مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان

مشاوره روانشناسی آنلاین

اکثر ما در زندگی روزمره خود در معرض مشکلات و سختی­ هایی قرار می گیریم. مشکلاتی که شاید نحوه درست برخورد با آن­ها را بدانیم بتواند سکویی در جهت رشد شخصی و اجتماعی ما باشد.

هستند بحران­ های عاطفی، خانوادگی، مالی و شغلی که هرکدام می توانند سبب سرخوردگی شوند. در چنین شرایطی چه باید کرد؟ چگونه با این مشکلات رو به رو شویم؟ در این جاست که پای مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین رایگان به میدان می ­آید.

در این شرایط هم صحبتی و مشورت با افراد آگاه و با تجربه می تواند در این زمینه به ما یاری رساند.


پیشنهاد می شود از مقالهمشاوره تلفنی رایگاندیدن کنید.


روانشناسی تلفنی - مشاوره روانشناسی تلفنی | مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان

روش های ارتباط با روانشناس آنلاین

1- مشاوره از طریق تلفن ثابت: کافیست از تلفن ثابت خود با شماره 2026 907 909 تماس بگیرید. و در خواست مشاوره داشته باشید. بلاقاصله به یکی از روانشناسان مرکز پیام مشاور وصل می شوید.

 

2- مشاوره از طریق تلفن همراه یا موبایل: اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید. و نیاز به مشاوره دارید. می توانید از طریق موبایل خود با شماره 09981165858 تماس بگیرید. در اولین فرصت برای شما تایم مشاوره تنظیم می شود.

 

3- مشاوره از طریق چت: بریا گرفتن مشاوره از طریق چت واتساپ به لینک زیر مراجعه کنید. و اقدامات لازم را انجام دهید. مشاوره از طریق چت

 

4- مشاوره روانشناسی رایگان: در پایین همین صفحه در قسمت ثبت نظرات می توانید سوال خود را برای ما کامنت کنید. در اولین فرصت پاسخ سوال شما داده می شود.

2

برخی اهداف مهم مشاوره روانشناسی

– مراجعه کننده تصوير واضح و واقع بينانه­ اي از موقعيت، احساسات و توانايي‌هايش به دست  ­آورد.

– پیدا کردن تله های شخصیتی مراجع کننده و کمک برای تعدیل این تله ها و آسیب ها

– تعدیل و درمان اختلالات روانی مثل افسردگی، اضطراب، وسواس و…

– تغییر نگاه فرد در نگریستن به مشکلات

– افزایش اعتماد به نفس و افزایش انگیزه در فرد

– افزایش احساس مطلوبیت نسبت به زندگی در فرد

– کمک به فرد برای ایجاد تغییر در زندگی

البته این ها همه اهداف نیستند. و بسته به نوع مشکلاتی که فرد در زندگی ­اش با آن مواجه است اهداف مشاوره نیز تغییر خواهد کرد.

 

موضوعات مهم مشاوره روانشناسی آنلاین

 

وسواس فکری و عملی

وسواس یکی از بدترین اختلالات روانی می باشد. که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. دو نوع وسواس داریم: وسواس فکری و وسواس عملی. اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که اختلال وسواس را با شخصیت وسواسی اشتباه نگیریم.

چرا که در حوزه درمان اولین چیزی که خیلی مهم است تشخیص درست می باشد. بنابراین روانشناس خوب روانشناسی است که ابتدا در ارزیابی مراجعه کننده متوجه مشکل اصلی بشود تا بتواند برنامه درمانی درستی را برای او پیاده کند.


پیشنهاد می شود مقاله وسواس عملی و فکری را به طور کامل مطالعه کنید.


 

افسردگی

افسردگی دومین بیماری رایج جهان است که با اصطلاح سرماخوردگی روحی شناخته میشود. عدم مرکز، خشم، خستگی و بی حالی، پرخوری یا کم خوری، افکاری در مورد مرگ، کمبود انرژی و مشکل در خواب از نشانه های افسردگی هستند. اگر این علائم بیش از دو هفته در فرد باقی بماند فرد احتمالا به بیماری افسردگی دچار شده است. و باید تحت درمان روانپزشک یا روانشناس قرار بگیرد.


پیشنهاد می شود مقاله افسردگی را به طور کامل مطالعه کنید.


 

استرس و اضطراب

استرس و اضطراب را می توان نوعی کوفتگی ذهنی دانست که در جریان رویدادهای جدید شکل می گیرید. در دنیای امروز با وجود پیشرفت تکنولوژی، علم و ساخته شدن زندگی مدرن، استرس نه تنها کم نشده بلکه بیشتر هم شده است. 

البته باید گفت که مقداری استرس برای هر فردی لازم است تا بتواند در مقابل رویدادهای خطرناک از خود محافظت کند. اما استرس حاد را باید مشاوره روانشناسی آنلاین یا حضوری درمان کرد.


پیشنهاد می شود مقاله استرس و اضطراب را به طور کامل مطالعه کنید.


 

نشخوار فکری

نشخوار فکری به افکار آزار دهنده ای گفته می شود که مدام در ذهن شما تکرار می شود. برخی از افراد نشخوار فکری را با وسواس فکری اشتباه می گیرند. اما باید در نظر داشت که اگر نشخوار فکری درمان نشود ممکن است به وسواس، افسردگی و یا اضطراب تبدیل شود.


پیشنهاد می شود مقاله نشخوار فکری را به طور کامل مطالعه کنید.


 

پایین بودن اعتماد به نفس

پایین بودن اعتماد به نفس می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله دلایل آن نادیده گرفته شدن توسط والدین، درگیری های خانوادگی، دست نیافتن مکرر به اهداف و… که شما می توانید با کمک مشاور و روانشناس اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.


پیشنهاد می شود مقاله پایین بودن اعتماد به نفس را به طور کامل مطالعه کنید.


 

طرحواره درمانی 

هر شخصی ممکن است در زندگی فردی خود مشکلات رفتاری داشته باشد. زمانی که این مشکلات باعث بد شدن حال شما شود و فرایند زندگی شما را مختل کند. باید به فکر درمان این مشکلات باشید. طرحواره درمانی تکنیکی است که به شما کمک می کند تا مشکلات شخصیتی و رفتاری شما تا حدی مرتفع شود و حال بهتری را تجربه کنید.


پیشنهاد می شود مقاله طرحواره درمانی  را به طور کامل مطالعه کنید.


 

مشاوره جنسی

در بحث مشاوره جنسی، سکستراپ به شما کمک می کند تا بتوانید یک رابطه جنسی با کیفیت و سالم با همسر خود داشته باشید. و اگر با مشکلاتی مثل رودانزالی، دیرانزالی، سردمزاجی و انحرافات جنسی مواجه هستید، مشاور به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید این مسکلات را مرتفع کنید.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره جنسی را به طور کامل مطالعه کنید.


 

مشاوره خانواده

برخی از مشکلاتی که شما با آن مواجه هستید، آنقدر با خانواده عجین شده است که روانشناس برای حل این مشکلات باید به سراغ خانواده درمانی برود. چرا که این مشکلات ممکن است به خاطر ساختار خانواده ای باشد که فرد در آن رشد کرده است.

مشاوران خانواده می گویند اختلافات خخانوادگی در هر خانواده ای طبیعی است. اما چیزی که مهم است این است که اعضای خانواده در مقابل این مشکلات چگونه عمل می کنند. اگر اضای خانواده مهارت های ارتباطی را بلد باشند به خوبی می توانند مشکلات خانوادگی خود را مرتع سازند.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره خانواده را به طور کامل مطالعه کنید.


 

روانشناس کودک

در مبحث روانشناسی کودک می توان گفت مشاور روانشناس آنلاین کودک به بررسی مراحل رشد و ویژگی های رشد کودک می پردازد. همچنین رفتارهای کودک را در هر مرحله از زندگی بررسی می کند. اختلال های رفتاری و شخصیتی کودک را تشخیص می دهد. و برای حل مشکلات رفتاری کودک به شما راه حل اراه می دهد.


پیشنهاد می شود مقاله روانشناس کودک را به طور کامل مطالعه کنید.


 

مشاوره ازدواج

می توان گفت ازدواج مهمترین تصمیم هر فرد در زندگی اش می باشد. پس طبعی است که برای مهمترین تصمیم زندگی خوب فکر کنیم و از فردی که در این زمینه تخصص دارد مشورت بگیریم.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره ازدواج را به طور کامل مطالعه کنید.


 

مشاوره خیانت همسر

یکی از تلخ ترین اتفاقاتی که فرد می تواند در زندگی مشترک خود تجربه کند خیانت همسر است. خیانت همسر بهخصوص برای فردی که خیانت دیده است، بسیار دردناک است. و در این هنگام فرد دچار حس ناامنی، خشم، افسردگی و…. است. مشاور خیانت همسر به زوج ها کمک می کند تا بهتر بتوانند با موضوع کنار بیایند و بهترین تصمیم را بگیرند.


پیشنهاد می شود مقاله مشاوره خیانت همسر را به طور کامل مطالعه کنید.


 

زوج درمانی

به جرات می توان گفت همه زوج ها با یکدیگر در بسیاری موارد اختلاف نظر دارند. و در مواردی حتی بین آن تنش و ناسازگاری وجود دارد. اما زوجی موفق هستند که بتوانند مشکلات را با هم حل کنند و در پایان با هم به نتیجه برسند. آموزش گفتگوی زوجین از موارد مهم زوج درمانی است.


پیشنهاد می شود مقاله زوج درمانی را به طور کامل مطالعه کنید.


 

مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان

در دنیای امروز و با گسترش فناوری های دیجیتال، رسانه ­های جمعی و شبکه­ های اجتماعی طبعا انتظار می رود که ارتباطات و هم­ صحبتی افراد با یکدیگر نیز گسترش یابد.

اما شاید با خود بگویید که “کو گوش شنوا؟” باید به شما بگویم که بیجا هم نگفتید. در دنیای امروز نه تنها چنین انتظاری براورده نشده است بلکه افراد روز به روز از یکدیگر دورتر نیز می شوند.

اما جای نگرانی نیست، برعکس! می توان ازین بستر گسترش دیجیتال برای هم صحبتی و یاری رساندن به مشکلات یکدیگر استفاده کرد.

مشاوره های تلفنی، مشاوره روانشناسی آنلاین، مشاوره ­های روانشناسی تلفنی، 24ساعته و آنلاین همگی به این منظور توسعه یافتند.

پس اگر بی صبرانه منتظر بیان مشکلات و مشورت با افراد آگاه و با تجربه هستید و البته فرصت مشاوره حضوری را نیز ندارید بهترین موقع هست که به جای تعلل به صورت تلفنی و آنلاین با مشاورهای معتبر تماس حاصل نمایید.

 

تفاوت میان مشاور و روانشناس

عموم مردم در مورد مشاور و روانشناس اطلاعات کافی ندارند. و گاهی این دو را مانند هم می دانند و تفاوتی میان روانشناس و مشاور قائل نمی شوند.

ما در این مقاله قصد داریم تفاوت روانشناس و مشاور را برای ما توضیح دهیم. مشاور شخصی است که ما برای انتخاب هایمان بیشتر به او مراجعه می کنیم.

یعنی جایی که می خواهیم تصمیم مهمی در زندگی مان بگیریم. و نیاز به کمک داریم تا درست و غلط انتخابمان را متوجه شویم به مشاور مراجعه می کنیم.

مثلا می خواهیم ازدواج کنیم. و نمی دانیم که آیا گزینه ای که انتخاب کرده ایم، گزینه مناسبی هست یا نه. و یا اینکه در انتخاب رشته تحصیلی و یا انتخاب شغل مردد هستیم.

اینجاست که باید از یک مشاور کمک بگیریم. و یا نیاز به همفکری یک آدم آگاه را داریم تا یکسری از چالش های زندگی مان را حل کنیم.

اما اگر به دنبال حل مشکلات روحی و روانی خود هستیم. و نیاز هست تا گذشته و کودکی ما بررسی شود. بهتر است که با یک مشاور روانشناس تلفنی در ارتباط باشیم.

روانشناس به ما کمک می کند تا تله های زندگی خود را پیدا کنیم. و به دنبال ترمیم این تله ها باشیم. حتی گاهی روانشناس هم به تنهایی نمی تواند مشکلات روحی فرد را حل کند. مثلا زمانی که بیمار از وسواس شدید رنج می برد.

روانشناس ممکن است برای اینکه روند درمان را سریعتر و بهتر کند فرد را به روانپزشک معرفی کند. و دلیل آن این است که روانپزشک می تواند برای فرد بیمار دارو تجویز کند. اما روانشناس اجازه تجویز دارو را ندارد.

 

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره روانشناسی آنلاین رایگان برای همه ی افراد لازم است تا از این طریق بتوانند با مشکلات زندگی خود به درستی رو به رو شوند چراکه بسیاری از افراد، به دلایل مختلف از جمله کمبود وقت امکان دسترسی به مشاوره حضوری را ندارند تا از راهنمایی‌های متخصصان بهره بهره­مند شوند.

همچنین مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین از مزایای زیادی همچون دسترسی راحت تر، هزینه کمتر و راحتی بیشتر نیز برخوردار است.

در خصوص مشاوره روانشناسی آنلاین باید گفت که  افراد از طریق اینترنت و بدون مراجعه به کلینیک، مشاوره روانشناسی دریافت می‌کنند و در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز افراد میتوانند با استفاده از تماس تلفنی از مشاوره روانشناسی تلفنی بهره­مند شوند. 

2

امکانات لازم برای مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین

تنها شرط کافی برای برقراری یک ارتباط نتیجه­­ بخش با مشاوران دسترسی به گوشی تلفن و یا اینترنت است که در دنیای امروز توسعه یافتگی و همه گیر شدن این ابزارها را به وضوح میتوان مشاهده کرد.

بنابراین در یک زمان مساعد، با آسودگی خیال با مشاوران تلفنی و آنلاین ارتباط بگیرید. بهتر آن است که در هنگام مشاوره نکات مهم و ضروری را نیز یادداشت نمایید.
مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین به روش های متعددی انجام می‌شود که عبارتند از:

 

تماس تلفنی از طریق شماره 909972026

ایمیل

گفتگوی آنلاین متنی

تماس صوتی آنلاین

تماس به صورت ویدئو کال 

ثبت نظر در پایین همین صفحه

 

مزایای مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین دارای مزایای متعددی می‌باشد که عبارتند از:

 

– هزینه کم

طبیعی است که مشاوره روانشناسی تلفنی یا آنلاین هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری داشته باشد. چرا که در این نوع مشاوره از بسیاری جهات از جمله هزینه مطب منشی و غیره صرفه جویی میشود. شاید شگفت­زده شوید اگر به شما بگویم که امکان مشاوره روانشناسی رایگان نیز برای شما مهیا است.

 

– ارتباط سریع با درمانگر

باز هم بدیهی است که در مشاوره روانشناسی تلفنی یا  آنلاین شما هر زمان می توانید با یک تماس تلفنی یا زدن یک کلیک باغ مشاور مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید.

 

– وقت کمتر

همانطور که توضیح داده شد مشاوره حضوری نیازمند صرف زمان و هزینه بیشتری است لذا افرادی که دنبال صرفه جویی در وقت و زمان خود هستند میتوانند از این نوع مشاوره به خوبی بهره ببرند.

 

– دسترسی راحت­ تر

در دنیای امروز کمتر کسی است که به گوشی موبایل، تلفن و یا اینترنت دسترسی نداشته باشد. لازمه مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره روانشناسی آنلاین هم تنها همین دسترسی است که در آن صورت با یک تماس یا یک کلیک این ارتباط برقرار خواهد شد.

 

– راحتی در بیان مطالب

بسیاری از افراد شاید در جلسات حضوری مشاوره نتواند در بیان صریح همه حقایق موفق باشند و در عوض از طریق پیام متنی و یا تماس صوتی این افراد در نحوه بیان حقایق موفق­تر هستند که در این صورت این نوع مشاوره نتیجه بخش­تر خواهد بود.

 

– محرمانه بودن

محرمانه بودن اطلاعات در تمامی روش­های خدماتی مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین قابل اطمینان است. در مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین هیچ مکالمه و یا سندی ضبط یا ذخیره نخواهد شد و هیچ کس در جریان اطلاعات شخصی شما قرار نخواهد گرفت. 

 

32 دیدگاه

 • ساغر گفت:

  سلام
  کودک ۳ ساله دارم که رفتارهاش عجیبه،خیلی شیطونه و در هر جمعی دایما مورد تذکر قرار میگیره،توی خونه همش به وسایل پر خطر علاقه داره و جیغ میزنه،ممکنه دچار بیش فعالی باشه؟

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز بهتر است که کودک شما توسط روانشناس کودک مورد بررسی قرار بگیرد. با ند نشانه نمی توان گفت که فرزند شما حتما بیش فعال است.

 • پریسا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۸ ساله ازدواج کردم.متاسفانه همسر من از اول آدم انتقاد پذیری نیست ولی خودش به شدت از ریز و درشت کارهای من و بچه انتقاد میکنه.
  اصلا گوش شنوا نداره نسبت به هیچ موضوعی زبون تلخی هم داره.برای مثال دیشب بچم در ماشین بسته نمی شد داشت باهاش ور میرفت تا ببنده (۵ سالشه)آخرسر با لگد بست.میگم پسرم چرا این کار رو میکنی همسرم پیش بقیه میگه حتما تو یادش دادی با لگد در رو برنده.
  شب چیزی نگفتم ولی صبح بهش میگم چرا اون حرفو ردی یکی دوتا حرف تلخ زد پاشد رفت.
  هرچی باهاش خوب تا میکنم اون بدتر میکنه.
  امان از روزی که من یه اشتباه کوچک داشته باشم.تا یک هفته با اخلاق و رفتار بد و تلخ مدام گوشزد میکنه و زهر می ریزه.خواهش میکنم کمکم کنید من چکار کنم.

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز اگر همسر شما آدم انتقادپذیری نیست می توانید روش انتقادی خود را تغییر دهید. مثلا زمانی که می خواهید از یکی از کارهای ایشان انتقاد کنید ابتدا یک ویژگی مثبت او را بگویید بعد انتقادتان را به صورت محترمانه بیان کنید. و بعد از آن مجدد یک ویژگی مثبت ایشان را بگویید. یعنی انتقاد خود را در بین دو تا از ویژگی های مثبت ایشان بیان کنید.

 • اسما گفت:

  سلام من ۴ساله ازدواج کردم ی بچه ۲ساله دارم همسرم همش مقصر همه چیزو من میدونه چند روزه خیلی اذیت میشم تو کارش پشرفت کرده دیگ وقتی برای منو پسرم نمیزاره همش میگ مشغله فکری دارم زود میخوابه ساعت ۸خونس ۱۰میخوابه بهش میگم ازم دور شدی میگ تو منو درک نمیکنی باید چ کار کنم لطفا راهنمایم کنید

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز الیل تین مشکلات این است که نیاز های مبفاوت بالا آمده است… نیاز به پیشرفت از سمت همسرتون… و نیاز به محبت و توحه از سمت شما….
   وقتی شما نیازهای متفاوتان بالا اومده بهتره که این نیازها را مدیریت کنید. یعنی مقداری شما نیاز همسرتان به پیشرفت را در ک کنید و مقداری هم ایشون نیازهای شما را برآورده کند.

 • مینا گفت:

  سلام.۳۷ سالمه و ۶ ساله ازدواج کردم از روز اول مشکل فرهنگ طبقاتی داشتم هنوزم دارم به ظاهر و دید دیگران زندگی خوبی دارم اما هیچ وقت پیش کسی چیزی نگفتم سر هر چیز کوجیکی بحث و دعوا راه میندازه گوش شنوا نداره با دقت گوش نمیده حتی خونوادشم خودشون اعلام میکنن اگه من نبودم الان اینجایی که هست نبود بعد مردن پدر و مادرشم هنوز خرج خواهر مجردش که منشی هست و میده اما تو این ۷سال نشده یکبار خودش بگه شماره کارت بده برات پول بزنم یا این ده تومن خرجی امروز همیشه به زور و دعوا باید بگیرم حتی کادو تولد و عید و…… اما سمت خودش هر کدوم پول بخوان میده و دیگه برگشتی هم نداره هیچ وقت تو این ۶سال خونه داری پشتم نبوده حتی تو بحث و اینها همیشه پشت کرده به من و خونوادشو چسبیده ترس از مرگ اگه نداشتم خودنو میکشتم خودشو ۱۰۰ میدونه و من و صفر فرهنگ و وضع مالی مون خیلی باهم فرق داره نمیدونم چرا از ۲۰ سالگی هرکی اومد رد کردم و تو سی سالگی این نصیبم شد پدرم کارگره اما آپارتمان ۳طبقه تو شهر مشهد منطقه رو به بالا بودم اما از اطراف تهران یه محله داغون اومد من و بدبخت کرد معرفمون ازش تعریف میکرد بیرون همینجوریه حتی جلو خونواده خودمم تعریفش و میکنن اما تاحالا نگفتم خونوادم میان و میرن قبل و بعدش چه منتهایی میزاره حتی به خود من روا نمیبینه یه لقمه نون بخورم هرردز سر سفره یه حرفهایی میزنه و میگه منم که زود رنج و مغرورم بهم برمیخورهو غذا نمیخورم شده حتی یه وقتهایی ۵ روز به حز آب چیزی نخوردم اما همش بخاطر آبروی خودم و خونوادم سکوت کردم و چون خانه دارم تصمیم به رفتن نگرفتم والا صدبار میرفتم هیچ جا یادم نمیاد پشتم بوده باشه یا یه جا یه تعریفی کرده باشه که دلم خوش باشه پرستاری مادرشو کردم خواهراش نرفتن بیمارستان اما من احمق …. تا حالام نشده خونواده یا وضع پایین شونو تو دعوا به رو بیارم از سر سایه من و پاقدم من تونست تو شهرداری امضا جمع کنه و یه دفتر فنی بزنه اونم بخاطر خاله ام که معرفمون بود والا هنوزم همکارها میگن اگه تو نبودی هیچ کدوم مون براش کاری نمیکردیم چون خالی بنده اره خیلی تابلو وعده وعید میده دلم میخواد برم گم بشم اگه فکر آبرو و غصه مامان و بابامو نداشتم میرفتم خیابونی میشدم هرجایی میشدم بهتر از این زندگی گند بود یک ساعت بعد هر دعوا و بحث شدیدی میاد قربون صدقه اما چه فایده ردز بعد همون آش و همون کاسه چند بار شکسته بشم چندبار وصله و پینه کنم اگه بخدا دلم براش نمیسوخت و فکر آبرو میرفتم اگه من برم مهریه مو بگیرم هیچی دیگه نداره و هیچکی هم راش نمیده تو خونه حتی همون خواهرش که محرده چه برسه به بقیه مطالب روانشناسی زیاد خوندم عمل میکنم اما هیچ تاثیری نمیبینم بیشتر اذیت میشم دوبار مشاوره رفتم میگن طلاق بگیر هنوز بچه نداری تاکید به زندگی نکردن اما نمیدونم چرا نمیتونم پای رفتن ندارم پاهام یاری به رفتن نمیکنن تا میگم برم کلی فکر و خیال همه میاد تو ذهنم اما نشده یکبار به ذهنم بیاد که خودم که نجات پیدا میکنم همیشه و همیشه و همیشه به دیگران فکر میکنم تا خودم نمیدونم کی این اخلاق گندم میره کنار یه وقتهایی قتدش بالاس پرهیزم نداره میگم اگه بمیره راحت میشم نمیدونم چرا چند بار تصمیم به خودکشی خودم کردم قرص خوردم یا با شلنگ و طناب و سیم برق پیچیدم دور گردنم خودمو خفه کنم یا اومده گرفته یا اخراش خودم شل شدم تو رو خدا یکی بگه چکا کنم حتی یه سری کارهاشو من انجام میدم بعد طلبکاره میگم نکنم ولش کن اما دست خودم نیست میگم ولش کن گناه داره بازم انجام میدم و حرف میخورم و فش میخورم نمیدونم یه وقتهایی میگم شاید من بَدَم اما به کارها و رفتارهام نگاه میکنم میبینم نه حتی همه فامیل خودم و فامیل خودش همه میگن مثل تو عروس ندیدیم نمیدونم میگم اگه من بدم چرا خونوادش خودشون میگن مهدی دروغگو رو هیچ حرفش نمیشه حساب کرد اگه تو زنش نبودی باهاش حرف نمیزدیم از وقتی اومدی آبرو خونوادمون خریدی ۶ تا عروس دیگه سرمونو پایین انداختن اما تو یه چیز دیگه ای نمیدونم بخدا خدبم یا بد خودمم موندم

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز در ابتدا شما باید روی خودتان کار کنید. با توجه به صحبت هایی که داشتید من احتمال میدم که شما گرفتار تله ایثار و تایید طلبی هستید. شما نیازهای دیگران را به خودتان ترجیح می دهید. و به دنبال این هستید که دیگران شما را آدم خوبی بدانند.
   آرامش و آسایش خودتان برایتان مهم نیست. مهم برایتان این است که دیگران شما را تایید کنند. دوست عزیز بهتر است که از خدمات مشاوره ای مرکز پیام مشاور کمک بگیرید. تا ابتدا بتوانید شناخت کاملی نسبت به خودتان بدست آورید. و بعد از تعدیل تله های شخصیتی خودتان بتوانید با مشاوره زوج درمانی مشکلتان را با همسرتان حل کنید.

 • بهمن گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من حدود ۷ ماهه که کلا اعصابم بهم ریخته و با کوچکترین موضوعی عصبی میشم مشکلاتی که باعث اینکار شده اولی مشکلات کاریم هست که عده ای سعی در اخلال کارم دارن و دومی پسر بزرگم که ۱۰سالشه هست که زیاد به درس اهمییت نمیده و اکثرا دنبال درست کردن وسایل خراب و بازی هست البته نه بازی های رایانه ای و گوشی مثلا درتخیلش ماشین سواری میکنه و سروصدا میکنه ومیدوه و مشکل سومی خواهرم هست که دوسال باشوهرش اختلاف دارن و با دوتا بچه اش اومده پیش ما و بعضی وقتا خودشو به مریضی میزنه که اون موقع ها هم کلا عصبی میشم میگم یه چیزی بهش بگم که بازم ملاحظه میکنم و حالاهم با کوچکترین حرکت بچه هام عصبی میشم سرشون داد میزنم وبعد هم خودم ناراحت میشم که چرا اینطوری کردم خانواده ما الان ۹نفری هست
  من ازشما خواهش میکنم کمکم کنید متشکرم از زحمات تون

  • ادمین ادمین گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز این خانواده 9 نفره شامل پدر و مادرتون هم میشه؟ یعنی در کنار والدینتان زندگی می کنید؟
   در مجموع باید گفت که بهتر است برای مشکلات پیش آمده فکر کنید و راه حل مناسب پیدا کنید. و این را در نظر داشته باشید که همه افراد در زندگی شان مشکلاتی دارند و بهتر آن است که برای این مشکلات به دنبال راه حل باشید. فرزندتان هم باید توسط یک روانشناس کودک مورد بررسی قرار بگیرد.

 • راضیه گفت:

  سلام من 18 سالمه مجرد هستم و با خانواده ام زندگی میکنم و دیپلم هم گرفتم دارم برای کنکور میخونم من چندتا مشکل دارم اینه که شبا نمیتونم بخوابم برای همین همش گوشی دستمه تا نزدیک صبح چون وقتی گوشی میزارم کنار به یه چیزهایی فکر میکنم که باعث میشه شب گریه کنم مثلا مرتب به این فکر میکنم اگر یکی از مهم ترین فرد زندگیم رو از دست بدم من چکار کنم مثل پدرم و مادرم و خواهرم مامان بزرگم(فقط مادر پدریم)(چون باهم زندگی میکنیم) من نمیدونم چکار کنم خیلی اذیتم بعضی وقتا تو روز هم بهشون فکر میکنم و اینکه یه چیز دیگه اینه که من رشتم تجربیه میخوام واسه کنکور بخونم اما نمیتونم نمیشه هی با خودم میگم میرم کار منم که پول دربیارم کمک خانواده ام باشم اخه وضع مالی خوبی نداریم بعد خانواده ام نمیزارن کار کنم منم تو اینستا میخوام بلاگری کنم که زودتر پول دربیارم فقط برای اینکه کمک خانواده و بابام باشم بعد خانواده ام دوست دارن من درس بخونم همه کلاس ها رو هم برام فراهم میکنن اما نمیدونم چرا نمیشه نمیتونم من دوس دارم قبول شم مثلا پزشکی و مامایی و پرستاری رو خیلی دوست دارم اما نمیدونم چرا نمیشه نمیدونم چرا نمیتونم خیلی دوست دارم درس بخونم اما بی حوصلگی میکنم محل نمیدم خودمم میفهمم کلافه میشم اعصابم خورد میشه بخاطر اینکه نمیرم دور درس اما نمیدونم چکار کنم حالم خیلی بده فکر میکنم همه فشار خانواده فقط رو من که من باید زودتر کار کنم پول در بیارم کمک خانواده ام باشم
  بعد اینکه من هردو رو نمیتونم باهم انجام بدم اول فکر کردم میشه منظورم کار و درس
  الان میبینم نمیشه
  میشه کمکم کنید میشه بگید باید چکار کنم بخدا خیلی خستم نابودم

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شما ترس از دست دادن دارید. که این مورد باید توسط روانشناس بررسی شود. اما در مورد کار و درس، اگر به درس علاقه دارید و فقط به خاطز شرایط مالی به دنبال کار کردن هستید. بهتر است که کار کردن را مقداری به تعوبق بیندازید و در حال حاضر روی درستان تمرکز کنید. بعد از قبولی در دانشگاه می توانید در کنار درستان کار هم بکنید. اما در در شرایط فعلی یک برنامه ریزی درست انجام دهید و روی درس کنکور و دانشگاه تمرکز کنید.

 • ایز گفت:

  سلام وقت بخیر
  خانم ۳۵ ساله ، ساکن حومه تهران ، مجرد
  گذشته خیلی بدی داشتم که از دوره راهنمایی برام شروع شد با وجود اینکه به درس علاقه داشتم اما خب افت تحصیلی کردم نمیدونم شاید به این دلیل که از لحاظ چهره زیبا نبودم و دخترای دیگر رو میدیدم اعتماد به نفسم پایین بود تا دانشگاه به همین صورت گذشت ، خودم رو دوست نداشتم ، دانشگاه رو در رشته شیمی دانشگاه پیام نور گذراندم چونکه شنیده بودم کسی که پیام نور میره تنبل ، اونجا از همه بیشتر حالم بد بود اما مجبور بودم چون که سه سال پشت کنکور بودم با وجود اوضاع مالی بدی که داشتیم فقط به خاطر حرف مردم ، دوره دانشگاه متوجه شدم که کم خونی خیلی شدید داشتم و آزمایش که دادم متوجه شدم بیماری تیروئید هاشیموتو دارم ، معلوم شد اون همه حال بد من به خاطر بیماری بود که داشتم و درجریان نبودم ، بعداز فارغ التحصیلی هرجا رفتم برای کار قبول نکردن نمیدونم ظاهرم رو که میدیدن قبول نمیکردن چون من اصلا آرایش نمیکنم و این مدلهایی که میبینید نمیپوشم ، دوست دارم برم سرکار و به خانوادم کمک کنم از پدر و مادرم خجالت میکشم ، اینکه به این سن رسیدم و هنوز ازدواج نکردم و سربارم ، هر کس که اطراف ما بود همه ازدواج کردن حتی کوچکترها ، واقعا دارم دیوانه میشم ، حالم بسیار بد ، ممنون میشم راهنماییم کنید .
  تشکر

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز شرایط فعلی شما مخصوص خودتان نیست. در حال حاضر خیلی از جوانان هم سن و سال شما همین شرایط را دارند. سن ازدواج بالا رفته است و در وضع کنونی هر کسی تن به ازدواج نمی دهد. بنابراین فکر نکنید فقط شما هستید که این دوران بد را تجربه می کنید.
   روی اعتماد به نفستان کار کنید. تکنیک های بالا رفتن اعتماد به نفس را انجام دهید. و این نکته را در نظر داشته باشید که هر کسی ظاهر و چهره ای دارد که مخصوص به خودش است. و مطمئنن هیچکس را خدا زشت نیافریده است. با دید بهتری به خودتان نگاه کنید.
   سعی کنید خودتان را توانمند کنید. اگر با رشته تحصیلی تان کار پیدا نمی کنید. یک مهارت دیگر کسب کنید و با آن به دنبال کار باشید.

 • رضا گفت:

  سلام من نزدیک به 13 ساله باهمسرم زندگی میکنم که دختر 11 ساله دارم همسرم به من خیانت میکنه هردفعه که میفهمم کلی جروبحث میکنیم ولی باز دوباره شروع میکنه به مادر خانمم گفتم اونم کلی باهاش صحبت کرد ولی باز شروع کرد تا همین چندروز باز دوباره فهمیدم گفتم اگه منو نمیخوای برو منو عذاب نده اونم زدزیر گریه که من از اول تورو نمیخواستم مادرم گفته برین خونه خودتون بچه دار بشین خوب میشین میگم کسی رو قبل من دوست داشتی میگه نه بعد بچه دار شدنمون با دوستت که نوه عموت هست منم گفتم اگه واقعا تو پیشش خوشحال هستی ودوستش داری برو بنظرتون کارم اشتباه بوده چون واقعا خیلی دوسش دارم اونم تصمیم به رفتن گرفته حالا چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز این نکته را در نظر داشته باشید که با زور و اجبار نمی توانید کسی را در زندگی خودتان نگه دارید.
   حتی اگر موفق هم شوید زندگی خوبی نخواهید داشت. پس بهتر است که با هم صحبت کنید. چند جلسه مشاوره داشته باشید و در مورد زندگیتون به نتیجه برسید.

 • مهسا گفت:

  سلام.لطفامنوراهنمایی کنیدازاین سردرگمی بیرون بیام.من خانم ۴۰ساله ای هستم که ۹ساله ازدواج کردم.من دختری ازخانواده ی غنی وهمسرم پسری ازخانواده ی فقیری بودیم.توی این ۹سال زندگی همه جوره شوهرموساپورت کردم هم ازنظرعاطفی وهم ازنظرمالی که ازطرف خانواده م تامین میشدیم بطوری که مادرم نمیخواست دخترش بره مستاجری یه خونه برام وبنام خودم خرید.بماندکه چه کتک کاریهایی ازشوهرم داشتم که خونه روبنام اون بزنم ولی من باوجوداون کتکهااینکارونکردم وبنام خودم زدم .تواین ۹سال ازهمسرم خیانت دیدم.بددهنی دیدم.کتکهای زیادی خوردم ویعنی اینطوربگم که هنوزبعداز۹سال مانمیتونیم باهم بدون کتک کاری حرف بزنیم.شوهرم منوبه حدی میزنه که بیهوش میشم وزمانی بهوش میام که میبینم بالیوان اب بالای سرم ایستاده وازاون بالااب روی روصورتم میریزه دقیقامثل سواک که تلویزیون نشون میداد.خلاصه میکنم یکماهی میشه نقل مکان کردم واومدم تهران.هرروزدادوبیدادمیکردکه خونه روبفروش وطلاهاتوبفروش که تهران خونه بخرم.اینم بگم که تابحال حتی یه تیکه طلابرامن نخریده حتی حلقه ی ازدواجموخانواده م خریدن وهرچی دارم مال خونه ی پدریم هست.بخاطراینکه هرروزبهم فشارمیاوردکه خونه وطلاهاتوبفروش رفتم خونه روزدم بنام مامانم که برام خریده بود.الان باشوهرم به مشکل خوردم وبه دروغ میگه نصف اون خونه مال منه وسهم منه.هیچ مدرکی برای این ادعای دروغش نداره.الان این خونه ای روهم که رهن کرده پولشوازبرادرم گرفته.میگه پولی ندارم بهش بدم واگه سهمم روندیدپول برادرتونمیدم.۳۰۰میلیون ازداداشم گرفته.خواهش میکنم راهنماییم کنید.خانواده م میگن ازش جداشو.نمیدونم چکارکنم.لطفاکمکم کنید🙏

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز در مورد مسائل مالی باید به شما بگم زمانی که ایشون هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات اینکه نصف خونه برای ایشون هست، رو نداره نمی تونه چیزی از اون خونه را بگیره. و جای نگرانی نیست. اون خوته برای شماست.
   اما در مورد روابط خودتان اگر کتک زدن های ایشون واقعا در این حدی است که می فرمایید ادامه زندگی با ایشون یکم خطرناک هست. ایشون بسیار عصبی هستند و برای ترک این عادت حتما باید تحت نظر روانشناس باشند. بهتر است که از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید و به مشاور خانواده مرکز وصل شوید تا بهتر شما را راهنمایی کنند. و شما بتوانید یک تصمیم درست و منطقی برای زندگی تان بگیرید.

 • سحر گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  ببخشید همسر من مدت زیادیه بیکار هستش و اصلا بدنبال کار نمی ره و هروقت میگم میگه تا کار با درآمد بالا نباشه نمیرم و نهایتا میگه تو به من استرس میدی واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا منو. راهنمایی کنید ممنون

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز لطفا اطلاعات بیشتری به من بدهید که بتوانم شما را راهنمایی کنم. شغل قبلی همسر شما چه بوده است؟ تحصیلات ایشون چیه؟ و علت بیرون آمدن از کار قبلی چه بوده است؟ این موضوع نیاز به بررسی های بیشتری دارد. اگر برایتان مقدور است لطفا از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید تا بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

 • سپیده گفت:

  سلام خسته نباشید همسرم خیلی بددله طوری که الان 13روزه منو بچه هامون توخونه زندانی کرده و من بجز پدرو مادرم هیچ کسی رو ندارم باید چکارکنم نمی‌خوام پدرو مادرم از موضوع باخبر بشن همسرم باخانواده خودش خوبه و هرچی بدی میکنن به چشم نمی‌بینه ویکسره باهاشونه ولی برای منو بچه هام مثل شمرمیمونه

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   این مسئله خیلی جدی است و همسر شما تا حدی دچار شکاکیت می باشد و این مسئله به شما و فرزندانتان آسیب زیادی از نظر روحی و جسمی وارد می کند. لطفا از همسرتان بخواهید تحت درمان قرار بگیرد. و الا این مسئله هر روز بیشتر و بیشتر می شود.

 • النا گفت:

  سلام. تروخدا جواب منو بدید
  من از بچگی وسواس داشتم. الان هم وسواس فکری دارم . همش به یه موضوع الکی فکر میکنم. به نظرتون چیکار کنم که دیگه به چیزای الکی فکر نکنم؟ منو راهنمایی کنید لطفا ممنونم.

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز وسواس بیماری است که باید به طور عمیق بررسی شود و حل شود. اگر نتوانید این بیماری را تعدیل کنید ممکن است در آینده مشکلات شما را بیشتر کند. اما در مورد وسواس فکری که دارید باید بگویم که این وسواس به نشخوار ذهنی تبدیل شده است. یکی از تکنیک های از بین بردن نشخوار فکری، پرت کردن حواس است. وقتی خیلی به یک موضوع فکر می کنید یک لحظه سعی کنید تمامی حواس پنج گانه خود را به کار بیندازید.گوش دهید که چه صدایی می آید، اطراف را خوب ببینید، یک چیزی را مزه مزه کنید، بو کنید که چه بویی می آید. و یک چیزی را لمس کنید. این باعث می شود که شما در زمان حال قرار بگیرید و رشته افکار وسواسی تان پاره شود.

 • دودانگه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من خیلی اعتماد به نفس ام پایین، اصلا توی جمع نمیتونم صحبت کنم. همش استرس میگیرم، میخواستم بدونم، چه کاری میتونم توی این زمینه انجام بدم. که اعتماد به نفسم بیشتر بشه.
  سپاس بیکران

  • نوروزی گفت:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز برای این کار باید از تکنیک های بالا رفتن اعتماد به نفس استفاده کنید. مثلا یکی از تکنیک های بال رفتن اعتماد به نفس این است که لباس مرتب بپوشید و سعی کنید خوش پوش باشید. به گونه ای که خودتان از پوششتان لذت ببرید. روش دیگر اینکه هنگام صحبت کردن سعی کنید از زبان بدن استفاده کنید. این کار باعث می شود نسبت به خودتان و بیانتان حس بهتری داشته باشید.
   با تمرین و تکرار تکنیک های افزایش اعتماد به نفس به مرور زمان اعتماد به نفش شما بالا می رود.
   برای گرفتن اطلاعات بشتر و مشاوره در زمینه کمبود اعتماد به نفس از تلفن ثابت با شماره 9099072026 تماس بگیرید.

 • شقایق گفت:

  سلام به مشاوره نیاز دارم. حالم بده. همش احساس تنهایی می کنم. احساس میکنم توی این دنیا هیچکس رو ندارم. ۲ هفته پیش با کسی که قرار بود باهاش ازدواج کنم کات کردم. الان خیلی حال بدی دارم. باید چیکار کنم حالم خوب بشه. تروخدا منو راهنمایی کنید😔😔😔😔

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز
   حال بد شما بیشتر به دلیل قطع ارتباط با کسی است که قرار بود با شما ازدواج کند. این حس و حال شما طبیعی است. معمولا بعد از قطع ارتباط شما به مدت زمانی نیاز دارید تا بتوانید مجدد خودتان را پیا کنید. پیشنهاد من این است که در این شرایط حتما با یک مشاور در ارتباط باشید. مشاور به شما کمک می کند که راحت تر با موضوع کنار بیایید. میتوانید از تلفن ثابت با با شماره 9099072026 تماس بگیرید و با یکی از مشاوران مرکز پیام مشاور که در زمینه رابطه و ازدواج تخصص دارند صحبت کنید.

 • باران گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  یلداتون هم مبارک باشه
  خواستم از مجموعه خوب شما تشکر کنم بابت مشاورین دلسوزی که دارین مخصوصا از مدیریت مجموعه که با دقت و حوصله خواسته های ما رو بررسی میکنن و بهترین گزینه رو در اختیارمون میزارن
  من میخواستم از همسرم جدا بشم که با مشاور شما الان خیلی رابطه ام بهتر شده هم خودمو عوض کردم و هم یاد گرفتم چطور با همسرم برخورد کنم اونم خیلی داره بهتر میشه
  بازم ممنون

  • نوروزی گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از محبت و قدرانی شما. خوشحالیم که توانسنیم برای شما مفید واقع شویم. دوست عزیز شماره های تماس مرکز ما را در اختیار دیگر دوستانتان قرار دهید. شاید بتوانیم برای دیگران هم مفید باشیم. با تشکر

 • مونس گفت:

  سلام
  من نیاز به یک مشاوره فردی دارم. من مدام در حال تمیز کردن خونه ام. مدام خونه رو تمیز میکنم حتی چمد بار ظرف ها رو میشورم. حالم خیلی بده. همش حس میکنم تمیز نشده. هرچی از بیرون میاد توی خونه رو اول ضدعفونی میکنم و بعد با مایع و اسکاج میشورم. حالم خیلی بده. حتی خودم در روز شاید دوبار هم شده که میرم دوش میگیرم. همش حس میکنم همه چیز کثیفه. تروخدا به من کمک کنید. چیکار کنم

  • نوروزی گفت:

   سلام خدمت شما
   دوست عزیز شما به احتمال زیاد از وسواس عملی رنج می برید. شرایط شما باید ببرسی شود و میزان وسواس عملی و فکری شما سنجیده شود. تا بهتر بتوانیم به شما کمک کنیم. اما یکی از روش های جلوگیری از وسواس، مقاومت در برابر رفتار وسواسی می باشد.
   اما به هر حال پیشنهاد من به شما این است که با یک روانشناس در ارتباط باشید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.