زوج درمانگر

 

1- زوج ها بعد از چند سال از هم فاصله می گیرند:

سال‌ها بعد از ازدواج، بعضی از زوج‌ها دیگر مثل سابق با یکدیگر ارتباط برقرار نمی‌کنند و صرفاً به‌ عنوان هم خانه زندگی می‌کنند.

David Woods fellow، روانشناس بالینی، و زوج درمانگر می گوید که وقوع طلاق در زمان های مختلف به اوج خود می رسد.

او خاطرنشان می کند: احتمال اول در حدود هفت سال است و احتمال دوم در بازه زمانی 21 سال پس از ازدواج است.

در واقع اتفاقات و مشکلات زندگی زناشویی ممکن است باعث شود که زوجین بعد از مدتی از هم فاصله بگیرند و این فاصله مدام بیشتر و بیشتر شود.

این زوج درمانگر می گوید من از زوج‌ها شنیده‌ام که می‌گویند، ما با هم یک خانواده را اداره می‌کنیم، اما هیچ ارتباط یا صمیمیتی وجود ندارد.

چنین فاصله‌ای می‌تواند برای مدت طولانی ادامه داشته باشد، زیرا درگیری ها و مشغله های زندگی باعث می شوند که زوجین زندگی خود را با چیزهای دیگر پر کنند.

سپس و بعد از گذشت چند سال که آنها بازنشسته شدند به یکدیگر نگاه می کنند و از خود می پرسند که آیا ما همچنان زوج هستیم؟

در واقع زوج ها فراموش می کنند که چرا و به چه دلیل با یکدیگر خانواده تشکیل داده اند و اصلا چرا عاشق شده اند.

مراجعه به مشاوره زوج درمانی تهران به همین دلیل اهمیت دارد. مشاوره زوج درمانی تهران می تواند به زوجین در این رابطه کمک کند.

 

 

2- بر سر پول و مخارج زندگی با هم مشکل دارید:

پول همیشه یک موضوع بحث برانگیز برای زوج ‌ها بوده است. در یک نظرسنجی که توسط زوج درمانگران به انجام رسیده است، 36 درصد از افراد متاهل 55 تا 64 ساله گفتند که مسائل مالی باعث مشاجره آنها با همسرانشان شده است.

این درگیری ها ممکن است به دلیل شیوه های متفاوت در خرج کردن پول، یا اختلاف نظر در رابطه با نحوه پس انداز و …. ایجاد شوند.

همچنین استرس ناشی از نداشتن پول کافی برای گذراندن زندگی از دیگر دلایلی است که باعث می شود زوجین دچار اختلاف و مشکل شوند.

روان درمانگرها معتقد هستند که پول با قدرت در ارتباط است. به همین خاطر اگر یکی از زوجین درآمد بیشتری نسبت به دیگری داشته باشد ایجاد شدن عدم تعادل در رابطه دور از ذهن نیست.

از اینرو زوج درمانی به این زوجین کمک می کند تا رابطه شان را به شیوه ی بهتری شکل دهند و مشکلات را حل و فصل کنند.

اینگونه زوجین می توانند تعارض میان خودشان را کمرنگ تر نمایند. برای دریافت خدمات در این رابطه می توانید از مشاوره زوج درمانی تهران بهره ببرید.

 

 

3- یکی از زوجین خیانت کرده است:

خیانت یکی از مهمترین و رایج ترین دلایلی است که زوجین را به طرف دریافت مشاوره ازدواج سوق می دهد.

در همین باره گفته شده است که 15 درصد از زنان متاهل و 25 درصد از مردان متاهل گزارش داده اند که دست کم یک بار رابطه ی خارج از ازدواج داشته اند.

اما، مطمئناً، خیانت تنها به معنای خیانت فیزیکی نیست. روان درمانگران در همین باره خاطرنشان می کنند که پنهان کاری یک خیانت عاطفی است.

شاید یکی از زوجین در فضای مجازی با کسی آشنا شود و فکر کند که این کار ایرادی ندارد چرا که وی تنها در فضای مجازی با کسی در ارتباط است و این رابطه در فضای حقیقی نیست. ولی این فکر اشتباه است و این کار نوعی خیانت محسوب می شود.

با این حال چگونه می توان تشخیص داد که چه زمانی فردی از مرز عبور کرده است؟

زوج درمانگران اعتقاد دارند که خیانت برای هر فرد معنایی متفاوت دارد. آنچه اهمیت دارد این است که زوجین یا زن و شوهر تعریف واحد و مشترکی از وفای به عهد یا وفاداری را میان خودشان ایجاد نمایند و از آن پیروی کنند.

زوجین با مراجعه به زوج درمانگر می توانند مرزهای عاطفی و احساسی بین خودشان را تعریف و یا حتی بازتعریف کنند و اینگونه احترام، عشق و پایداری را به رابطه شان اضافه نمایند.

شما برای دریافت خدمات در این رابطه می توانید از مشاوره زوج درمانی تهران بهره ببرید.

 

 

کلام آخر

یک رابطه خوب ساختنی است و زوجین باید آن را همراه با یکدیگر بسازند. گاهی زوجین احساس می کنند که رابطه شان از حالت اولیه خارج شده است و آن احساسات پرشور در رابطه میان آنها وجود ندارد.

در چنین شرایطی لازم است تا از مشاوره زوج درمانی کمک بخواهیم. مشاوره زوج درمانی در تهران با برخورداری از بهترین و مجرب ترین کارشناسان روانشناسی و روان درمانی در صدد است تا بهترین خدمات را به متقاضیان ارائه نماید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.