فهرست بستن

ازدواج با مرد سن بالا چه مزایا و معایبی دارد | پیام مشاور

آیا ازدواج با مرد سن بالا گزینه خوبی برای گذراندن مابقی زندگی است؟ معایب و مزایای ازدواج با مرد سن بالا چیست؟

همانطور که می دانید امروزه یکی از مهم ترین معیار های ازدواج، مسائل مالی است. طبیعتا انتخاب یک کیس ثروتمند می تواند انتخاب خوبی باشد، چون فرد یک زندگی آسان و بدون نگرانی را می گذراند.

ممکن است در اطراف خود دیده باشید دختران جوانی که گزینه ازدواج با مرد سن بالا را پیش روی خود می بینند و برای این تصمیم خود دلایل متعددی دارند.

در این مقاله می خواهیم با دلایل ازدواج دختران با مرد سن بالا، بیشتر آشنا شویم. و معایب و مزایای آن را با هم بسنجیم. با ما همراه باشید.


پیشنهاد میکنم مقاله مشاوره ازدواج آنلاین را مطالعه کنید.


با مرد سن بالا min - ازدواج با مرد سن بالا چه مزایا و معایبی دارد | پیام مشاور

 

 

دلیل ازدواج با یک مرد سن بالا چیست؟

دلایل ازدواج با مرد سن بالا از اهمیت زیادی برخوردار است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 

با تجربه و پخته بودن مردان سن بالا:

همانطور که می دانید، مردان سن بالا در زندگی از تجربه های بالایی برخوردار هستند. انتخاب یک شریک زندگی با تجربه، یکی از دلایل دختران برای ازدواج با مردان سن بالا است.

 

داشتن امنیت مالی و پایداری:

امروزه تمامی افراد به دنبال داشتن امنیت مالی در زندگی هستند. طبیعتا مردان سن بالا هم از نظر مالی پایدار تر هستند و به راحتی می توانند یک زندگی با رفاه کامل و امن را فراهم کنند.

 

داشتن یک پشتوانه اجتماعی:

مردان سن بالا از نظر اجتماعی دارای توانمندی های بالایی هستند. دارا بودن چنین مزیتی باعث رشد اجتماعی یک دختر جوان می شود و فرصت های شغلی بسیاری را برای او فراهم می کند.

 

داشتن استقلال و آزادی زنان:

اکثرا بر این باورند که مردان سن بالا به زنان جوان، آزادی بیشتری می دهند. این مورد می تواند برای دختران اهمیت بالایی داشته باشد.

 

قدردان بودن مردان:

هر دختری به دنبال شریک زندگی مناسبی است که احترام بیشتری به او بگذارد. مردان سن بالا، به زنان جوان احترام بیشتری می گذارند و قدردان توانمندی های آن ها هستند.

باید افزود، به طور کلی دلیل ازدواج با مرد سن بالا می تواند به عوامل مختلف فردی، روابط شخصی و…..بستگی داشته باشد و هر فرد از دلیل منحصر به خود در این زمینه برخوردار می باشد.

 

 

ازدواج با مرد سن بالا چه مزایایی دارد؟

ازدواج با مرد سن بالا برای دختران جوان مزایایی را در بر دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 

مهارت داشتن در حل مشکلات:

مردان سن بالا تجربه زیادی در حل مشکلات زندگی دارند و در این زمینه از مهارت بالایی برخوردار هستند. این گونه افراد در برابر مشکلات کمتر تحت تاثیر عواطف و احساسات قرار می گیرند.

و در اکثر مواقع به طور منطقی مشکلات را برطرف می کنند. بنابراین زندگی با مردان سن بالا چون دارای آرامش بیشتری است مورد توجه زنان قرار می گیرد.

 

نداشتن دغدغه مالی:

یکی از عمده ترین مزایای ازدواج با مرد سن بالا، داشتن امنیت مالی فرد است. مردان سن بالا به دلیل اینکه به یک ثبات مالی رسیده اند می توانند همسر و فرزندان خود را از نظر اقتصادی به طور کامل تأمین کنند.

در نتیجه زن هنگام ازدواج با مرد سن بالا، هیچ گونه دغدغه مالی ندارد. و شاید بتوان گفتن این دلیل، مهمترین دلیل برای ازدواج زنان با مردان سن بالا باشد.

 

خانواده دوست بودن آن ها:

مردان سن بالا در گذشته تجربه های خوب و بدی را داشته اند و از آن ها درس لازم را گرفته اند. از این رو می توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند و از پس مشکلات بر بیایند و از همه مهم تر یک محیط گرم و صمیمی در خانه ایجاد کنند.

 

داشتن ثبات شخصیتی:

عموما مردان جوان در زندگی دچار چالش هایی شده و در برابر این چالش ها بطور ناخواسته دچار تغییراتی در رفتار و اخلاق خود می شوند.

در کنار مردان جوان، مردان سن بالا قرار می گیرند که ثبات شخصیتی داشته و تحت تأثیر چالش های زندگی قرار نمی گیرند. بنابراین زندگی با چنین افرادی باعث امنیت بیشتر زن می شود.

 

کمتر شدن نگرانی های ازدواج:

امروزه مسئله ازدواج برای جوانان به چالش بزرگی تبدیل شده است. عموما جوانان به دلیل دغدغه های مختلفی مثل نداشتن مسکن، بی پولی و بیکاری و ……تن به ازدواج نمی دهند. ازدواج با مرد سن بالا از این دید می تواند گزینه خوبی محسوب شود.

 

 

هنگام ازدواج با مرد سن بالا چه مواردی را باید در نظر داشت؟

 قبل از اینکه تصمیم بگیرید لازم است به موارد مهمی توجه داشته باشید. از این رو به پاره ای از آن ها اشاره می کنیم.

 

مراجعه به مشاور قبل از ازدواج:

با مراجعه به مشاور و کسب راهنمایی های لازم، می توانید در زمینه های مختلف فکری، فرهنگی، عقیدتی و….وجه تشابه پیدا کنید.

 

بررسی زندگی همسرتان:

حتما گذشته همسرتان را مورد بررسی قرار دهید و ببینید آیا می توانید با مسائل موجود کنار بیاید یا خیر.

 

آیا هر دو طرف تمایل به بچه دار شدن دارند؟

این موضوعی است که باید حتما به آن توجه داشت. چنانچه مردان مسن در ازدواج قبلی خود فرزندانی دارند، ممکن است دیگر تمایلی نداشته باشند که بچه دار شوند.

یک دختر جوان دوست دارد این دوره را در زندگی خود تجربه کند. بنابراین لازم است حتما قبل از ازدواج در این مورد صحبت شود.

 

 

سخن آخر

ازدواج با مرد سن بالا از گزینه های پرچالش برای دختران جوان محسوب می شود. بسیاری از دختران تصمیم می گیرند برای فرار از مشکلات مالی و بیکاری تن به چنین ازدواج هایی بدهند.

نکته مهمی که لازم است بدانید این است که مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرید تا بتوانید بهترین تصمیم را در زمینه این ازدواج اتخاذ نمایید.

در این محتوا سعی کردیم گوشه ای از مزایا و معایب ازدواج با مرد سن بالا را بیان نماییم. مشخصا این موضوع آنقدر پربحث خواهد بود که نتوان آن را در چند جمله خلاصه کرد.

اگر در مورد ازدواج خود مردد هستید توصیه می کنیم در این خصوص از افراد زبده کمک بگیرید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.